Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Sty 2022 19:19 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Fanatykrm napisał(a):
Nie, bo wydaje mi się że najgorsze za mną. Dlatego chciałem zacząć od czegoś europejskiego, ale widzę że bez szczepień to ciężka misja no i w sumie szybko wprowadziliście mnie na ziemię.


Zacznij od tego, co pisali moi poprzednicy- przelicz koszt dodatkowych testów, które musiałbyś/ musielibyście wykonać nie mając szczepień. Znaczenie podniosą koszt wyjazdu. Wiele państw wymaga certyfikatów, aby wejść nawet do takiego MacDonalda na szybkie sikando.
Na samej górze forum jest dział: znalazłem tani przelot- obserwuj, bo forumowicze dodają ciekawe loty. Musisz być również elastyczny- wziąć np Poznań czy Warszawę pod uwagę jako lotnisko wylotu. Dojazd PKP macie z Gdańska dobry.

3. Oczywiście, na yt jest wiele poradników jak się spakować, a sam bagaż podręczny wcale tyci nie jest. Ale to też zależy od wymagań osoby. Znam takie, które mają problemy ze spakowaniem się w bagaż rejestrowany.
4. wystarczy dowód w obrębie UE a i innych państw również, np. Czarnogóry.
5. Zależy od Ciebie, po chorobie i operacjach- sam sobie odpowiedz na to pytanie czy warto. Każdy poleci coś innego, każdy ma różne doświadczenia. Ja np polecam Generali, za ich pomoc, gdy potrzebowałam za granicą.
6. Gdy już będziecie wiedzieli dokąd lecicie- przejrzyj ponownie forum, są relacje z konkretnych miejsc, opisy atrakcji w państwach czy miastach. Np są dni, w które jakieś muzea mają wstęp wolny itp. Możecie wziąć niższej klasy hotel-co kto lubi i jakie ma priorytety w czasie podróży, tam "przycina".
7. Jak wypatrzeć tani lot i tanie zakwaterowanie na czas podróży? Na co zwracać uwagę?
Szukać, szukać- czytać. Jak wyżej: słowo "tanie" ma różne znaczenie dla różnych osób. Porównuj ceny z różnych stron.
8. Pieniądze i dokumenty, dobry nastrój i buty.
Nie traktuj też forum na zasadzie, że bierzesz a nie dajesz.
Nawet po powrocie- napisz jakąś krótką relację.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 04 Sty 2022 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@cccc No ja nie wiem. Jak będzie uwzględniał przede wszystkim życzenia i pomysły dziewczyny to faktycznie skończy w Bergamo, a konkretniej w Milanie, w sklepach modowych. Zanudzi się na śmierć, chyba, że wcześniej trafi go jak zobaczy cyferki odpływające z karty kredytowej ;-)

A tak bardziej na serio, to odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chodzi o rozpoczęcie przygody ze zwiedzaniem Europy (docelowo nie tylko), czy o przełamanie się w kwestii samolotu. Bo jeśli to drugie, to może na początek wystarczy krajówka. Odpadnie temat covida (poza możliwością złapania tegoż), a będzie można obeznać się z procedurami i zmierzyć w wewnętrznymi strachami, jeśli takie występują. Z Gdańska masz typową Wwe. Ale chyba również Wrocław i Lublin. Więc jakby się postarać to można dwie trasy zrobić, z jakimś pociągiem po drodze.

Przejrzyj co lata dokładnie z Gdańska - Masz Finlandię i Norwegię, masz Niemcy (Monachium na kilka dni jest super, można też wyskoczyć pociągiem w góry). Przy czym jakoś szczególnie tanio to nie będzie, ale za to fajne miejsca. Jest Ukraina, jeśli ma być taniej (Odessa?), Albo wspomniane Bergamo (ciepło).

A pakujesz się jak na każdy inny wyjazd. Optymalizacja polega na ustaleniu ważności zabieranych rzeczy vs kosztu ich zabrania ze sobą (dopłata do walizki, często znaczna w stosunku do ceny biletu). Na początek w ciemno założyłbym że tylko bagaż podręczny. Przejrzeć listę rzeczy których nie można zabierać (jest wątek na forum w tym temacie).

