Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Woy napisał(a):
Ważna informacja dla chcących zobaczyć Machu Picchu po taniości, jadąc własnym autem lub busem na trasie Santa Maria - Santa Teresa - Hidroelectrica. Od 16 maja 2022 trwają szeroko zakrojone prace na całej długości drogi, przez co staje się prawie nieprzejezdna. Jest tylko kilka krótkich okienek czasowych, w których można tę trasę pokonać, w pozostałych nie ma zmiłuj, pracuje ciężki sprzęt i nikogo nie puszczą - sam przyjechałem o 13.20 i musiałem czekać do 15.00. Wg Google Maps trasa Santa Maria - Hidroelectrica zajmuje 1,5h (przejechałem, ten czas jest zupełnie realny) a najdłuższe okienko to tylko 1h :o W drodze powrotnej jechałem jak szalony i udało mi się zmieścić w 1h 10 min, na szczęście na końcówce mnie puścili.

Prace potrwają na pewno bardzo długo (m.in wykuwane są dwa tunele), przez co w praktyce ten sposób dotarcia do Machu Picchu jest gigantycznie utrudniony. Plus jest taki, że jak skończą, droga będzie znacznie szersza i łatwiejsza do pokonania. Kto wie, może położą nawet asfalt.

Załączam szczegółowy harmonogram okresów otwartych i zamkniętych.
Załącznik:
20220616_110908.jpg

viewtopic.php?f=677&p=1537967#p1537967



BUSY:
http://www.perucaracol.com/mapi/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 32 USD
Cena OW: 16 USD

http://www.machupicchubuspackers.com/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 30 USD
Cena OW: 20 USD

POCIĄGI:
http://incarail.com/
https://www.perurail.com

Kombinowane busy + taxi:
07:30 – 13:30 Lokalny bus z Cusco do Santa Maria – 15 SOL

13:45 – 14:45 Taxi z Santa Maria do Santa Teresa – 10 SOL
14:45 – 15:45 Taxi z Santa Teresa do Hydroelektrowni – 5 SOL 

15:45 – 17:45 Z Hydroelektrowni do Aguas Calientes - pieszo wzdłuż torów – 4 free!

Dzięki @pablo79 za przeszukanie neta :)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 29 Lip 2018 15:55 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Bilety są sprzedawane na wejście poranne lub popołudniowe. Z porannym biletem można zostać do końca dnia, nikt cię nie wygoni. Trzeba tylko dobrze rozplanować wycieczki do toalety, bo na 1 bilecie można wejść do ruin tylko 2 razy, a toalety są na zewnątrz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#122 PostWysłany: 01 Sie 2018 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
No to nie jest aż tak źle jak zakładałem. Nawet ich nie podejrzewałem o taką pobłażliwość. Trochę to przeczy samej idei wprowadzenia odrębnych rannych i popołudniowych biletów dla zmniejszenia ilości turystów ale może zakłądają, że większość ludzi i tak karnie opuści teren gdy minie ich tura. Zresztą chyba mało kto siedział tam długo. Większość to: wjazd, szybkie kółko po ruinach, selfi na tle, zjazd na dół (= Machu Picchu zaliczone.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 04 Sie 2018 15:16 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Jest dokładnie tak, jak piszesz. Rano tłumy, a po południu robią się pustki. Wszystkie wycieczki startują od rana, a zdecydowana większość należy właśnie do grup zorganizowanych. Swoją drogą wschód słońca w tamtym miejscu jest magiczny, więc warto wstać w środku nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 09 Sie 2018 18:42 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 5
lsk napisał(a):
informacyjnie jakby ktoś się zastanawiał na ile warto:

udało mi się zrobić od rana trasę: z Aquas Callientes wyruszam około 5 rano, potężny deszcz, biorę schody, zajmują około 40-45 minut (kondycja ok) więc po 6 jestem na górze (bo jeszcze dojście z AC ok 10-15 minut spacer plus kolejka do schodów która była nie mniejsza niż kolejka na busa co ciekawe). Szybkie wejście do MP, trasa na punkt widokowy Casa del Guardian też pod górę około 10 minut, przejście przez MP bardzo spokojnie, wśród lam i fajnego klimatu unoszących się chmur, mało ludzi.

Meldunek do Wayna/Huayana picchu wpis do zeszytu 7:20 wejście na Wayna, na górze niezbyt wygodnie, raczej nie spodziewajcie się wygodnych ławeczek, ale można zrobić fajne zdjęcia, bardzo spokojnym rytmem bez pośpiechu, co chwila jakieś dobre punkty są zwalniane. Zejście już przy zupełnie pięknej pogodzie równie wspaniałe widoki bardzo spokojnym tempem, wypis o 9:30, obok "stajni" alpak/lam w stronie wyjścia (nie można się cofnąć na górę np. do Casa del Guaridan co zgadza się z relacja z Hotelu w AC) trzeba wyjść i jeszcze raz wejść żeby zrobić fotki z góry ja jednak rezygnuje, bo wystarczy mi w zupełności to co widzę w drodze wyjściowej.

