Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Woy napisał(a):
Ważna informacja dla chcących zobaczyć Machu Picchu po taniości, jadąc własnym autem lub busem na trasie Santa Maria - Santa Teresa - Hidroelectrica. Od 16 maja 2022 trwają szeroko zakrojone prace na całej długości drogi, przez co staje się prawie nieprzejezdna. Jest tylko kilka krótkich okienek czasowych, w których można tę trasę pokonać, w pozostałych nie ma zmiłuj, pracuje ciężki sprzęt i nikogo nie puszczą - sam przyjechałem o 13.20 i musiałem czekać do 15.00. Wg Google Maps trasa Santa Maria - Hidroelectrica zajmuje 1,5h (przejechałem, ten czas jest zupełnie realny) a najdłuższe okienko to tylko 1h :o W drodze powrotnej jechałem jak szalony i udało mi się zmieścić w 1h 10 min, na szczęście na końcówce mnie puścili.

Prace potrwają na pewno bardzo długo (m.in wykuwane są dwa tunele), przez co w praktyce ten sposób dotarcia do Machu Picchu jest gigantycznie utrudniony. Plus jest taki, że jak skończą, droga będzie znacznie szersza i łatwiejsza do pokonania. Kto wie, może położą nawet asfalt.

Załączam szczegółowy harmonogram okresów otwartych i zamkniętych.
Załącznik:
20220616_110908.jpg

viewtopic.php?f=677&p=1537967#p1537967



BUSY:
http://www.perucaracol.com/mapi/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 32 USD
Cena OW: 16 USD

http://www.machupicchubuspackers.com/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 30 USD
Cena OW: 20 USD

POCIĄGI:
http://incarail.com/
https://www.perurail.com

Kombinowane busy + taxi:
07:30 – 13:30 Lokalny bus z Cusco do Santa Maria – 15 SOL

13:45 – 14:45 Taxi z Santa Maria do Santa Teresa – 10 SOL
14:45 – 15:45 Taxi z Santa Teresa do Hydroelektrowni – 5 SOL 

15:45 – 17:45 Z Hydroelektrowni do Aguas Calientes - pieszo wzdłuż torów – 4 free!

Dzięki @pablo79 za przeszukanie neta :)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 21 Sie 2019 13:13 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Czy mieliście kiedyś problemy z zakupem biletów na oficjalnej stronie https://www.machupicchu.gob.pe/inicio ? Jedziemy w trójkę znajomych i próbowaliśmy już dwukrotnie, najpierw kasa pobrana i brak biletów jak i zwrotu kasy (napisany mail, powiedzieli że zwrócą do 15 dni), a potem bilety niby kupione przez drugiego znajomego, a teraz zwrot pieniędzy i sami nie wiemy, co z tym fantem zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#142 PostWysłany: 21 Sie 2019 17:17 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Witamy w Perú! Robią dużo, żeby kupować przez pośredników, jak widać. Nam się udało bez większych problemow kupić internetowo na tej stronie. Jedyna uwaga, że ta strona chodziła lepiej na Microsoft Edge, ale skoro płatność poszła? Dziwne, może nie ma miejsc w tych datach, mimo, że system pokazuje? Do trzech razy sztuka, ale odczekałbym chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 23 Paź 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Bylismy pare dni temu na MP wiec moze opowiem co i jak.
Patrzylismy na ceny pociagow, ale bylo drogo, ok 90 USD w jedna strone, a byla nas dwojka, majac wiec duzy zapas czasu zdecydowalismy sie na busa :)

No i wlasnie, bus mnie wyleczyl z leku przed lataniem, ale o tym zaraz.

Szukalismy agencji ktora nam ogarnie 2 dniowy wypad, czyli bus, nocleg, bilet i przewodnik. Ceny wachaly sie od 90 do 110 USD, ale tych ofert po 90 jest bardzo malo i trzeba sie naszukac. Znalezlismy wiec takiego jednego pana i mowi ze za 90 da rade, mowimy okay ale jeszcze wrocimy, poslzismy szukac dalej patrzac na reviews na Google maps, ale potem to juz slyszelismy tylko ceny 100 i 110.
Wracamy do naszego Pana, wchodze do agencji i mowie "no szczesciarzu, jednak dobijemy dealu tak jak mowiles 85 USD za osobe" no i za tyle poszlo :)
Zamowil przy nas bilety i w dniu odjazdu mielismy byc 7:10 na rynku glownym.

