Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 09 Sty 2020 18:51 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 46
Masz na MUC? Chodzi o kontrolę bezpieczeństwa, czy kontrolę wagi/wymiarów? Ta druga może być zawsze, a w Toronto zapewne będzie ta pierwsza.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#342 PostWysłany: 09 Sty 2020 21:36 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Kontrola bezpieczeństwa = kontrola bagażu podręcznego, nie rejestrowanego.
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 09 Sty 2020 21:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@bonheur niezbyt, zawsze możesz kupić sobie wejście, kosztuje to zazwyczaj ok. 100-200 zł (Zależy od saloniku, musisz sama sprawdzić)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 09 Sty 2020 21:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
bonheur napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Do saloniku co najwyżej się przejdź


Bilet klasy ekonomicznej chyba nie upoważnia do wstępu do saloników?

Nie. Ale przejść się w jego kierunku można. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
 
      
#345 PostWysłany: 09 Sty 2020 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Za niecały miesiąc lecę z dziećmi z Barcelony do Madrytu, a potem z Mardytu do Miami, wszystko liniami Air Europa.

W Madrycie mam przesiadkę i 2h10m na to - czy Waszym zdaniem to wystarczająca ilość czasu, żeby się nie denerwować, czy zdążymy na drugi lot? Lecimy tylko z bagażem podręcznym, więc jeśli bagaż nie jest przenoszony między samolotami, to i tak nie będziemy musieli czekać przy karuzeli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 09 Sty 2020 22:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W Europie zazwyczaj 2h wystarcza na każdym lotnisku, zwłaszcza jak na jednym bilecie. Nie masz się co martwić :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikelek uważa post za pomocny.
 
      
#347 PostWysłany: 09 Sty 2020 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5637
HON fly4free
Mikelek napisał(a):
Za niecały miesiąc lecę z dziećmi z Barcelony do Madrytu, a potem z Mardytu do Miami, wszystko liniami Air Europa.

W Madrycie mam przesiadkę i 2h10m na to - czy Waszym zdaniem to wystarczająca ilość czasu, żeby się nie denerwować, czy zdążymy na drugi lot? Lecimy tylko z bagażem podręcznym, więc jeśli bagaż nie jest przenoszony między samolotami, to i tak nie będziemy musieli czekać przy karuzeli.

Nawet jakbyście lecieli z dużym bagażem rejestrowanym to przy karuzeli i tak nie musielibyście na nic czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
Mikelek uważa post za pomocny.
 
      
#348 PostWysłany: 13 Sty 2020 01:03 

Rejestracja: 13 Sty 2020
Posty: 1
Witam,
leciałem z Wrocławia do Mediolanu z przesiadka w Warszawie. Wszystko było zakupione na jednym bilecie w LOT. Po wylądowaniu bardzo długo czekaliśmy w samolocie aż podstawią schody (ok 30min), a następnie na autobus do terminalu. Ostatecznie uciekł mi lot do Mediolanu. W punkcie informacyjnym po zgłoszeniu sytuacji dostałem lot do Mediolanu z przesiadką we Frankfurcie Lufthansą. Ostatecznie byłem na miejscu kilka godzin po planowanym przylocie.
Złożyłem reklamację na stronie LOTu opisując sytuację. Otrzymałem odmowę uznania reklamacji, ponieważ według nich lot z Wrocławia do Warszawy był opóźniony o 8min i oni nie mają wpływu na działanie lotniska i powinienem zdążyć na następny lot.
Co powinienem zrobić? Powinienem jeszcze raz to reklamować w LOT, czy jakoś na lotnisku?

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:22 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 21
Mam dwie rezerwacje
1. Wykupiona bezpośrednio na stronach LOT na przelot WAW-LHR i powrotny LHR-WAW opłacone z bagażem rejestrowanym do 23kg
2. Wykupiona na stronie tanie-loty.com.pl z LHR-ORD-MIA i powrotny MIA-YUL-LHR (LHR-ORD Brussels Airlines , ORD-MIA United Airlines a powrotny w w całości Air Canada)

