Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Kwi 2014 17:24 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
Witam wszystkich oszukanych :D

Czy ktoś coś wie o kontroli UOKiK dotyczącej Ryanair? Bo sprawa wyszła chyba w październiku i do tej pory cisza?

Ja robiłem rezerwacje w odstępie 1 tygodnia. W obydwu ściągnęli mi z karty więcej, co niestety zauważyłem dopiero po jakimś czasie. O kasę zacząłem się szarpać oczywiście już po powrocie z urlopu, najpierw w banku i bank mi nie uznał. Coś tam odpisali, że zgodziłem się na dynamic currency conversion czy jakieś inne bzdury (rozumiem, że to ten ukryty "ptaszek"). Napisałem reklamację do ryanair i co ciekawe jedną mi uznali a drugiej nie :D. Kasa z jednej rezerwacji wróciła na konto karty.

Więc piszę do nich teraz powołując się na uznaną reklamację, żeby mi obydwie rozpatrzyli identycznie bo w końcu dotyczą identycznej sytuacji.

Jak rozumiem, system ryanair błędnie rozpoznaje niektóre polskie karty (PLN rozliczane w EUR) jako karty walutowe i pojawia się magiczna opcja utrzymania kursu EUR. Czy to wina VISA czy Ryanair tego nie wiem, ale obie strony chyba się nie przyznają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 12 Kwi 2014 17:31 

Nic się nie wyjaśniło i nic nie wskazuje, by komuś poza kupującymi bilety ryanair to przeszkadzało - z doświadczenia wiem, że NIE NALEŻY PŁACIĆ KARTAMI VISA za bilety lotnicze, bagaż itp na stronie ryanair (nawet płacąc kartą kredytową BISA Ryanair BPH przewalutowało mi zakup bagażu pierwotnie kupionego w zł, do tego po złodziejskim kursie) ja płacę do odwołania tylko kartami mastercard z stosowaniem myku do lotów nie z Polski
Góra
 PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Kwi 2014 17:49 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
tylko, ze MC tez nie jest bezpieczny. Dzisiaj placac karta MC Debit (Alior Sync) podpieta do rachnku EUR (specjalnie dla takich okolicznosci otwartego), bez zadnych ptaszkow i ostrzezen Rajan sciagnal mi kwote zlotowkowa. A wiec zaplacilem za przewalutowanie rajana a nastepnie banku.
Rowno 4 tygodnie temu kupilem ta sama karta bilety na rajanie i sciagnelo normalnie w EUR.

Dzisiaj stracilem 30-35zl, wiec plakac dlugo nie bede, ale irytujacym jest fakt, ze nigdy tego nie mozna byc pewnym i kiedys jak bedzie trzeba zaplacic wiecej, te ok. 8 procent (bo tyle mnie to wynioslo) nieoczekiwanego haraczu bedzie bolalo.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Kwi 2014 10:05 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 6
Moje doświadczenie wskazuje, że wystąpienie przewalutowania zależy od roku wydania karty: te z 2010 są trefne, a kart z 2011, 2013 i 2014-ok(nie pojawia się informacja o przeliczeniu na euro. I nie trzeba nic odhaczać).zrobiłam zrzuty ekranu i posłałam do mojego banku i do UOKiK
Góra
 Profil Relacje PM off
cerf-volant lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Maj 2014 19:54 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 30
Witam,
kupowałem dzisiaj trzykrotnie bilety w Ryanair, i trzykrotnie odhaczałem, ze nie chce, by Ryanair przeliczał mi kwote w Euro, lecz za kazdym razem po zakupie na confirmation pojawiło sie fix rate z złotówek na euro przez co straciłem cca 200zł. Czy juz komuś zdarzyło sie, ze mimo odznaczenia haczyka, Ryanair przeliczył mu swoim złodziejskim kursem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Maj 2014 03:28 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
Jakas masakra jest z tym ryanairem i tymi piep..... kartam :(
Ja mam za kazdym razem podobnie :( placac nawet za wylot z Polski, w dodatku polska karta VISA calczas przelicza mi po kursie euro :(

Do "wizu": gdzie pisales reklamacje do ryanaira? na jaki adres? droga mailowa?? mozesz podac? z gory dziekuje :)

Bo odwolywalem sie do mojego banku to reklamacji nie uznali, twierdza ze to wina ryanaira i zeby tam sie odwolac...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Maj 2014 09:26 

Czyli DO ODWOŁANIA nie korzystać z kart VISA, gdyż ich sporą część system rezerwacji ryanair rozpoznaje jako nominowane i rozliczane w euro (dochodzi do paradoksów bo mam kk Ryanair BPH, ale przelicza mi ją po złodziejskim kursie na euro i zł, dlatego za bilety ryanair płacę kk mastercard citi wizz). Wszelkie odwołania nie mają sensu, bo ryanair nie widzi problemu, oni znowu odsyłają do banku z w/w powodu podanego w pierwszym zdaniu postu i kółko się zamyka.
ps.
- nie rozumiem, dlaczego można 3-razy zapłacić tym samym sposobem za bilety z ryanair z przewalutowaniami nic z tym nie robiąc (zmiana karty na mastercard z sposobem na myk itp, zakup za 20 zł karty debetowej prepaid mastercard np. w banku bz wbk), a potem mieć pretensje, iż się straciło na przewalutowaniu 200 zł
- jak komuś rozpoznaje kartę VISA jako rozliczaną w zł np. jak wyżej wspomniano jest to karta Alior Bank to proszę korzystać, tak jak pisałem tylko z niektórymi kartami jest problem
Góra
 PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Maj 2014 10:01 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 6
9 maja br. otrzymałam - z SGB w Poznaniu - zwrot nadpłaty (reklamację rozpatrywano od 27 stycznia br.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Maj 2014 20:58 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 2
Witajcie. Przez pomyłkę zakupiłam dwa razy ten sam bilet. Czy miał ktoś podobny problem? Myślicie, że ryanair może zwrócić mi pieniądze? Z kim mam się skontaktować skoro nie ma na stronie żadnego maila?
Proszę o informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Maj 2014 21:09 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
podróżniczkaa23 napisał(a):
Witajcie. Przez pomyłkę zakupiłam dwa razy ten sam bilet. Czy miał ktoś podobny problem? Myślicie, że ryanair może zwrócić mi pieniądze? Z kim mam się skontaktować skoro nie ma na stronie żadnego maila?
Proszę o informację.

Zadzwoń na infolinię, bo może podciągną to pod "drobne błędy w rezerwacji", które można poprawiać od jesieni 2013 r. Osobiście jednak wątpię w zwrot pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
podróżniczkaa23 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 16 Maj 2014 21:14 

- z tego co pamiętam wystarczy zadzwonić na infolinię ryanair by anulowali jedną z rezerwacji, zawsze tą drugą w kolejności rezerwacji
- należy wykonać telefon na infolinię Ryanair nr.tel. 703-303-033 za 2,08 zł/minuta, nie z każdego komórkowego i stacjonarnego się dodzwonisz, ja dzwoniłem z nr. telefonu w Orange Pop
- Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00 CET , Sobota 10:00–17:00 CET (zaraz po 9 rano ciężko się dodzwonić)
Góra
 PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Maj 2014 23:35 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 2
A jednak się udało. ;) Telefon pomógł. Dzięki! :)

Tulcia napisał(a):
podróżniczkaa23 napisał(a):
Witajcie. Przez pomyłkę zakupiłam dwa razy ten sam bilet. Czy miał ktoś podobny problem? Myślicie, że ryanair może zwrócić mi pieniądze? Z kim mam się skontaktować skoro nie ma na stronie żadnego maila?
Proszę o informację.

Zadzwoń na infolinię, bo może podciągną to pod "drobne błędy w rezerwacji", które można poprawiać od jesieni 2013 r. Osobiście jednak wątpię w zwrot pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulcia lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 23 Maj 2014 23:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Witam
Otoz pamietam ze mignal mi na forum sposob jak zrobic zeby np lecac Bergamo-Malta miec cene widoczna w PLN a nie euro, niestety nie pamietam a pilnie musze zarezerwowac bilety, prosze o pomoc ! Przypominam sobie ze bylo to zwizane z otwarciem kilku okien.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 23 Maj 2014 23:30 

http://silesiair.com.pl/jak-zmienic-wal ... w-ryanair/

odradzam płacenie kartą VISA
Góra
 PM off  
      
#55 PostWysłany: 23 Maj 2014 23:33 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Czemu ? Niestety mam tylko taka. Mam jeszce mastercard ale pusta i tam jest gorszy przelicznik euro/pln jesli nie zaskoczy sposob.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 23 Maj 2014 23:34 

bo część kart visa ryanair rozpoznaje jako rozliczane w euro i cały twój misterny plan wiesz co trafi...
Góra
 PM off  
      
#57 PostWysłany: 23 Maj 2014 23:36 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
A jesli to bedzie mastercard to place jak za lot w PL ? tzn bez przewalutowan ?
Moze ktos ma doswiadczenie jak to dziala z kartami VISA debit od WBK ?


PS.
Generalnie zaplacilem tym sposobem i np za loty Bergamo-Malta(53euro) ryanair wyswietlil cene 225zl, co daje 4.32zl/euro, co jest duzym kursem, obecnie w kantorach sprzedaz 4.16 a w banku mam 4,30, wiec ten sposob generalnie jest nieoplacalny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Maj 2014 07:34 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Mam pytanie. Planuję kupić w Ryanair osobno bilety DO (te są podane w złotówkach) a osobno POWRÓT (te są podane w Euro). I mam pytanie właśnie o te POWROTNE. Czy jeżeli cenę mam w podaną w Euro i będę płacił kartą walutową (waluta karty: Euro) to rozumiem, że płacąc tą kartą zostaną pobrane tylko euro a nie będzie jakiś dziwnych przeliczeń typu Euro - PLN - Euro ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 25 Maj 2014 08:05 

Extigy napisał(a):
Mam pytanie. Planuję kupić w Ryanair osobno bilety DO (te są podane w złotówkach) a osobno POWRÓT (te są podane w Euro). I mam pytanie właśnie o te POWROTNE. Czy jeżeli cenę mam w podaną w Euro i będę płacił kartą walutową (waluta karty: Euro) to rozumiem, że płacąc tą kartą zostaną pobrane tylko euro a nie będzie jakiś dziwnych przeliczeń typu Euro - PLN - Euro ?


Niestety pewności nie ma żadnej, zwłaszcza jeśli chodzi o karty kredytowe/debetowe VISA (choć zapewne będzie jak piszesz)
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Maj 2014 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
VISĄ z Inteligo bez problemu płaciłem za loty już kilka razy i nie było problemu ze złodziejskim przewalutowaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group