Stawilismy sie a wraz z nami jeszcze kilku innych pasazerow, jakos pol busa. Ruszamy. Po 2h stop na kawe i toalete blisko miasteczka Ollantaytambo, do tego momentu droga byla fajna. A pozniej sie zaczelo. Non stop serpentyny w gore, im wyzej tym bardziej ostre zakrety, takie po 180 stopni, potem jeszcze wyzej zaczelo padac i byla taka mgla ze nie widac na 10 metrow, ale nas kierowca gnal dalej. Chyba jeszcze sie poklocil z wycieraczkami bo nie lubil ich uzywac czesciej niz raz na 10 minut. Ale to jeszcze nic! :) Dalej skonczyl sie asfalt i jedziesz polna droga, nad urwiskami kilkaset metrow w dol, zreszta zobaczcie sami:
Filmik nie moj:



Po ok 7h dojechalismy do Hidroelectrica, gdzie zjedlismy lunch - czyli jeden z najgorszych posilkow w moim zyciu. Zero smaku, doprawienia, mieso stare, nei dalo sie zuc nawet.

Potem jakies 2.5h spacerkiem wzdluz torow do Aguas Calientes, spacerek bardzo mily.

Tam w miasteczku, na glownym rynku, bedzie chodzilo pare osob i krzyczalo nazwiska, trzeba sie wsluchac bo jak krzykna Twoje to oni Ci pokaza Twoj hotel :) ale oni sobie krzycza jak im sie chce, bo my czekalismy na lawce ok. godziny, az jeden z mlodych chlopakow, wstal od niechcenia i krzyknal cos na wzor mojego imienia.

Hotel byl blisko ryneczku, nazwa to Chasky, bardzo spoko. Potem o 19:20 poszlismy na kolacje ktora byla w cenie, takze bardzo okej.

Doradzono nam tez zeby sobie kupic bilety na busa jak ktos chce pod brame MP, zrobilismy to ok 21, byla spora kolejka ale poszlo sprawnie, koszt to 24 USD w dwie strony, mozna placic karta, trzeba miec paszport przy sobie. Dopytalismy sie tez na stacji kolejowej o bilety na pociag na nastepny dzien bo juz mialem dosc busa.

Nasteonego dnia z rana wstalismy o 5, a o 5:30 juz stalismy w kilkuset metrowej kolejce do busa, lalo jak z cedra, wszyscy w ponczach, ale busow sporo i sprawnie to idzie. Wsiadamy do jednego z nich i 30 minut pozniej bo mega kretej drodze jestesmy na gorze. Czasem 2 busy sie nie mieszcza, wiec jeden musi cofnac, ciekawe przezycie jak bus cofa nad skarpa, w ciemnosci i deszczu.

Weszlismy do MP, udalo nam sie wyczekac moment az zejdzie mgla, pozachwycalismy sie widokiem, a potem poszlismy eksplorowac caly obiekt. Przezycie niesamowite.

Ok 9:50 opuscilismy obiekt i ucieklismy na busa bo chielismy zlapac pociag o 10:55 a nie mielismy jeszcze biletu. No wiec szybko na dol, poszlo sprawnie, wypilismy jeszcze kawe w kawiarni i jazda na stacje, ktora jest tez bardzo blisko. Dzien wczesniej w innym miejscu powiedziano nam ze bilet bedzie kosztowal 60 USD za osobe do Ollantaytambo. Na stacji juz inny Pan powiedzial, ze 80USD! Mowie whaaat?! Wczoraj ktos nam powiedzial ze 60, a on a no tak 60 jak sie placi gotowka, a 80 jak karta! Udalo mi sie (wielkiemu przeciwnikowi gotowki) jakims cudem wygrzebac te kase z portfela, mimo ze duzy plecak zostal w hotelu w Cusco, za jeden bilet zaplacilismy w dolarach a za drugi w solach.

Potem wsiedlismy do pociagu no i tutaj jest zupelnie inna bajka, pociag mega ladny, oblusga przemila, wital nas "menager pociagu" pytal co tam slychac itp. Potem darmowy kawa i napol wraz z przekaska w cenie, a potem zaczelo sie jeszcze lepiej, bo zrobili pokaz mody a potem wpadl jeden z kelnerow przebrany za cos a'la smok i w rytm muzyki z glosnikow tanczyl i machal do ludzi, moja dziewczyne wzial do tanca i tanczyli na srodku przedzialu :D

Po 1.5h dojechalismy do Ollantaytambo, stamtad zlapalismy taxi 20 soli do Cusco, musielismy jednak poczekac az zbierze sie komplet pasazerow, wiec po 15 minutach sam pomagalem kierowcy lapac ludzi, udalo sie i znowu jakies 2h pozniej bylismy juz w Cusco.