I teraz pytanie czy powinienem robić jakąś odprawę online czy spokojnie załatwię bez problemu wszystko na lotniskach? Dodam że na lot z Londynu do Miami będę musiał dodatkowo dokupić bagaż rejestrowany bo rezerwacja go nie obejmuje. Nigdy nie latałem tak daleko ani też z bagażem rejestrowanym więc nie wiem jak się przygotować. Na przesiadki i załatwienie formalności mam raczej sporo czasu do Londynu z Polski przylatuję dzień wcześniej (mam tam rodzinę) na lotnisko zamierzam wrócić 4h przed odlotem do Chicago. W Chicago mam 23h zamierzam nocować na mieście i wrócić na lotnisko przynajmniej 3h przed odlotem w drodze powrotnej w Montrealu mam na przesiadkę nieco ponad 3h to chyba nie jest szczególnie duże lotnisko więc chyba nie będzie problemu choć nie wiem jak to będzie z bagażem rejestrowanym będę musiał go w Monteralu odebrać czy już obsługa lotniska tutaj zadba o to żeby bagaż trafił do odpowiedniego samolotu do europy. Jak już wyląduję w Londynie (7:30) to będę miał prawie 3h na odebranie bagażu i nadanie go na LOT do Warszawy (odlot o 10:25) jako że w Londynie i przylot i odlot mam z tego samego terminala (Nr. 2) to chyba też nie powinno być problemu z tym żeby się wyrobić.

Oczywiście mam już załatwione pozwolenie na przylot do USA i Kanady

Bardzo proszę o jakieś rady i ewentualnie słowa otuchy :D bardzo boję się tej całej eskapady po lotniskach i boję się że coś mogę zrobić nie tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 13 Sty 2020 18:26 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
1. Sprobuj dokupic sobie bagaz juz wczesniej poprzez zarzadzanie rezerwacja on-line. Moze to byc tansza opcja niz dokupienie na lotnisku.
2. Jak odprawa nie przejdzie on-line, to spokojnie zalatwisz wszystko na lotnisku.
3. Brussles Airlines nie lata z LHR do ORD. Lot zapewne jest realizowany przez United.

Wszedzie masz mnostwo czasu wiec wszystko ogarniesz. Bagaz bedziesz musial odebrac na ORD i oddac ponownie (pytanie czy pozwala Ci go od razu nadac przy tak dlugiej przerwie, czy tez bedziesz musial zabrac ze soba - obstawiam to drugie).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Sty 2020 18:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 13 Sty 2020 20:34 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 21
lataczuk napisał(a):
1. Sprobuj dokupic sobie bagaz juz wczesniej poprzez zarzadzanie rezerwacja on-line. Moze to byc tansza opcja niz dokupienie na lotnisku.

Niestety nigdzie nie znalazłem takiej opcji a kontaktowałem się z pośrednikiem (tanie-loty.com.pl) sprawdzałem też na stronach Brussles Airlines i United Airlines.
lataczuk napisał(a):
3. Brussles Airlines nie lata z LHR do ORD. Lot zapewne jest realizowany przez United.

Faktycznie po sprawdzeniu mojej rezerwacji na stronie Brussles Airlines jest podane że lot obsługuje United Airlines
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 19 Sty 2020 22:15 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 1
Dzień dobry

Leciałem już z przesiadkami, ale jeszcze nie przez kraje jak poniżej.

Mam rezerwację na dwa loty
1. Wrocław -> Frankfurt 1h45m -> Newark 2h20m -> San Salwador, 67% Lufthansa + 33% United Airlines
2. San Salwador -> Toronto 3h -> Frankfurt 2h25m -> Wrocław, 100% Air Canada

Mam pytania odnośnie przesiadek w USA i Kanadzie.
- do USA potrzebuję ESTA, to wiem. Czy potrzebuję również rejestracji gdzieś na lot przez Kanadę?
- czy podczas przesiadek w tych krajach muszę odebrać bagaż i jeszcze raz go nadać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 22 Sty 2020 18:39 

Rejestracja: 12 Lip 2012
Posty: 3
Cześć, myslę o pierwszym długim locie przez ocean i z pomocą przyszło F4F z oferą do Cancun. Wybrałem termin (jak w załączeniu), proszę o pomoc w poniższem zakresie:

