Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2017 15:52 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Cześć,
mam dość niecodzienne pytanie jeśli chodzi o wjazd do Rosji bez wizy.
Otóż mam podwójne obywatelstwo - polskie i innego spoza Unii.
Znalazłam w internecie informacje o tym, że na mój drugi paszport nie potrzebuję wizy do Rosji. Nie ukrywam, że chciałabym skorzystać z tego przywileju :)
Pytanie jest jak wygląda w praktyce wjazd do Rosji na takim paszporcie, który nie wymaga wizy?
Obecnie mieszkam w Polsce, więc nie potrzebuję wizy mieć skoro mam obywatelstwo polskie - na granicy powinnam pokazać oba paszporty, czy jak wygląda procedura?

Myślę jedynie o wjeździe do Rosji drogą lotniczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zgodnie z ustawą o obywatelstwie polskim, mając podwójne obywatelstwo, jesteś w Polsce traktowany jako osoba mająca wyłącznie obywatelstwo polskie. Próba przekroczenia granicy na obcym paszporcie może skutkować odmową wyjazdu z kraju.
Jak chcesz skorzystać z drugiego paszportu, wybierz inny niż Polska kraj wylotu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
a co gdyby tak wyleciec w Warszawie na polskim

a wleciec na innym?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:30 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
krasnal napisał(a):
Próba przekroczenia granicy na obcym paszporcie może skutkować odmową wyjazdu z kraju.
Jak chcesz skorzystać z drugiego paszportu, wybierz inny niż Polska kraj wylotu.


@krasnal nie do końca masz rację. Wcale nie musisz wylatywać z innego kraju niż Polska.
Jeśli masz dwa paszporty możesz zrobić tak :
z Polski wylatujesz na polskim paszporcie (i ten paszport pokazujesz urzędnikowi straży granicznej w Polsce przy wylocie), a po przylocie do kraju docelowego pokazujesz drugi paszport na który możesz lecieć bez wizy.
I oczywiście jak kupujesz bilet przez internet podajesz dane obcego paszportu oraz przy check-in w Polsce rownież pokazujesz obcy paszport żeby dostać boarding pass.

Identyczna sytuacja w przypadku Polaków posiadających obywatelstwo USA- w Polsce przy wylocie pokazują urzędnikowi polski paszport, a po przylocie do USA amerykański. W porcie przesiadkowym jeśli ktoś się przesiada może bez problemu używać amerykańskiego paszportu (w każdym kraju EU lub non-EU)


@suszek dokładnie tak trzeba zrobić


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lut 2017 18:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌suszek‌ No co ty, bezpośrednio nie da rady, chyba,że składak np.Warszawa-Budapeszt-Moskwa.Chyba,że to co pisze krasnal nie obowiązuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kiedys do Rosji nie potrzebowalismy wizy. Mieszkajac za granica, zadzwonilem do Konsulatu i powiedzieli mi, ze ruch bezwizowy obowiazuje tylko Polakow mieszkajacych w PL.
Wbili mi wize i musialem oczywiscie zaplacic. :D
Te przepisy sie tez zmieniaja, ale b. polecam zadzwonic do Konsulatu i sie upewnic, skoro masz paszport kraju, w ktorym nie mieszkasz. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 19 Lut 2017 16:38, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:36 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
miriam napisał(a):
@‌suszek‌ No co ty, bezpośrednio nie da rady, chyba,że składak np.Warszawa-Budapeszt-Moskwa.Chyba,że to co pisze krasnal nie obowiązuje ;)


Mówisz z własnego doświadczenia czy tylko słyszałeś że się nie da ?
Bo według mnie jest to jak najbardziej możliwe.


Skoro się nie da to wytłumacz mi w jaki sposób latają bezpośednio np. liniami LOT (Warszawa-Nowy Jork lub Warszawa-Chicago) Polacy posiadający amerykański paszport ?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 19 Lut 2017 16:48, edytowano w sumie 1 raz
Ort!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌pawel5432‌ a jak chcesz wylecieć na polskim paszporcie, lotem do Rosji, bez rosyjskiej wizy? Przecież nie wpuszczą Cię do samolotu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
pawel5432 napisał(a):
to wytłumacz mi w jaki sposób latają bezpośednio np. liniami LOT (Warszawa-Nowy Jork lub Warszawa-Chicago) polacy posiadający amerykański paszport ?

Jeśli mają amerykański paszport,obywatelstwo to wracają niejako do siebie i nie potrzebują wizy.Mając rosyjski paszport nie potrzebowałbyś wizy do Rosji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W Polsce, przy check-in i wsiadaniu do samolotu pokazujesz obcy paszport, wtedy nie ma problemu z brakiem wizy. Strazy granicznej pokazujesz polski paszport, ich nie interesuje czy na tym paszporcie mozesz wjechac do Rosji, oni sprawdzaja czy mozesz opusic kraj.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 19 Lut 2017 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jak ja leciałem z Chopina do Rosji, funkcjonariusz SG poprosił o kartę pokładową, a potem sprawdził, czy jest rosyjska wiza.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To wtedy mozna pokazac drugi paszport i po sprawie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:59 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
tak jak napisałem wyżej, polski paszport pokazujesz jedynie urzędnikowi straży granicznej w Polsce żeby widział że jesteś polskim obywatelem.
Oczywiście zgadzam się że w Polsce jesteś traktowany tylko i wyłącznie jako obywatel polski. Poza urzędnikiem polskiej straży granicznej na lotnisku twój polski paszport nikogo nie interesuje.
Natomiast przy check-in żeby dostać boarding pass pokazujesz obcy paszport. Przed wejściem do samolotu również pokazujesz obcy paszport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lut 2017 17:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
A czasami na karcie pokładowej lecąc do Rosji nie ma danych dokumentu podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lut 2017 17:07 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
miriam napisał(a):
Jeśli mają amerykański paszport,obywatelstwo to wracają niejako do siebie i nie potrzebują wizy.Mając rosyjski paszport nie potrzebowałbyś wizy do Rosji.


Niekoniecznie. Bo ktoś może np. mieszkać na stałe w Polsce, a paszport USA ma dlatego że się np. tam urodził i wcale nie wraca do siebie, bo jego krajem stałego pobytu jest cały czas Polska.

Dokładnie tak jak Aga napisała poza urzędnikiem SG polski paszport nikogo więcej nie obchodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Lut 2017 17:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Mając paszport amerykański jest obywatelem nawet jak tam nie mieszka.Wyjątek paszporty konsularne.Aby spór rozstrzygnąć ostatecznie trzeba to zweryfikować w ambasadzie lub MSZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Lut 2017 17:53 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Większość co piszecie to mija się z cel z prawdą. Mam podwójne obywatelstwo - niemieckie i na granicy ile razy nie przechodziłem nikogo nie obchodziło z jakim paszportem przechodzę przez granicę. Dokument to dokument - respektować go trzeba - analogicznie patrząc - startujecie w podróż z polskim paszportem np we Francji i czy ktoś zagląda wam i mówi - Ty Polak, wizę masz? Patrzą tylko czy masz wizę wbitą i nic więcej i lecisz dalej. Ja nie słyszałem o przypadku cofania kogoś bo miał inny paszport niż polski, mimo że jest Polakiem. Rostowskiego i Sikorskiego cofali?

Wszelkie tematy paszportów obcych odpowiedzą wam wasze oddziały konsularne lub ambasady i to jest tylko i wyłącznie prawidłowe źródło informacji na temat paszportów obcych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lut 2017 18:10 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
wave_pl widocznie miałeś szczęście.
Były przypadki cofania osób posługujących się innym paszportem w Polsce niż polskim.
Posiadając podwójne obywatelstwo twój obcy paszport jest uznawany na całym świecie oprócz Polski.
Możesz poczytać w linku poniżej, ciekawy artykuł:

http://www.dziennik.com/wiadomosci/arty ... en-problem


W tym wątku jest akurat mowa o startowaniu podróży w Polsce, a nie we Francji. I tak się składa że posługując się obcym paszportem przed urzędnikiem SG w pl, możesz nigdzie nie wystartować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lut 2017 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja od 4 lat przekraczam polska granice na lotnisku na obcym paszporcie i tez nikt sie do mnie nie przyczepil, ale ktos moze miec pecha, spotkac sluzbiste czy kogos w zlym humorze i bedzie mial problem. Dobrze wiedziec jakie sa przepisy i byc przygotowanym na pytanie o polski dokument. Ale w tym temacie, chyba nie ma z tym problemu, bo pytajaca ma oba paszporty i pytala sie tylko jak ich uzyc, zeby nie kupowac wizy do Rosji.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lut 2017 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Do mnie sie sie akurat 2 x przyczepili na lotnisku w Wa-wie i kazali nastepnym razem brac polski, ale wpuscili. :)
Nie zawsze jest czas na uaktualnienie, a poza tym kosztuje. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group