Bus byl moim zdaniem przerazajacy, doswiadczenie gorsze niz jazda ktora odbylem z Pokhary do Kathmandu, albo z Hanoi do Luang Prabang.
Jak sie komus chcialo to przeczytac to fajnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 23 Paź 2019 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Powinna być nominacja do relacji miesiąca :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 23 Paź 2019 22:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
@fortuna dzieki za mini relacje. czasy sie zmieniaja, ale jak widac od mojego ostatniego pobytu w Peru (03.2013)jazda busem Cusco-Hydroelectrica jest tak samo beznadziejna jak i byla.
aha, widze chlopaki sie wycwanili, i bus Hydro-Machu Pichu kosztuje juz 12 usd, nie 9 jak kiedys.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie.
Planuję wybrać się do Machu Pichcu między 5 a 8 kwietnia, Nie jest to oczywiście sezon i zastanawiam się czy jest sens kupować już teraz bilety przez neta czy lepiej na spokojnie zrobić to na miejscu biorąc wtedy pod uwagę pogodę bo jednak jest to początek kwietnia więc wiem, że z pogodą może być różnie...
Jak radzicie? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Na miejscu biletów pewnie już nie będzie, z wyprzedzeniem dostaniesz bilety włącznie z Huayna Picchu.
Niemniej oczywiście może się okazać , że w kwietniu drogi będą nieprzejezdne wskutek opadów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@SPLDER dzięki za info. Właśnie ze względu na porę zastanawiam się czy bilety na 100% mogą zostać wyprzedane. Bo trochę mam obawy właśnie przez wzgląd na pogodę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 07 Sty 2020 00:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Nie wiem jakie są szanse na to, że po sezonie zabraknie biletów - niemniej osobiście nie ryzykowałbym kupna na ostatnią chwilę. To jest t jedna z głównych atrakcji w Peru, więc szkoda byłoby jej nie zobaczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 11 Sty 2020 23:34 

Rejestracja: 26 Mar 2019
Posty: 21
Czy był ktoś w czerwcu i jak wówczas wygląda sytuacja pogodowa? chodzi mi o początek miesiąca .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 11 Sty 2020 23:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Bierzemy kryształową kulę i już patrzymy. Podaj tylko rok, w którym się wybierasz ;)

A tak serio, to jest to okres tzw. suchej pory tam, czyli szanse na dobrą pogodę są większe niż poza nią. Ale MP to góry, mikroklimat i ogromna zmienność pogody z minuty na minutę. Nawet jak zapowiada się ładny dzień, może się to szybko zmienić i na odwrót. Byłem w połowie września, a więc też w porze uchodzącej za bardzo dobrą do wizyty tam i rzeczywiście dzień był ładny, słoneczny, ale na górze i tak ze 2-3 razy przelotnie popadało przez jakieś 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 12 Sty 2020 15:30 

Rejestracja: 05 Gru 2018
Posty: 6
Byliśmy na MP w listopadzie 2019 r. Przed wyjazdem próbowaliśmy ustalić ile czasu można tam spędzić ale informacje na forum, na stronie oraz udzielone przez organizatora mailem byly calkowicie sprzeczne. Bylismy ciekawi czy mozliwe jest to, ze o danej godzinie będą „wypraszać turystôw”. Nasz lokalny przewodnik powiedział, że absolutnie nie co wydało nam się tak samo oczywiste jak to, że nie da się zamknąć Giewontu etc. Na miejscu okazało się jednak, że od godziny 12:00 (czyli na godzinę przed wpuszczeniem drugiej grupy turystów) zamykają poszczególne ścieżki na cytadeli tak żeby stopniowo wypychać ich z góry.

Wtedy okazało się jasne dlaczego spotkani przez nas w Arequipie Niemcy opowiadali, że byli tylko 2 h bo późno przyjechali pociągiem.

Jeżeli ktoś chce spędzieć na MP cały dzień to jedyną opcją pozostaje kupienie biletu na którąś z gór i przeczekanie krytycznej pory (12-13) na szlaku. Zarówno bowiem na początku szlaku jak i na szczycie są pracownicy obsługi, którzy pilnują żeby nikt tam nie został. Obsługa na dole wpisuje godziny wejscia i zejscia.

Na szczycie góry widnieje informacja: „pick closes at 11:00” i zapewne siedzący tam strażnik tego pilnuje. Jeśli zejdzie się z góry po 13 (kiedy na MP) są już turyści z godzin popołudniowych to może umknie to „panu wpisywaczowi” i można się wmieszać w tłum popołudniowy.

