Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 04 Sie 2014 12:21 

Rejestracja: 04 Sie 2014
Posty: 1
Washington napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Jak to wygląda na chwilę obecną? Wylot z Niemiec RT - żadne okienka do odhaczania nie wyskakują po wpisaniu numeru karty i innych danych. Dawno nie kupowałem nic na stronie Ryana, więc średnio się orientuję. Czy pobiorą normalnie w € czy będzie kombinowanie?


Może być. Ostatnio też nie pojawiło mi się okienko, zapłaciłem i właśnie jestem w trakcie batalii reklamacyjnej ;) Nie pobrało w Euro..


A od czego jest zależne czy okienko się pojawia czy nie, bo ja próbuje od 2 dni zarezerwować bilety z Oslo do Zadaru i za każdym razem nie pojawia mi się informacja o kursie waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 04 Sie 2014 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@Madzik74

Reguły nie ma, generalnie najczęściej jest tak, że okienko z przewalutowaniem pojawia się:

a) płatność kartą VISA - gdy podana na stronie cena jest w innej walucie niż Euro
b) płatność Mastercard - gdy podana na stronie cena jest w Euro albo w funtach brytyjskich


Ostatnio edytowany przez poselsuski, 04 Sie 2014 13:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 04 Sie 2014 12:55 

Z tego co pamiętam ktoś kiedyś pisał, ze ww. formułka z podświetlanonym słowem 'informacji' wyskakuje tylko podczas korzystania z wybranych przeglądarek.
Poniżej link do instrukcji płatności z opisem tej opcji
http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... nt-page-2/
Góra
 PM off  
      
#124 PostWysłany: 04 Sie 2014 16:18 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Madzik74 napisał(a):
A od czego jest zależne czy okienko się pojawia czy nie, bo ja próbuje od 2 dni zarezerwować bilety z Oslo do Zadaru i za każdym razem nie pojawia mi się informacja o kursie waluty.

Przy biletach w koronach norweskich (NOK) nie ma narzuconego przewalutowania dla kart PLN. Dzieje się tak tylko z EUR/GBP.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 04 Sie 2014 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@mucha

Akurat np. przy mojej Visie pojawia się przewalutowanie na Euro, więc trzeba się zawsze pilnować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 13 Sie 2014 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 23
Kilometry: 26 356
Skoro wiadomo, że niektóre karty PLN błędnie rozpoznawane są jako EUR, to rozumiem, że płacąc za lot z miejscem startowym gdziekolwiek w strefie euro unikamy przewalutowania i nie trzeba się bawić w żadne odhaczania itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@lucas

W większości kart VISA tak, natomiast może się zdarzyć, że którąś VISE rozpozna poprawnie [jako złotówkową]. Dlatego zawsze przy wpisywaniu danych karty zawsze trzeba sprawdzać czy wyskakuje komunikat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 23
Kilometry: 26 356
poselsuski napisał(a):
@lucas

W większości kart VISA tak, natomiast może się zdarzyć, że którąś VISE rozpozna poprawnie [jako złotówkową]. Dlatego zawsze przy wpisywaniu danych karty zawsze trzeba sprawdzać czy wyskakuje komunikat.


I jak nie wyskakuje to znaczy, że widzi kartę jako EUR i mam problem z głowy: bank dostaje do rozliczenia po swoim kursie dokładnie taką kwotę w EUR, jaką podaje Ryanair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:34 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Hej, mam do Was pytanie. Właśnie mam zamiar dokonac płatności karta walutową w euro MC za bilet podany w euro. I tu pojawiają sie watpliwości. Przy informacji kwadrat ma byc pusty ? Wtedy RYANAIR pobierze równowartość 19,99 euro z karty euro ??

-- 03 Wrz 2014 12:05 --

Przesyłam screeny, więc bedzie latwiej rozwiać moje wątpliwości. Ten kwadrat zostawiłam pusty, jak dobrze zrozumiałam? Pomimo zamknięcia tego okienka pojawia sie taki komunikat, jak widać poniżej. A podalam nr karty walutowej w euro. Co mam zrobić z tym ? Nie chcę przewalutowania wg kursu RYA, a pobrania równowartości czyli 19,99 euro.
Załącznik:
euro2.png
euro2.png [ 13.8 KiB | Obejrzany 2009 razy ]
Załącznik:
euro1.png
euro1.png [ 54.54 KiB | Obejrzany 2009 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:20 

A z postami na str. 5 tego tematu się zaznajomiłeś?
Ja bym płacił sposobem na myk kartą mastercard nominowaną w zł
Góra
 PM off  
      
#131 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:39 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Właśnie postąpiłam zgodnie z Twoja sugestią. Otworzyłam dwa okna przeglądarki i w 1 odznaczyłam kwadrat, ale pomimo to widnieje taki komunikat:

Twoja karta debetowa/kredytowa zostanie obciążona 89.6 PLN (19.99 EUR informacji), nastąpi przekierowanie do kolejn....

a w bocznym pasku po prawej stronie 19.99 euro. Jeśli zapłaciłabym kartą polską, to będzie przewalutowanie : P Więc co będzie korzystnie ? Reklamacja chyba tu nic nie zda się ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@Wanilacynamon