Następnie udaje się do zejścia (te same schody) i po zakończeniu schodzenia jak mija się budkę strażnika należy się kierować w lewo na schody w górę (pomija się wtedy oczywiście miasto) i do torów kolejowych trasa na Hydroelectrica, szybkim tempem droga ciut krótsza niż HyElec -> AC, ok 12:30 jestem już na stacji głownej HC (treking mniej niż 2 godziny) i można zjeść menu del dia za 10-15 sol w oczekiwaniu na bus powrotny, jak widzicie zostaje spokojnie 2h zapasu, więc da się spokojnie to zrobić w dłuższych ramach, polecam bo satysfakcja duża jak ktoś ma tylko 2 dni na trasę Cusco->AC->Cusco


Isk, jesteś samochwała! Byłeś w Machu Picchu tylko dla zaliczenia tego miejsca, czy też widziałeś coś więcej oprócz swojego czasomierza? Nie wierzę, że wszystkie z podanych etapów zrobiłeś w deklarowanym czasie, no chyba, że masz ponad przeciętną wydolność! Normalny turysta jest w stanie zrobić poszczególne z podawanych przez ciebie etapów, ale nie wszystkie łącznie. Po kolei: nr1- 1h na dojście z Aquas Callientes do Machu Picchu, gdy standardowy czas to 1,5-2h, jest możliwe, ale b.męczące, , nr2- zwiedzenie w czasie nieco dłuższym jak 1h Machu Picchu to tylko zaliczenie miejsca! Tyle w temacie, nr3- 2h 10' na Huayna Picchu to jedyny wiarygodny czas podany przez ciebie, który zawiera także przerwę na zrobienie zdjęć i podziwianie piękna okolicy, nr4- łącznie ok 3h na zejście z Machu Picchu i trekking wzdłuż torów do Hydroelectriki trudny do zrealizowania. Dodatkowy warunek- obuwie z twardą podeszwą . Kiedy odpoczywałeś? A może jesteś jakimś Hipermanem ? Niedawno byłem w Machu Picchu i spotkałem dwóch młodych Polaków, którzy wcześnie rano wyszli z Aquas Callientes, zwiedzili Machu Picchu i wracali wzdłuż torów. Byli zmęczeni. Nie nadążyli za nami, gdyż po prostu potrzebowali przerwy. My wracaliśmy idąc wzdłuż torów ok 3 h idąc z Aquas Callientes, a ty na wszystko potrzebowałeś tylko 7h30'. No po prostu gratulacje. Isk, czy swój wynik potrafisz jakoś udowodnić, czy to tylko puste słowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 13 Sie 2018 23:17 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 95
Kolego poziom Twojego posta jest tragiczny, masz do mnie jakieś osobiste pretensję, bo nie rozumiem skąd to podejście?
W zasadzie po przemyśleniu stwierdzam, że potrafię udowodnić, zrobiłem nawet zdjęcie przy wyjściu z Huayna Picchu z "księgi gości", plus posiadam zdjęcia z których można wyciągnąć metadane jak się bardo chce (dlatego Twój post sprawia mi jeszcze więcej satysfakcji), ale oczywiście tego nie zrobię, bo po pierwsze nie zależy mi na udowadnianiu Tobie, że jestem "hipermanem", a po drugie każdy przeżywa miejsca które zwiedza na swój sposób, mam taki charakter że nie odczuwam potrzeby na wielogodzinne siedzenie na MP i patrzenie się w niewątpliwe piękno tego miejsca, zupełnie wystarczyło mi to co przeżyłem i zobaczyłem w wyznaczonym czasie. Post miał być sugestią/informacją/zachętą dla osób, które mają wątpliwości czy przy ograniczonym zasobie czasowym da się zrealizować taką wizytę. Lubisz spędzać w takich miejscach 3/7/14/15/20 (* niepotrzebne skreślić) godzin,proszę bardzo i chwała Ci za to, ale z całym szacunkiem nic Ci do mojej wyprawy.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 15 Sie 2018 11:45, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 15 Sie 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 483
niebieski
Wprawdzie byłem jakieś 5 lat temu i może nie wszystko dokładnie pamiętam ale czy to godzinne wejście na MP to taki wielki wyczyn? Pamiętam, że mi to zajęło coś około 1h30min ale pod koniec już miałem trochę problemów bo była bardzo duża wilgotność powietrza i na górze jak wszedłem miałem całą koszulkę mokrą. Jestem w stanie uwierzyć, że ktoś wszedł w godzinę jak ma dobrą kondycje i mocne nogi. Tam większość drogi to schody.

