Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Planeta mlodych
#1 PostWysłany: 27 Gru 2012 21:47 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 47
Loty: 31
Kilometry: 70 108
Witam
Ostatnimi dniami szukajac ubezpieczenia na wyjazd do Azji natknalem sie na karte Planeta Mlodych. Caly program i oferte mozna znalesc pod tym adresem: http://www.planetamlodych.com.pl/?secti ... czenie_new karta ta korzysta z ubezpieczenia w firmie ERV: http://www.erv.pl/

Chcialem sie dowiedziec czy ktos moze korzystal z karty i jakie mial z tym zwiazane wrazenie ;)

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#2 PostWysłany: 27 Gru 2012 21:56 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Ja to kupuje dla dzieci wlasnie dla ubezpieczenia. Szczesliwie nie bylo dane mi sprawdzac jak sprawuje sie ubezpieczyciel. Od jednej osoby slyszalam, ze w porzadku.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#3 PostWysłany: 27 Gru 2012 22:42 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 47
Loty: 31
Kilometry: 70 108
Jest jeszcze Karta EURO 26, tutaj ubezpieczają w AXA Direct. Zastanawiam się czy ta karta jest dobra, Jechac na tydzien do Pragi to jedno, a leciec na 2mc do kraju gdzie komary w gratisie rozdaja Denge, Malarie i inne pierdoly to drugie.. Z innej stronu placic 600zl w Allianz, a 136zl w EURO26 to tez roznica ;) Nie chce przeplacac, ale na zdrowiu nie chce oszczedzac, chyba musi sie wypowiedziec jakis agent ubezpieczeniowy ;P

EDIT:
mrowka: wlasnie przejrzalem Twoj profil na flightdiary. JEstem pelen podziwu, latac samemu gdzie czlowiek troszczy sie o wlasne 4 litery wydaje sie byc dziecinada w porownaniu do wyprawy z cala rodzina (3dzieci!). Rozumiem, ze to ubezpieczenie kupujesz dla dzieci rowniez na wypady mocno zagraniczne - nie ukrywam w tym przypadku Twoj komentarz jest zachecajacy do skorzystania z karty:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#4 PostWysłany: 28 Gru 2012 06:49 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
Najwazniejsze ze pokrywaja koszty transportu zwlok do kraju :D

KL + ASS – zakup trumny lub koszty kremacji i zakupu urny 1.250 €

Trumna za 5k pln :shock: Klima i wifi bankowo bedzie, luks, nic tylko kopyta zagramanica wyciagac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#5 PostWysłany: 31 Gru 2012 14:59 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 47
Loty: 31
Kilometry: 70 108
Czytalem OWU EURO26 i jest napisane ze nieodpowiadaja jak ubezpieczony zachoruje na chorobe "tropikalna", take EURO26 do Azji to kicha, musze jeszcze wczytac sie wplanete mlodych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#6 PostWysłany: 31 Gru 2012 15:06 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Podczas pobytu w Peru znajomy musiał odwiedzić szpital i z tego co wiem jakoś koszty odzyskiwał, a mieliśmy Euro26. Ja w sumie tylko z tym jeżdżę, ale mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać. W Peru Euro26 służyło nawet za legitymację studencką:) ale to już inna historia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#7 PostWysłany: 27 Wrz 2014 22:29 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Odświeżam temat odnośnie tej karty. Czy ktoś może podzielić się swoimi opiniami?

Jakie ubezpieczenie wychodzi najkorzystniej przy kilku "egzotycznych" wylotach w roku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#8 PostWysłany: 28 Wrz 2014 18:17 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
marcind napisał(a):
W Peru Euro26 służyło nawet za legitymację studencką:) ale to już inna historia.


Z tego co wiem przy korzystaniu z tych kart są jakieś zniżki i ulgi...

Podejrzewam że większość ubezpieczeń ma wyłączenia dotyczące chorób na które powinniśmy się zaszczepić przed wylotem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#9 PostWysłany: 28 Wrz 2014 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
mogę przekazać swoje doswiadczenie dotyczące kart ISIC i EURO26,

otoz majać ISICA mialem wypadek na motocyklu - doslownie wszystkie koszty jakie ponioslem wówczas zostały zwrócone z lekkim opozonieniem na konto. dzięki Bogu nie wymagałem hospitalizacji kilkudniowej ale zglaszajac szkode pytaja czy zostane w szpitalu- wówczas może szpital rozliczyc sie z firma bezposrednio.

jeśli chodzi o EURO26 rowniez wizyta zwykla u lekarza została pokryta w pełni przez AXE także nie wiem jak działają te karty w cięższych przypadkach, w takich jakie wymienilem byłem zadowolony i polecam:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2014 19:04 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
m4g1k napisał(a):
mogę przekazać swoje doswiadczenie dotyczące kart ISIC i EURO26,

otoz majać ISICA mialem wypadek na motocyklu - doslownie wszystkie koszty jakie ponioslem wówczas zostały zwrócone z lekkim opozonieniem na konto. dzięki Bogu nie wymagałem hospitalizacji kilkudniowej ale zglaszajac szkode pytaja czy zostane w szpitalu- wówczas może szpital rozliczyc sie z firma bezposrednio.

jeśli chodzi o EURO26 rowniez wizyta zwykla u lekarza została pokryta w pełni przez AXE także nie wiem jak działają te karty w cięższych przypadkach, w takich jakie wymienilem byłem zadowolony i polecam:)


Najważniejsze - w jakim kraju miałeś wypadki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#11 PostWysłany: 30 Wrz 2014 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
ISIC testowałem na Filipinach a Euro26 w Norwegii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#12 PostWysłany: 30 Paź 2014 13:12 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 4
Hej, ponawiam temat.
Pod koniec listopada wyjeżdżam do Tajlandii, Laos, Kambodży itp.
Czy Planeta Młodych pokrywa choroby tropikalne, pobyty w szpitalu, wizyty u lekarza itp?
Czy ktoś miał tego pecha żeby sprawdzić jak działają?
Czy robią problemy? Kombinują? czy trzeba samemu za wszystko zabulić a potem oddają kasę czy od razu wysyłają kasę do szpitala w którym jesteśmy leczeni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#13 PostWysłany: 25 Maj 2015 22:46 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 5
Z ciekawości obczaiłem temat, bo tutaj brak informacji.

Najprościej to po prostu zbadać jaka firma jest ubezpieczycielem,

Z informacji podanych tutaj wynika że jest to
Cytuj:
Jeśli posiadasz Kartę z ubezpieczycielem TU Europa S.A. dla Kart wystawionych po 1 kwietnia 2013 to:
Przed rozpoczęciem leczenia Ubezpieczony ma obowiązek niezwłocznie (najpóźniej do 5 dni) powiadomić Centrum Pomocy TU Europa (tel, mailowo, faxem). Koszty związane z leczeniem i hospitalizacją będą pokrywane bezpośrednio przez Ubezpieczyciela do wysokości sumy ubezpieczenia, czyli do 60 tyś euro).
Jeżeli posiadasz Kartę z Ubezpieczycielem Europaische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce dla Kart wydanych od 1 października 2011 do 31 marca 2013 roku to:

http://www.planetamlodych.com.pl/?page_id=165
TU Europa S.A

Niestety firma ma negatywną reputacje, tutaj można sprawdzić opinie
http://www.europa.ubezpieczenie.com.pl/ ... e/0,0.html
albo samemu prze-google'ować w Internecie.


PS Polecicie jakieś dobre ubezpieczenie zdrowotne + NWN? Nie musi być mega tanie, tażne żeby nie było problemów z wypłatą kasy.
PSS. A i chodzi mi o Japonię :) Czyli ISIC odpada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#14 PostWysłany: 26 Lip 2015 04:19 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Ja niestety miałem wątpliwą przyjemność korzystania z ubezpieczenia. Ubezpieczyłem się przez Planetę Młodych i jakkolwiek do firmy nie mam większych zastrzezen, to choroba znacznie pokrzyżowała mi plany w podróży.

W Malezji, na Borneo dopadło mnie silne zapalenie spojówek. Nastepnego dnia objawy pojawiły się u żony, zatem obydwoje korzystalismy z pomocy lekarzy, ponieśliśmy koszty związane z przebukowaniem biletów lotniczych, taksówkami, zakwaterowaniem niedaleko szpitala (na wypadek gdyby sytuacja się pogorszyła) oraz lekarstwami.

