Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2014 18:51 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
witajcie, polecacie jakąś klatkę do przewozu psa amstaffa w luku bagażowym?? nigdzie nie mogę znależć takiej klatki


Ostatnio edytowany przez Zeus 24 Lut 2015 14:38, edytowano w sumie 2 razy
poprawa tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#2 PostWysłany: 19 Lut 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Nie klatka, a transporter, bo chyba nie widziałam klatek transportowych z atestem lotniczym. Gullivery są całkiem niezłe, znajdziesz np na Zooplusie. Dla asta to tak rozmiar 6-7 acz zależy jak ast duży. Pamiętaj, że zwierz musi mieć się jak w środku wyprostować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#3 PostWysłany: 19 Lut 2014 19:13 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
mały w lipcu 7 mc będzie miał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#4 PostWysłany: 19 Lut 2014 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Ale asty są psami z chyba największą rozpiętością rozmiarów i wagi w obrębie rasy :) Więc sama będziesz wiedziała najlepiej. Ja bym brała i tak rozmiar na dorosłego psa, bo nie powiedziane, że ci się jeszcze za rok czy dwa czy pięć nie przyda znowu. Możesz też spróbować się przejść do lokalnego Kakadu i spytać czy nie mają na stanie, żeby psa przymierzyć. A jeśli nie, to powinni mieć klatki kennelowe i do tego przymierz psa, a później kup transpoter w zbliżonych wymiarach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#5 PostWysłany: 19 Lut 2014 19:38 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Nita, jestem facetem ale ok . Jaka jest rozpiętość cenowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#6 PostWysłany: 19 Lut 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
A pardon, coś mi się ubzdurało :p

400-600 zl w zależności od rozmiaru. W zooplusie masz rozmiar na doroslego asta za 599 z tego co pamiętam,ale mniejsze będą odpowiednio tańsze. Możesz jeszcze rzucić okiem na allegro albo wrzucić ogłoszenie na dogomanię, może ktoś będzie miał używaną do sprzedania. Możesz też próbować na forach amstaffowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#7 PostWysłany: 19 Lut 2014 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Dopadłam laptopa wreszcie, więc mogę linkę wkleić: http://www.zooplus.pl/esearch.htm#q=gulliver Akurat w promocji masz w niezłej cenie rozmiar 6, nawet na allegro drożej jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#8 PostWysłany: 20 Lut 2014 01:21 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 21
Kakadu jak zwykle drogie, od lat korzystam z zooplus. Pamiętaj o przepisach IATA, w tym wspomniana możliwość wyprostowania sie psa w klatce i dostęp do wody pitnej, najlepiej kupić już dla dorosłego psa, po co narażać się na kolejny wydatek.
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przewóz psa
#9 PostWysłany: 20 Lut 2014 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Dlatego właśnie proponuję Kakadu jedynie do przymiarki, jak ktoś nie chce w ciemno wymiarów brać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lut 2015 14:43 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Hotelarz napisał(a):
Czy jest możliwość przewiezienia kota samolotem? Jeżeli tak, to jak wygląda cała procedura?


Zależna od linii. Niektóre linie generalnie nie wożą, inne tak. Opcje są dwie
a) zwierzę jako bagaż podręczny - wtedy klatka z kotem leci jako bagaż podręczny pod poprzedzającym fotelem
b) w luku bagażowym