Słabym punktem (przynajmniej na Montana) jest to, że nie ma fajnych przystanków na trasie i trzeba by przeczekać ten czas w krzakach :)

Nam udało się wejść na MP o 6:00 i przez pierwszą godzinę siedzieliśmy sobie na tarasach skąd rozciągał się fantastyczny widok na puste ruiny. Potem weszliśmy na Montana ale uważam, że spacer do Bramy Słońca może być łatwiejszy i zapewniać równie fajne widoki z dystansu na ruiny tym bardziej, że szlak jest calkowicie odsloniony. My zdecydowalismy sie na Montana Picchu i w czasie wchodzenia wszystko zasłaniały nam krzaki i drzewa a na górze okazało się, że ruiny są całkowicie przykryte mgłą.

Nasze rozterki co do wyboru porannego busika vs schodów rozeszły się jak mgła na Macchu Picchu kiedy zobaczyliśmy jak wysoko ten busik na wywiózł.

Była jednak grupa zapaleńców, która po otwarciu mostku weszła równo z pierwszymi busami. Szacun!
Góra
 Profil Relacje PM off
romeks lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 18 Lut 2020 00:52 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 45
Loty: 65
Kilometry: 198 541
Wielka prośba o kilka wskazówek. O godzinie 12 czyszczą teren, wypraszają wszystkich z I tury? Trochę mnie to zastanawia jak mieliby wypraszać ludzi, co kupili bilety od 11..po godzinie?
Wie ktoś może czy egzekwują te godziny wejścia np. czy jest opcja wejścia o 6 z biletem na 8?

Sam staram się opracować plan na cebulę, aby na jednym bilecie zostać "troszeczkę" dłużej. Poniżej case znaleziony w sieci ze stycznia 2019. Machu Picchu godz. 8 i Huayna Picchu godz. 10/11.

"I was at MP on the 4th Jan 2019 so perhaps I can help?
I had a ticket for MP (8:00 am) and HP (10:30 - 11:30am). I can only enter MP at the designated time i.e. 8:00am... At around 10:25am I started the HP hike. I stayed at the HP peak for quite some time for photos. I was back at the MP citadel at around 1 pm. I toured the rest of the MP citadel (the parts beyond HP) and exit the MP citadel at around 2:45pm. (You can use the toilet now at the entrance). I re-entered the MP citadel again showing my ticket to the admission staff saying that I did HP this morning. The staff didn’t say anything and let me go in again. I then took more classic photos at the guard house and re-visited the places that I didn’t spend enough time in the morning." za: tripadvisor

Czy w szczycie sezonu jest szansa na zakup biletu na II turę z dnia na dzień? Planowałem Salkantay Trek i ew. zakup biletu na miejscu w opcji tylko MP ...na wypadek ew. poślizgu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 18 Lut 2020 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ja kilka dni temu kupowałem bilet na początek kwietnia tego roku i już były problemy z dostępnością (jeśli chce się kupić Machu Picchu+ jedna z gór) więc myślę, że w szczycie sezonu tym bardziej może być o to ciężko. No, ale myślę, że najlepiej będzie jak wypowie się ktoś kto tak robił. Sam finalnie zdecydowałem się na opcję 2 dniową z busem i noclegiem bo jednak to spora oszczędność w porównaniu z pociągiem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MikeyZulu lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 23 Lut 2020 18:33 

Rejestracja: 05 Gru 2018
Posty: 6
Mikey Zulu - dokładnie tak. Czyszczą teren i wypraszają wszystkich z góry. Mi też wydawało się to niedorzeczne i niemożliwe ale rzeczywiście tak się dzieje. Wygląda na to, że zmiany w zwiedzaniu MP wprowadzane są tak szybko, że nawet oni się w tym gubią. Przed wyjazdem probowalismy ustalic czy przy zakupie wejscia na gore zmienia sie ilosc czasu do spedzenia na cytadeli bo informacje na ich stronie byly inne niz podane w mailu. Korespondencja wygladala tak:

Hi, please confirm what is the allowed duration of stay on MP if i buy ticket with MP and mountain with entrance 6 am.

Your ticket allow stay 6 hours, 3 for the citadel and 3 for the mountain, you need to arrive on time at the gate of mountain, if you arrive later of the shit you will lose the emtrance without option of claim.