Jak zachował się April Assistance (ubezpieczyciel wspolpracujacy z Planetą Młodych):

* Dość szybko odpisywali nam na maile (brak możliwości skontaktowania się przez skype)

* Najpierw, z Borneo przeslalismy im zdjecia dokumentow, wypełniliśmy formularz zgłoszeniowy, a pozniej juz po wyleczeniu, kiedy wiadomo było, ze nie bedzie dalszych kosztow poproszono nas o wyslanie wszystkich oryginałow do Polski (bylismy wtedy w Nowej Zelandii)

* W Malezji nie udało się bezkosztowo załatwić wizyty lekarskiej, jednak bez problemów umowiono nas bezkosztowo na wizyte kontrolna w Auckland w NZ

*Na koniec okazalo sie, ze oddali nam pieniądze za koszty mojej wizyty lekarskiej w szpitalu w Malezji, taksowek, zakwaterowania oraz oplaty za przebukowanie biletu lotniczego. Nie zwrócono nam jednak pieniędzy za leczenie żony, bo brakowało oryginału jednego dokumentu ze szpitala. Już nam się nie chciało w to bawić więc odpuściliśmy. Rozpatrzenie sprawy trwało dokładnie cztery tygodnie

Jak za ubezpieczenie za 110 PLN, nie możemy powiedzieć złego słowa. Kupiliśmy bardziej jako, "żeby coś mieć" i karty zwróciły nam się kilkukrotnie.

Zdjęcia oczu na końcu posta:
http://www.zalatani.com/blog/co-poszlo- ... na-borneo/
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#15 PostWysłany: 26 Lip 2015 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ja miałem "wypadek" w Australii, koszty ok 1300 dolarów AU czyli 4000 zł po kursie z 2011. Miałem euro 26 i zwrócili bez problemu. Musiałem jedynie wyłożyć ze swoich a potem dokonali zwrotu. Z tego co wiem bo kumpel zgłaszał to była też możliwość żeby pokryli od razu w razie braku funduszy ale ni było to potrzebne.
Na pewno warto przeczytać warunki ubezpieczenia żeby się na naciąć, że czegoś akurat nie obejmuje.
Obecnie z racji wieku mam Planetę młodych. Nie było problemów ze zwrotem niemniej jednak chodziło o drobne kwoty rzędu 100-150 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#16 PostWysłany: 27 Lip 2015 10:37 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 3
cccq napisał(a):
Czytalem OWU EURO26 i jest napisane ze nieodpowiadaja jak ubezpieczony zachoruje na chorobe "tropikalna", take EURO26 do Azji to kicha, musze jeszcze wczytac sie wplanete mlodych.


Nie zgadzamy się z Tobą. Koszty leczenia i hospitalizacji są pokrywane również w sytuacji, kiedy są rezultatem chorób tropikalnych!!! :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#17 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:13 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 9
Też zacząłem interesować się ubezpieczeniem Planeta Młodych, ale jako, że oni są z Getin Banku to kolega ( doradca finansowy) sugerował, żebym się nie ubezpieczał tam. Chociaż kilka pozytywnych opinii słyszałem.
Cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Najważniejsze to, żeby nie było problemu skontaktowania się z nimi i zwrotu pieniędzy.
Wyjeżdżam na kilka miesięcy więc ubezpieczenie dla mnie to priorytet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#18 PostWysłany: 26 Sie 2015 05:24 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 6
Loty: 99
Kilometry: 184 012
Hej,
a jakieś sensowne ubezpieczenie do USA ktoś może zapodać?


Ostatnio edytowany przez Kański, 26 Sie 2015 06:55, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#19 PostWysłany: 05 Lis 2015 15:56 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Podbijam temat. Warto planetę młodych? Jakieś nowe doświadczenia z pokryciem kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Planeta mlodych
#20 PostWysłany: 01 Mar 2016 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Podbijam,
korzystal ktos z tej karty przy wizycie u lekarza (UE)?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: sranda oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group