A zejście po tych schodach to już był moment w porównaniu do wejścia. Ja to w zasadzie "zbiegłem" po tych schodach.


Ostatnio edytowany przez Washington, 16 Sie 2018 23:31, edytowano w sumie 1 raz
ciach cytat usuniętego postu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 30 Lis 2018 16:00 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
Do tych co już byli na MP :)
Czy wg. Was lepiej iść rano w 1 turze, czy po południu - głównie chodzi mi o to czy widoki lepsze o wschodze czy zachodzie słońca oraz o liczbę ludzi? Jak to w końcu jest z tymi toaletami - mozna wychodzić czy nie ;P? I ostatnie pytanie - czy ktoś rzeczywiście sprawdza to, że przyszło się rano i zostało np. do zachodu? Z tego co czytałam z roku na rok coś zmieniają... swoją drogą jestem ciekawa co wymyślą w 2019.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 30 Lis 2018 16:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22494
Widoki są zawsze spoko, tylko jak pogoda jest dobra ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 30 Lis 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
ja wybralem poranna ture i nie zaluje :D co prawda z samego rana byla gesta mgla, ale przed dziewiata juz byly super widoki. Rano jest tez zdecydowanie mniej ludzi niz po poludniu :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 30 Lis 2018 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 128
Loty: 132
Kilometry: 368 969
ja byłem z rana ok 10 - i dobrze :) bo z minuty na minutę było coraz więcej ludzi, cieszyłem się że nie byłem później bo traci to urok.

Załączniki:
20161028_10201.jpg
20161028_10201.jpg [ 470.65 KiB | Obejrzany 2829 razy ]
_________________
Fascynat Ameryki Południowej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 30 Lis 2018 21:11 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Jak się nocuje w Aguas Calientes, to lepiej wyjść wcześnie rano. Tamtejsze hostele serwują śniadania już o godz. 4:00 :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 16 Sty 2019 10:55 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
Czy ktoś robił salkantay trek 4D3N na MP i może polecić biuro w Cuzco za mniej niż 300$/os (łacznie z biletem na MP przewodnikiem, noclegami itp)? ;) Czy dużo wcześniej nalezy wykupić wycieczkę?
_________________
Instagram: laur_ruda


Ostatnio edytowany przez marcino123, 16 Sty 2019 12:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:08 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 236
Kilometry: 441 897
Ktoś jechał pociągiem Cusco- MP i może powiedzieć czy są limity przewozu bagażu?
Gdzieś słyszałem, że jest problem z przewozem plecaków w tych pociągach.
Jeżeli wybraliście busa to spacer z Hydro- do MP mieliście z dużymi bagażami (20kg?)
obawiam się, ze to samobójstwo na takim odcinku :) (przynajmniej z moja formą sportową)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Dlaczego chcesz iść z tak dużym plecakiem? W firmie w której wykupisz przejazd busem spokojnie przechowasz bagaż, lub w hotelu.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:18 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
pluumm napisał(a):
Ktoś jechał pociągiem Cusco- MP i może powiedzieć czy są limity przewozu bagażu?
Gdzieś słyszałem, że jest problem z przewozem plecaków w tych pociągach.
Jeżeli wybraliście busa to spacer z Hydro- do MP mieliście z dużymi bagażami (20kg?)
obawiam się, ze to samobójstwo na takim odcinku :) (przynajmniej z moja formą sportową)
Limity teoretycznie byly ale my przejechalismy z plecakami bez problemow.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Lut 2019 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Można dostać się już na wózku inwalidzkim:
https://thepointsguy.com/news/machu-pic ... ccessible/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 05 Mar 2019 11:55 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 2
Loty: 22
Kilometry: 50 894
Cześć,
Mam małe pytanie. Wybieram się na MP w połowie kwietnia. Jak teraz wygląda sprawa z biletami? Da radę kupić na miejscu, na następny dzień w Aguas Calientes?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 05 Mar 2019 18:33 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Spróbuj, skoro masz bana na internet :lol: . Może znajdziesz jakieś biuro podróży czy innego pośrednika, to jest Peru, dużo jest możliwe. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 31 Lip 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Może ktoś doradzi choć trochę z doświadczenia. Lepsza pora na MP to początek kwietnia czy połowa listopada? ;) Rozważam między tymi dwoma miesiącami wyprawę do Peru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 01 Sie 2019 09:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Teoretycznie powinno być podobnie. Byłem pod koniec kwietnia i pogoda super, można powiedzieć idealna. Bywały lata, że deszcze zimą uniemożliwiały dostęp do MP, od 01.04 już powinno być w porządku, im później, tym lepiej (choć kolejki rosną).
Zainteresuj się kwestią El Niño, jeśli występuje mocny, przynosi większe niż zwykle deszcze w tym rejonie.
Tymczasem zapraszam po inspiracje ;)
https://www.perutravel.pl/machu-picchu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group