Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Sty 2018 11:38 

Rejestracja: 11 Mar 2017
Posty: 19
Joanna2017 napisał(a):
Grzesiek70 napisał(a):
No więc właśnie jak i tak mają mi zabrać duży podręczny, to chciałbym się od razu odpowiednio spakować i duże plecaki oddać razem z bagażem rejestrowanym w postaci wielkiej torby od razu po wejściu do hali odlotów - żeby nie nosić ze sobą i dużych plecaków i małych toreb ;)


Hej, nie dasz rady. Dzisiaj specjalnie podjechałam na Beauvais, żeby dopytać jak to będzie teraz z bagażami (lecę 20/01). Miła francuzka wytłumaczyła mi, że:
- do samolotu mogę zabrać jedynie torebkę, ale tylko taką która spełnia wymogi;
- drugi bagaż podręczny (plecak) oddaję przy bramkach, a tak naprawdę kolesiowi czekającemu z wózkiem po drodze do samolotu,
- bagaż rejestrowany nadaję na check-in.

Wynika z tego, że tak czy siak musisz dźwigać dwoje plecaki jeżeli nie chcesz zapłacić za rejestrowany ;)


Dziękuję bardzo za wyczerpującą informację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:00 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Proszę o informację jak poradzić sobie z laptopem. Ma on długość 38 cm. Czyli o 3 cm więcej niż dopuszczalna przez Ryanair mała sztuka bagażu podręcznego (35x20x20). Nie mogę go zatem wnieść na pokład. A do luku ponoć nie można laptopa dać. Piszę ponoć, bo na forum o tym często piszecie a nie znalazłam podstaw do tego, prócz informacji o bateriach litowo-jonowych, których się do luku nie powinno oddawać (powinno czy nie można?).

Lot z Wwy do Walencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Laptopa tuż po przejściu brami wyjmujesz z dużego podręcznego i bierzesz "w garść" "luzem" do samolotu...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:13 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Maktravel napisał(a):
Laptopa tuż po przejściu brami wyjmujesz z dużego podręcznego i bierzesz "w garść" "luzem" do samolotu...


A nie zawrócą mnie na schodach samolotu? Bo będę mieć laptopa i małą torebkę właśnie o wymiarach 35x20x20 (w niej będzie lustrzanka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@Wiktoria01 Laptopa możesz wziąć na pokład, a nawet powinnaś bo linia lotnicza nie bierze odpowiedzialności za cenne przedmioty oddane do luku bagażowego. Na pewno pozwolą Ci go wyjąć z bagażu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Jeśli ktoś chce to zdradzę sposób aby zawsze mieć podręczny przy sobie bez dodatkowych opłat i pierwszeństwo wejścia na pokład, u mnie działa od jakis 4-5 lat bezproblemowo. Tylko proszę bez krytyki bo Ryan to cwaniaki i niby tanie linie a ciągną nas po kieszeni na każdym kroku.
Czy zrobicie tak jak ja zależy tylko od was , nikt was nie zmusza!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:35 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
olus napisał(a):
@Wiktoria01 Laptopa możesz wziąć na pokład, a nawet powinnaś bo linia lotnicza nie bierze odpowiedzialności za cenne przedmioty oddane do luku bagażowego. Na pewno pozwolą Ci go wyjąć z bagażu.


Tak, tylko boję się że powiedzą, że w warunkach jest napisane że mogę tylko 1 sztukę na pokład wnieść. Czyli że mogę tylko aparat wnieść. Bo laptop po pirwsze będzie drugą sztuką a po drugie przekraczającą dozwolony wymiar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Sty 2018 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
jak już przejdziesz bramkę to Ci nikt już nic nie będzie sprawdzać, wyjąć laptopa nawet należy i sami zalecaja wzięcie elektroniki i innych baterii ze sobą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 14 Sty 2018 23:14 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 15
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pamiętajmy jednak, że warunki w Ryanair zmieniają się jutro. Bardzo będę wdzięczna jeśli ktoś potwierdzi, że na pokład wniósł laptopa w ręce, mały bagaż podręczny pod fotel i duży do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:07 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Dostałem maile dzisiaj na lot do Izraela :

Image

Kilka dni temu na lot z Izraela.
Z żadnego z nich nie wynika bym musiał płacić. Konsultantka jednak twierdzi, że płacić trzeba

Image

Bajzel tam mają.

Czekam na relacje pierwszych podróżujących.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 15 Sty 2018 02:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Darek9634 konsultantka mówi pewnie, że masz płacić za możliwość wniesienia obu bagaży na pokład. Jeśli nie czujesz takiej potrzeby, to nic nie dopłacasz a większą sztukę bagażu zabiorą ci do luku bagażowego (przynajmniej w teorii, zobaczymy jak nowe zasady będą wyglądać w praktyce).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Sty 2018 09:45 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Kashpir napisał(a):
@Darek9634 konsultantka mówi pewnie, że masz płacić za możliwość wniesienia obu bagaży na pokład. Jeśli nie czujesz takiej potrzeby, to nic nie dopłacasz a większą sztukę bagażu zabiorą ci do luku bagażowego (przynajmniej w teorii, zobaczymy jak nowe zasady będą wyglądać w praktyce).


Pomyliłem watki. Lecę do Izraela a tam sytuacja jest trochę innna. Mail swoją drogą, konsultanci swoją drogą. Nie wiadomo czy płacić czy nie płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 15 Sty 2018 17:16 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Leciałem dzisiaj o 6.45 z Lizbony, chyba jeden z pierwszych lotów wg nowych wytycznych. Boarding zaczął się trochę wcześniej niż zwykle, przeszedł gostek i naklejał wg swojego uznania żółte etykiety. Ja miałem plecak foto o wymiarach 25x25x35 i mi pozwolił z nim wejść na pokład. Moja dziewczyna miała większy plecak, taką 60l, ale nie wypełnioną na max i on już musiał iść do luku. Odbiór bagaży następuje przed samym samolotem. Po prostu zostawiało się bagaż na wózku bagażowym. W Krakowie niestety odbiór na taśmie, dla plecaków nie jest to najbezpieczniejsza opcja. Koniec z lataniem Ryanem niskobudżetowo z plecakiem. Następnym razem albo dopłacę (ale to już nie będzie okazja), albo wezmę walizkę. Generalnie skończyła się pewna epoka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 15 Sty 2018 17:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Leciałem moim plecakiem nie raz i dawałem do łuku i nigdy nie było problemu. Nie widzę powodu kupowania "nie-wygodnej" walizki albo priority, jak mi się nie spieszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:46 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Bry, mam nadzieje, ze w temacie beda sie udzielac osoby juz po zmianie i opisywac swoje wrazenia, poki co prosze zweryfikować:
Z przyklejona przez obsługę na terenie bramek naklejką kierujemy sie normalnie do przejscia przez bramki, oddajemy bagaż wiekszy bagaz podręczny przed samolotem na jakis kosz?, a pozniej na lotnisku docelowym po wylądowaniu jak to wyglada - musimy sie rozeznać na którą taśmę wrzucono nasz bagaż (walizkę, plecak)? Czy to jakos odnotowane jest na tej naklejce? Czy odbieranie bagazu z tasmy dlugo trwa?
Czy ktos odnotowal jakis dyskomfort, mial problemy zwiazane z tą zmianą "wiekszy podręczny do luku bagazowego"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 16 Sty 2018 00:36 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Zapaliczka, przecież napisałem 2 posty wyżej. Leciałem dzisiaj na trasie LIS-KRK. Na lotnisku docelowym odbierasz bagaż identycznie, jak bagaż rejestrowany. Ta sama taśma. Musisz więc na bagaż czekać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 16 Sty 2018 00:55 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 47
Uwaga, bo nowa polityka w Izraelu jest traktowana z goła inaczej...
http://razturaztam.pl/2018/01/16/dodatk ... h-ryanair/
_________________
marcinerbel90@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 16 Sty 2018 01:29 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 3
Przecież wczoraj w tym samym regulaminie był inny zapis o lotach do/z Izraela:
Cytuj:
Flights to/from Israel
1 small bag on board (35cm x 20cm x 20cm) regardless of whether the user has ‘Priority & 2 Cabin Bags’ or not."

Codziennie coś nowego.

Czy przepis ten dotyczy lotów do czy tylko powrotnych z Izraela? Nie wiem czy kupować priority w obie strony.
Na podstawie tego zapisu można wnioskować że tylko wylatujących z Izraela:
Cytuj:
Customers departing from Israel who present at the airport with a 2nd larger cabin bag (exceeding 35x20x20cm) may drop this bag off at the check-in/bag drop desk, for an airport checked bag fee of €40 or at the boarding gate, for a gate bag fee of €50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 16 Sty 2018 12:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
wyciąg z dedykowanej strony https://www.ryanair.com/pl/pl/zaplanuj- ... odrecznego
Załącznik:
FRtorba20180116.PNG
FRtorba20180116.PNG [ 28.93 KiB | Obejrzany 7815 razy ]

Zwróćcie uwagę, że piszą wyraźnie o torbie na kółkach. Czy to by oznaczało, że plecaki/ torby bez kółek będą traktowane łagodniej i będzie można z nimi wejść na pokład?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 16 Sty 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
No teraz pytanie. Kto będzie te kilkadziesiąt szt bagażu podręcznego zabierał spod "bramek" i pakował do samolotu ?
Czy jak np w KRK zostawiamy to na górze ? I liczymy że nikt naszego bagażu nie pominie ? Czy sami znosimy jednak na dół i zostawiamy przy samolocie ? Czy np jak na kanarach zostawiamy w rękawie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group