Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania
#5721 PostWysłany: 16 Lip 2020 19:09 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 220
Kilometry: 267 045
niebieski
niestety mi nie udało się znaleźć w Madrycie żadnego bankomatu, który nie żądałby prowizji przy próbie wybrania gotówki z bankomatu:
wypróbowałem: Santander (aż 7 euro!) dla kart: Visa Revolut i Mastercard BNC10 (hiszpańska apka) jak i N26 (niemiecka apka);
najmniej gdzie mi się udało prowizja wynosiła 1.87.
Nie polecam bankomatów Caixa Bank bo wciągnęło mi kartę do bankomatu na amen, ale dobrze, że to był bankomat w ścianie banku i po wejściu do środka pracownik o dziwo mówiąca po angielsku pani przyniosła mi moją kartę!

Drugą dziwną rzeczą w hiszpańskich bankomatach jest fakt blokowania wstępnie zadeklarowanych środków do wypłaty wraz z prowizją, ściągnięcie ich z konta nawet, gdy finalnie nie dochodzi do ich wypłaty, środki zwyczajowo wracają po chwili w postaci zwrotu, ale nie ryzykowałbym jeśli na koncie mamy mało gotówki;

nie we wszystkich bankomatach jest też do wyboru język ang.; na szczęście w wielu miejscach da się płacić kartami w tym NFC przynajmniej w Madrycie;

bradko napisał(a):
Ponieważ w sieci można znaleźć sporo sprzecznych i nieaktualnych informacji na temat opłat pobieranych przy wypłatach z bankomatów w Hiszpanii, oto wyniki doświadczeń wykonanych w tym miesiącu:

Większość bankomatów próbuje pobrać opłaty. Rekordowy jest Santander (5 euro), najmniej chce Telebanco (1,45). Euronet - 2,95, Bankia - 1,75, BBVA i Sabadell niecałe 2 euro.

Darmowe są:
CaixaBank (w logo - ni to gwiazdka, ni to ludzik - rozgwiazda)
Bankinter (białe litery na pomarańczowym tle, bankomaty widywałem wyłącznie w oddziałach, można je z daleka rozpoznać po intensywnie pomarańczowych witrynach).

Testy wykonywane za pomocą karty MasterCard. Większość bankomatów pobierających opłatę informowała o niej i prosiła o potwierdzenie. Wyjątkiem była Bankia, która nie poinformowała i nie poprosiła (ale i tak na karcie nie było wystarczających środków, więc tylko w aplikacji widzę nieudane obciążenie na kwotę 21,75 eur).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Revolut
#5722 PostWysłany: 16 Lip 2020 19:13 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
AD. Revolut: Nie wiemy jak było. Koniec dyskusji.

AD. PKO: Nie masz racji, ale to nie o tym wątek, więc również koniec dyskusji.

Chris-Kr napisał(a):
BTW:
Piszesz do mnie w kolorze. Czy w związku tym mam rozumieć, że negatywne opinie o Revolucie są na tym forum zabronione?


Nie brakuje tu krytycznych opinii w tym także opisów błędów i różnych nieprawidłowości. Dobrze o tym wiesz, Ty swoje także przedstawiłeś, więc powstrzymaj się od takich insynuacji. Przestań jednak kierować dyskusję w tym wątku na swoje niczym niepoparte domniemania.

Jaki Revolut jest każdy widzi, jednak swojemu niezadowoleniu z niego daj upust gdzie indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5723 PostWysłany: 16 Lip 2020 22:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
@heide_berg ale bnc10 coś ma wpisane, że zwraca prowizje bankomatów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5724 PostWysłany: 17 Lip 2020 17:45 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
z0mb3k napisał(a):
Mam dziwny problem. Żona zrobiła aktualizację na xiaomi mi a2. Wylogowało ją z aplikacji. Jest teraz załóż konto. Podaję numer i jest info wysłaliśmy maila na podany adres . Mail przychodzi klikamy w linka. I przenosi nas znowu do pola wpisz nr telefonu. I tak w kółko. Ktoś tak miał?


miau, miau :) Co prawda nie przy aktualizacji, ale odinstalowaniu apki. Może podobnie jak u mnie rejestracja była na innym numerze. U mnie poskutkowało "nie mam dostępu do numeru".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5725 PostWysłany: 17 Lip 2020 23:39 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 38
To jest zakończenie tematu rozpoczętego tym moim postem: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1357913#p1357913
Usiłując odzyskać dostęp do konta wysłałem do Revoluta jeszcze kilka swoich selfie, chyba z 10 zdjęć swojego dowodu osobistego, odpowiedziałem na kilka serii pytań weryfikacyjnych, ale wszystko na próżno.
W końcu odkryłem, że najnowsza wersja aplikacji mobilnej Revolut (v. 7.8.1) nie działa jeśli jest zainstalowana w oficjalnej aplikacji Samsunga "My Knox", gdzie mam zainstalowane wszystkie swoje aplikacje bankowe oraz finansowe, a gdzie poprzednia wersja aplikacji mobilnej Revoluta działała bez problemu.
Po zainstalowaniu Revoluta poza aplikacją "My Knox" wreszcie udało mi się odzyskać dostęp do swojego konta.
Piszę tego posta, bo jak widać na https://downdetector.pl/status/revolut/ zdecydowana większość zgłaszanych problemów z Revolutem dotyczy właśnie logowania i być może komuś ta informacja się przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5726 PostWysłany: 18 Lip 2020 00:13 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
U mnie ta wersja działa w knox prawidłowo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5727 PostWysłany: 18 Lip 2020 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Chris-Kr uzywam wersji 7.7.1 na iphonie i jak na razie OK.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5728 PostWysłany: 18 Lip 2020 13:05 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 38
Widocznie musiało się coś popierniczyć przy aktualizacji apki w Knoxie, bo gdy ją zdeinstalowałem i ponownie zainstalowałem, to wówczas aplikacja umożliwiła mi dostęp do konta już po tylko ;) dwukrotnym podaniu numeru telefonu, przesłaniu selfie oraz zdjęć dowodu osobistego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5729 PostWysłany: 21 Lip 2020 12:31 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Hej, co do blokowania kont, to mi nie zablokowali, ale wysłali ostrzeżenie. Czy innym osobom naprawdę blokują bez ostrzeżenia?

Załącznik:
107535140_2979897855441813_5589206192909266593_n.jpg
107535140_2979897855441813_5589206192909266593_n.jpg [ 80.03 KiB | Obejrzany 1668 razy ]


Wcześniej przez kilka razy doładowałem konto złotówkowe kredytówką, wymieniłem na inną walutę i robiłem przelew na swoje konto walutowe w polskim banku. Revo mam od ponad 3 lat i nie trzymam tam 20 zł, tylko zawsze po kilkaset jednostek kilku walut, no ale niestety używanie apki jako kantoru internetowego nie jest zgodne z regulaminem (może jakby doładowywać debetówką, ale w sumie teraz boję się próbować).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5730 PostWysłany: 21 Lip 2020 12:51 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Tak. Może ostrzeżenie to nowy feature.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5731 PostWysłany: 21 Lip 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
@BarneyGF ja tak robię co miesiąc ze 2-3 razy, zasilenie z kredytówki, wymiana na EUR i wypłata na konto walutowe w EUR, ze 3 lata temu mi zablokowali za tzw. przelewy przez revolut - tj. doładowywałem kredytówką i za jakiś czas przelewałem na inne złotowe, do tego się dowalili i dostałem blokadę. Odblokowali po moim czynnym żalu, ale jak zapytałem czy mogę wymieniać walutę i wypłacać, to odpowiedzieli, że jak najbardziej to jest dozwolone i od tego czasu tak robię, nie miałem żadnych ostrzeżeń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5732 PostWysłany: 21 Lip 2020 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Ja nigdy nie miałem problemów pomimo przerzucania za złotych czasów mBank M&M naprawdę dużych kwot , zachowując zasadę , że po doładowaniu najpierw zawsze dokonuje jakiejś płatności kartą Revolut. Nawet typu bułki w żabce ;) A potem przelew. To jakiś automat identyfikuje , przecież nie sprawdzają ręcznie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5733 PostWysłany: 21 Lip 2020 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Ja swego czasu przewaliłem jakieś 30-40k w miesiąc gdy można było nabijać punkty mam bonus w BNP. Regularne doładowania po kilka tysięcy i od razu po doładowaniu zlecenie wypłaty na konto, spłata karty i tak w kółko. xD Nic nie zablokowali, nawet żadnego ostrzeżenia nie dostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5734 PostWysłany: 21 Lip 2020 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
To może z tych powodów nie mam możliwości dodania kolejnej czwartej karty do doładowań Rewoluta. Mimo że powyższych praktyk nie stosowałem.
Poratowawałem sie sam dodaniem karty o którą mi chodzi do ApplePay i tym sposobem doładowaniem Revo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5735 PostWysłany: 23 Lip 2020 12:52 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Czy zawsze przy przelewaniu EUR z Revoluta na konto walutowe EUR w Santanderze, Santander pobiera te 10 zł opłaty za odebrany przelew ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5736 PostWysłany: 23 Lip 2020 13:28 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jeśli cennik konta przewiduje opłatę za przychodzący przelew SEPA, to ją będą naliczać niezależnie skąd przyjdzie przelew. Sprawdź w cenniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5737 PostWysłany: 23 Lip 2020 19:00 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
W grudniu 2019 r. zasady zostały zrównane. Aby pobierać opłatę za przychodzący przelew SEPA, cennik musiałby przewidywać identyczną opłatę za przychodzący przelew w PLN, a w to nie wierzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5738 PostWysłany: 25 Lip 2020 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
W najbliższych tygodniach Revolut udostępni klientom usługę do zarządzania subskrypcjami, która przypomni o upływających terminach darmowych subskrypcji próbnych i pomoże pozbyć się zbędnych subskrypcji jednym kliknięciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5739 PostWysłany: 29 Lip 2020 16:16 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 131
Witam
Wyklikam gdzieś w Revolucie jaki mi pozostał miesięczny limit do wykorzystania?? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5740 PostWysłany: 29 Lip 2020 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Limit na?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group