Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pustynia Danakil
#1 PostWysłany: 27 Gru 2015 16:45 
Awatar użytkownika

Witam,
może jest tu ktoś, kto stosunkowo niedawno odwiedził rejon pustyni Danakilskiej? Mam parę pytań odnośnie bezpieczeństwa i sposobu zorganizowania wyjazdu. Z góry dziękuję za odzew:)

Temat postu: Re: Pustynia Danakil
#2 PostWysłany: 22 Sty 2016 16:47 

Cześć,
Byłem tam trochę dawno bo w marcu 2013. Raczej było bezpiecznie tylko do Erta Ale szliśmy w obstawie żołnierzy. Koszt z tego co pamiętam to 500$ za 4 dni, wyjazd z Mekelle.
Mogę poszukać namiarów na to biuro.
 Relacje PM off
pestycyda uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 04 Lut 2016 11:42 
Awatar użytkownika

@m84 , dziękuję za odzew. Niestety, Twoją odpowiedź przeczytałam już po powrocie. Mogę więc napisać jak to teraz wygląda - 250 dolarów wycieczka do Dallol i na pustynię solną (dwa dni). Cenę warto negocjować, nam dodano jeszcze przewodnika (bardzo dobrego) na Timkat w Mekele. Jeśli chce się wycieczkę rozszerzyć o wulkan Erta Ale, to 400 dolarów i kolejne dwa dni. Jednak, uwaga, należy wcześniej dopytać o stan aktywności wulkanu, żeby się nie zawieść. Podczas naszego pobytu wulkan był mocno aktywny i można było podejść tylko na odległość 10 km od wulkanu. Ochronę ma się na prawie cały pobyt na terenie Afarów. W moim odczuciu bezpiecznie, choć może to tylko subiektywne wrażenie. Przed przejazdem afarskiej granicy (rozciągnięta wzdłuż drogi lina, trzymana przez uzbrojonych strażników), wszystkie wycieczki, które tego dnia wjeżdżają na teren, spotykają się i dalej jedzie już kawalkada samochodów. To też wzmaga poczucie bezpieczeństwa.

#4 PostWysłany: 13 Lip 2019 11:09 

Loty: 359
Kilometry: 821 162
srebrny
robił ktoś ostatnimi czasy wycieczkę? może mógłby sie podzielić info jak zorganizować, skad zacząć, koszt itp
Da się to jakoś sensownie połączyć z górami Simien?

#5 PostWysłany: 23 Lip 2019 22:41 

-- 23 Lip 2019 22:38 --

maxima napisał(a):
robił ktoś ostatnimi czasy wycieczkę? może mógłby sie podzielić info jak zorganizować, skad zacząć, koszt itp

Byłam w lutym w 2019 roku. Robiłam Dallol, pustynię solną i Erta Ale, całość 3 dni za 300 USD. Byłam z firmą Teddy Zion Tours and Travel i mogę polecić. Była mała grupa, bardzo fajny przewodnik. W porównaniu do ETT, gdzie było około 5-7 samochodów, było bardzo kameralnie, bo tylko jeden. Przewodnik też dbał o to, abyśmy nie spotykali innych grup i nie było tłoku. Z nimi też robiłam Tigray Churches.
Byłam trzy tygodnie, a cały plan znajdziesz tu:
http://www.celwpodrozy.pl/2019/05/trzy- ... drozy.html

W razie pytań śmiało pisz.
Pozdro,
Cel

-- 23 Lip 2019 22:41 --

maxima napisał(a):

A i góry Simien też robiłam, z tym że z ETT (Ethio Travel and Tour), bo oni oferowali bezpłatny transport do Aksum bezpośrednio po zjechaniu z gór.

Ostatnio podbity przez zellchen, 23 Lip 2019 22:41
 Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości