Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#41 PostWysłany: 07 Gru 2017 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czerwona napisał(a):
"Niestety" miałam potem drugą okazję korzystać z ich ubezpieczenia - 3mce później okradziono mnie w Rio de Janeiro na trasie pieszej na Jezuska. Ukradli nam wszystko, wliczając nową lustrzankę. :(

Rozumiem, że rozbój?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#42 PostWysłany: 07 Gru 2017 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
krasnal napisał(a):
Czerwona napisał(a):
"Niestety" miałam potem drugą okazję korzystać z ich ubezpieczenia - 3mce później okradziono mnie w Rio de Janeiro na trasie pieszej na Jezuska. Ukradli nam wszystko, wliczając nową lustrzankę. :(

Rozumiem, że rozbój?


Schodziliśmy już z powrotem we dwójkę tym laskiem - popularnym zresztą szlakiem, przed nami w górę szło dwóch brazylijczyków i jak minęli mojego Chłopaka, to jeden z nich zaciągnął go od tyłu za szyję z kosą. ;) I pod groźbą kazali wyskakiwać ze wszystkiego. Na szczęście pozwolili zachować dokumenty, karty platnicze i karty pamięci, ale straciliśmy sporo gotówki, telefony, lustro, trochę ciuchów i innych drobiazgów, które raczej nie były im potrzebne. ;) A jak na złość, był to czas karnawału w Rio i policja miała strajk, który jak sie okazało, trwał ponad 3 miesiące, a że my byliśmy jeszcze miesiąc w okolicach, to regularnie dowiadywaliśmy się, czy już się skończył - niestety nie, ale policja w Sao Paulo nam pomogła.

Moja rada - w takich sytuacjach zgłaszajcie szkodę Planecie w ciągu 24h od zdarzenia. Oni wysyłają Wam od razu maila z numerem sprawy, że zgłoszone i macie spokojnie czas na zdobycie potrzebnej dokumentacji od policji. Teoretycznie takowa powinna też być uzyskana od razu, ale jeśli są problemy jak u nas (policjant z Sao Paulo poświadczył pisemnie, że był strajk w Rio), to jest więcej czasu. Przynajmniej nam to uznali, wiadomo, że przypadki są różne. :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#43 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:04 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Jak wygląda zakup karty Planeta Młodych np. w punkcie stacjonarnym? Oni wystawiają kartę od ręki, czy trzeba czekać ileś dni?

Pytam, bo za 2 dni wyjeżdżam i myślałem, że to można kupić online, a teraz widzę, że podaje się dane d umowy i oni kartę wysyłają kurierem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#44 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Na stronie piszą, że wyrobienie karty w punkcie dystrybucji zajmuje ok. 3 minut.

Ale nie jest tak, że ubezpieczenie działa dopiero po otrzymaniu karty.
Po zakupie online dostaniesz na maila link do certyfikatu z informacjami o polisie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#45 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:21 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Wyrabiają na poczekaniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#46 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:23 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
W punktach mają jakaś drukarkę (jak do kart EKUZ), czy ręcznie wpisują dane na karcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#47 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Dane są na kartę przyklejane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#48 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:35 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
A ceny w punktach stacjonarnych są takie same jak online, czy wyższe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#49 PostWysłany: 29 Mar 2018 13:45 

Rejestracja: 24 Kwi 2017
Posty: 0
Free4Flyer napisał(a):
Zarejestrowałem się tylko po to by napisać opinię o Planecie Młodych. Sam długo szukałem taniego, ale rzetelnego ubezpieczenia i z pewnym ryzykiem wybrałem PM. Opinie osób, które faktycznie musiałby skorzystać z ubezpieczenia wydawały się być najbardziej wartościowe przy wyborze.

W lutym byłem w Tajlandii, w pewnym momencie zaczęły mi mocno łzawić i czerwienić się oczy (problemy uczuleniowe), byłem wtedy na Pattayi. Zadzwoniłem na infolinię Gothar, po godzinie na mailu miałem do wyboru 3 szpitale, w których mogłem odbyć wizytę. Na miejscu w szpitalu pełna kultura, nawet obsłużyli mnie poza kolejnością bo się spieszyłem. Cała wizyta oraz leki jakie dostałem były opłacone przez Planetę Młodych/Gothar bezgotówkowo. Nie musiałem brać żadnych dokumentów, jedynie podpisać się pod badaniem. Zdecydowanie polecam, chyba nie ma nic lepszego w tej cenie.

ps: jedyny problem jaki miałem to dodzwonienie się na infolinie, ale to raczej był problem z moją siecią, Play na kartę za granicą nie działał zbyt dobrze. Udało mi się dodzwonić z tajSkiej karty.



Pora na aktualizację mojej opinii. Planeta Młodych zmieniła firmę, która obsługuję samo zgłoszenie z ubezpieczenia od 1 listopada jest to HanseMerkur. Moja poprzednia pozytywna opinia odnosiła się do Gothaer. Można o tym dowiedzieć sie ze strony z regulaminami http://www.planetamlodych.com.pl/?page_id=123

Opis skorzystania z Planety Młodych: byliśmy ekipą w Alpach na snowboardzie, kolega podczas upadku wykręcił sobie kolano. Zadzwonił do PM by dodać zgłoszenie, na infolinii powiedziano mu że ktoś sie do niego odezwie, cały dzień zero odzewu. Dzwonił jeszcze kilka razy ale ich infolinia po kilku minutach rozłącza dzwoniącego i sami nie oddzwaniają, trzeba jeszcze raz przebijać się do nich i wszystko opisywać. Dopiero przy 5 próbie i porządnym op@!#u osoby na słuchawce udało się uzyskać pomoc - oczywiście rozmowa została rozłączona, ale tym razem ktoś do kolegi sam oddzwonił. Znajomy poszedł do najbliższego szpitala i sam musiał zapłacić za wizytę bo nie podano mu placówek współpracujących. Teraz musi wysłać dokumenty i czekać na zwrot pieniędzy, dam znać jak sie sprawa rozwiązała.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#50 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:10 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 19
Mam taką kartę w wersji TA Świat z wyjątkiem USAi Kanady. Nigdzie nie pisze ze z wyjątkiem Polski.
W warunkach ubezpieczenia jest leczenie stomatologiczne do 250 euro.

Czy mogę sobie wyleczyć zęby w prywatnym gabinecie w PL i uzyskać zwrot kosztów do tej kwoty np na podstawie paragonów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#51 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@robertcb
A nie masz przypadkiem na polisie informacji:
"- Ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu za granicą" ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#52 PostWysłany: 12 Kwi 2018 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
To pytanie jest świeże i oryginalne. :mrgreen:

Czy możesz? Możesz.
Czy ubezpieczyciel zwróci? Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#53 PostWysłany: 07 Wrz 2018 12:42 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 23
Jakieś aktualne opinie ??

Podobno po zmianie ubezpieczyciela jest gorzej..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#54 PostWysłany: 07 Wrz 2018 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Przede wszystkim jest udział własny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#55 PostWysłany: 16 Paź 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Miałem wczoraj przyjemność zgłaszać sprawę. Ugryzienie przez psa w Tajlandii. Na infolinii załatwili wizytę w szpitalu w ciagu 10 minut. Był wymagany wkład własny (ok 50 PLN), ale poza tym wszystko poszło bardzo sprawnie. Konsultantka znalazła szpital 500 metrów od hostelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#56 PostWysłany: 16 Paź 2018 11:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Co Ty temu psu robiłeś? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#57 PostWysłany: 16 Paź 2018 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Akurat nie ja. Moja dziewczyna jest miłośniczka, bawiła się z nim i lekko ja drasnał. Rano bardzo płytka, ale wiadomo jak to ze wścieklizna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#58 PostWysłany: 27 Sty 2019 18:27 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Od wczoraj dość znaczące zmiany...
Podstawa TD i TD Plus, które nie obejmowały tylko Kanady i USA teraz nie obejmują także Tajlandii i Iranu
oraz "ubezpieczanie nie obwiązuje na terytorium: Afganistanu, Algierii, Iraku, Korei Północnej"
Teraz za TDV w podstawie trzeba zapłacić 540 zł
Dodatki takie jak Szkody w stanie nietrzeźwości czy ubezpieczenie od kosztów leczenia Chorób Przewlekłych też dość mocno podrożały.
HanseMerkur zastępuje Europ Assistance .

http://www.planetamlodych.com.pl/?page_id=8494
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#59 PostWysłany: 27 Sty 2019 18:43 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Razem napisał(a):
Podstawa TD i TD Plus, które nie obejmowały tylko Kanady i USA teraz nie obejmują także Tajlandii i Iranu
oraz "ubezpieczanie nie obwiązuje na terytorium: Afganistanu, Algierii, Iraku, Korei Północnej"

oraz Sudanu, Sudanu Południowego i Syrii

Powie mi ktoś co nie tak z Tajlandią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#60 PostWysłany: 27 Sty 2019 22:13 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Razem napisał(a):
HanseMerkur zastępuje Europ Assistance .


Można kupić kartę PM zarówno w wersji z ubezpieczeniem od Europ Assistance ALBO w wersji z ubezpieczeniem od HanseMerkur!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group