Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 20 Sty 2018 12:28 

@Wiktoria01 - podejście Ryanaira do laptopów od 15 stycznia jest takie same, jakie było przed 15 stycznia. Nic się nie zmieniło. Nie wiem po co szukasz sensacji na siłę. Poczytaj sobie różne wpisy na ten temat i szybko ogarniesz temat. Nie ma sensu, aby co chwilę każdemu "świeżakowi" odpowiadać na te same pytania, gdyż robi się niepotrzebny śmietnik.

P.S. Jeśli to możliwe, to niech ktoś z moderacji stworzy jakiś prosty wikipost nt. przewożenia laptopów i innych sprzętów elektronicznych w Ryanairze. Nie ma sensu co chwilę odpowiadać na te same pytania od "świeżaków".
Góra
 PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 21 Sty 2018 17:46 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 8
17-21.01 Modlin-Tuluza-Modlin, plecaki większe niż podane jako mały bagaż, coś około 45-30-25. Nikt nie zwracał uwagi, tylko sprawdzali czy ludzie mają 2 bagaże, wtedy jeden do luku. Reklamówka z Duty free też była traktowana jako bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 21 Sty 2018 18:18 

Rejestracja: 05 Lis 2016
Posty: 22
18-20.01. Modlin-Stansed-Modlin Plecak przekraczający rozmiar, taki 22-25 l + mała torebeczka z tyłu aby nie rzucała się w oczy ( taka na dokumenty, tlf , itp ) nie stanowiło problemu. Należy raczej uważać na drugi pakunek trzymany w ręku jeśli już mamy plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 21 Sty 2018 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
No i teraz bądź tu mądry: pakować laptopa do walizki i być bez torby na niego (jakoś to przeboleje), czy brać walizkę o legalnych wymiarach + nadmiarowa torba na laptopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 21 Sty 2018 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Co prawda nie ja leciałem ale mam relację kolegi. KTW>EDI
Leciał z jedna torbą jak tu ktoś napisał "dziadówą" ;) Wszystkim bagaż oklejali żółtą taśmą, i dostawał naklejkę na kartę pokładową (na telefon też!)
Wszyscy oklejeni torby przed samolotem na wózki i do luku. Kumpel chciał przycwaniakować i naklejki wyrzucił bo karty pokładowe miał dwie. No i torby do luku nie oddał. Ale stewardessa czujna jakaś i przyczepiła się że nie ma priority. Rżnął głupa i suma sumarum go wpuściła, no ale pomruki z tyłu już były.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 22 Sty 2018 01:22 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Leciałem w tym tygodniu dwa razy, jeden duży plecak na plecach i torba "pedałka" na ramieniu. Oba bagaże zabrałem na pokład, nikt nie zwrócił na nie uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 22 Sty 2018 09:29 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 8
Loty: 52
Kilometry: 125 468
Czy po zmianie polityki bagażowej jaka miała miejsce 15-go stycznia w bagażu podręcznym oddanym do luku można będzie przewozić przedmioty zabronione np. nożyczki, płyny itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 22 Sty 2018 09:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie, bo bagaż oddajesz do luku przy samym wejściu do samolotu - wszystkie zabronione przedmioty wylecą wcześniej, na kontroli bezpieczeństwa (security)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 22 Sty 2018 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
W ubiegłym tygodniu Kraków - Bolonia i Wenecja - Kraków, generalnie kto nie nie miał priorytetu to wszystkie twarde walizki oddał do luku.
Ja z rodziną z plecakami na plecach bez problemu do samolotu , największy mój plecak forclaz 40 a reszta trochę mniejsze.
Masa miejsca w schowkach nad głowami i już nie ma problemu ze schowaniem bagażu.


Ostatnio edytowany przez lot 22 Sty 2018 15:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 22 Sty 2018 15:45 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Nie ma zbytniej konsekwencji, jeśli chodzi o zabieranie bagażu. W ten weekend zrobiłem WMI-ATH-WMI.
W Modlinie raczej mało wypchany plecak 45l z ukrytym stelażem otagowali żółtą karteczką bez chwili zawahania.
W Atenach pani spytała "czy ma pan tylko ten plecak?" - "tak" - "to proszę iść dalej".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 22 Sty 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
co to jest torba dziadowa i torba pedalka

bo nie wiem czy mam takie i czy moge leciec w takim razie z nimi czy nie

BTW to nie rozumiem Waszej paniki tutaj. O ile nie ma sie plecaka/walizki ze sprzetem foto 15 obiektywow i 3 body, ani ciasnych przesiadek to w czym problem oddac bagaz? Wydaje mi sie ze to moze naprawde przyspieszyc boarding, eliminuje lamenty o zabranie walizki jak obsluga przy gacie naliczy 90 ktore przeszlo, jak widac moze wyeliminowac cwaniakow co sciagali nalepki i wchodzili na poklad z walizka mimo wszystko, eliminuje problem ze pierwsi wchodzacy na poklad wrzucaja plecaczki i plaszcze do schowkow, i nie ma miejsca na te ostatnie walizki z tych 90 co wchodzi do samolotu i stewki musza to ogarniac, i byc moze eliminuje te dzikie kolejki do ktorych sie ludzie ustawiali byle tylko nie musiec oddawac walizki (aczkolwiek znajac umilowanie do kolejkowania sie na lotnisku to pozostanie)

Bardziej mnie interesuje na razie na ktorych lotniskach oddadza walizke przy samym samolocie (jak przy locie Dashem), a na ktorych bagaze wyjada na tasme.

