Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przekraczanie granicy
#1 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Miałem dziś małe problemy przy przekraczaniu granicy chińskiej z powodu tureckich pieczątek, musiałem udać się na miłą pogawędkę do "interrogation room". Ktoś wie dlaczego? Internet tu słaby, więc ciężko znaleźć odpowiedź.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌krasnal‌
Wsmozona ostroznosc, a przede wszystkim nadgorliwosc przed atakami terrostycznymi, China zaczyna robic problemy Turkom, osobom z tureckimi nazwiskami, czy turystom z pieczatkami tureckimi. ;)
Stosunki chinsko-tureckie sa napiete, chceli po prostu wyjasnic, w jakim celu tam przebywales. ;)
Byly nawet przypadki odeslania z powrotem. Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:39 

krasnal napisał(a):
Ktoś wie dlaczego? Internet tu słaby, więc ciężko znaleźć odpowiedź.

Wczoraj był zamach terrorystyczny w Londynie.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie o to chodzi. Już dawno temu na stronie któregoś z biur pośrednictwa wizowego (chyba CT Poland) widziałem informacje, że pieczątki z Turcji mogą uniemożliwić otrzymanie wizy.
Rozmowa była uprzejma, wyjasniłem że to był tylko tranzyt i było po sprawie. Na szczęście pieczątki z dłuższych pobytów mialem w starym paszporcie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:06 

krasnal napisał(a):
[...]uż dawno temu[...]

To ciekawe. Rok temu przekraczałem granicę chińską z tureckimi pieczątkami w paszporcie (pobyt 5-dniowy) i nie zająknęli się na ich temat ani słowem.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:18 

Rejestracja: 14 Paź 2010
Posty: 34
Turcja wspiera ujgurskich separatystów. Ujgurowie wyznają islam i należą do grupy ludów tureckojęzycznych. Erdogan daje im tureckie paszporty i wspiera idee nacjonalistyczne. Nożownicy z Kunmingu, zamach w Bangkoku to tylko najbardziej znane historie.
Ujgurowie jako mniejszość, mają pewne przywileje, np.w przeszłości nie obowiązywała ich polityka 1 dziecka ale stała presja osiedleńcza Chińczyków Han rodzi duże napięcia.
To w wielkim skrócie, skomplikowana historia...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@‌marekhenryk‌, dzięki za info o Ujgurach, interesujące
Ujgurzy, bagatela 12 mln ludzi
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Obecnie, jakiegolwiek powiazania z Turcja moga spowodowac odmowe wjazdu do Chin, tak jak np. ten profi sportsman, Amerykanin Dominique Johnson z klubu ALBA w Berlinie, ktorego nie wpuszcono, bo gral wczesniej w klubie tureckim.
No wlasnie, po co gral w Turcji, mogl przeciez inny kraj sobie wybrac, a to ze aktualnie gra w klubie niemieckim, niestety nie liczy sie. :D :D :D

http://www.berliner-zeitung.de/berlin/w ... e-24706814
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeszcze jedno - przekraczając granicę pieszo w Zhuhai (Gongbei) od strony Makau, zarezerwujcie sobie sporo czasu. Na 30 okienek tylko jedno było przeznaczone dla posiadaczy "trzecich" paszportów.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group