Ubezpieczenie obowiązkowo, szczególnie gdy masz medyczne challenge, warto dokładnie sprawdzić warunki, wyłączenia i co jest dopisane małym druczkiem.

Jak dla mnie to ważne, żeby na taki pierwszy wypad nie spinać się, żeby za wszelką cenę było tanio, wszystko się udało, trzeba zaliczyć wszystkie pozycje z kartki. Plan jakiś mieć trzeba, ale ostatecznie to ma być frajda, a nie stres. Zostawić sobie trochę czasu na 'nieznane' , nie rzadko na miejscu trafiamy na coś , czego nie uwzględnialiśmy w planach, a jest fajne i warto zobaczyć. Warto poczytać jakąś relację czy przewodnik z danego miejsca, ale też zostawić sobie trochę niespodzianki. Bo jak sie obejrzy wszystkie zdjęcia, każde miejsce 'must see' to już prawie nie ma po co lecieć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:13 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 9
A z jakim wyprzedzeniem teraz kupujecie bilety (long/short haul).

Uwzględniając zmienne (wyjazd może nie wypalić bo coś tam w kraju docelowym vs potencjalne zamrożenie kasy) np miesiąc przed, dwa tygodnie, trzy dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
1. Kiedy jest najtaniej dla mnie
2. Kupując tam gdzie są dogodne opcje zmiany/zwrotu biletu
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:28 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Koledzy forumowicze będacy doświadczonymi podróżnikami napisali sporo podstawowych i przydatnych rad ale zawsze można coś dodać.
Jasne, że jak wspomniano najlepiej jechać tam, dokąd zawsze chciało się pojechać ale rozsądek sugerowałby zaczynać przygodę z podróżowaniem od krajów, gdzie łatwo się porozumiesz i w których jest na tyle dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna i dostepność informacji w Internecie, że można praktycznie wszystko zaplanować i zarezerwować z wyprzedzeniem. Gdzie rozkład jazdy kolejki podmiejskiej czy pociągu dalekobieżnego pokrywa się z rzeczywistością. Zatem odradzałbym na pierwszy raz np. Madagaskar ale każdy kraj Unii (w tym jeden były) czy Efta spełnia kryterium informacji i planowania (chociaż z językiem może być czasem różnie). To ważne na początku podróżniczej przygody, bo jeśli w Internecie jest dostępny np. rozkład jazdy komunikacji miejskiej, pociągów czy promów, to możesz zaplanować marszrutę czy nawet kupić bilety z wyprzedzeniem. Pierwsze szlify podróżnicze raczej tak bym sugerował zdobywać, niż rzucać się na głęboką wodę i znaleźć się w sytuacji, gdy przylatujesz gdzieś do środkowej Afryki, wychodzisz z lotniska i... jak tu dojechać do hotelu albo do przystani promowej. Zatem raczej na początek coś z Unii czy pozaunijnych krajów Europy zachodniej.
Ubezpieczenie w wyjazdach poza Unię zawsze, zaś tam, gdzie karta EKUZ obowiązuje to można rozważyć poleganie tylko na niej ewentualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:38 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
@Przemm Madagaskaru raczej nikt nie polecał dla niedoświadczonego podróżnika. Co do ubezpieczenia, w obrębie UE, zawsze mam dodatkowe, nie polegam tylko na EKUZ i to bym polecała autorowi.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:42 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Dodatkowo na forum jest bardzo wiele krajów opisanych według tego samego szablonu: atrakcje, transport, jedzenie, lotniska i dojazd z nich, noclegi, inne (np. https://www.fly4free.pl/forum/europa,forum,869). Warto też sobie wygooglować dany kraj, miasta, atrakcje. Sporo osób zamieszcza relacje z podróży.
Według mnie to przede wszystkim gdzie, na ile i za ile chcecie lecieć? To podstawa.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Ja powiem tyle, że swego czasu kupiłem dla rodzicow bilety do TLV.
Pierwsza taka ich podróż, tata (60+) wziął na siebie rozplanowanie pobytu, spedził parę wieczorów przed kompem, m.in. tu na forum i mieliśmy elegancki plan, co gdzie zobaczyć, czym się przemieszczać między miastami itd.
Jak On dał rade to Ty też sobie poradzisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
katka256 napisał(a):
Co do ubezpieczenia, w obrębie UE, zawsze mam dodatkowe, nie polegam tylko na EKUZ i to bym polecała autorowi.