Dobra jeden minus widze - mam lot z przesiadka, nawet nie ciasna, ale musze odebrac bagaz na tasmie, obejsc lotnisko i przejsc przez security zeby czekac na kolejny lot. Bez tego moglbym po wyjsciu z autobusu kierowac sie do transferu i wejsc do hali odlotow od razu.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
zbyhu napisał(a):
co to jest torba dziadowa i torba pedalka

bo nie wiem czy mam takie i czy moge leciec w takim razie z nimi czy nie

Podbijam to pytanie, płacząc ze śmiechu :D :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:48 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
zbyhu napisał(a):
BTW to nie rozumiem Waszej paniki tutaj. O ile nie ma sie plecaka/walizki ze sprzetem foto 15 obiektywow i 3 body, ani ciasnych przesiadek to w czym problem oddac bagaz? Wydaje mi sie ze to moze naprawde przyspieszyc boarding,


W piątek wylądowałem w Atenach. Na mój bagaz czekałem przy taśmie 20 minut, mimo że byłem w pierwszej ~1/3 szczęśliwów. Podejrzewam, że ci z końca czekali 30+ minut, co przy przylocie w okolicach północy robi się mocno męczące.
A w Modlinie paradoksalnie zamieszanie z bagażem boarding opóźniło, bo samolot przyjmował ludzi, ale korek zrobił się w okolicach skanowania kart pokładowych / oklejania bagaży.
W Atenach podczas powrotu działało to o wiele lepiej, bo oklejanie bagażu nie było połączone ze skanowaniem boardingów - odbywało się przed przejściem w rejon gate'u.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Pamietam jak kiedys na walizke w Barcelonie czekalem prawie 2h wlasnie po przylocie kolo polnocy. Niestety moze i tak byc.

Na pewno nie jest idealnie, a co do tego ile zajmuje boarding, to mysle ze sie wszystko dotrze predzej czy pozniej. Pewnie zaloga jeszcze nie wymyslila sobie jak to wszystko sprawnie zrobic, a dodatkowo polowa osob oburzona ze im walizki zabieraja, w ostatniej chwili wyciaga laptopy mimo ze moze to zrobic 50m dalej itp.

Widzisz ze w Atenach juz wiedzieli co i jak, tak samo przepuscili ludzi z plecakami. Wielokrotnie ustawialem sie do kolejki na koncu z plecakiem wiekszym niz maly podreczny Ryanair (cos w typie Forclaza 40), i nigdy mi go nie okleili. Nie widze powodu zeby mieli to robic teraz. Mogliby zrobic trzeci sizer na gwarantowany podreczny, ktory sie pakuje pod fotel z przodu i byloby jasne rozgraniczenie.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mimx lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Chciałem powiedzieć, że nie "dziadówa" tylko DZIADÓWKA. Ot taka szmaciana torba typu na ziemniaki ;)

@zbyhu jesteś starym "lataczem" a pitolisz głupoty. Nie ma w tej zmianie nic dobrego. Moim zdaniem boarding trwa dłużej i przy małym lf dochodzi do takich absurdów, że są puste schowki, ludzie zapakowani a bagażowi pakują te nieszczęsne bagaże.

Swoją drogą, wszystko zależy od obsługi. Widziałem jak ludzie z naklejkami pakowali się elegancko na pokład i mieli wszystko w dupie, załoga też.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 23 Sty 2018 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Chyba jednak Ryan nie zrezygnował z zabawy z bagażami. Na lotnisku w Walencji z rana był cyrk. Ludzi zatrzymywania już przed kontrolą kart pokładowych i Security. Ludzie byli skonsternowani. Obsługa sprytnie im podpiwiadala że mogą mieć 2 bagaże jak teraz dokupia pierwszeństwo. Do samolotu pozniej w normalnej kolejce Q stalo z 20os , reszta z priorytetem. Teraz jestem w Bergamo i to samo. Przed Security już każą przechodzić w 2 kolejkach. Priority i Q. Dużo osób nie wie o co chodzi. Mi babka kazała schować aparat do plecaka po czym 5min później musiałem go wyjac na Security :)


Ostatnio edytowany przez joael 23 Sty 2018 21:27, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 23 Sty 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Ma ktoś wieści w temacie z Marakeszu?
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 23 Sty 2018 10:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22436
cypel napisał(a):
Swoją drogą, wszystko zależy od obsługi. Widziałem jak ludzie z naklejkami pakowali się elegancko na pokład i mieli wszystko w dupie, załoga też.



Dokładnie to! Jakby faktycznie oznaczone walizki zostały spakowane do łuku to problemu by nie było...
Albo dobrowolnie oddać podręczny do check-inu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 23 Sty 2018 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Jeszcze trochę i prezes Ryana wymyśli że żeby było lepiej odgórnie każda walizka, plecak pójdzie do luku. I po kłopocie.

Zapomnieliscie już jak było z ubieraniem ciuchów na siebie żeby wymiar się zgadzał? Sam tego doświadczyłem lecąc do Ladka w 2010
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 23 Sty 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Tu nie chodzi o kłopot (twój) tylko kasę.(jego) Cały cyrk ma na na celu "zachęcić" do kupowania priority.
Zastanawiam się co będzie jak wszyscy wykupią priority.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group