Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.

[ 2019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101
Autor Wiadomość
#2001 PostWysłany: 15 Mar 2024 00:33 

Hej,

Co polecacie by się jak najmniej stresować na lotnisku?

Cabin Zero 36l czy 28l? 44 się dygam. On jest w ogóle wygodny do chodzenia po mieście?

https://puccini.pl/plecak-wielofunkcyjn ... pm90171-7a - te niby niezbyt wygodne ale też bezpieczne rozmiarowo.
 Relacje PM off  

#2002 PostWysłany: 15 Mar 2024 04:52 

niebieski
Wszystko co możesz upchnąć do przymiaru jest bezpieczne.
 Relacje PM off  

#2003 PostWysłany: 15 Mar 2024 07:04 

Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
-- 15 Mar 2024 07:00 --

Jeśli podręczny to 36 jest w porządku, jeśli zaparkujesz wystarczająco mało. Ale jak nie potrzebujesz tyle miejsca to 28 mniej stresujący ;)

-- 15 Mar 2024 07:04 --

Tu jest porównanie 36 z 44:
viewtopic.php?p=1564334#p1564334
 Relacje PM off  

#2004 PostWysłany: 15 Mar 2024 07:06 

platynowy
Kupiłem niedawno 44l i zdecydowanie nie warto kupować pod darmowy FR/W6. Jest większy niż myślałem, że będzie ;)

Polecam 36l, będzie optymalny.
W kwestii komfortu chodzenia z nim (44l) - brak zastrzeżeń.
 Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.

#2005 PostWysłany: 16 Mar 2024 11:37 

Też się zastanawiam nad kupnem 28l pod podręczny. Zauważyłem, że wersja Military ma lepsze szelki i większe poduszki na plecach. Miał ktoś porównanie ze zwykłym modelem, tak w kwestii komfortu noszenia?
 PM off  

#2006 PostWysłany: 22 Mar 2024 22:00 

niebieski
Cześć, chciałbym się podzielić małą recenzją plecaka Osprey Farpoint 40. Używałem go przez 2 tygodnie w Indiach.

Wcześniej miałem Deuter Aircontact Lite 50+10 ale byłem niezadowolony z komfortu, poza tym trochę wystawał wymiarami poza sizer i zawsze miałem lekkie obawy na lotnisku, stąd też szukałem czegoś innego.

Farpoint okazał się strzałem w 10 (a przynajmniej w 9 ;)). Dla mnie bardzo wygodny, mogłem chodzić z nim cały dzień i nie czuć bólu pleców. Szeroki i dobrze trzymający pas biodrowy. Na początku po całym dniu bolały mnie trochę ramiona - być może pasy ramienne mogły by być lepsze (miększe), a być może byłem zupełnie nie przyzwyczajony do plecaków. Żeby być sprawiedliwy w porównaniu z Deuterem, to prawdopodobnie Farpoint był trochę lżej załadowany.

Rozmiarem idealnie wchodzi w sizer, to oczywisty plus. Bałem się, że będzie za mały, ale okazało się że wystarczył w zupełności na 2 tygodnie. Rzeczy które brałem do plecaka oraz na siebie:

Załącznik:
IMG_20240128_142903_edit_11101447903514 (Medium).jpg

Oczywiście jakby można było opcjonalnie więcej zapakować to byłoby super. Na przykład jakby miał coś w stylu komina... No ale nie to nie ;)

Jeśli chodzi o kieszenie to jest dość ubogo - z zewnątrz są tylko takie kieszenie:
* kieszeń od góry na jakieś drobne przedmioty typu portfel, paszport, okulary, klucze
* "otwarta" wsuwana kieszeń z przodu, ale ona jest bardzo płaska (gdy plecak jest wypchany) i mało mieści. To druga rzecz której mi brakowało - producent mógłby łatwo dać bardziej elastyczną kieszeń. Niemniej np butelka wody tam wejdzie.
* mała kieszonka siatkowa na pasie biodrowym, co najwyżej na małego batona

W środku jest tylko główna komora, która ma na przedniej klapie dość dużą zapinaną kieszeń siatkową, oraz z tyłu komora na laptop.
Ostatecznie nie było tak źle - w siatkowej kieszeni miałem luźne rzeczy typu przewody, zasilacz i inne drobiazgi, a w komorze na laptopa różnego rodzaju papiery (np wydrukowane bilety, ksera dokumentów, rachunki które zbierałem itp). Okazało się to całkiem wygodne.

Załącznik:
IMG_20240128_162829_edit_11607078147707 (Medium).jpg

Podsumowując plecak bardzo polecam i nie szukam kolejnego :)

Dodatkowo na kolejny wyjazd spróbuję dołożyć troki do mocowania z przodu, może da się kurtkę przytroczyć?

Załącznik:
IMG_20240322_204227 edit (Medium).jpg

Ten sznurek można wykorzystać np. do rozwieszenia prania na postoju / w hotelu.

Jeśli chodzi o pranie, to na wyjeździe miałem sytuację, że część prania nie zdążyła wyschnąć zanim miałem przejazd do kolejnego miejsca. Wymyśliłem więc, że na przyszłość mogę takie pranie umieścić np. w pokrowcu z wywietrznikami, do którego normalnie pakuje ubrania w plecaku, a pokrowiec przymocować z przodu na karabińczykach:

Załącznik:
IMG_20240322_204739 (Medium).jpg

W sumie sznurek oraz karabińczyki ważą tylko 35g.

Na koniec dodam, że zastanawiałem się nad kupnem plecaka Daylite, który pasuje do Farpoint i można go przymocować z tyłu lub z przodu. Ostatecznie nie zdecydowałem się na to. Zamiast tego wziąłem składany plecak Naturehike Ultralight Foldable 22L NH17A017. Brałem go ze sobą "na miasto" a Farpoint zostawał w hotelu. To rozwiązanie również mi się dobrze sprawdziło i będę go używał w przyszłości.

Załącznik:
IMG_20240322_210800 (Medium).jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.

#2007 PostWysłany: 23 Mar 2024 10:57 
Awatar użytkownika

Loty: 85
Kilometry: 275 779
Zawsze latam tylko z plecakiem podręcznym. Od lat używam tego: Plecak taktyczny wojskowy mocny Magnum 25 L. Mam wersję czarną ale wrzucam link do koloru oliwkowego bo są ujęcia wnętrza. Ogólnie jest sporo wariantów tego plecaka.
https://allegro.pl/oferta/plecak-taktyc ... 4433621965
Zalety wg mnie: bardzo wygodny, niewielki mający dużo wnęk / kieszeni z siateczkami / z zamkiem w środku + kieszeń przy plecach na teczkę z dokumentami (A4)
Minus wg mnie: Przy pełnym obładowaniu "idzie / ciągnie się na długość" od pleców w tył więc np. w tłumie ludzi przy odwracaniu się całym ciałem może nieco bardziej kolidować.
Moje modyfikacje: usunąłem nadmiary pasków spinających oraz te których nie używam a także "paski zszyte". Plecak nieco mniej waży ;) a i wygląd zniechęca potencjalnego złodzieja. Ponad to w środku kieszeni siateczkowej(na samym dole) mam zrobione niewielkie nacięcie żyletką (praktycznie nie do uchwycenia wizualnie oraz namacalnie) gdzie chowam "sprasowane" banknoty (zamknięte w strunowej foli)

KL_user napisał(a):
Ten Puccini jest teraz bardzo silnie promowany...

a to nie jest czasem tak że jak na coś wchodzisz w sieci to potem bombardują ciebie reklamami właśnie tego produktu który oglądałeś? ;) Według mnie natężenie tych reklam zależy od używanej przeglądarki (ja używam trzech) / oraz posiadanych na nich ad-blocków.
 Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
piotrkr uważa post za pomocny.

#2008 PostWysłany: 23 Mar 2024 23:58 

To ja tez napisze dwa slowa o militarnym ktorego uzywam juz dobre 7lat, plecak jest niesamowicie wytrzymaly.

Plecak wojskowy WISPORT Sparrow II 30
Image
https://allegro.pl/oferta/wisport-pleca ... 3608958552?

48 x 35 x 22 cm - bez stelaza w srodku(metalowy pret ktory mozna wyciagnac) mozna ugniesc. Kiedys sie miescil w carry on, teraz...

Zalety:
Wytrzymalosc - ponad 7 lat, nic mu nie jest
Pakownosc - 30l, kwadrat, przegrodki do organizacji
Wygodne szelki plecaka
Molle - mozna przytroczyc co potrzeba
Wyglada na mniejszy niz jest ;-) latalem z nim sporo wypchanym, nigdy odpukac nie wkladalem do sizera, nawet w KTW sie przecisnalem :twisted:

Wady:
Ciezki sam w sobie, nie wiem ile on faktycznie wazy 950-1300g, ale czuc wage.
Brak pasa biodrowego, tylko stabilizujacy. Przy 30l pas biodrowy to rzadkosc, ale przy 10kg+ bylby pomocny
Brak latwego dostepu do laptopa jesli plecak jest zapakowany w pelni
Przez molle nie nadalbym go ze wzgledu na ryzyko zaczepienia w zbyt wielu miejscach

Pewnie zmienie ze wzgledu na wage na cos co wyglada mi na plecak idealny pod moje potrzebu:
Patagonia Black Hole Mini MLC (30L Convertible Travel Backpack)

Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
piotrkr uważa post za pomocny.

#2009 PostWysłany: 07 Kwi 2024 09:11 

jackrabbit napisał(a):
Plecak wojskowy WISPORT Sparrow II 30
nigdy odpukac nie wkladalem do sizera

Majac za duzo czasu na lotnisku sprawdzilem - wypchany nie wejdzie do najmniejszego sizera, do tego sredniego oczywiscie bez problemu. Jesli nie bedzie wypchany powinno sie go wcisnac.

Inna propozycja na podreczny dla ludzi czesto latajacych tylko z podrecznym, oszczedzamy sporo na wadze samego plecaka. Skladany plecak, ok. 300g, strasznie wytrzymaly - ostatnio nadalem go i przetrwal bez problemu. Sam go uzywam na codzien ze wgledu na mala wage i pakownosc. Komora glowna, mniejsza,jedna malutka na gorze i mala na spodzie do ktorej mozemy schowac caly plecak. Dwie boczne siatki na butelki.
Niby 30l, daje mu 20-22l.

Image
aliexpress.com/item/1005006288793139.html
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#2010 PostWysłany: 08 Kwi 2024 11:44 
Awatar użytkownika

Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Właśnie przyszedł nowy Cabinzero 36 i kurcze mam mieszane uczucia.
Plecak wygląda jak krzywo szyty, no jednak za taką kasę minimum to równe szelki, a te u mnie są niesymetryczne, zdjęcie nie do końca to oddaje. Plecak chyba odeślę, ale czy to normalka czy trafił mi się gorszy sort?

Zaznaczyłem - górna wypustka po lewej szelka dużo szersza. Dolne gorzej widać - chodzi o to że profil zgięcia jest na innej wysokości.

Aha - i druga sprawa - szelki na górze są blisko siebie, oznacza to, że szelki będą dość dobrze ocierać się o kark. I byłoby fajnie, gdyby nie to, że siateczka od wewnątrz szelek jest u mnie bardzo twarda, 10 minut testowania plecaka z jakimś obciążeniem w domu i szyja cała zaczerwieniona. Pierwszy raz coś takiego widzę.

Image

edit: oglądam teraz fotki w jakimś polskim sklepie online i widze, że nawet fotografia produktowa pokazuje, że każdy inaczej jest szyty, nawet niektórym szwy te duże przez długość szelki kończą się w innym miejscu. Cóż, witać tak to jest, co nie zmienia faktu, że siateczka na szelkach jest bardzo nieprzyjemna.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
 Relacje PM off  

#2011 PostWysłany: 14 Kwi 2024 15:20 

niebieski
@zawiert u mnie w wersji military jest na oko podobnie jak u ciebie (trochę nierówno).
 Relacje PM off  

#2012 PostWysłany: 15 Kwi 2024 12:46 

złoty
Dzieci rosną, więc czas na zakup ostatniego pełnowymarowego podręcznego (mam Forclaz 40, 40Air i 50 - wszystkie stare i dobre). Przede wszystkim ma być pojemny do celów transportowych bez aspiracji trekkingowych - czyli coś z wygodnym otwieraniem :). Nie zakładam wpychania w mały sizer, więc idealnie rozmiar, który wejdzie na dopych w duży sizer. Popatrzyłem na ostatnie strony i nie mogę się zdecydować:

Po tanioście podoba mi się, ale sądzę, że 20cm "grubości" to trochę mało:
https://www.amazon.pl/Cabin-Max-Metz-po ... YSCXG?th=1
Polecany tu Cabin Zero 44 - w sumie nie widzę zalet w stosunku do Cabin Max. Może ktoś z was miał porównanie? https://www.wardow.com/pl/cabin-zero-cl ... 02-pl.html
Widziałem, że dobre opinie ma tu Fairpoint 40, mi przypadła do gustu wersja 55 (idealnie lekko z duży): https://www.amazon.pl/Osprey-Farpoint-p ... B09ZNRJ4KX ; wydawałby się idealny, ale czy jest wart takiej ceny (a historycznie znaczących promocji na niego nie znalazłem)?
No i na koniec wspominany już Forclaz 40 Organizer - mam sentyment do marki, ale wymairy wydają się gorsze : https://www.decathlon.pl/p/plecak-trekk ... mc=8735937
Podpowiecie co wybrać?
 Relacje PM off  

#2013 PostWysłany: 15 Kwi 2024 14:02 

niebieski
Farpoint 55 to Farpoint 44 plus dodatkowy plecak. Sam główny plecak na identyczne wymiary i jest prawie taki sam (małe różnice jeśli chodzi o kieszenie)
 Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.

#2014 PostWysłany: 15 Kwi 2024 14:47 

Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Chyba inaczej. Fairpoint 70 to jest fairpoint 55 + plecaczek.

Mam fairpointa 40 i jest mniejszy od wersji 55. Plusy to dość wygodny, fajnie można w nim schować szelki do noszenia na plecach, że nic nie wystaje. Do tego wydaje się mocny.

Z minusów, ma taki trochę dziwny kształt, zwężony u dołu. Przez co jak się go wypycha, wygląda dziwnie:)

Z innych plecaków, to polecam Osprey Daylite. Mam wersję 44l, idealny wymiar pod duży podręczny praktycznie we wszystkich liniach lotniczych. Nie jest super wygodny, to raczej "walizka" na plecy a nie plecak wyprawowy. Kupiłem kiedyś za sensowne pieniądze (175zl) na zalando, zdarza się tam wracać. Za ceny regularne bym się wstrzymał z nią.
 Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.

#2015 PostWysłany: 15 Kwi 2024 16:54 
Awatar użytkownika

Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
U mnie się coś wyjaśniło. Ostatecznie został cabin zero ten kolorowy ale zamówiłem inny egzemplarz i o dziwo był lepiej uszyty. Słabo to świadczy o produkcie :)

Ale plecak sam w sobie fajny, mieliśmy czas na lotnisku to testowaliśmy i mały sizer spokojnie mieści nierozepchany 36L.

Przy okazji inne spostrzeżenie: sizer ryan rozepchany we Wro przy gate mocno, ze 4 centymetry ekstra :)

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
 Relacje PM off  

#2016 PostWysłany: 15 Kwi 2024 18:53 

niebieski
KKL napisał(a):
Mam fairpointa 40 i jest mniejszy od wersji 55.

To znaczy miałeś oba i porównywałeś? O ile mniejszy? Wszędzie mówią, że są takie same.
 Relacje PM off  

#2017 PostWysłany: 15 Kwi 2024 19:02 

Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Sorry, wydawało mi się, że wersja z dwoma plecakami to 55+15. Jeśli jest jeszcze wariant 55 jako 40+15 to nie, nie miałem w ręku. Porównywałem do 55, ale w wersji 55+15.

Tu masz wymiary 55 vs 40. Ten drugi jest niższy. Nie wiem czy różnica wysokości wynika z dopinanego plecaka? Bo na pewno głębokość tak, ale wysokość?

https://www.theworldwasherefirst.com/os ... -55-vs-70/
 Relacje PM off  

#2018 PostWysłany: 16 Kwi 2024 07:02 

niebieski
Na stronie producenta wymiary są takie same dla obu plecaków.
Nie wiem czemu tak podają na tej twojej stronie.
 Relacje PM off  

#2019 PostWysłany: 20 Maj 2024 19:59 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z nową wersją plecaka Deuter trans alpine 24?
https://8a.pl/plecak-rowerowy-deuter-tr ... lantic-ink

Poprzednia którą posiadam obecnie (ma pojemność 25) jest trochę krótsza i dosyć ładnie się kompresuje do przepisowych 40cm. Zastanawia mnie jak to wygląda w nowej wersji, czy nie jest za sztywna lub te dodatkowe 2-3cm nie powodują problemów.

Ewentualnie jakieś alternatywy? Szukam czegoś bardzo zbliżonego pod kątem możliwości jak wspomniany plecak.
 Relacje PM off  

[ 2019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości