Akceptuj臋 i chc臋 ukry膰 komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania tre艣ci i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologi臋 t臋 wykorzystuj膮 r贸wnie偶 nasi partnerzy. Szczeg贸艂owe informacje dotycz膮ce plik贸w cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajduj膮 si臋 w Polityce prywatno艣ci. Zapoznaj si臋 z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Je偶eli nie wyra偶asz zgody, aby pliki cookies by艂y zapisywane na Twoim komputerze, powiniene艣 zmieni膰 ustawienia swojej przegl膮darki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
#81 PostWys艂any: 05 Sty 2022 09:26 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Tylko 偶eby艣 nie mia艂 syndromu paryskiego 馃ぃ
Z tych wymienionych, ja bym w tej chwili, na twoim.miejacu postawi艂a na Malag臋.
Zacznij czyta膰, organizowa膰 pobyt, szukaj noclegow i obserwuj ceny bilet贸w. Kup wtedy, gdy stwierdzisz, 偶e to jest kwota, kt贸ra akceptujesz. I chyba ju偶 nic wi臋cej nie trzeba pisa膰 w tym w膮tku. Wszystko masz na tacy.
_________________
Wszak istnieje co艣 takiego jak zara偶enie podr贸偶膮 i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
G贸ra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uwa偶a post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzie艅 w hotelu z wy偶ywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzie艅 w hotelu z wy偶ywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbi贸r tanich lot贸w Ryanair od 118 PLN! Tylko 艣wietne kierunki: W艂ochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbi贸r tanich lot贸w Ryanair od 118 PLN! Tylko 艣wietne kierunki: W艂ochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWys艂any: 05 Sty 2022 10:42 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
W艂a艣nie 藕le sprawdzi艂em i ju偶 nie ma bezpo艣rednich lot贸w z Gda艅ska do Malagi, niby 偶adna przeszkoda, bo mo偶na z Warszawy lecie膰, ale chcia艂em zacz膮膰 od Gda艅skiego lotniska i zaoszcz臋dzi膰 troch臋 czasu
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWys艂any: 05 Sty 2022 10:43 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ustosunkuj臋 si臋 do trzech pyta艅:

Co dodatkowego zabra膰:
2 karty p艂atnicze, jak si臋 da ro偶ne, drugi dokument czyli paszport i dow贸d.

ubezpieczenie zdrowotne, czyli KL - od razu zr贸b sobie darmow膮 kart臋 EKUZ w NFZ - szybko i przez neta ogarniesz, jak pracujesz na etat, dostaniesz j膮 na 3 lata. Dla mnie to podstawa przy podr贸偶ach w UE. Osobi艣cie ja zawsze nawet na 1 dzie艅 kupuj臋 dodatkowe ubezpieczenie w Generali (sprawdzone w Grecji, nag艂a operacja). Co ciekawe z dodatkowym KL by艂 problem z transfuzj膮 krwi, uratowa艂a spraw臋 karta EKUZ.

Gdzie: przede wszystkim na pierwszy raz trzyma艂abym si臋 kraj贸w unijnych z wy艂膮czeniem Cypru, kt贸ry w okresie pandemii jest totalnie nie przewidywalny w kwestii zasad wjazdu (obecnie wymagaj膮 3 test贸w, dw贸ch dla os贸b zaszczepionych 3 dawkami)
1. Dubrownik - po polsku i 艂amanym angielskim si臋 dogadasz, przyja藕ni dla Polak贸w, jest co robi膰 w czasie typowego weekendowego wyjazdu, a nawet w maju pla偶e mo偶na zaliczy膰. Minus to drogie wej艣ci贸wki, ale rezygnuj膮c z nich mo偶na ciekawe miejsca odwiedzi膰 (nie trzeba kolejk膮 na wzg贸rze Srd wjecha膰, mo偶na wej艣膰) Poczytaj sobie, bo w necie pe艂no informacji o tym mie艣cie, a nawet jest dedykowane forum cro.pl
2. Grecja z naciskiem na Ateny - wg mnie to fajne i bardzo przyjazne miasto na pierwsze zwiedzanie. Wszelkie zabytki s膮 dost臋pne w centrum, spokojnie mo偶na sie tylko pieszo porusza膰. Do艣膰 tanie jak na Europ臋 jedzenie, kt贸re mo偶na ograniczy膰 do street food w dobrej cenie (np. gyros pita), a syc膮ce. Cz臋艣膰 zabytk贸w mo偶na spokojnie obejrze膰 zza ogrodzenia wiele nie trac膮c (no chyba, 偶e si臋 jest mi艂o艣nikiem staro偶ytnych kamieni), w przeciwnym wypadku bilet combo za 30 eur pozwala wej艣膰 na 7 punk贸w archeologicznych, w tym Akropol. Mo偶na sobie zorganizowa膰 szybki wypad nad morze czy na jedn膮 z "miejskich" wysp. Chania na Krecie te偶 jest fajnym pomys艂em
G贸ra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#84 PostWys艂any: 05 Sty 2022 11:11 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
Dzi臋kuj臋 za wskaz贸wki. Ateny pi臋kny kierunek i widz臋 偶e w miar臋 przyst臋pny cenowo. Dzi臋ki za podrzucenie pomys艂u
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWys艂any: 05 Sty 2022 11:20 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Fanatykrm napisa艂(a):
Dzi臋kuj臋 za wskaz贸wki. Ateny pi臋kny kierunek i widz臋 偶e w miar臋 przyst臋pny cenowo. Dzi臋ki za podrzucenie pomys艂u

Jest taki mi艂y zwyczaj. Osobom kt贸re Ci pomog艂y, poklikaj lubi臋 i pom贸g艂
_________________
ODZYSKA膯 T臉CZ臉!

T臋cza jest Wa偶nym elementem religii judeo-chrze艣cija艅skich, kolorami czakr, symbolem dzieci艅stwa i r贸偶norodno艣ci w jedno艣ci, kolorami siedmiu kontynent贸w, a nie tylko flag膮 ruchu LGBT (btw 6. kolor贸w zamiast 7.). Zale偶y mi tylko na tym, aby pami臋ta膰 o r贸偶norodno艣ci znaczenia t臋czy.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uwa偶a post za pomocny.
 
      
#86 PostWys艂any: 05 Sty 2022 11:52 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
W czasach pandemii rzeczywi艣cie 艂atwiej si臋 trzyma膰 EU, ale skoro ju偶 taki temat powsta艂, gdyby kto艣 chcia艂 przeczyta膰 to za kilka lat to... moim zdaniem w czasach z otwartym podr贸偶owaniem nie jest to takie proste/oczywiste.
Z jednej strony w Europie jest 艂atwiej, ni偶 np. w Azji bo jeste艣my bardziej "u siebie", podobna kultura itd. z drugiej to chyba zale偶y od cz艂owieka, od konkretnych preferencji, mo偶e lepiej skoczy膰 na g艂臋bok膮 wod臋.聽Z trzeciej strony np. USA jako艣 bardzo znacz膮co si臋 nie r贸偶ni od UE poza czasem lotu i wymaganymi dokumentami itd, og贸lnie wydaje si臋 tak samo 艂atwe a cz臋sto nawet 艂atwiejsze do zwiedzania ni偶 kraje w Europie.

Mi si臋 wydaje, 偶e wybra艂em do艣膰 ekstremalnie je偶eli chodzi o pierwszy zagraniczny wyjazd - Indie (nie licz膮c p贸艂 dnia na Litwie w okolicach granicy) i z perspektywy czasu... nie umiem jednoznacznie wybra膰 czy by艂 to pomys艂 dobry czy nie. Og贸lnie uwa偶am, 偶e nie by艂 to pomys艂... rozs膮dny, ale widz臋 te偶 mas臋 plus贸w. Z jednej strony wydaje mi si臋, 偶e teraz by艂bym w stanie tam zobaczy膰 wi臋cej, wcisn膮膰 nos w wi臋cej miejsc, z drugiej... nie wiem czy gdybym zacz膮艂 od czego艣 innego to czy dotar艂bym kiedykolwiek do Indii, a teraz... przynajmniej wiem 偶e jest do czego wraca膰.