Ubezpieczenie to niewielki wydatek w porównaniu do innych kosztów podróży i naprawdę nie warto oszczędzać, szczególnie mając problemy zdrowotne.

W sierpniu mój wujek wybrał się z rodziną do Turcji i przed wyjazdem nawet nie sprawdzili opcji/kosztów ubezpieczenia, bo sąsiadka była w Grecji i w Chorwacji i nic nieprzyjemnego jej się nie przydarzyło.

Wujek miał w podróży zawał, kilka tygodni spędził w szpitalu, który wystawił rachunek na 20k EUR, kolejne 10k EUR kosztował transport specjalnym samolotem do Polski.
Ja bez ubezpieczenia na co najmniej 250k EUR się nie ruszam z domu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sir_xarn napisał(a):
A z jakim wyprzedzeniem teraz kupujecie bilety (long/short haul).

Uwzględniając zmienne (wyjazd może nie wypalić bo coś tam w kraju docelowym vs potencjalne zamrożenie kasy)


Ostanio dlugo-dystansowe srednio z ok. 2 tyg. wyprzedzeniem, bo te, ktore byly dluzej planowane, zostaly anulowane przez linie, albo tak pozmieniali przepisy, jak np. KLM rok temu, antygen 4h przed samym odlotem i wtedy nie szlo wykonac testu w weekend o 3 rano. Dlatego zamiast Ekwadoru trafil sie awaryjnie Afganistan (to akurat na korzysc, tylko byl potezny sztress z wiza expresowa). Dzis nalezy byc mocno elastycznym. :D
Btw takich destynacji na pewno nikomu nie polecam.

Do autora watku, na poczatku nie wystawialbym nosa poza Europe, ale zrealizowal wypady po Europie, a gdy sie zdobedzie odpowiednie doswiadczenia, w drugiej fazie Dubaj, Tunezje czy Egipt, a dopiero w trzeciej fazie atakowal USA czy Azje.

Moze ktos z zaprawionych uzytkownikow znajdzie czas i postara sie o watek elementarz: „ABC dla poczatkujacych podroznikow“ i wtedy takie watki beda zbyteczne.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:50 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Z góry zaznaczyłem, że jestem żółtodziób, a pytania dla ludzi którzy regularnie podróżują będą po prostu błahe, nawet głupie, jestem tego świadomy. Dopiero zaczynam się kształcić w tym temacie, a ja mam tak, że jak złapie zacięcie to już potem jest tylko lepiej, oby tak było i z podróżowaniem, bo uważam to za piękną pasje. Co do szczepień - cóż, wiem że ten temat dzieli wszystkich, macie rację że raczej podróże bez szczepień obecnie to ciężki temat, ale jednak niech to nie będzie temat który tak nas dzieli, bo jak ktoś słusznie zauważył z wielu pytań spora część wyodrębniła tylko to, że nie jestem szczepiony. Myślę, że forum to nie miejsce na spieranie się. Zrobię wszystko, aby covid nie ograniczył mi moich planów. Myślę, że się zaszczepie, gorzej z dziewczyną. Jednak z tego co widzę obecnie jest to jedn z priorytetów kwestii planując podróże. A co do miejsca, sprawdziłem wszystkie loty z Gdańska i najbardziej spodobała mi się Wenecja. Co wy na taki kierunek pierwszej podróży z dziewczyną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
sir_xarn napisał(a):
A z jakim wyprzedzeniem teraz kupujecie bilety (long/short haul).(...) np miesiąc przed, dwa tygodnie, trzy dni?
Wszystkie 3 powyższe.
Nie ma reguły.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Fanatykrm na obecna chwile szczepienia i boostery to podstawa, w innym wypadku masz drastycznie ograniczone spektrum wyboru i bedziesz musial dolozyc. ;)

Fanatykrm napisał(a):
A co do miejsca, sprawdziłem wszystkie loty z Gdańska i najbardziej spodobała mi się Wenecja. Co wy na taki kierunek pierwszej podróży z dziewczyną?


