Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2018 11:25 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 23
Cześć, za miesiac lece do tajlandii na dwa tygodnie. Chcialbym zaplanować sobie dzienny budzet jednak kompletnie nie orientuje sie w kosztach zycia w tajlandii. Czy na wejścia do muzeów, wycieczki, jedzenie, alkohol i pamiątki wystarczy mi 100zl dziennie na osobe? Nie wliczam noclegów, ktore juz mam, przelotów i wizyty w rezerwacie dla sloni.

Wiadomo, jest to ruchoma kwota bo niecodzienne wydam na pamiątki czy alkohol.. prośba o podpowiedź bardziej doswiadczonych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 06 Paź 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
100 zeta/dzień
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Paź 2018 11:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Jakie to wycieczki, jedzenie, alkohol i pamiątki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Paź 2018 11:43 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak będzie sporo alkoholu i następnie wypad na masaż tajski w różnych postaciach to...pamiątki gratis dostaniesz i spokojnie spore oszczędności w tej kwestii :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2018 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Łatwiej będzie jak powiesz gdzie się udajesz. Zakładając, że codziennie nie będziesz pływał speedboatem na długie wycieczki i nie jadał w topowych restauracjach to wyciągając średnią z całego wyjazdu to może wyjść te 100zł dziennie. Choć rozrzut jest spory, wejście do Pałacu Królewskiego w Bangkoku to na dzień dobry bodaj 50-55zł.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Paź 2018 13:14 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 23
W sumie to nie mamy wybranych konkretnych muzeów/miejsc które będziemy odwiedzać. Będziemy w bangkoku 2dni, w chiang mai 2 dni a resztę czasu zamierzamy spędzić w okolicach phuket.
Na pewno chcielibyśmy wejść w Chiang Mai do ZOO..

''Drogie wycieczki speedboatem'' rozwiniesz? A może masz coś do polecenia?

Pamiątki to raczej jakieś drobiazgi dla rodziny typy magnes, jakiś słoń etc...

Stołować będziemy się na ulicy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Paź 2018 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Do polecenia nie mam, ale np będąc na Phuket na pewno znajdziesz oferty wycieczek czy to na Ko Phi Phi czy np na Similiany. Cześć z nich realizowana jest takimi większymi motorówkami, na które wchodzi ileś tam ludzi. Jak wszystko tak i cena za to podlega negocjacji, ale jest to już większy wydatek.
Polecam przejrzeć tematy o Tajlandii, bo mam wrażenie że póki co przygotowany jesteś tak sobie :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Paź 2018 14:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
riot...bardzo mnie intryguje ten...słoń? Zamierzasz kupić młodego czy starego osobnika i gdzie go umieścisz przy locie powrotnym. Nie zebym był zbyt ciekawski ale intryguje mnie też cena jaką zapłacisz za nadanie do luku bo chyba w podręczny to nie wejdzie. No i co ważne to chyba mocno nadwyręży ten...budżet? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Paź 2018 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
słoń to CITES, zabiorą na granicy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Paź 2018 15:15 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 23
macie racje, to bez słonia ! :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Paź 2018 15:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Na jedzenie uliczne (bez cudów) powinno Ci wystarczyć 30-35 zł dziennie. Wycieczki i alkohol to już spora niewiadoma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Paź 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
riot napisał(a):
Czy na wejścia do muzeów, wycieczki, jedzenie, alkohol i pamiątki wystarczy mi

@riot, jesli planujesz wydatki na alkohol wysoko % to powinienes podwoic stawke dzienna. :D
Dam ci dobra rade, oprocz gotowki zabierz karte, a najlepiej 2 gdyby jedna nie funkcjonowala, tak na wszelki wypadek. ;)
Udanego pobytu!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Paź 2018 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
riot napisał(a):
Cześć, za miesiac lece do tajlandii na dwa tygodnie. Chcialbym zaplanować sobie dzienny budzet jednak kompletnie nie orientuje sie w kosztach zycia w tajlandii. Czy na wejścia do muzeów, wycieczki, jedzenie, alkohol i pamiątki wystarczy mi 100zl dziennie na osobe? Nie wliczam noclegów, ktore juz mam, przelotów i wizyty w rezerwacie dla sloni.

Wiadomo, jest to ruchoma kwota bo niecodzienne wydam na pamiątki czy alkohol.. prośba o podpowiedź bardziej doswiadczonych :)


Hej,

Generalnie powinno wystarczyć, jeśli nie będziesz szaleć.

Street food jest bardzo tani - za 30-50THB możesz zjeść akceptowalny posiłek (inna sprawa, czy będzie to zdrowy posiłek ;-)) typu som dtam, jakieś curry z ryżem, grillowanego suma na patyku etc. Knajpy - sky is the limit, szczególnie w BKK. Ale za 300-400 THB można tam zjeść coś relatywnie dobrego w akceptowalnej knajpie. Przy nieco lepszych miejscach, e.g. dobre sushi, szybko przebijamy barierę 1000 THB i szybujemy w gorę niczym ptak Garuda. ;-)

Alko - piwo kosztuje ok. 50 THB za puszkę 0,5l, nieco więcej za butelkę 0,65. Relatywnie drogie jest wino (od ca. 400 THB za butelkę czegoś w miarę akceptowalnego). Wejdź na https://shoponline.tescolotus.com/groceries/ żeby mniej więcej poznać ceny. Owoce i warzywa są dosyć tanie - u mnie na wsi kiść bananów od 20-60 THB (w zależności od wielkości i odmiany), mango 60-70 THB za trzy sztuki (ok. 1 kg), średni ananas ca. 50 THB. Na bazarze w BKK będzie podobnie, ale w sklepach w modnych dzielnicach (np. Thong Lo, czy Ekkamai) bywa znacznie drożej.

Transport - polecam lokalnie wypożyczać skuta, cena ok. 300 THB za dzień i pełna swoboda poruszania się po świecie. W BKK krótki przejazd motocyklową taxi to 20-30 THB, ceny BTSa i MRT można sprawdzić na stronach, różnią się w zależności od długości trasy. Warto zainstalować apkę Grab (https://www.grab.com/th/en/) - można z niej zamawiać taxi moto i samochodowe, dostaje się też estymacje ceny. Na pewno działa w BKK, CM i pewnie w innych dużych miastach.

Atrakcje turystyczne - sam nie praktykuję, ale na pewno można sprawdzić na stronach.

Generalnie za 100 PLN da się, ale trzeba się pilnować, szczególnie w BKK i innych dużych miastach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group