Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 554 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 01 Sty 2020 04:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
I lepiej wybierać linie europejskie z racji podpadania pod prawo o odszkodowaniach EU261

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#322 PostWysłany: 01 Sty 2020 22:34 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 21
-- 01 Sty 2020 21:36 --

Czyli jeśli bilety wykupię "za jednym razem" a nie będę kupował oddzielnie z lotniska na lotnisko to o bagaż rejestrowany nie muszę się martwić i to nawet jeśli po przesiadce będę leciał innymi liniami lotniczymi?
Jeśli nie mam doświadczenia i nie jestem jeszcze zbyt obeznany z lataniem (leciałem dopiero 4 razy) to kupując bilet z przesiadką jaki będzie "bezpieczny" czas na przesiadkę?
Czy jeśli mam wykupiony bilet z przesiadką a mój samolot spóźni się i nie zdążę na przesiadkę to będę musiał kupić drugi bilet czy dostanę jakiś bilet na późniejszy lot za darmo?

-- 01 Sty 2020 22:34 --

Przeglądam loty na różnych wyszukiwarkach już chyba w sumie od kilkunastu godzin :) kilka razy rozpoczynałem proces rezerwacji i zastanawia mnie kwestia bagażu rejestrowanego bo z tych ofert co sprawdzałem to w trakcie procesu rezerwacji a przynajmniej przed zapłaceniem nie ma możliwości zaznaczenia że chcę podróżować z dodatkowym bagażem czy to później muszę załatwić na stronach linii którymi będę leciał, na lotnisku czy na stronie na której rezerwowałem bilet? Skąd będę wiedział ile przyjdzie mi zapłacić za dodatkowy bagaż bo nie chciałbym być zaskoczony zbyt wysoką ceną już po zakupieniu biletu? Jak w ogóle zarezerwować/wykupić bilet i do tego bagaż rejestrowany żeby uniknąć problemów i niespodzianek i żebym w trakcie przesiadek nie musiał martwić się bagażem rejestrowanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 01 Sty 2020 22:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Może jednak kup bilety bezpośrednio od przewoźnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 01 Sty 2020 22:48 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 21
Tylko dlaczego jak próbuję bezpośrednio od przewoźnika to wychodzi znacznie drożej? No i zwykle loty które znajduję odbywają się różnymi liniami. Ogólnie szukam lotów z Berlina do Miami szukałem najpierw z polski ale wydaje się być znacznie drożej a do Berlina (z Łodzi gdzie mieszkam) mam dosyć dobre i szybkie połączenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 01 Sty 2020 23:27 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
Gdy masz bilety na jednej rezerwacji, nawet jeśli samolot się opóźni- dostaniesz bilet na następny. O to nie musisz się martwić. Lotniska maja różne minimalne czasy na przesiadkę, tak zeby pasażerowie zdążyli. Bodajże Frankfurt ma 45 min, nie wiem jak lotniska w USA
Posrednicy mają zazwyczaj tańsze bilety, bo potem naciągają na inne usługi.
Zobacz co ci tam proponuje skyscaner
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 01 Sty 2020 23:52 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 21
Czyli jak kupuję bilet na cały lot to nie muszę się martwić że nie zdążę z powodu spóźnienia samolotu i nie muszę się też w trakcie podróży martwić o bagaż?
Czy jeśli nie jestem zbyt obeznany w lataniu, znam tylko język polski i angielski to jest duża szansa że na przykład nie zdążę się przesiąść bo zabłądzę na lotnisku? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 02 Sty 2020 00:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ja mysle, ze ty troche trollujesz tutaj ;). Absolutnie na wszystkie twoje pytania sa odpowiedzi w tym watku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
#328 PostWysłany: 02 Sty 2020 07:35 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 21
Nie trolluje, staram się jak najlepiej przygotować do podróży życia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 02 Sty 2020 08:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Najprawdopodobniej nie będziesz musiał się martwić bagażem rejestrowanym.
A ze spóźnieniem na samolot to bez przesady - jeśli nie uda Ci się na lotnisku przesiąść w 3h to już Twój problem będzie, mowa o ciasnych przesiadkach typu 40-60 min przy opóźnieniu samolotu.
Nie ma tak że wyskoczysz przy przesiadce 1.5h na miasto, wrócisz za 5h i jeszcze przerzuca Cię na inny samolot

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 02 Sty 2020 09:38 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 21
Jasne :) Dziękuję za pomoc pewnie trochę dramatyzuję ale taka podróż do obecnie dla mnie przygoda życia (tak wiem z pewnej perspektywy może to być smutne).

Ostatnie więc chyba pytanie, jeśli polecę tylko z podręcznym a z powrotem będę chciał zabrać bagaż rejestrowany to muszę o tym pomyśleć już teraz jak będę rezerwował bilety czy bez problemu załatwię to na miejscu w drodze powrotnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 02 Sty 2020 09:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Prawdopodobnie taniej może być jak dodasz bagaż do rezerwacji podczas jej zakładania, jednak nie ma problemu zazwyczaj później dodać walizkę (ale może to być delikatnie droższe)
Jeszcze parę uwag, kupując na stronie przewoźnika bezpośrednio też może być tak, że lot będzie wykonywany przez inną linię lotniczą, w 80% przypadków to, co możesz kupić u pośrednika możesz kupić na stronie linii. Zazwyczaj jest dopisek "Operated by XYZ" czy coś takiego (przykład, na stronie LOTu możesz kupić lot na Depensar, gdzie LOT tam nie lata, ale umożliwia przesiadkę do samolotu partnera).
Druga sprawa, skoro lecisz do USA sprawdź, czy masz bagaż rejestrowany w cenie. Ostatnio trendem jest tworzenie taryfy Economy Light bez walizki (którą można ofc później dokupić, także na locie tylko w jedną stronę) i zazwyczaj pośrednicy najpierw takie loty pokażą. Jest parę wyjątków jeszcze od tej reguły (np. LOT), ale większość linii (Air France, KLM, Lufthansa i linie z jej grupy) w najtańszej taryfie rejestrowanego nie mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:53 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Kupiłam bilety Lufthansy na lot z przesiadką: Poznań ->Frankfurt -> Nowy Jork. We Frankfurcie mamy ok. 5h oczekiwania. Czy w tym czasie można wyjść z lotniska? Czy w przypadku lotu z przesiadką oczekuje się w jakiejś specjalnej strefie, aby uniknąć ponownej odprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:57 

Do saloniku co najwyżej się przejdź

Zapewne całość na jednym bilecie czyli bagażem nadawanym się nie przejmujesz
Góra
 PM off
bonheur lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:06 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Dzięki :) Co do bagażu to już doczytałam, że powinien dolecieć bezpośrednio na miejsce.
Tzn. że w tej sytuacji nie można wyjść z lotniska? Czyli z samolotu wysiądziemy już w strefie "po odprawie"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Możesz, nikt Cię nie trzyma. Weź tylko pod uwagę czas potrzebny na powró + security + sama wielkość lotniska (więc pytanie ile możesz czasu "poza" być)
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#336 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@bonheur, nikt Ci nie zabroni wyjsc z lotniska ale to nie ma najmniejszego sensu przy pieciu godzinach do nastepnego lotu. Wysiadziesz w tzw strefie airside - czyli po kontroli bezpieczenstwa i mozesz sie swobodnie przemieszczac po lotnisku ale w pewnym momencie bedziesz musial przejsc przez kontrole paszportowa do strefy Non-Schengen zeby leciec dalej do NYC. Pamietaj tylko ze lotnisko we Frankfurcie jest dosyc rozlegle wiec zorientuj sie odpowiednio wczesniej gdzie jest Twoj gate i ile czasu zajmie Ci dojscie do niego. Kolega wyzej dobrze Ci doradzil zebys zastanowil sie nad skorzystaniem z saloniku.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#337 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:26 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Dziękuję za wskazówki!
bonheur jest kobietą :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 09 Sty 2020 15:53 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Anonymous napisał(a):
Do saloniku co najwyżej się przejdź


Bilet klasy ekonomicznej chyba nie upoważnia do wstępu do saloników?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 09 Sty 2020 17:58 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
xyrxis napisał(a):
@bonheur, nikt Ci nie zabroni wyjsc z lotniska ale to nie ma najmniejszego sensu przy pieciu godzinach do nastepnego lotu. Wysiadziesz w tzw strefie airside - czyli po kontroli bezpieczenstwa i mozesz sie swobodnie przemieszczac po lotnisku ale w pewnym momencie bedziesz musial przejsc przez kontrole paszportowa do strefy Non-Schengen zeby leciec dalej do NYC. Pamietaj tylko ze lotnisko we Frankfurcie jest dosyc rozlegle wiec zorientuj sie odpowiednio wczesniej gdzie jest Twoj gate i ile czasu zajmie Ci dojscie do niego. Kolega wyzej dobrze Ci doradzil zebys zastanowil sie nad skorzystaniem z saloniku.


5h we Frankfurcie starczy na szybki wypad do miasta i spędzenie ok 1.5h w centrum. Przy dobrej pogodzie to lepsze niż gnicie na lotnisku.

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#340 PostWysłany: 09 Sty 2020 18:27 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Przelot KRK-MUC-YYZ-HAV jednymi liniami.
Przesiadając się z samolotu do samolotu, na każdym z lotnisk, za każdym razem będzie sprawdzany bagaż podręczny?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY


Ostatnio edytowany przez Fafikdog 09 Sty 2020 21:36, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 554 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group