Wenecja jest perfect, ale obecnie to nie jest destynacja dla niezaszczepionych, kolo sie zamyka i patrz punkt pierwszy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 04 Sty 2022 22:25 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 87
@Fanatykrm da się podróżować bez szczepień. Sam jestem tego przykładem. Jest to po prostu trochę droższe niż po przyjęciu szczepionki.
Od siebie proponuję na początek latać tylko bezpośrednio. Mniejsze ryzyko w obecnych czasach, że coś nie wypali ze względu na zmiany zasad wprowadzane z małym wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 04 Sty 2022 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Dokładnie - przesiadka dla nowicjusza może być doświadczeniem rzucającym cień na całym wyjeździe.
Bo nie ma się praktyki z przesiadaniem się, bo obce i w dodatku wielkie lotnisko, bo przesiadka pewnie będzie niewiele dłuższa niż minumum lotniska (stres nie przejmuje się, że to na jednym bilecie), a jeszcze się okaże że pierwszy lot się spóźnia...

Tak jak miałem ostatnio w MUC. Najpierw spóźnienie, z samolotu autobus a nie rękaw, potem szybki rzut oka na ekrany, jeszcze szybszy marsz przez pół terminala - bo zaczęli boarding wcześniej autobusem. I zamiast 1,5h przesiadki z przerwą na piwo, był pośpiech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:13 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
@Fanatykrm, niestety Włochy mocno ograniczają wszystko dla niezaszczepionych. Nic nie zwiedzisz, nigdzie nie zjesz bez certyfikatu. Komunikacja albo już, albo będzie tylko dla zaszczepionych.
Ładny kierunek, ale nie dla Was. Szukaj czegoś w Hiszpanii.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:20 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
No właśnie czytałem o Włochach i masakra, nawet z certyfikatem nie jest łatwo. Najgorsze jest to, że moja dziewczyna naprawdę nie może się zaszczepić. Tak więc nie wiem jak to będzie, wątpię że do tego czasu sytuacja jakoś się polepszy, a mi się zamarzył wyjazd na majówkę konkretnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:24 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
@Fanatykrm, życzę udanej pierwszej podróży :) I pamietaj, że to zajęcie jest bardzo, bardzo piękne i potrafi być uzależniające, i nieuleczalne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Fanatykrm lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Fanatykrm napisał(a):
Najgorsze jest to, że moja dziewczyna naprawdę nie może się zaszczepić. Tak więc nie wiem jak to będzie, wątpię że do tego czasu sytuacja jakoś się polepszy, a mi się zamarzył wyjazd na majówkę konkretnie.


@Fanatykrm nie rozumiem jaki problem, dziewczyna zalatwia sobie od lekarza, ze sa przeciwskazania i nie moze byc zaszczepiona, tak jak to juz bylo wczesniej wspomiane, wtedy kraje tylko dla zaszczepionych sa otwarte i masz problem rozwiazany.

Z jednej strony chcesz koniecznie gdzies pojechac, a z drugiej sobie komplikujesz, bo sam sie jeszcze nie zaszczepiles. Rozumiem, ze nie chcesz o tym rozmawiac, ale nalezy spojrzec prawdzie w oczy, ze to jest powazna przeszkoda w Twoich planach wypadowych po Europie i testy generuja dodatkowe koszty.

Owszem do maja moze sie jeszcze wiele zmeinic, ale na razie sa takie przepisy i nalezy sie dostosowac, a szczegolnie gdy sie marza destynacje przeznaczone tylko dla zaszczepionych.

A jak nie idzie sie dopasowac to szukasz destynacji, mozliwej tylko z testem i bez kwarantanny na miejscu lub stay at home.

Nadal nie bardzo rozumiem w jakim celu zalozyles ten watek?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 05 Sty 2022 04:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 05 Sty 2022 00:53 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 5
-- 05 Sty 2022 00:02 --

Dziękuję bardzo. Szczerze mam nadzieję że się uzależnie, bo kocham poznawać nowe miejsca, odstresowuje mnie to, wtedy tylko będziemy się martwić o dodatkowe środki na podróże, ale warto mieć jakiś cel w życiu, a chyba lepiej taki niż pieniądze zmarnować nie wiadomo na co. Wiem, że to nie to samo, ale póki co zwiedziliśmy większość większych polskich miast i był to wspaniały czas(oboje lubimy dużo chodzić, poznawać nowe miejsca, zabawić się)no i ja dodatkowo parę lat wstecz zakochałem się w Pradze, a że mój dobry znajomy tam chwilę mieszkał no i jeździłem na festiwal do hradec kralove to korzystałem. Ale to jednak co innego bo jeździłem busem lub pociągiem no i Praga to rzut beretem. Wcześniej byłem też we Lwowie, ładnie, dość zabytkowe miasto. Mam zaproszenie od rodziny z Ukrainy, która ze względu na polskie korzenie, sytuację ekonomiczną no i wiadomo jaką na Ukrainie mieszka w Polsce, odwiedzam ich regularnie i planujemy też wspólna podróż do Odessy i do ich miejsca zamieszkania, miasta Chersoń. Poznałem też kiedyś Gruzinów którzy byli na stażu w mojej byłej pracy, jeden z nich nawet zaprosił mnie na ślub i tak żałuję że nie poleciałem, ale miałem wtedy napięta sytuację na studiach itp. Mam z nimi kontakt i też chciałbym polecieć, oni z kolei są z Batumi. Z tym,że na majówkę obieram inny cel i choćby nie wiadomo co zrealizuje go. Za ciężki okres za mną, nie chcę się użalać na forum ale musicie mi uwierzyć na słowo, że naprawdę było źle . Pora zacząć korzystać z życia.

-- 05 Sty 2022 00:05 --

cccc napisał(a):
Fanatykrm napisał(a):
Najgorsze jest to, że moja dziewczyna naprawdę nie może się zaszczepić. Tak więc nie wiem jak to będzie, wątpię że do tego czasu sytuacja jakoś się polepszy, a mi się zamarzył wyjazd na majówkę konkretnie.


@Fanatykrm nie rozumiem jaki problem, dziewczyna zalatwia sobie od lekarza, ze sa przeciwskazania i nie moze byc zaszczepiona, tak jak to juz bylo wczesniej wspomiane, wtedy kraje tylko dla zaszczepionych sa otwarte i masz problem rozwiazany. Z jednej strony chcesz koniecznie gdzies pojechac, a z drugiej sam sobie stawiasz klody pod nogi. ;)
Owszem do maja moze sie jeszcze zmeinic, ale na razie sa takie przepisy i nalezy sie dostosowac, a szczegolnie gdy sie marza destynacje dla zaszczepionych.
A jak nie idzie sie dopasowac to szukasz destynacji tylko z testem bez kwarantanny na miejscu lub stay at home.

Nie no to nie jest tak że szukam problemów. Bardziej myślę jak to rozwiązać i nakierowaliście mnie.

-- 05 Sty 2022 00:53 --

Trochę powiedziałem dzisiaj, przejrzałem loty i wiem że do maja pewnie dużo się zmieni, ale póki co wybór padł na trzy miejsca w takiej kolejności: Wenecja, Malaga, Paryż. Wenecja, bo jest bardzo urokliwa, póki co numer jeden na mojej liście. Te przemieszczanie się gondolami, urokliwe wąskie uliczki, knajpki, to jest coś co by zrobiło wrażenie. Malaga, bo jest tam co robić, ogrom atrakcji, piękne widoki, ciepło no i zainteresowała mnie wycieczka na caminito del Rey, dodatkowo czuje że jak to w Hiszpanii byłyby bardzo intensywne wieczory. No i ostatni wybór Paryż, może nic wyszukanego ale zaczynając przygodę z podróżami wcześniej czy później trzeba tam trafić, takie majówkowe zwiedzanie też mogłoby być fajne, ale trochę boje się tłoku, kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group