Każda z tych wersji ma wady i zalety. W przypadku a zwierzę jest cały czas z właścicielem (choć wyjmowanie kota z bagażu bywa niezalecane a czasami jest wzbronione), jednak w kabinie jest głośno i jasno. Dodatkowo problem może być jak się trafi ktoś uczulony na kocią sierść - linia może potraktować to ostro, bo alergia+alergen w samolocie to dość niebezpieczne połączenie.
Wersja b pozbywa się problemu huku i dużej ilości ludzi - zwierzaki (czasami kilka) lecą sobie w klatkach w hermetyzowanym (stąd limit ilości zwierząt na pokładzie, nie każdy bagażnik jest ogrzewany i hermetyzowany) i ogrzewanym ciemnym bagażniku. Mogą spać, bo jest w tym miejscu ciszej. Z drugiej strony są bez właściciela plus podczas załadunku na płycie lotniska narażone są na hałas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lut 2015 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
pies-w-podrozy-za-granice,15,44274&p=359602
Przy kocie procedura nie wygląda dużo inaczej. Zapoznaj sie z już istniejącymi tematami na forum, a jeśli chcesz konkretniejszych informacji - zadaj konkretniejsze pytanie. Nie piszesz jaki kot, ile waży, w jakim wieku, czy ma potrzebne szczepienia, jaki lot, bezpośredni, łaczony, jak długo trwa, dokąd, w jakich krajach ewentualne przesiadki, jaką linią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Cze 2015 18:38 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 2
Ostatnio leciałam z małym szczeniakiem, w kontenerku. Nikt nie robił problemów że kontener był na moich kolanach (mały trochę się bał i trząsł więc nie było mowy, żeby go zamknąć i zostawić pod siedzeniem). Kontener przez większość lotu był otwarty, aczkolwiek mam wrażenie że psa można łatwiej utrzymać niż kota, żeby nie wylazł z kontenera. Po drugie polecam jak już przewozisz kota jakiś środek ziołowy uspokajający po konsultacji z lekarzem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lis 2015 13:04 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 10
Zbanowany
Ja ma klatkę wypożyczoną z przychodzi weterynaryjnej. To się chyba nazywa kojec transportowy. Jak masz znajomego weta to podpytaj się o taką pomoc - u mnie nie było problemu z wypożyczaniem. Ale uważaj na zwierzaka, bo mój ledwo żył po podrózy - w luku bagazowym nie ma ustawianej temperatury, pies jest traktowany jak bagaż :/ Moj był odwodniony po 3h lotu i poobijany :/ następnym razem będzie jechał autem lub prom/statek cokolwiek ale nie samolot :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:11 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Nie bylo jeszcze takiego problemu wiec pytam tutaj , czy mozna transportowac zywego kraba w podrecznym? a jesli nie czy jesli go ugotuje wczesniej to czy bedzie to dalej problemem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:19 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Nie powinno być problemów, szczególnie z ugotowanym. Jaka linia lotnicza i trasa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lut 2016 18:00 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Ryan Birmingham - Kraków 3 szt duzych krabów ( koszt 5 f za całosc wiec grzech nie przywiesc ) . Do tego biore ostrygi 10x0.60 F za szt + przegrzebki 10 szt x 1,20f jestem przy okazji wiec warto . W Macro sa czasem w czwartki takie rarytasy ale ceny wyzsze i musiałbym specialnie jechac .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Przewóz fretki
#17 PostWysłany: 16 Sie 2016 10:53 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 1
Cześć,
pod koniec września/początek października zamierzam polecieć do Granady, problem w tym, że zabieram ze sobą fretkę. Czy orientuje się ktoś co za przewoźnicy prócz LOTu zabierają na pokład takie zwierzęta? Lot planuje z Warszawy/Katowic/Poznania/Gdańska/Wrocławia do Malagi/Almerii/Madrytu, a potem stamtąd docelowo do Granady jakimiś ichnimi autobusami czy kolejami.
Pozdrawiam Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Gru 2016 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Chciałem się zapytać czy ktoś z Was podróżował kiedykolwiek z psem w liniach EUROWINGS ? Jeśli tak, to czy możecie pokrótce opisać swoje doświadczenia i rady ?
Wybieram się pierwszy raz z psem i chciałbym posiadać jak najwięcej informacji w tej kwestii zwłaszcza u tego przewoźnika. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Gru 2018 18:24 

Rejestracja: 03 Gru 2018
Posty: 6
A ja tak z ciekawości, czy taki pies dostaje jakiś lek uspokajający przed wylotem żeby się nie bał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Gru 2018 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@anastazial, linie np. Swiss generalnie odradzaja podawanie srodkow usopokajajacych psom. ;)
Srodki uspokajajace obnizaja cisnienie, ktore i tak spada na wysokosciach i moze dojsc do kolapsu krazenia.
Niektore kraje dopuszczaja transport psa tylko w ladowni, a tam moze byc albo za malo tlenu albo zimno.
Anyway taka podroz dla czworonoga moze oznaczac potezny stres.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez marcino123, 19 Sty 2019 14:13, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group