A spróbuj dokładnie zrobić, punkt po punkcie tak jak to opisałem w poście na stronie "6" [post 23 Lip 2014 11:37]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:37 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Ja miałem podobną sytuację, gdy kupowałem bilet MAD-WMI. Cena podana była wyłącznie w EUR, na żadnym etapie rezerwacji nie było mowy o płatności w PLN, nie wyskakiwały żadne okienka z możliwością wyboru waluty. Dopiero po dokonaniu rezerwacji pojawiła się informacja, że cena została przeliczona z EUR na PLN po horrendalnym kursie Ryanair. Chamstwo i cwaniactwo Ryanaira, które w dodatku może wyczerpywać znamiona czynu z art 286 par. 1 kk, ale zapewne ze względu na niską społeczną szkodliwość czynu żaden prokurator tego nie podejmie. Oczywiście złożyłem reklamację do banku domagając się uruchomienia chargeback celem zwrotu za niekorzystną różnicę kursową. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 03 Wrz 2014 13:49 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
pizarro napisał(a):
kupowałem bilet MAD-WMI. Cena podana była wyłącznie w EUR.


A w jakiej walucie miała być podana??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 03 Wrz 2014 14:20 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
To takie skomplikowane ;/ Zgodnie ze zaleceniami Poselsuskiego robiłam tak jak było po kolei podane. Na końcu nie było na szczęście tego komunikatu, klikam na Kup teraz i doszło do jakiejś autoryzacji, ale pojawił sie komunikat : imię i nazwisko powinno być takie same. Wtf ?! Podalam takie same, niczego nie przeoczyłam. Od razu sprawdzam pasek rezerwacji i nie ma żadnego biletu. Tak samo konto Kantoru, czy ściągnieto. O co chodzi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Wrz 2014 10:43 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Po raz kolejny próbuję rezerwować bilet, ale za każdym razem po dokonaniu autoryzacji pojawia sie taki komunikat : Imię i nazwisko muszą byc prawidłowe. To jest takie bardzo irytujące, zwłaszcza że podałam zgodne z moimi danymi, próbowałam różnych metod, a drugą kartę zostawiłam otwartą obok pierwszej z płatnością. Mieliście taki problem ? Wcześnie nie miałam takiego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 04 Wrz 2014 11:21 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
greg1291 napisał(a):
pizarro napisał(a):
kupowałem bilet MAD-WMI. Cena podana była wyłącznie w EUR.


A w jakiej walucie miała być podana??

Chodzi o to, że Ryanair podaje konkretną cenę za lot w walucie kraju wylotu (tak jak być powinno), a następnie nie pytając kupującego o zdanie przewalutowuje ją na PLN po bardzo niekorzystnym kursie, o czym informuje dopiero po dokonaniu płatności. W moim przypadku chciałem zapłacić w EUR i liczyłem, że zostanie to przeliczone przez bank po średnim kursie Mastercard, tj. 4,19 PLN. Tymczasem Ryanair przeliczył ją sam po swoim kursie 4,46 PLN (!) o czym poinformował dopiero, gdy dostał moje pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 14 Wrz 2014 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 23
Kilometry: 26 356
Waniliacynamon napisał(a):
Po raz kolejny próbuję rezerwować bilet, ale za każdym razem po dokonaniu autoryzacji pojawia sie taki komunikat : Imię i nazwisko muszą byc prawidłowe. To jest takie bardzo irytujące, zwłaszcza że podałam zgodne z moimi danymi, próbowałam różnych metod, a drugą kartę zostawiłam otwartą obok pierwszej z płatnością. Mieliście taki problem ? Wcześnie nie miałam takiego problemu.


Może kwestia polskich liter?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 15 Wrz 2014 10:09 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
lucas napisał(a):
Może kwestia polskich liter?

Nic z tego... To był błąd ze ich strony, moja karta im nie spasowała. Zrobiłam inaczej. Zrezygnowałam z tego patentu z dwoma przeglądarkami. Normalnie zaznaczyłam dany lot, przeszłam do płatności i wpisałam dane karty w euro. O dziwo, przeszła. Sprawdziłam konto w kantorze i pobrano mi równowartość kwoty w euro. Taki sposób jest najlepszy.

Ktoś mi niepotrzebnie poradził, bym płaciła kartą w euro za bilety w MKD, a to niestety mi pobrało ok. 1,5 euro za podwójne przewalutowanie. Okazało się, że należało dokonać transakcji kartą w USD, to wtedy nie byłoby takiego niekorzystnego kursu.

Jeśli chodzi o płatność za bilety w kwocie DEN, UAH czy MAD, to najlepiej użyć karty dolarowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 21 Wrz 2014 18:20 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Dwa dni temu otrzymałem odpowiedź z Raiffeisena, że moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie i otrzymałem zwrot za niekorzystną różnicę kursową. Gdyby każdy w takiej sytuacji pisał reklamacje to może banki i organizacje płatnicze wymogłyby na Ryanairze uczciwą sprzedaż biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: seal oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group