Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 02 Kwi 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ewentualnie na stacji kupujesz kartę Oyster (5 funtów kaucji) doładowując ją za 30 funtów i ostatniego dnia zwracasz - wtedy dostajesz zwrot kaucji i niewykorzystaną kwotę. Można płacić gotówką lub kartą - ale to się nie opłaca, chyba że walutową w funtach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#362 PostWysłany: 02 Kwi 2018 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
jarekpiotrowicz napisał(a):
I ostatnie pytanie, czy to prawda, że w metrze kartę Oyster "kasuję" przy wejściu do metra (stacji) i przy wyjściu, natomiast w przypadku jazdy autobusem tylko raz przy wejściu?

Tak. Nie zapomnij o skasowaniu karty w metrze przy wyjściu, bo inaczej system policzy kwotę za przejazd jak do ostatniej najdroższej strefy. A w autobusie zawsze należy wsiadać pierwszymi drzwiami, bo kasownik jest przy stanowisku kierowcy. W przypadku dużego tłoku nie zdziw się jeśli kierowca nie wpuści wszystkich chcących jechać do autobusu. Ma do tego prawo - takie są tam regulacje, a i tłok wg angielskich zwyczajów jest znacznie mniejszy niż wg naszych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 02 Kwi 2018 22:29 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Cicha_Woda w nowych autobusach nie trzeba wsiadać przednimi drzwiami (a jest takich bardzo dużo). Jak już się raz zobaczy nowy autobus to się będzie wiedzieć następnym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#364 PostWysłany: 03 Kwi 2018 09:22 

Rejestracja: 14 Paź 2013
Posty: 7
Chan napisał(a):
Stacja Liverpool street jest w 1 strefie a Twój pojedynczy przejazd powinien kosztować 2.40 GPB.


No racja, drobne przejęzyczenie :)

paweł p napisał(a):
wtedy dostajesz zwrot kaucji i niewykorzystaną kwotę.


O zwrocie kaucji słyszałem, ale że kwotę też można odzyskać?

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc, już mam jasność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 03 Kwi 2018 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Oddają to co jest na karcie plus kaucja, ewentualnie trzymasz na następny wyjazd ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 20 Kwi 2018 09:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 1
Witam serdecznie.
Poczytałem cały ten wątek i zastanawia mnie jedna rzecz...
Po co Angole wymyślili taki system jak Oyster??
Skoro po "wyczerpaniu" limitu dziennego, w moim przypadku £9.80 na strefy 1-4, i tak dalej jezdze za darmo to po co w ogole takie wynalazki.
Nie mogli po prostu wykombinowac karty dziennej za £10 bez jakichs dziwnych taryf??
A druga sprawa czy może ktoś uzywał zamiast Oyster karty mBank Visa zblizeniowa?
Skoro nie musiałbym płacic za samą karte oyster to zawsze £5 w kieszeni.
Aha, jak kupuje za te £5 kartę Oyster to za ile na początek musze jądoładować?? Czy wystarczy ze bedzie to te £9.80, czyli tyle ile max mogą pobrać czy musi to być jakaś minimalna kwota w stylu £15?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 20 Kwi 2018 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
barsliw napisał(a):
Witam serdecznie.


A druga sprawa czy może ktoś uzywał zamiast Oyster karty mBank Visa zblizeniowa?


Zbliżeniowa debetowa Visa z mBanku działała, była przedtem zarejestrowana w systemie, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 20 Kwi 2018 11:53 

Cytuj:
Po co Angole wymyślili taki system jak Oyster??
Skoro po "wyczerpaniu" limitu dziennego, w moim przypadku £9.80 na strefy 1-4, i tak dalej jezdze za darmo to po co w ogole takie wynalazki.
Nie mogli po prostu wykombinowac karty dziennej za £10 bez jakichs dziwnych taryf??


Po co? Zbytnio nie rozumiem pytania ale jak sobie popatrzysz na autobus na North Greenwich o 18 podczas rush hours, jak 200 osob potrafi wejsc do autobusu w 2 minuty tak ze kazdy zaplaci. Jakie inne opcje sa? Kupno biletu za gotowke? To trwalo by z pol godziny. Miesieczne drukowane bilety gdzie kierowca rzuca okiem i sprawdza kazdy bilet? Sporo mozna przeoczyc, prosi sie o fraud, co robic jak ktos jedzie autobusem raz czy dwa razy w tygodniu? Za kazdym razem ma kupowac bilet? Tworzylo by niepotrzebne kolejki i ludzie tracili czas. Otworzyc wszytskie drzwi i ufac ludziom? Sporo by jezdzilo na gape, trzebabylo by zatrudniac wiecej kanarow itp.

Tak samo z metrem, podczas rush hours na stacjach np. London Bridge (badz po meczach, koncertach gdzie ze 100tys ludzi wychodzi na raz) to rowniez sie super sprawdza jak dotykowo setki ludzi wchodzi i wychodzi w minuty, turysci z papierowymi biletami (ktore moga zamoknac, zgiac sie, zniszczyc) przechodza o 2 sekundy dluzej co przy 1000cach ludzi ma ogromne znaczenie.