Thank You. I have one more question just tu be sure. I read about some restrictions In number o hours being introduced for last couple of years, for entering MP.Also on the official website there is numerous informations about ticket with mountain allowing for a stay between 6 am to 2 pm meaning 8 hours all together. Basen on the information you have shared it is 6 hours. So im little confused aln would be grateful for final confirmation. Also what time is the allowed enterence window time for te mountain?

Yes, before you were allow to stay 8 hours, but now the only allow 6:00 hours the most that you can stay is 7 but ussually is only 6 hours.



Odpowiadajac na pytanie co z tymi ktorzy wejda o 11? Ano nic, podobnie jak reszta zwiedzajacych, ktora weszla o porannnej porze zostana zmuszeni do wyjscia.
Góra
 Profil Relacje PM off
MikeyZulu lubi ten post.
MikeyZulu uważa post za pomocny.
 
      
#156 PostWysłany: 23 Lut 2020 20:16 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
@MikeyZulu byłam pod koniec września 2019. bilet miałam na 6 rano z ruin wyszliśmy ok. 14 nie byliśmy na żadnym że szczytów. Nikt nikogo nie wyganiał, pracownicy nie robili żadnych czystek (szczerze mówiąc pierwsze słyszę, że takie sytuacje miały miejsce). W każdym razie jeśli nie masz biletu na którąś z gór, to nie możesz się cofnąć tylko iść wg strzałek a pracownicy MP tego pilnują.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off
MikeyZulu lubi ten post.
MikeyZulu uważa post za pomocny.
 
      
#157 PostWysłany: 26 Lut 2020 00:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Miałem od 11, bez szczytów, byłem gdzieś do 16:30-45, nikogo nie "wypraszali", natomiast jak już wspomniano - ruch jest jednokierunkowy co do zasady i dość tego pilnują, więc jeśli ktoś chce pójść pod bramę czy do "mostku" to trzeba to zrobić przed zejściem do głównej części miasta. Generalnie do miasta zszedłem krótko przed 15 i było już mniej zwiedzających, a po godz. 16 już bardzo mało osób, można było bez większych problemów robić zdjęcia bez tłumów ludzi w tle itp. Ale do 14:30-15 było wszędzie w głównej części ruin mnóstwo ludzi, grup. Do mostku droga praktycznie pusta, wybierają się tam pojedyncze osoby, do bramy na górę trochę więcej ale też znacznie spokojniej niż w godzinach szczytu w mieście.

Stan : połowa wrzesienia 2019
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 12 Lis 2020 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
chyba jeszcze o tym nie było wspomniane, a skoro Peru się jako tako otworzyło, to warto - MP (i wiele innych państwowych obiektów archeologicznych) za darmo do 31.12.2020:
https://www.gob.pe/institucion/cultura/ ... fin-de-ano

Ciekawe, czy komuś uda się skorzystać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 17 Sty 2021 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Nowe zasady rezerwacji biletow oraz ogolne zasady wstepu

https://www.adiosadventuretravel.com/bl ... travelers/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 27 Sie 2021 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Załącznik:
Screenshot_20210827_115712_com.android.chrome_copy_270x585.jpg
Screenshot_20210827_115712_com.android.chrome_copy_270x585.jpg [ 77.45 KiB | Obejrzany 1786 razy ]
, zielone dostępne bilety
Wrzucam screena dostępności biletów na mp, dostałem dużo zapytań o Peru i mp i napiszę jak to wyglądało niedawno, dla wybierających się niedługo polecam wysłać maila do którejś z agencji w cusco, która zajmuje się organizacją wyjazdów czy można kupić bilety na miejscu, była kolejka miesiąc temu jak byłem, czy oni sami mają bilety i organizują wyjazdy, ewentualnie czy wiedzą co zamierza nowy rząd ze sprzedażą biletów?.
Druga sprawa jak dostać się do mp z cusco, możliwości jest wiele, np pociąg bezpośrednio do aqua cliente, droga opcja ale najszybsza, bus do ac 6h jazdy czasem dość stresującej ale najtańsza, opcja którą wybrałem to bus, ostatecznie pojechałem autem po południu do ollantaytambo, czas przejazdu 1,5-2h, nocleg i ranny pociąg do ac, tam albo bus do mp za 12$ w jedną stronę ok 15min, albo dość strome podejście po schodach 1,5-2h, powrót po południu do ac na pociąg do ollantaytambo albo busem znowu 12$, albo pieszo poniżej 1h do pociągu, inne miejsce startu niż przyjazd do ac, 1,5h jazdy pociągiem i przesiadka na busa w ollantaytambo, 2h jazdy do cusco
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group