Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 397 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 25 Lis 2019 11:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

@bilbobag przejrzyj temat opuszczanie-odcinka-lotu-biletu-laczonego-no-show,15,30524?start=720
 Relacje PM off
bilbobag uważa post za pomocny.

#302 PostWysłany: 25 Lis 2019 12:06 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 106 177
srebrny
bilbobag napisał(a):
Cześć, wydaje mi się, że nie powinienem mieć z tym żadnego problemu, ale chcialbym się was dopytać bo linia lotnicza zrobiłą mi trochę zamieszania w głowie. Mam lot powrotny z Nowego Jorku do Berlina z godzinną przesiadką w Brukseli. Chciałbym zakończyć podróz w Brukseli i odpuścić lot Bruksela - Berlin. Lecę z bagażem podręcznym. Jednak linia lotnicza napisała, że nie mogę tak zrobić ponieważ, cytuję "Its not possible because check-in will be done for both the flight.". Co myślicie? Mogą mnie jakoś zatrzymać i nie wypuścić? Znalazłem dobre połączenie Bruksela -> Warszawa i wolę w ten sposób wrócić do domu, a nie przez Berlin. Z góry dzięki za odpowedź! Jeśli ma to jakieś znaczenie to linia to Brussels Airlines

Możesz, nikt Cię nie zatrzyma.
bilbobag uważa post za pomocny.

#303 PostWysłany: 04 Gru 2019 09:58 

Cześć, wybieram się pierwszy raz na lot z przesiadka w Londyn Stansted lub Bruksela Charleroi, czy 2:20 jest to wystarczający czas na przesiadkę?
 Relacje PM off  

#304 PostWysłany: 04 Gru 2019 10:03 
Awatar użytkownika

Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
No to przesiadka jest niegwarantowana, wiec jesli sie pierwszy lot opozni to niestety ale z drugim beda problemy. (nie polecisz)
Pewnym pomyslem moze byc wybranie STN oraz wziecie paszportu przyspieszy proces (sa bramki automatyczne)
Niemniej 2h to na oba lotniska wystarczajacy czas jesli nic sie nie opozni :)
 Relacje PM off  

#305 PostWysłany: 04 Gru 2019 11:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Pytanie kiedy ten lot, skąd I w jakiej porze dnia, w zimie rano KRK lubi odwoływać wszystko jak leci bo mgła i nawet 2.20 nie wystarczy

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#306 PostWysłany: 04 Gru 2019 13:48 

srebrny
Czy 45 min we FRA na lot do strefy poza EU jest możliwe? Sprzedane na 1 rezerwacji, lot LH, bagaż rejestrowany

#307 PostWysłany: 04 Gru 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Loty: 88
Kilometry: 111 554
złoty
@katka256
Jak sprzedane na 1 rezerwacji to w normalnych warunkach nie powinno być problemu. A jeśli problem wystąpi, to po stronie linii jest zapewnienie następnego lotu i ewentualnie opieki (posiłek, nocleg) w oczekiwaniu na niego.
 Relacje PM off  

#308 PostWysłany: 04 Gru 2019 13:58 

Lotnisko zaleca minimum 60 minut....

Reszta jak wyzej
 PM off  

#309 PostWysłany: 21 Gru 2019 12:40 

Cześć.
W styczniu lecę do Lizbony i zarówno tam, jak i z powrotem do Polski mam loty z przesiadką. Do Lizbony mam przesiadkę w Londynie (STN), której się nie obawiam, bo mam na to prawie 6 godzin. Problemem jest powrót do Polski, bo przesiadka jest w Bordeaux, na którą mam 2h40min. Co w przypadku, gdy samolot z Lizbony się opóźni?
Teraz kilka szczegółów odnośnie wyprawy, które są dość istotne (w mojej opinii - to jest mój pierwszy lot samolotem w życiu):
- rezerwacji dokonałem przez esky, wszystkie loty odbywają się Ryanairem, ale z tego co widzę w mailu to dostanę na każdą podróż osobny bilet (mam podane 4 numery biletów)
- nie biorę bagażu rejestrowanego, wystarczy mi worek na plecy, bo lecę na 1 dzień (na koncert i w wolnym czasie zobaczyć trochę miasta), a jak się uprę to w ogóle nie wezmę tego worka, bo kieszenie w kurtce mi wystarczą.
Z góry dzięki za pomoc.
 Relacje PM off  

#310 PostWysłany: 21 Gru 2019 12:42 
Awatar użytkownika

platynowy
Przesiadka w tym przypadku jest niegwarantowana i ryzyko związane z opóźnieniem ponosi pasażer.
 Relacje PM off  

#311 PostWysłany: 21 Gru 2019 12:52 

Tak też myślałem. Jeszcze tylko chciałbym się dowiedzieć, czy brak bagażu rejestrowanego jest jakimś czasowym udogodnieniem? Ile wcześniej maksymalnie trzeba się wtedy pojawić na bramce? I czy ostatnio pojawiają się częste opóźnienia u Ryanaira? Różne opinie czytałem, ale sprzed kilku lat, nie wiem jak jest teraz.
 Relacje PM off  