Oczywiscie mozna uzywac teraz kart bankowych? To jest dodatek, Oyster funkcjonuje od 2003 gdzie wielu z nas karty do bankomatu nie miala jeszcze. Ceny, 9.80 a nie 10? Te ceny sie zmieniaja, w 2003 pewnie kosztowalo 5 teraz jest 9.80, jest jakis limit w podnoszeniu cen biletow ze nie wolno o za duzo naraz, niektore ceny sa zamrozone itd. jest wiele wplywow na to. Wiec jak teraz ustawia £10 to oczekujesz nastepnej podwyzki na £20 :) ? Powoli pnie sie w gore zgodnie z inflacja.

Dziennie w Londynie podrozuje z jakies 10 milionow ludzi, z 80% robi 2 kursy do pracy i z powrotem, malo kto zahacza o dzienny limit - to jest zrobione pod turystow by mogli smialo podrozowac po Londynie bez wyrzeczen. Limit tygodniowy z kolei jest pod Londynczykow - weekend podrozujesz za free.

Widzialem wiele sposobow platnosci za koleje miejskie:
a) gotowka? czasem turysci nie maja, marnuje czas, kierowca nie ma reszty (musisz miec odliczone badz nie jedziesz USA)
b) zetony? trzeba kupowac na okraglo, tracisz czas w kolejce, kupisz 100 zetonow, wieksza szansa na ich zgubienie, nie da sie sledzic wydatkow online, aplikowac o zwrot za spoznienie
c) papierowe kartki? trwalosc, zamokna, zegna itd.
d) bilety z kasownikami? sporo gapowiczow

Sam nie wiem co wiecej napisac, wg mnie najlepszy sposób podrozy/platnosci jaki widzialem w wielkim miescie.
Góra
 PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#369 PostWysłany: 27 Kwi 2018 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
barsliw napisał(a):
Aha, jak kupuje za te £5 kartę Oyster to za ile na początek musze jądoładować?? Czy wystarczy ze bedzie to te £9.80, czyli tyle ile max mogą pobrać czy musi to być jakaś minimalna kwota w stylu £15?

W przypadku doładowania karty Oyster w kasie metra czy też np. w sklepie spożywczym to jak najbardziej można doładować kartę dowolną kwotą np. 9,8 funta, zamiast "równych" 10 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 29 Kwi 2018 17:02 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 11
Siema,

przegladam watek przed pierwsza wizyta w Londynie.

Rozumiem, ze majac revoluta nie musze sie niczym martwic. Zamiast kupowac Oyster, korzystam z revoluta i mam dokladnie takie same zasady (maksymalny dzienny limit 8 funtow) tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 29 Kwi 2018 17:04 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jak Ci bedzie dzialac to tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 29 Kwi 2018 17:15 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 11
Jezeli nie to kupie oystera;)

Dzieki!

Dodatkowo: Na co procz Metra to bedzie tak dzialac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 29 Kwi 2018 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@m-a-rc-i-n, pamietaj tylko ze jesli nie uzywales jeszcze revoluta to pierwsza transakcja musi sie odbyc w terminalu z uzyciem PINu.
Mozesz uzywac tego tez na pociagi, autobusy, tramwaje i DLR w ramach miasta.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 09 Maj 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
Krótkie pytanie
Chciałem dodać sobie swoją kartę zbliżeniową do TfL i mam dylemat..
Mam oczywiście kartę plastikową ale używam jej też przez Google Pay .. i tego co wiem Google Pay używa tak zwanego konta wirtualnego VAN zamiast faktycznego numeru karty.

Czy w takim razie TfL naliczy mi dobrze opłaty ? Czy powiąże ten numer VAN z wpisaną do TfL faktycznym numerem karty? Czy ktoś ma doświadczenie w używaniu Google Pay w TfL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 09 Maj 2018 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@GieZed, dodaj do TFL karte plastikowa a po pierwszym uzyciu Google Pay zostanie ona wykryta i dodana do konta automatycznie. Pamietaj tylko ze GP i plastik traktowane sa jako dwie osobne karty wiec zaczynajac podroz plastikiem musisz ja tak samo skonczyc.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#376 PostWysłany: 08 Wrz 2018 22:04 

Rejestracja: 08 Wrz 2018
Posty: 2
Odświeżam trochę temat, bo od ostatniego postu trochę czasu minęło i w tej kwestii mogło się parę rzeczy zmienić.
W jakim dokładnie miejscu mogę zwrócić Oyster Card? Na każdej stacji metra, czy tylko tych większych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 08 Wrz 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Raczej na wiekszych, ale sporo ich jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 08 Wrz 2018 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Na każdej stacji metra, tylko na tych większych jest więcej automatów (nie wszystkie robią zwroty, są też takie tylko do kupowania biletów i nabijania kredytu na Oysterkę). Na mniej ważnych stacjach metra, może się zdarzyć, że jest tylko 1 automat ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 09 Wrz 2018 10:23 

Rejestracja: 08 Wrz 2018
Posty: 2
Pacyfa napisał(a):
Na każdej stacji metra, tylko na tych większych jest więcej automatów (nie wszystkie robią zwroty, są też takie tylko do kupowania biletów i nabijania kredytu na Oysterkę). Na mniej ważnych stacjach metra, może się zdarzyć, że jest tylko 1 automat ;)

Wiem, że w tych automatach można pobrać środki, które zostały na karcie, ale czy samą kartę też można zwrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 09 Wrz 2018 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Automat oddaje pozostałą kasę + depozyt. Oysterkę masz na pamiątkę, ale karta jest już martwa ;)

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group