Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3221 PostWysłany: 20 Gru 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ta kwota w Citi jest już zaksięgowana i się nie zmieni. Nie ma dodatkowych opłat, za przewalutowanie itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: revolut
#3222 PostWysłany: 20 Gru 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Tutaj chodzi raczej o to, że blokada środków przy transakcjach walutowych jest po kursie średnim, a faktyczne obciążenie po kursie sprzedaży z dnia transakcji.
Dlatego kwota obciążenia jest zazwyczaj większa niż kwota blokady.

Revolut obciąża kartę w jej własnej walucie dlatego kwota blokady i późniejsza zaksięgowana jest zawsze taka sama.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3223 PostWysłany: 20 Gru 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ale co to ma wspólnego z tematem? Podałem Wam kwotę zaksięgowaną a nie zablokowaną. Czyli ostateczną. Ja rozumiem czym to się różni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3224 PostWysłany: 20 Gru 2018 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Ok, nie zwróciłem uwagi, że pisałeś o zaksięgowanej transakcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3225 PostWysłany: 20 Gru 2018 14:37 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
To ja może znowu przypomnę podstawy związane z tematem rozliczeń transakcji kartowych:

- 99% wydawców kart w Polsce (PEKAO SA chlubnym wyjątkiem, dla debetówek przynjamniej) stosuje model blokada + późniejsze rozliczenie. Citi- o ile przy Ultime nie ma wyjąków- również.
Kurs rozliczenia jest przekazywany przez organizację płatniczą. Ustalany jest na dany dzień, niespecjalnie zresztą wiadomo jak dokładnie. Uwzględnia jednak ruchy walutowe w okresie poprzedzającym wyznaczenie tego kursu.

- Revolut stosuje model kurs blokady = rozliczenia.

Już samo to powoduje, że jednorazowe porównania tych modeli mogą być obarczone sporym błędem. Kursy walut nie zawsze są stabilne i nawet te kilka dni może zrobić różnicę.

Nie zmienia to faktu, że zasadniczo bezpośrednie kursy organizacji płatniczych są niezłe.
MC wydaje się lekko korzystniejszy od Visy- ale to już niuanse. Organizacje nie podają, w jaki sposób dokładnie ustalają swoje kursy.

Revolut z kolei przyznaje wprost, że kursy otrzymuje od jednego z brokerów (chyba?) Forex- firmy Morningstar.
I tutaj, zależnie od płynności danej waluty, mogą wystąpić spore wahania.
Im mniej popularna waluta, tym większa szansa, że zobaczymy nawet kilkuprocentowe piki kursu, oczywiście na naszą niekorzyść. Coś, co w przypadku kursów Visy/MC się raczej nie zdarza wcale.

W przypadku płynnych walut typu EUR, USD, GBP i tak dalej- kursy Revoluta to de facto kursy foreksowe. Zatem technicznie bezkonkurencyjne i lepsze niż kursy Visy/MC. Różnica nie jest wielka, ale występuje. Ryzyko pików kursowych jest de facto zerowe.

BTW- porównanie KK Citi Ultime i pre-paida Revoluta- chociaż tutaj uprawnione, a Ultime robiła za każdego dowolnego MC- to już wyborność ;) Trudno znaleźć oferty, które mogą różnić się bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3226 PostWysłany: 20 Gru 2018 15:06 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
ok, zwracam honor, citi tu wygrywa.
doczytałem że tą kartę World Elite Masterard Ultime (chyba o tą chodzi?) citi reklamuje jako najbardziej elitarną spośród Kart Kredytowych Citibank i że transakcje zagraniczne są bez kosztów przewalutowania i są przeliczone na złote polskie po kursie Mastercard, który nie zawiera marży Banku.

No to rzeczywiście revolut nie ma szans z tą kartą, nawet poza weekendem.
W sumie fajna ta karta, szkoda że nie spełniam warunków żeby ją mieć :-) . Ciekawe jaka jest opłata roczna i ile trzeba wykręcić żeby jej uniknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3227 PostWysłany: 20 Gru 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
1k opłaty rocznej, wydanie za darmo. ZTCW nie zwalniają z opłaty rocznej niezależnie od obrotu.

