Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 414 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:42 

-- 25 Mar 2019 17:55 --

I jeszcze jedno pytanie - dodałem do aplikacji wirtualną kartę REVOLUT - mam ją w Contactless. Będzie to działało?

-- 25 Mar 2019 18:18 --

LonDynia napisał(a):
Teoretycznie nie musisz ale dodanie tej karty do aplikacji ma same plusy, zobaczysz dokladnie za co sie skasowali - czasem nie wybijesz sie/zle sie wybijesz z bramki, system tego nie zlapie i skasuje cie wiecej - bedziesz mogl to zareklamowac.
Bedziesz mial tez dostep do odbytych podrozy i w razie opoznienia 15 minut bedziesz mogl aplikowac o zwrot kosztów.

Dziękuję

-- 25 Mar 2019 18:42 --

Płaci się za pomocą tej aplikacji? Czyli otwieram aplikację, wybieram wirtualną kartę (autoryzowaną w aplikacji z możliwością płacenia zbliżeniowego), którą chcę zapłacić i przykładam do czytnika telefon, czy muszę mieć fizyczną kartę w ręce?
 Relacje PM off  

#402 PostWysłany: 25 Mar 2019 20:40 

Loty: 215
Kilometry: 233 184
srebrny
jimimisiek@gmail.com napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie - dodałem do aplikacji wirtualną kartę REVOLUT - mam ją w Contactless. Będzie to działało?

Tak, bedzie dzialalo.
jimimisiek@gmail.com napisał(a):
Płaci się za pomocą tej aplikacji? Czyli otwieram aplikację, wybieram wirtualną kartę (autoryzowaną w aplikacji z możliwością płacenia zbliżeniowego), którą chcę zapłacić i przykładam do czytnika telefon, czy muszę mieć fizyczną kartę w ręce?

Placenie nie ma nic wspolnego z ta aplikacja. Jesli chcesz placic telefonem to musisz dodac karte Revolut do Google Pay i wtedy mozesz otwierac bramki telefonem. Aplikacje TfL uzywasz tylko do kontrolowania swoich przejazdow i sciagnietych oplat.
 Relacje PM off  

#403 PostWysłany: 25 Mar 2019 21:06 

Dziękuję za wyjaśnienia
 Relacje PM off  

#404 PostWysłany: 27 Mar 2019 12:00 

Witam. Mieszkam w UK i raz na jakiś czas bywam w Londynie (najczęściej z okazji wizyty rodziny z Polski). Zastanawiam się nad wyrobieniem Oyster Card, żeby przejazdy były tańsze (nie mam karty zbliżeniowej). Na stronie TFL Oyster mogę wyrobić online po uprzednim założeniu konta. I tu pojawia się moje pytanie: czy tę kartę przysyłają pocztą, czy też trzeba ją odebrać na jakiejś stacji metra?
 Relacje PM off  

#405 PostWysłany: 27 Mar 2019 21:54 

@incognita
Karty Oyster można wyrobić na większości (o ile nie na każdej) stacji w automacie. Karty te są bezimienne i wyrabia się je bardzo szybko. Przy wyrabianiu podajesz kwotę na jaką chcesz ją doładować (wielokrotność 5 GBP + kaucja 5 GBP za wyrobienie).
 Relacje PM off
incognita lubi ten post.
incognita uważa post za pomocny.

#406 PostWysłany: 27 Mar 2019 22:27 

OK, rozumiem. Czy trzeba ją jakoś aktywować, czy też od razu po wyrobieniu można jej używać?
 Relacje PM off  

#407 PostWysłany: 27 Mar 2019 22:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Można używać od razu po wyrobieniu

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
incognita lubi ten post.
incognita uważa post za pomocny.

#408 PostWysłany: 28 Mar 2019 11:49 

I jeszcze jedno pytanie. Czy na stacji LEYTONSTONE są automaty do wyrobienia Oyster Card?
 Relacje PM off  

#409 PostWysłany: 12 Kwi 2019 20:13 

Za kartę Oyster można płacić gotówką ? tj. wyrabiam kartę w automacie i doładowuje gotówką - czy akceptują tylko płatności kartą ?

I czy kupuję bilet później czy po załadowaniu karty po prostu odbijam się nią od kasownika/czytnika ? (i później przy wysiadaniu)
 PM off  

#410 PostWysłany: 16 Maj 2022 09:09 

Witam

dwa szybkie pytania,
1. Czy karty Oyster mają jakiś termin ważności? Pytam bo byłem w Londynie 6 lat temu i zostały mi karty, nawet jakieś drobne na nich zostały, 1 czy 2 funtya, a wybieram się ponownie do Londynu i chciałbym tych kart ponownie użyć.

2, Czy doładowując kartę Oyster gotówką w automacie, maszyna wyda mi resztę? przykład, chce doładować 20 funtów, a mam banknot 50 funtów, dostanę resztę czy cała kwota pójdzie na kartę??

pozdrawiam
Mariusz
 Relacje PM off  

#411 PostWysłany: 16 Maj 2022 10:03 
Awatar użytkownika

platynowy
1. Nie ma, powinny dzialac - lepiej jest je zwrócic w maszynie na glownej stacji - dostac z powrotem ten £1.23 + £5 kaucji i uzywac jakiejs karty typu Curve / Revolut.
2. Wyda reszte, £50 moze nie dzialac w maszynach, ogólnie £50 sa tak malo popularne ze ciezko jest je nawet wydac w sklepie
 Relacje PM off
maksiu7 lubi ten post.
maksiu7 uważa post za pomocny.

#412 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:15 

złoty
Trochę późno odpowiedź, ale może w przyszłości komuś się przyda. Automat na stacji Tube Hatton Cross w przyjmował tylko banknoty £10 i £20 oraz monety. Reszte wydawał tylko w monetach.
 Relacje PM off  

#413 PostWysłany: 28 Sie 2022 12:02 

Jak najlepiej - najtaniej placic za przejazdy dzieciom?
Bede w Londynie z 2 dzieci - 10 lat i 13 lat.
Dla 10 latka są przejazdy darmowe - jak tylko to ogarnac w metrze? Wystarczy, ze bedzie ze mna, czy potrzeba jakis bilet bezplatny?
A jak najtaniej podrozowac z 13 latka? NIe zdaze wyrobic Oyster Photocard? Jak mogę placic inaczej za Jej bilety?
 Relacje PM off  

#414 PostWysłany: 28 Sie 2022 14:09 
Awatar użytkownika

niebieski
kilka lat temu wystarczyło poprosić obsługę by na karcie Oyster wbili zniżkę- 50% dla dziecka

[ 414 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości