Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#21 PostWysłany: 22 Mar 2016 16:24 

Rejestracja: 13 Lis 2015
Posty: 0
Tak, bardzo warto Planetę Młodych! Korzystaliśmy z niej w Australii gdy mojej dziewczynie wypadła plomba i wizyta bez Planety Młodych kosztowałaby ją jakieś 1200 zł a tak wszystko zostało załatwione bezgotówkowo. Tutaj więcej na ten temat jest napisane, jeśli chcesz mieć pewność co do wyboru => http://www.loswiaheros.pl/zdrowie-w-pod ... urystyczne

Pozdrawiam,
Andrzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#22 PostWysłany: 02 Maj 2016 11:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
CoachPotato napisał(a):
Z ciekawości obczaiłem temat, bo tutaj brak informacji.

Najprościej to po prostu zbadać jaka firma jest ubezpieczycielem,

Z informacji podanych tutaj wynika że jest to
Cytuj:
Jeśli posiadasz Kartę z ubezpieczycielem TU Europa S.A. dla Kart wystawionych po 1 kwietnia 2013 to:
Przed rozpoczęciem leczenia Ubezpieczony ma obowiązek niezwłocznie (najpóźniej do 5 dni) powiadomić Centrum Pomocy TU Europa (tel, mailowo, faxem). Koszty związane z leczeniem i hospitalizacją będą pokrywane bezpośrednio przez Ubezpieczyciela do wysokości sumy ubezpieczenia, czyli do 60 tyś euro).
Jeżeli posiadasz Kartę z Ubezpieczycielem Europaische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce dla Kart wydanych od 1 października 2011 do 31 marca 2013 roku to:

http://www.planetamlodych.com.pl/?page_id=165
TU Europa S.A

Niestety firma ma negatywną reputacje, tutaj można sprawdzić opinie
http://www.europa.ubezpieczenie.com.pl/ ... e/0,0.html
albo samemu prze-google'ować w Internecie.

Teraz ubezpieczycielem jest TU Gothaer S.A
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#23 PostWysłany: 30 Lip 2016 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
A organizacją wizyty zajmuje się Mondial/Allianz Assistance.

loswiaheros napisał(a):
Tak, bardzo warto Planetę Młodych! Korzystaliśmy z niej w Australii gdy mojej dziewczynie wypadła plomba i wizyta bez Planety Młodych kosztowałaby ją jakieś 1200 zł a tak wszystko zostało załatwione bezgotówkowo. Tutaj więcej na ten temat jest napisane, jeśli chcesz mieć pewność co do wyboru => http://www.loswiaheros.pl/zdrowie-w-pod ... urystyczne

Pozdrawiam,
Andrzej

Trochę wątpię w ten post, biorąc pod uwagę, liczbę postów; to że limit dla stomatologa to 250€. Poza tym plomba za 1200?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#24 PostWysłany: 31 Lip 2016 16:32 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ja będąc w Boliwii w lipcu 2015 musiałem skorzystać z ubezpieczenia podróżnego do karty Planeta Młodych, gdyż po zjedzeniu pewnego hot-doga miałem biegunkę przez 5 dni :cry: Wszystko przebiegło bez zarzutu. Po zatelefonowaniu do centrum alarmowego umówili mi wizytę u lekarza i nie musiałem za nic płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#25 PostWysłany: 27 Paź 2016 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Ktoś może powiedzieć w jaki sposób MAILOWO można skontaktować się z Planetą lub Euro26? (wolałabym dp pierwszego - obowiązuje mi od tygodnia, drugie kończy się za 3 dni). Jestem w Brazylii i potrzebuję pomocy - nie jest to jeszcze awaryjna sytuacja, dlatego nie dzwonię, ale może mogłabym opisać do nich problem...
Wszędzie w internecie są nry telefonów lub maile, ale do działu sprzedaży.
Z góry dzięki. :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#26 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
na stronie PM znalazłem coś takiego:
"W przypadku uzyskania przez Ubezpieczonego informacji o możliwych roszczeniach z ubezpieczenia OC, Ubezpieczony powinien zgłosić szkodę niezwłocznie na infolinię Gothaer pod numerem tel. +48 22 469 69 69 lub do Centrum Alarmowego Gothaer (Mondial Assistance Polska) pod numerem +48 22 522 86 30."
http://www.planetamlodych.com.pl/?page_id=123
na formularzu zgłoszenia dostępnym też na stronie, są takie same dane do kontaktu.
Maila do zgłaszania szkód w Gothaer nie znalazłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#27 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:31 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Mailem nic nie załatwisz. Ja tak próbowałem i odesłano mnie do kontaktu telefonicznego. Znajdź jakąś kafejkę internetową lub skorzystaj z komputera w Twoim hotelu/hostelu i zadzwoń do nich przez Skype'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#28 PostWysłany: 02 Kwi 2017 22:21 

Rejestracja: 30 Wrz 2013
Posty: 0
Korzystałem w Kanadzie z Planety Młodych. Znaleźli lekarza i opłacili go przed moja wizytą. Za badanie, na które zostałem skierowany, zwrócili pieniądze bez problemu. Druga wizyta była u innego lekarza, w przychodni typu walk-in, nie robili tam zapisów i nie chcieli przyjąć przedpłaty od Planety, dlatego zapłaciłem na miejscu z własnej $$ i potem mi zwrócili. Za wszystkie przepisane przez lekarzy leki pieniążki zostały zwrócone. Nie zarobili na mnie, dostałem zwrot kwoty wyższej niż ta jaką za ubezpieczenie zapłaciłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#29 PostWysłany: 03 Kwi 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
gitarzysta36 napisał(a):
Znaleźli lekarza i opłacili go przed moja wizytą.

Chciałem upewnić się właśnie w tej kwestii. Czy po zgłoszeniu problemu do Planety Młodych ich BOK stara się sam zorganizować pomoc, umówić lekarzy, zarezerwować awaryjny hotel itp. czy też wszystko załatwiamy sami, a potem dostajemy tylko zwrot kosztów po przesłaniu rachunków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#30 PostWysłany: 16 Kwi 2017 08:24 

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Planeta Malodych odradzam to ubezpieczenie, mialem wypadek na skuterze w Tajlandii, mialem wykupiony full pakiet u nich łącznie ze sportami ekstremalnymi, wykrecali i kombinowali na wszystkie sposoby zeby nie uznac. Nie pomogli nic, kazali mi wracac z rozwalona nogą (zerwane sciegna) do Polski. Szkoda słów. Oni sie nadaja na ubezpieczenie jak ktos zachoruje na grype wtedy pokryja koszt jednej wizyty wartej 50 zł. Odrazdam!!! Jak nie chcecie płacić jak bedziecie miec wiekszy problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#31 PostWysłany: 16 Kwi 2017 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
rafalmorawski napisał(a):
Planeta Malodych odradzam to ubezpieczenie, mialem wypadek na skuterze w Tajlandii, mialem wykupiony full pakiet u nich łącznie ze sportami ekstremalnymi, wykrecali i kombinowali na wszystkie sposoby zeby nie uznac. Nie pomogli nic, kazali mi wracac z rozwalona nogą (zerwane sciegna) do Polski. Szkoda słów. Oni sie nadaja na ubezpieczenie jak ktos zachoruje na grype wtedy pokryja koszt jednej wizyty wartej 50 zł. Odrazdam!!! Jak nie chcecie płacić jak bedziecie miec wiekszy problem.

Kiedy miałeś to zdarzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#32 PostWysłany: 16 Kwi 2017 18:56 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Należy pamiętać że Planeta młodych zmienia towarzystwa ubezpieczeniowe... od chyba roku współpracuje z " Gothaer " i właśnie ta firma jest odpowiedzialna od a do z za wykupione ubezpieczenie...
Osobiście nie korzystałem z Planety młodych ale swego czasu mocno wertowałem rynek ubezpieczeń podróżnych i właśnie Gothaer mała jedne z najgorszych opinii na jakie się natknąłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#33 PostWysłany: 16 Kwi 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
@Razem
Gothaer jest od prawie 3 lat.

I nie ma znaczenia ubezpieczenie, tylko assistance, bo to ono pomaga bezkosztowo za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#34 PostWysłany: 16 Kwi 2017 20:46 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Jasne że assistance ale kogo... PZU ? :lol: Poczytaj sobie o tym assistance Gothaera
Tu masz opinie na ich temat :lol: głównie komunikacyjne ale też i zdrowotne czy turystyczne...

http://www.ebroker.pl/banki-opinie/goth ... zeniowe/37
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#35 PostWysłany: 16 Kwi 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Nie PZU. Do grudnia Mondial Assistance (Allianz), od nowego roku April Assistance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#36 PostWysłany: 24 Kwi 2017 10:26 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 0
Zarejestrowałem się tylko po to by napisać opinię o Planecie Młodych. Sam długo szukałem taniego, ale rzetelnego ubezpieczenia i z pewnym ryzykiem wybrałem PM. Opinie osób, które faktycznie musiałby skorzystać z ubezpieczenia wydawały się być najbardziej wartościowe przy wyborze.

W lutym byłem w Tajlandii, w pewnym momencie zaczęły mi mocno łzawić i czerwienić się oczy (problemy uczuleniowe), byłem wtedy na Pattayi. Zadzwoniłem na infolinię Gothar, po godzinie na mailu miałem do wyboru 3 szpitale, w których mogłem odbyć wizytę. Na miejscu w szpitalu pełna kultura, nawet obsłużyli mnie poza kolejnością bo się spieszyłem. Cała wizyta oraz leki jakie dostałem były opłacone przez Planetę Młodych/Gothar bezgotówkowo. Nie musiałem brać żadnych dokumentów, jedynie podpisać się pod badaniem. Zdecydowanie polecam, chyba nie ma nic lepszego w tej cenie.

ps: jedyny problem jaki miałem to dodzwonienie się na infolinie, ale to raczej był problem z moją siecią, Play na kartę za granicą nie działał zbyt dobrze. Udało mi się dodzwonić z tajSkiej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#37 PostWysłany: 26 Sie 2017 20:47 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Wylatuję za kilka dni i nie zdążę odebrać karty. Czy mimo to będę mógł korzystać (odpukać!) z ubezpieczenia w razie wypadku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#38 PostWysłany: 26 Sie 2017 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Tak, wydrukuj tylko PDF który dostaniesz po zakupie na maila z nr polisy, umową, warunkami i to wystarczy.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#39 PostWysłany: 07 Lis 2017 19:28 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Witam, miał ktoś ostatnio styczność z wypłatą ubezpieczenia za leczenie z Planety młodych? Problemowo, czy raczej ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#40 PostWysłany: 07 Gru 2017 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Czerwona napisał(a):
Ktoś może powiedzieć w jaki sposób MAILOWO można skontaktować się z Planetą lub Euro26? (wolałabym dp pierwszego - obowiązuje mi od tygodnia, drugie kończy się za 3 dni). Jestem w Brazylii i potrzebuję pomocy - nie jest to jeszcze awaryjna sytuacja, dlatego nie dzwonię, ale może mogłabym opisać do nich problem...
Wszędzie w internecie są nry telefonów lub maile, ale do działu sprzedaży.
Z góry dzięki. :)


Dzisiaj mogę śmiało polecić Planetę.
Kontakt mailowy działa bezbłędnie. Pomogli mi z okiem i opłacili z góry szpital w Salvadorze. Po powrocie zwrócili za leki po przesłaniu rachunków.

"Niestety" miałam potem drugą okazję korzystać z ich ubezpieczenia - 3mce później okradziono mnie w Rio de Janeiro na trasie pieszej na Jezuska. Ukradli nam wszystko, wliczając nową lustrzankę. :( Miałam wykupione doubezpieczenie bagażu za dodatkowe 7 zł i ... Zwrócono mi po powrocie pełną wartość ubezpieczenia (2000 zł!). Ale trzeba mieć rachunki i raport policyjny - o który tam było trudno, bo byli 3mce na strajku - wypisała nam go za to policja z Sao Paulo. :)

W tym roku przedłużyłam kartę. :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group