Jakieś dwa miesiące temu rozmawiałem z Citi o Ultime - podstawowy wymóg to wpływy 30k netto miesięcznie. Brakowało mi kilku k, ale mimo że jestem klientem Citi od ca. 10 lat i mam u nich zwykłą platynówkę, nie dali się namówić na lekkie złagodzenie zasad. I tak poszedłem do ING, bo w sumie chodziło mi wyłącznie o PP.

https://www.online.citibank.pl/files/do ... Ultime.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3228 PostWysłany: 20 Gru 2018 15:51 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
p99 napisał(a):
ok, zwracam honor, citi tu wygrywa.

No to rzeczywiście revolut nie ma szans z tą kartą, nawet poza weekendem.


Jak pisałem wyżej- kto z kim nie ma szans jest bardzo względne i zależy od waluty oraz... dnia tygodnia.

Przeprowadź testy obiema kartami w walutach EUR, USD i zobacz. Różnica będzie kosmetyczna, ale Revolut wyjdzie korzystniej- w ciągu tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3229 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ultime można dostać za darmo bez spełniania wymogów ;)

7 grudnia w Lizbonie płaciłem obiema kartami. Niestety kwoty różne więc nie potrafię tego przeliczyć ale może jest na forum jakiś matematyk?

Revolut - 5,95 EUR dało 25,52zł
Citi - 7,40 EUR dało 31,77zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3230 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@BusinessClass to nie jest wyższa matematyka
25,52/5,95=4,2890
31,77/7,4=4,2932
revolutem wychodzi korzystniej
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3231 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
A jak się ją dostaje za darmo bez spełniania wymogów?

Co do zaawansowanej matematyki:
EUR/PLN rvlt: 4,2890
EUR/PLN citi: 4,2932
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3232 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Wystarczy na dowolnej innej kredytówce Citi mieć taki limit jaki jest minimalny dla Ultime (kiedyś 20k, nie wiem jak teraz) i zadzwonić na Citiphone z prośbą o zmianę typu karty. Ogarnąłem temat jednym telefonem. A jak mieć za darmo to na ogólnym napisać nie mogę, kto myśli to się domyśli ;)

Dzięki za lekcję matematyki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shadowofacloud lubi ten post.
shadowofacloud uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3233 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
No nie, to nieuczciwe - nikt mi na citiphone nie powiedział o tej opcji z zamianą... Dzięki za info, uderzę do nich po świętach.

Co do matematyki - polecam się na przyszłość. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3234 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
No niestety nie zawsze jest to takie proste. Miałem sporo większy limit na złotej Citi i niestety bez udokumentowania zarobków nie dało rady zmienić. Próba była na początku tego roku. Kartę Citi używam od kilku ładnych lat.

Tylko odchodzimy od tematu lekko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3235 PostWysłany: 21 Gru 2018 11:51 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Czy płacił ktoś Revolutem opłatę wyjazdową z Izraela na przejściu w Tabie? Na karcie mam już szekle.Jeżeli tak to z karty zabiorą szekle czy euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3236 PostWysłany: 21 Gru 2018 11:54 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak masz szekle, to zabiorą szekle. Uważaj tylko na DCC na terminalu podczas płatności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3237 PostWysłany: 21 Gru 2018 12:33 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Czyli, gdyby zaproponowali konwersję to na terminalu mam przycisnąć czerwony przycisk po lewej stronie? Szekle wymieniłem w revolucie po kursie 100 za 100. W kantorach ceny zaczynały się od 108 a w M-1 w Krakowie nawet 119 za 100 szekli! Nawet nie pytałem czy mieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3238 PostWysłany: 21 Gru 2018 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Masz odrzucić konwersję, kolor przycisku może być różny w zależności od terminala.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3239 PostWysłany: 21 Gru 2018 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Raz, nie pamiętam już czy w Czechach, czy na Węgrzech, miałem tak dziwnie rozpisaną "ofertę" DCC, że czytając nieco zgłupiałem, przez co trochę czasu mi zeszło zrozumienie o co im chodzi i gdzie kliknąć, że bankomat ma policzyć w miejscowej walucie... a bankomat sam nie przedłużył "sesji" i sam podjął za mnie decyzję - wypłacił bez DCC.

To tak w ramach ciekawostki ;) bo pewności nie mamy, czy inna maszyna nie będzie "wredna".
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3240 PostWysłany: 21 Gru 2018 22:12 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@Raphael, "Czy na pewno chciałbyś zaprzeczyć, że nie potwierdzasz iż stwierdzenie że chciałbyś nie skorzystać z DCC jest nieprawdą?"
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group