Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2013 16:27 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 69
mod - wydzielone z krakow-praga-regabus-cz,35,34202

Bilet z Krakowa do Zebrzydowic (gr) -> wazne zeby bylo to (gr) bo za Zebrzydowicami jak przyjdzie konduktor to wam mandat za jazde na gape da .
Tak jedziecie do Bohumina gdzie kupujecie bilet do Pragi . Jedzie was dwoje wiec przysluguje wam znizka grupowa : sleva pro skupiny .
Jak macie ulgi studenckie to juz w ogole elegancko (w Czechach ulgi sie sumuja)
W sumie wyjdzie to was 88 zl


Ostatnio edytowany przez Zeus, 27 Lis 2014 10:48, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 09 Wrz 2013 21:37 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 40
Loty: 23
Kilometry: 33 976
Bilet PKP do Zebrzydowic (wiele kasjerek nie chce bądź nie umie wystawiać do samej granicy, ja nie miałem najmniejszego problemu z biletem do "zwykłych" Zebrzydowic) - 37 zł normalny
Bilet CD Bohumin - Praha - 280 koron czeskich (ok 47 zł)

Bilet CD kupujemy na stronie jizdenka.cz

Ja miałem problem, ponieważ w PKP dostałem inną miejscówkę niż w CD, ale w Bohuminie zostałem na "starych" miejscach i dojechaliśmy spokojnie. Myk ten przechodzi jedynie na miejsca do siedzenia. Teoretycznie od Zebrzydowic do Bohumina jedziesz na gapę, ale przeglądając internet nie zdarzyło mi się trafić na informację, że ktoś dostał tam mandat.

W samym Bohuminie stoi się dość długo, ale przynajmniej do Pragi dojeżdżasz o "ludzkiej" porze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2013 11:12 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 69
Kaczor :

Jak bedziesz mial problemy z tym zeby Ci kasjerka wystawila bilet do Zebrzydowic (gr) bo "nie ma takiej stacji" powiedz jej zeby na tym swoim komputerku wklepala kod "831" (to jest numer odpowiadajacy tej destynacji)
Mandatu nikt nie zaplacil dlatego ze za stacja Zebrzydowice konczy sie tak naprawde jurysdykcja polskich konduktorow i nic Ci nie moga zrobic . Dopiero w Bohuminie wchodza czescy konduktorzy

P.s Bilety mozna kupic tez w eshopie ceskyh drah i samodzielnie sobie wydrukowac ale warunek jest taki ze trzeba miec dokument tozsamosci i czasem tez karte z ktorej sie placilo

wiecej mozecie sie dowiedziec o promocjach czeskich koleji tutaj

:arrow: www.kolej.one.pl/~halski/cestovani_vlakem.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2013 17:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
groundhopper napisał(a):
Bilet z Krakowa do Zebrzydowic (gr) -> wazne zeby bylo to (gr) bo za Zebrzydowicami jak przyjdzie konduktor to wam mandat za jazde na gape da .
Tak jedziecie do Bohumina gdzie kupujecie bilet do Pragi . Jedzie was dwoje wiec przysluguje wam znizka grupowa : sleva pro skupiny .
Jak macie ulgi studenckie to juz wogole elegancko (w Czechach ulgi sie sumuja)
W sumie wyjdzie to was 88 zl


2 pytanka

Jak sprawdzalem, to nie ma ulg studenckich w CD z polska legitka (nie wiem co sie zmienilo)
a po drugie - lepiej kupic bilet przez neta czy na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2013 17:49 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 40
Loty: 23
Kilometry: 33 976
W CD nie ma ulg studenckich. Według mnie lepiej przez neta, bo nie musisz chodzić w nocy po stacji i można kupić lekko taniej w taryfie first minute.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lis 2013 13:18 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 69
Pociag staje w Bohuminie na ponad dwie godziny .
Budynek dworca jest otwarty . Jak ostatnio jechalem byla tam tez kafejka gdzie mozna sie zaopatrzyc w piwko ...
Wazne : miejscowka w Czechach jest fakultatywna we wszystkich rodzajach pociagow (chcesz to kupujesz) tylko w SC obslugiwanych przez Pendolino trzeba miec miejscowke
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lis 2013 13:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
to chyba sobie kupie przez neta ;) A w Bohuminie piweczko na dobry sen :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Gru 2013 13:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Dzis ide do dworca kupic 2 bilety rtn Krakow - Zebrzydowice (Gr) i zobaczymy jak :D

szkoda ze przez intercity.pl albo na automatach nie mozna tak kupic do Gr. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Gru 2013 13:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
zeus daj znac jak poszlo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Gru 2013 01:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
No i nie bylo tak pieknie. Byl problem jako ze od niedawna przystanek Zebrzydowice Gr to jest postoj Celny (tak samo jak Petrovice u Karviné przy strony sasiadow) i ze mam kupic bilet do Zebrzydowic i nie bedzie problemu. Jutro wysle emaila tez do PKP i zobacze co mi powiedzia. Znajomi powiedzieli ze mozna potraktowac Zebrzydowice Gr - Zebrzydowice tak samo jak Warszawa Zachodnia/Centralna/Wschodnia :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Gru 2013 13:03 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Jest jeszcze taka możliwość dojazdu do Ostravy:

http://intercity.pl/pl/site/oferty-prom ... czech.html

ale wychodzi sporo drożej. W regulaminie wspominają jeszcze o miejscówce za 3,5€ (dla pociągów objętych obowiązkiem rezerwacji miejsca).
Opcja kiepska, ale może się przydać awaryjnie.

Nie wiem natomiast jak z dostępnością miejsc w taryfie SparDay/SparNight do Pragi (bilet za 19€/24€):

http://intercity.pl/pl/site/oferty-prom ... -euro.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Gru 2013 13:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Doczytalem na forach (jak Info Kolej) ze ludzia dokupuja do Zebrzydowic, i pytaja konduktora o "przejsciowke"
99% konduktor macha reka i nic nie robia, albo sprzedaja za 4 zl/ 30 CZK

trzymajcie kciuki, i poniedzialek 09/12 opowiem co i jak :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Gru 2013 13:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Kiedyś to wystarczyło kupić bilet do "stacji" 8821, czyli kodu Zebrzydowic (Gr), ale na 99% teraz, jak miejscówki są bezpłatne, obowiązkowe i zintegrowane z biletem, to nie przejdzie, bo zbyt mądry system nie wystawi biletu do stacji, na której pociąg się nie zatrzymuje... Wot, technologia :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Gru 2013 13:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Wiem, 15-20 minut siedzialem w Dworcu PKP, i mowila ze nie moze sprzedac bo nie ma taki stacji. Nawet mi pokazala ekran ze nie ma Zebrzydowic Gr, bo to postoj celnikow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Gru 2013 17:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
dmirstek napisał(a):
Kiedyś to wystarczyło kupić bilet do "stacji" 8821, czyli kodu Zebrzydowic (Gr), ale na 99% teraz, jak miejscówki są bezpłatne, obowiązkowe i zintegrowane z biletem, to nie przejdzie, bo zbyt mądry system nie wystawi biletu do stacji, na której pociąg się nie zatrzymuje... Wot, technologia :/


rozmawialem z PKP, przez maila, i powiedzieli mi ze MOZNA kupic bilet na stacje Zebrzyowice Gr, dzis ide znow o tym powalczyc....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Gru 2013 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Nie przejmujcie, jeśli nie uda sie kupić biletu do Zebrzydowice Gr. Teoretycznie taka mozliwosc jest, ale zdaje sie, ze tylko teoretycznie. Jak konduktor przyjdzie na granicy, to mowicie ze chcecie kupic przejsciowke i za kilka zl wam sprzeda.
Mialam tez kiedys taka sytuacje, ze jak jechalam w druga strone, z Czech do Polski (miałam bilet tylko do Bohumina) i chcialam kupic przejsciowke u czeskiej konduktorki, to powiedziala ze nie wie o co chodzi, i przejsciowki nie potrzebuję.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Gru 2013 20:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Zeus napisał(a):
dmirstek napisał(a):
Kiedyś to wystarczyło kupić bilet do "stacji" 8821, czyli kodu Zebrzydowic (Gr), ale na 99% teraz, jak miejscówki są bezpłatne, obowiązkowe i zintegrowane z biletem, to nie przejdzie, bo zbyt mądry system nie wystawi biletu do stacji, na której pociąg się nie zatrzymuje... Wot, technologia :/


rozmawialem z PKP, przez maila, i powiedzieli mi ze MOZNA kupic bilet na stacje Zebrzyowice Gr, dzis ide znow o tym powalczyc....


Spróbuj poprosić kasjerkę, by wystawiła bilet "po staremu", wg standardowej oferty nr 1 - osobno bilet i osobno darmową miejscówkę. I biletowi niech da stację docelową 8821, zaś miejscówkę niech wystawi wyłącznie do Zebrzydowic, czy gdzie tylko będzie chciała. Powinno przejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Gru 2013 21:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
A jednak mi sie udalo dzis! :D :D
Po 15 minut rozmowy z pania, dala rady i zrobila mi 2 bilety Kraków-Zebrzydowice + Zebrzydowice-Zebrzydowice Gr
:D Zalezy zawsze od kasjerki
A co do czeskiej strony, to nie ma problemu z biletami, bo jak masz od/do Bohumina, to masz az do granicy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Gru 2013 22:51 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
i jak cenowo to wyszło Zeus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Gru 2013 11:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
jako bilet studencki 130 zlotych tam i z powrotem ;)
i... Oto ten slynny bilet! ;D

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group