Na pewno nie przejmowa艂bym si臋 tym, 偶eby pierwszy lot by艂 bez przesiadki itd. - to niewiele zmienia, lotniska a w szczeg贸lno艣ci te du偶e s膮 przecie偶 tak oznaczone, 偶e nie trzeba mie膰 do艣wiadczenia, 偶eby wiedzie膰 gdzie i艣膰, a jak nie wiesz to zawsze mo偶esz si臋 zapyta膰. Chyba nie ma sensu si臋 "oswaja膰" z lataniem
G贸ra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#87 PostWys艂any: 05 Sty 2022 12:43 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 20 Pa藕 2011
Posty: 436
srebrny
eskie napisa艂(a):
Jest taki mi艂y zwyczaj. Osobom kt贸re Ci pomog艂y, poklikaj lubi臋 i pom贸g艂

艢wi臋ta racja, ale nie jestem pewien, czy te przyciski dzia艂aj膮 u os贸b kt贸re 艣wie偶o si臋 zarejestrowa艂y i nie maj膮 jakiej艣 wymaganej minimalnej liczby post贸w.
Najlepiej, 偶eby @Fanatykrm spr贸bowa艂, czy u niego dzia艂a :)
_________________
Image

Naprawd臋 pisze si臋 razem. Naprawd臋!
Zreszt膮 zreszt膮 te偶.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uwa偶a post za pomocny.
 
      
#88 PostWys艂any: 05 Sty 2022 12:56 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
trocha napisa艂(a):
Mi si臋 wydaje, 偶e wybra艂em do艣膰 ekstremalnie je偶eli chodzi o pierwszy zagraniczny wyjazd - Indie

Dokladnie, od razy "wyplynales na glebokie wody", ale na pewno nie polecam takich destynacji na sam poczatek pierwszych doswiadczen z lataniem.

trocha napisa艂(a):
Na pewno nie przejmowa艂bym si臋 tym, 偶eby pierwszy lot by艂 bez przesiadki itd. - to niewiele zmienia, lotniska a w szczeg贸lno艣ci te du偶e s膮 przecie偶 tak oznaczone, 偶e nie trzeba mie膰 do艣wiadczenia, 偶eby wiedzie膰 gdzie i艣膰, a jak nie wiesz to zawsze mo偶esz si臋 zapyta膰. Chyba nie ma sensu si臋 "oswaja膰" z lataniem

Ktos mi opowiadal historie o 2 gosciach z Polski, ktorzy na pierwszy lot wybrali sobie Wenezuele, bo niby chcieli poleciec "na dziewczyny" do Wenezueli i nie znajac jezyka utkneli na dobre we Frankfurcie, bo nie potrafili ogarnac przesiadki. Co prawda nie potrafilem tego zweryfikowac, bo nie znalem osobiscie tych gosci, ale taka opcja jest mozliwa. Moze sie rowniez wydarzyc dlugie opoznienie, nagla zmiana gate, anulacja etc. i wtedy moze byc taki sztress dla osoby niedoswiadczonej, ze sie odechce latania na pewien czas. :D

Btw dobrze jest najpierw nadrobic zaleglosci z obcymi jezykami, de facto b. przydatnymi w podrozy.

Milego dnia.
_________________
Nie czy艅 drugiemu co tobie niemi艂e, uderzy w ciebie ze zdwojon膮 sil膮 i nie b膮d藕 tch贸rzem i k艂amc膮.