#312 PostWysłany: 21 Gru 2019 14:18 
Awatar użytkownika

srebrny
@koballo Wejdz na: https://www.flightradar24.com/ i sprawdz po numerze lotu ostatnie trasy tych samolotów pod kątem opóźnień - zorientujesz się m/w jak to wygląda.
Jak w FR24 się zarejestrujesz to masz darmowy okres trial gdzie widzisz loty nie z 7 ostatnich dni (bez logowania), tylko z całego ostatniego roku.
Pamiętaj oczywiście, aby odpowiednio wcześnie (przez wygaśnięciem triala) wypisać się z tej usługi inaczej flightradar pobierze opłatę z karty którą podajesz przy rejestracji w FR24.
 Relacje PM off  

#313 PostWysłany: 27 Gru 2019 13:41 

Hej. :) Mam pytanie o podróż w dwie strony LOT z przesiadką w Warszawie, kupioną przez OTA. Chciałabym dokupić nowy bilet początkowy w tanich liniach i wrócić pierwotnym powrotnym. Czy mogę użyć biletu powrotnego, jeśli pierwotny początkowy nie został użyty, tj. jeśli nie polecę tym pierwotnym początkowym?
 Relacje PM off  

#314 PostWysłany: 27 Gru 2019 14:53 
Awatar użytkownika

platynowy
Nie, nie możesz.
 Relacje PM off
WickedWitch lubi ten post.
WickedWitch uważa post za pomocny.

#315 PostWysłany: 31 Gru 2019 09:28 

Wybieram się do USA pierwszy raz leciałbym z przesiadką. Jak to jest z czasem przesiadki i czy muszę się martwić o bagaż rejestrowany podczas przesiadek?
Czy jeśli miałbym na przesiadkę sporo czasu (kilka-kilkanaście godzin) to czy mogę opuścić lotnisko?
 Relacje PM off  

#316 PostWysłany: 31 Gru 2019 09:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

1. Wszystko zależy gdzie ta przesiadka. W przypadku przesiadki na lot np. na JFK dalej w USA chyba musisz odebrać walizkę i nadać jeszcze raz (ale tutaj zupełnie nie jestem pewien, coś mi się kołacze, ale może z Chinami pomyliłem :mrgreen: ), ale jeśli to jest lot w Europie, np. WAW-FRA-JFK to o walizkę się nie martwisz
2. jw. zależy gdzie przesiadka (głównie pod kątem wizy). Jeśli masz wizę/nie potrzeba wizy, to nikt Cię nie trzyma na lotnisku
 Relacje PM off  

#317 PostWysłany: 31 Gru 2019 13:19 

A jak to jest jak leci się w dwie osoby i chce się siedzieć obok siebie? W zasadzie nie zależy nam na konkretnym miejscu a tylko żebyśmy siedzieli razem.
Do tej pory leciałem tylko kilka razy liniami Ryanair i albo musiałem dodatkowo zapłacić za wybrane miejsca albo mieliśmy losowe miejsca nie obok siebie. Przy 1-2h locie to nam nie przeszkadzało ale przy długim locie raczej chcielibyśmy siedzieć obok siebie. Zauważyłem też w tych kilku lotach które odbyłem że często ludzie zamieniają się miejscami lub przesiadają się na wolne miejsca, czy wszystkie linie zezwalają na coś takiego i czy jest szansa że na długich lotach (Europa - USA) ktoś zechce się zamienić albo że znajdziemy wolne miejsca na które będziemy mogli się przesiąść?
 Relacje PM off  

#318 PostWysłany: 31 Gru 2019 13:23 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nawet nie napisałeś jakimi liniami lecicie. W niektórych wybór miejsca jest darmowy, w innych nie. Tam gdzie wybór nie jest darmowy zazwyczaj stara się nie rozdzielać jednej rezerwacji, ale też takiej gwarancji nie ma.
Jeżeli chodzi o przesiadanie, to raczej tego nie blokują (czasami nie pozwalają przed startem/lądowaniem) ale też nie masz pewności czy jakiekolwiek miejsca będą wolne.
 Relacje PM off  

#319 PostWysłany: 31 Gru 2019 16:19 

Nie napisałem jakimi liniami bo jeszcze nie wiem jakimi najprawdopodobniej jedną z: United, Lufthansa, Swiss, LOT
 Relacje PM off  

#320 PostWysłany: 31 Gru 2019 19:11 

srebrny
No to zatem zależy od linii wszystko. Tak samo czas przesiadki, często te z dłuższymi-mają tańsze bilety. Jeśli na jednej rezerwacji-o bagaż się nie martwisz
Zeus lubi ten post.

[ 397 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości