Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2017 11:44 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Witajcie, planuję wyjazd na miesiąc do Azji. Przylot do Hanoi. W planie był objazd Wietnamu, Kambodża i powrót z Tajlandii. Jednak teraz zaczynam się zastanawiać czy nie zmodyfikować tej podróży. Ma ktoś jakieś propozycje?Ciekawe miejsca do odwiedzenia? Zdaję sobie sprawę, że pewnie jest takich miejsc masa w państwach, które wymieniłem, ale może ktoś mógłby podsunąć jakiś mniej sztampowy pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 13 Mar 2017 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mialem kiedys podobny problem, nie wiedzialem od czego zaczac i kolezanka z biura turyst. zmontowala mniej wiecej taki program, z ktorego bylem zadowolony:
Kod:
Day 1 Hanoi
Arrive
Days 2-3 Halong Bay/Hanoi
Travel to Halong Bay for a cruise amongst the karsts to explore magnificent caves.
Sleeping on a boat on Day 2.
Take an overnight train to Hue on Day 3.
Day 4 Hue
Tour of Imperial Citadel, Royal Tomb and Tien Mu Pagoda, motorbike tour.
Days 5-7 Hoi An
Ruins of the Imperial Citadel
Travel to Hoi An, passing through the Hai Van pass (weather permitting) which offers fantastic views
Lang Co Beach and Cua Dai Beach.
Days 8-9 Ho Chi Minh City
Flight from Da Nang (Hoi An) to Ho Chi Minh City.
Cu Chi tunnels, War Remnants Museum, Ben Thanh market.
Day 10 Mekong Delta Day Trip
Trip to Mekong Delta, boat cruise and visit traditional candy factories.
Days 11-12 Phnom Penh
Travel from Ho Chi Minh City to Phnom Penh by public bus.
Tuol Sleng Prison and Choeung Ek (Killing Fields).
The Royal Palace, Silver Pagoda and the National Museum.
Russian Market.
Days 13-15 Siem Reap
Bus trip through the Cambodian countryside to Siem Reap.
Angkor Wat temple complex, Tonle Sap floating village and Angkor National Museum.
Traditional meal of Khmer food either at the Planeterra-supported New Hope project or in a local home in villages outside the city.
Quad-Bike Adventure.
Day 16 Bangkok
Cross into Thailand on this travel day.
Spend an evening exploring Bangkok.
Day 17 Bangkok
Depart

Skoro masz wiecej czasu, to mozesz zostac dluzej w Bangkoku (Tajlandii?), dla mnie akurat nie byl interesujacy, gdyz juz wczesniej widzialem. ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Miesiąc w Azji płd wsch to nie aż tak dużo znowu ;)
Warto zjechać z północy Wietnamu na południe, przekroczyć granicę z Kambodżą, zahaczyć o Sihanoukville, ominąć Phnom Penh (chyba że lubisz historie takie jak te o Czerwonych Khmerach), Angkor Wat w Siem Reap i cisnąć do Tajlandii. W Thai to już co kto woli. ;)
Do zrobienia, koszt wiz tylko Wietnam i Kambodża, Tajlandia aktualnie 30 dni za free.

Siedzę w Azji ponad 7 miesięcy jak masz jakieś pytania wal śmiało. :)

Pozdrawiam!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
nasokowa lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Cze 2017 20:51 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 44
Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat, sprawa wygląda tak, że pod koniec września ląduje w HANOI powrót mam po 16 dniach z Bangkoku potrzebuje inspiracji jak najepiej wypełnić trasę między HAN a BKK tak aby spełniała moje wymagania no i była jak najatrakcyjniejsza:)

Zacznę od tego jak ja to wstępnie widzę:
Hanoi -> SAPA (trekking 1-3 dni) - > Hanoi
Hanoi - Ha long bay? (nie wiem czy warto - mógłbym odpuścić jak mam się naciąć tylko na tłumy turystów),
Hanoi - > Phu Quoc by VietjEt
z Phu Quoc promem na ląd i migiem przez Ha Tien - Sihanouk na Koh Rong Samloem (tu przyplażować 3-5 dni)
Koh Rong Samloem- > Sihanouk - > Siem Reap (2-3 dni)
Siem Reap - Bangkok (1 dzień wystarczy, co miałem zobaczyć to już zobaczyłem).

Pytania co do ww. planu:
1) SAPA samemu czy przez agencję, ewentualnie jakaś inna górska miejscówka w rejonie Hanoi?
2) Warto na Ha long się pchać?
3) Ten transfer VietJetem przez Phu Quoc - > ląd do Sihanoukville i na Koh Rong Samloem wyjdzie chyba szybciej niż przez Sajgon? Ewentualnie jakaś inna opcja przelotowa z Hanoi w okolice Sihanoukville?
4) Jest w ogóle sens jechać na plażing np. na ww. Koh Rong Samloem, nie wyjdzie na to samo jakbym został na Phu Quoc, czy polecacie jakieś inne "rajskie" wyspy? Ewentualnie potem z Phu Quoc jak najszybciej do Siem Reap?

Jakby pominąć to co napisałem wyżej i chcieć zrobić fajną trasę z Hanoi do Bangkoku z uwzględnieniem
- Angkor (2-3 dni )
- plażowania gdzieś ( 3-5 dni)
to co byście zaproponowali? Tym razem, podczas tego wyjazdu do Azji Pd.Wsch. zależy mi na w miarę sprawnych transferach nawet za stosunkowo wyższą cenę (tzn. wole dopłacić do biletu lotniczego niż się tłuc 12 h autobusem). Myślałem też żeby zachaczyć o Laos, ale wtedy trasa przez Angkor do BKK mi trochę nie pasuje. Jakby ktoś wymyślił jakieś sensowne kosztowo połączenie na trasie Hanoi - JAKAŚ FAJNA WYSPA (Filipiny, Malezja, Idonezja, nie wiem) - Siem Reap to już w ogóle byłoby super.

Dzięki z góry za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group