Zn贸w prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodo艂amaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na 偶yczenie przez PW
G贸ra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#89 PostWys艂any: 05 Sty 2022 13:01 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
Dzia艂aj膮 dzia艂aj膮, od pocz膮tku dawa艂em 艂apki w g贸r臋 :D. Wyb贸r padnie na Ateny, chyba 偶e co艣 si臋 zmieni w restrykcjach to Wenecja, kt贸ra ma u mnie pierwsze miejsce. Faktycznie widz臋, 偶e w Atenach ceny atrakcyjne, super wskaz贸wka z tym 偶e w zasadzie wi臋kszo艣膰 zobaczy si臋 id膮c pieszo, a to jak ma pierwsz膮 podr贸偶 spore udogodnienie, dodatkowo podoba mi si臋 rys historyczny tego miasta(wiem 偶e to tylko sterta kamieni, ruiny ale mnie takie rzeczy ciekawi膮), no i fajnie b臋dzie si臋 wybra膰 gdzie na jeden dzie艅 na okoliczn膮 pla偶臋. Wi臋c faktycznie takie ma艂o skomplikowane i wdzi臋czne w obs艂udze miasto jak na pierwsz膮 ciekawa podr贸偶.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWys艂any: 05 Sty 2022 13:13 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Ateny rzeczywi艣cie wydaj膮 si臋 ca艂kiem fajne na pocz膮tek, cho膰 kwestia atrakcyjno艣ci cen jest subiektywna. Ja w kolejce do Akropolu us艂ysza艂em swojskie "20 euro za bilet? Po*eba艂o ich?" - obr贸t na pi臋cie i w ty艂 zwrot
Og贸lnie kwot nie pami臋tam, ale dobrze jest kupi膰 ten bilet-pass na kilka atrakcji. My byli艣my tylko na jeden dzie艅 a i tak na pojedynczych biletach dobili艣my do ceny passu.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
Fanatykrm lubi ten post.
 
      
#91 PostWys艂any: 05 Sty 2022 14:21 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
Mam kilka miesi臋cy na przygotowanie si臋 do tej podr贸偶y. Je偶eli chodzi o bilety p贸ki co w dogodnym dla nas terminie 400z艂 za osob臋, ale my艣l臋 偶e poczekam do lutego, marca. B臋d臋 mia艂 czas na ogarni臋cie wszystkiego pod k膮tem restrykcji covidowych. Do tego te偶 kwestia wyboru noclegu. Ale ju偶 zaczynam planowanie wszystkiego. My艣l臋 偶e takie zwiedzanie plus jeden ca艂y dzie艅 sp臋dzony na okolicznej pla偶y by odpocz膮膰 to super pomys艂 na tak膮 pierwsz膮 podr贸偶.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWys艂any: 05 Sty 2022 15:13 

Rejestracja: 20 Pa藕 2019
Posty: 3145
platynowy
Za par臋 miesi臋cy to mo偶e by膰 fala numer 6274 albo w og贸le 艣wiat przestanie istnie膰. Masz ju偶 swoje lata, chyba trzeba troch臋 nadgoni膰. Jest internet, fora, blogi, YT. Jak masz gdzie艣 lecie膰, to zr贸b to, przygotuj si臋 szybko, poczytaj, le膰 i korzystaj.

Przepraszam ale s艂abo znosz臋 takie podej艣cie do 偶ycia. Za du偶o teoretyzowania, zak艂adania, przemy艣le艅, za ma艂o czyn贸w.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#93 PostWys艂any: 05 Sty 2022 15:35 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
-- 05 Sty 2022 15:32 --

Z jednej strony masz racj臋, tzn. masz racj臋, ale naprawd臋 ostatnie dwa lata by艂y bardzo ci臋偶kie, to nie jest forum do u偶alania si臋 nad sob膮, albo spowiedzi ale to 偶e wychodz臋 na prost膮, pozbiera艂em si臋 uwa偶am za sw贸j sukces i to ogromny. A podej艣cie do 偶ycia ka偶dy ma inny, ja chc臋 wszystko mie膰 dopi臋te na ostatni guzik, tym bardziej w tych czasach, a potem z ka偶d膮 kolejn膮 wycieczka b臋dzie bardziej spontanicznie.