1. Czy założona trasa jest realna - tj. czy w ten sposób w ogóle dolecę na miejsce zgodnie z planem ;-) (planuję lot z dzieckiem);
2. Czy w związku z tym, że lot obługuje AIR CANADA (oprócz ostatniego odcinka - Lufthansa), czy w przypadku jakiegoś opóźnienia mogę liczyć na przebukowanie kolejnego lotu?
3. Czy bagaż odbiorę dopiero na lotnisku docelowym (tj. odpowiednio Cancun oraz Berlin)?
4. Cena lotu za osobę dorosłą przez pośrednika (Mytrip) wydaje się sporo niższa (ok 1,6k PLN), niż za pośrednictwem strony AirCanada - czy jest to możliwe/realne ?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc - przepraszam, jeżeli moje pytania wydają się dość ogólne, ale nie mam doświadczenia w lotach poza Europę.

Załączniki:
Komentarz do pliku: siatka lotów
LOT.jpg
LOT.jpg [ 64.8 KiB | Obejrzany 5365 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
1) Przesiadki są dość krótkie, więc jest duże ryzyko niezdążenia na kolejny lot
2) Jeżeli cała trasa jest na jednym bilecie, to tak
3) Tak
4) Jest to możliwe, ale może się też zdarzyć, że cenę podbije dopiero przy płatności; zwykle też najniższa stawka obowiązuje przy określonej formie płatności, przy innych może być wyższa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zorf20 lubi ten post.
zorf20 uważa post za pomocny.
 
      
#355 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:21 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Dodatkowo uważaj na MyTrip - jeśli przewoźnik zmieni (nawet minimalnie) godziny jednego z lotów, może skutkować to koniecznością zmiany reszty (krótkie przesiadki), a wtedy MyTrip może tego nie chcieć zmienić w automacie i konieczna będzie opłata w MyTrip - oczywiście jeśli wybierzesz najtańszą opcję.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zorf20 lubi ten post.
zorf20 uważa post za pomocny.
 
      
#356 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:23 

Rejestracja: 12 Lip 2012
Posty: 3
Dzięki za szybką odpowiedź!

Po czym poznam, że trasa jest na "jednym bilecie". W wyszukiwarce (skyscanner) wszystkie loty mają oznaczenie AIR CANADA i takie numery: Air Canada
AC9350,AC847, AC1812 (chodzi o trasę "tam"). Czy to oznacza, że to będzie na jednym bilecie? (jednocześnie przy tych lotach jest informacja podana, że pierwszy lot "realizuje" Lufthansa (odcinek u naszych zachodnich sąsiadów), kolejny odcinek (część transatlantycka) 'Air Canada', potem 'Air Canada Rouge' (trasa amerykańska).

Pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
zeskanuj i wrzuć tu, ocenimy...
a tak serio, jeden pdf z jednym numerem biletu
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 28 Sty 2020 12:06 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Witam,

właśnie zakupiłem bilety na stronie AIR Canada, na trasie GDN-FRA-YYZ-VRA. Mam pytanie we Frankfurcie mam 1:10 na transfer na lot do Kanady. Lot z Gdansk jest z Lufthansa i przesiadka na AIR Canada. Wszystkie loty są na jednym bilecie. Czy ten czas na przesiadkę jest ok 1:10, czy Lufthansa i AIR Canada mają ten sam terminal?, czeka mnie kolejna kontrola osobista we Frankfurcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 28 Sty 2020 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
We Frankfurcie loty z PL 'przybijaja' do terminala 1A (concourse A) lub autobusem takze do terminala 1A (Schengen). Air Canada wylatuje z bramek ~B30 w T1, pomiedzy A i B jest do przejscia Tunel oraz kontrola paszportowa, ale NIE MA dodatkowej kontroli bezpieczenstwa, wiec godzina wystarczy - o ile samolot z GDN nie zlapie opoznienia.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
yakuza916 uważa post za pomocny.
 
      
#360 PostWysłany: 29 Sty 2020 15:46 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Dziękuje za odpowiedz. Czy tunel między A i B jest na tym samym poziomie czy może trzeba skorzystać z windy? Rozumiem że po wylądowaniu szukać oznakowania na tunel? I ostatnie pytanie jako że bilet kupiłem na stronie Air Canada a pierwszy lot z Gdańska do Frankfurtu wykonuję Lufthansa to za ewentualne opóźnienie i potrzebę prze-bukowania udać się do stoiska Air Canada (bo to oni sprzedali mi bilet) a nie Lufthansa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group