-- 05 Sty 2022 15:35 --

No i te偶 nie mam takiej sytuacji 偶e mog臋 si臋 ju偶 teraz spakowa膰 i lecie膰, gdy偶 ci膮gle si臋 rehabilituje, ko艅cz臋 studia, nie musz臋 si臋 t艂umaczy膰
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWys艂any: 05 Sty 2022 15:39 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kothson napisa艂(a):
Jest internet, fora, blogi, YT.


Kolega @Fanatykrm rzeczywiscie sprawia wrazenie, aby byl powaznie na bakier z internetem i nie moze sobie sam poradzic, aby znalezc jakiekolwiek info na temat podrozowania. :D
Cale szczescie, ze tu rzesza podroznikow ma wiele cierpliwosci i wyrozumialosci... w koncu po to jest to forum i nalezy wskazc elementarz poczatkujacym.

Fanatykrm napisa艂(a):
ja chc臋 wszystko mie膰 dopi臋te na ostatni guzik, tym bardziej w tych czasach, a potem z ka偶d膮 kolejn膮 wycieczka b臋dzie bardziej spontanicznie.


Gdybym mial az tyle niepokoju, niepewnosci, co szanowny kolega @Fanatykrm, dotyczace pierwszego lotu samolotem to raczej pojechalbym za granice pociagiem, busem czy nawet stopem i troche pojezdzil po Europie Zachodniej, aby sie oswoic z obca zagranica, bez rodziy czy znajomych i zdobyc troche wlasnych, cennych doswiadczen.
_________________
Nie czy艅 drugiemu co tobie niemi艂e, uderzy w ciebie ze zdwojon膮 sil膮 i nie b膮d藕 tch贸rzem i k艂amc膮.

Zn贸w prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodo艂amaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na 偶yczenie przez PW
G贸ra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#95 PostWys艂any: 05 Sty 2022 15:48 

Rejestracja: 20 Pa藕 2019
Posty: 3145
platynowy
Kolego, ale co chcesz mie膰 dopi臋te na ostatni guzik? Przecie偶 jest era pandemii covid, obostrzenia zmieniaj膮 si臋 ka偶dego dnia. Jak chcesz co艣 zaplanowa膰? A nawet bez pandemii, skoro lubisz mie膰 wszystko dopi臋te na ostatni guzik, co zrobisz kiedy hotel lub host Ci臋 wystawi i nie b臋dziesz mia艂 gdzie spa膰? Albo b臋d膮c na miejscu, linia odwo艂a Ci lot lub sp贸藕nisz si臋 na powr贸t? Co je艣li na miejscu daleko od domu ci臋偶ko zachorujesz lub zostaniesz okradziony (np. z dokument贸w umo偶liwiaj膮cych powr贸t)? Jak skontaktujes si臋 z konsulatem lub ambasad膮, skoro masz problem ze znalezieniem podstawowych informacji w internecie, a tych jest a偶 nadmiar?

Latanie we w艂asnym zakresie wymaga my艣lenia, smyka艂ki, sprytu, troch臋 spontaniczno艣ci. Je艣li tego nie masz, otwarte s膮 biura podr贸zy, tam jest bardziej bezpiecznie.

Reasumuj膮c ja w wieku 20 lat ze swoj膮 dziewczyn膮 lata艂em na Kret臋 na dwudni贸wki. K膮pali艣my si臋 nago, a wieczorem upijali艣my w knajpach. Ty w wieku 27 lat pytasz jak zabukowa膰 hotel, bilet lotniczy i czy potrzebujesz du偶y baga偶 na majtki czy ma艂y.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWys艂any: 05 Sty 2022 15:57 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W dzisiejszych czasach stopem to chyba tak sobie ;-) To ja jednak wola艂bym samolot. To taki du偶y pekaes na skrzyd艂ach, tylko dworce s膮 czystsze, a pani w kasie 艂adniejsza i mniej opryskliwa (zazwyczaj).
Wspomina艂em ju偶 wcze艣niej - nie ma sensu planowa膰 wszystkiego na tip-top, wystarczy przygotowa膰 zgrubny plan, a potem na miejscu ocenia膰 czy i jak go realizowa膰. Podr贸偶owanie to przygoda, a nie rozk艂ad zaj臋膰. Opracowa膰 sobie kilka tras spacerowych, namierzy膰 kilka wa偶niejszych atrakcji, kt贸re warto zobaczy膰. I tyle. Podr贸偶, wiadomo, dobrze mie膰 u艂o偶on膮 jako艣 - dojazdy itp. cho膰by tylko dlatego, 偶eby nie da膰 si臋 zrobi膰 w jakie艣 niepotrzebne koszty. Podobnie namierzy膰 dobre jedzenie, kt贸re niekoniecznie jest w najbardziej turystycznym regionie (ale czasem jedzenie w turystycznym centru tez ma sw贸j klimat, nawet je艣li wiemy, 偶e to bardziej turystyczna, ni偶 prawdziwa lokalna kuchnia). A przede wszystkim nie traktowa膰 takich wyjazd贸w, jad臋 raz i musz臋 zobaczy膰 wszystko. Mo偶na pojecha膰 raz, to mo偶na i drugi i nadrobi膰 'braki'. Powodzenia.
_________________
Image
G贸ra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#97 PostWys艂any: 05 Sty 2022 16:16 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 436
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Rozumiem autora w膮tku, 偶e chce mie膰 wszystko ustalone i sam jestem zwolennikiem dobrego planu ale dobry plan to wg mnie plan z jednej strony logicznie przemy艣lany a z drugiej - z wariantami. Bo jak wspomniano mog膮 odwo艂a膰 lot ale i mo偶e akurat konkretnego dnia pogoda si臋 zepsu膰 i wtedy zamiast ca艂odniowego trekkingu warto mie膰 plan alternatywny. Albo po tym, jak wi臋kszo艣膰 dnia po艣wi臋cimy na chodzenie i zwiedzanie i p贸藕nym obiedzie b臋dziemy na tyle zm臋czeni, 偶e zamiast dalszego marszu-zwiedzania postanowimy po prostu usi膮艣膰 w cieniu i gapi膰 si臋 na jezioro.
Nie warto mie膰 zbyt napi臋tego planu bo wtedy tylko krok do zdenerwowania, gdy co艣 plan zaburzy a urlop ma by膰 wypoczynkiem a nie stresem.
Natomiast nie ma co przesadza膰 ze spontaniczno艣ci膮, bo wtedy albo oka偶e si臋, 偶e akurat w ten dzie艅 tygodnia nieczynne jest muzeum czy zamek, do kt贸rego jechali艣my kawa艂 drogi, by go zwiedzi膰. Albo nagle oka偶e si臋, 偶e jedyny spos贸b dostania si臋 do celu tego dnia to wynaj臋cie prywatnie szybkiej 艂odzi za jakie艣 g艂upie setki USD. Czy jak nie tak dawno czyta艂em gorzkie 偶ale jakiej艣 spontanicznej podr贸偶niczki, 偶e "bo oni skasowali mi lot i na razie nie zwracaj膮 pieni臋dzy a ja jestem na drugiej p贸艂kuli nie mam w got贸wce lub na karcie 1000 USD, 偶eby kupi膰 drugi bilet, olaboga".
Tak to jest, 偶e czasem mo偶na spontanicznie za darmo podjecha膰 gdzie艣 stopem a kiedy indziej trzeba spontanicznie po艂o偶y膰 na blat kart臋 i za analogiczn膮 us艂ug臋 zap艂aci膰 1000. Autor w膮tku nie lubi widocznie niespodzianek i odbieram to jako racjonalne podej艣cie, gdy w podr贸偶ach stawia si臋 pierwsze kroki. A je艣li w dodatku nie lubi codziennie upija膰 si臋 w nadmorskich lokalach, to tez nie 艣wiadczy o nim 藕le.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWys艂any: 05 Sty 2022 16:30 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
Kothson napisa艂(a):
Kolego, ale co chcesz mie膰 dopi臋te na ostatni guzik? Przecie偶 jest era pandemii covid, obostrzenia zmieniaj膮 si臋 ka偶dego dnia. Jak chcesz co艣 zaplanowa膰? A nawet bez pandemii, skoro lubisz mie膰 wszystko dopi臋te na ostatni guzik, co zrobisz kiedy hotel lub host Ci臋 wystawi i nie b臋dziesz mia艂 gdzie spa膰? Albo b臋d膮c na miejscu, linia odwo艂a Ci lot lub sp贸藕nisz si臋 na powr贸t? Co je艣li na miejscu daleko od domu ci臋偶ko zachorujesz lub zostaniesz okradziony (np. z dokument贸w umo偶liwiaj膮cych powr贸t)? Jak skontaktujes si臋 z konsulatem lub ambasad膮, skoro masz problem ze znalezieniem podstawowych informacji w internecie, a tych jest a偶 nadmiar?

Latanie we w艂asnym zakresie wymaga my艣lenia, smyka艂ki, sprytu, troch臋 spontaniczno艣ci. Je艣li tego nie masz, otwarte s膮 biura podr贸zy, tam jest bardziej bezpiecznie.

Reasumuj膮c ja w wieku 20 lat ze swoj膮 dziewczyn膮 lata艂em na Kret臋 na dwudni贸wki. K膮pali艣my si臋 nago, a wieczorem upijali艣my w knajpach. Ty w wieku 27 lat pytasz jak zabukowa膰 hotel, bilet lotniczy i czy potrzebujesz du偶y baga偶 na majtki czy ma艂y.

Po co pisa膰 takie co艣? chwalisz si臋 czy co? Ja by艂em na setkach koncert贸w w swoim 偶yciu, dziesi膮tkach festiwali, naprawd臋 wybawi艂em si臋 w czasach m艂odo艣ci bardzo konkretnie, sielanka si臋 sko艅czy艂a gdy zacz臋艂y si臋 powa偶ne problemy zdrowotne, co wstrzyma艂o mi na d艂ugi czas r贸wnie偶 rozw贸j zawodowy. A偶 takich g艂upich pyta艅 nie zadaje. Co z艂ego w tym, 偶e pytam ludzi do艣wiadczonych aby w艂a艣nie przygotowa膰 si臋 odpowiednio i unikn膮膰 wtop o kt贸rych wspominacie wy偶ej? Jakbym wiedzia艂 偶e tyle b臋dzie oceniania to bym w og贸le nie zak艂ada艂 postu. A z internetu potrafi臋 korzysta膰. Tak wi臋c mo偶e zamknijmy temat, bo nie widz臋 tutaj wymieniania si臋 cennymi wskaz贸wkami, nakierowania tylko jakie艣 g艂upie ocenianie tego 偶e o co艣 pytam, albo czego艣 nie wiem.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWys艂any: 05 Sty 2022 16:33 

Rejestracja: 20 Pa藕 2019
Posty: 3145
platynowy
Tak chwal臋 si臋, 偶e umiem korzysta膰 z google.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWys艂any: 05 Sty 2022 18:26 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
@Fanatykrm nie obra偶aj si臋, tylko planuj.
W tym w膮tku ju偶 zosta艂o napisane naprawd臋 wszystko co powiniene艣 wiedzie膰. Reszta zale偶y od Ciebie, jak pokierujesz swoj膮 podr贸偶膮.
My艣l臋, 偶e kolejne pytania powiniene艣 ju偶 zadawa膰 w odpowiednich dzia艂ach, np. atrakcje Aten, oce艅 m贸j plan podr贸偶y, dojazd z lotniska: chocia偶 i tam jest wi臋kszo艣膰 napisane.
_________________
Wszak istnieje co艣 takiego jak zara偶enie podr贸偶膮 i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
G贸ra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uwa偶a post za pomocny.
 
      
Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 14 go艣ci


Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group