Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 02 Cze 2017 17:28 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
hej,

zamawiałam przez internet karty oyster, aby zaoszczędzić czas, z tego co przeczytałam miało to tak wyglądać, że za karty oyster nie pobiera się już zwrotnego depozytu a po prostu ponosi opłatę w wysokości 3 funty, karty na całe szczęście nie doszły, dostałam zwrot pieniędzy, a sama zakupiłam karty w punkcie obsługi klienta na stacji Paddington, nie musiałam karty rejestrować, aby podpiąć karty dzieci w wieku 15 i 11 lat, od razu pani załadowała mi ulgę na kartach dzieciaków i ich przejazdy były w ich taryfach, no i nadal jest pobierana zwrotna kaucja w wysokości 5 funtów, więc suma sumarum na miejscu wszystko ładnie i szybko załatwicie (ja byłam w punkcie obslugi około 10 i zajęło to 5 minut)
nie potrzeba żadnych zdjęć ani dla mnie ani dla dzieci, dostałam 3 karty w etui, dwie opisane na etui child i w ten sposób mogłam je razem przechowywać bez zamartwiania się która karta jest kogo
w trakcie pobytu doładowywałam w automacie karty oyster, płatność w ten sposób była tylko kartą (akurat przy spadającym kursie funta nie straciłam na tym nic), instrukcja w języku polskim, pamiętać, aby po doładowaniu dotknąć kartą raz jeszcze żółtego czytnika
można zwrócić kartę w automacie na każdej stacji underground, jeśli na karcie zostało mniej niż 10 funtów, jest starsza niż 48 h oraz Nie ma aktualnie ważnego biletu na niej (np można na oysterkę wbić tygodniową travelkę, jeśli to nam się kalkuluje, ale jeśli travelka ważna jest do 30 maja, a my wyjeżdzamy 29, to w automacie nie można jeszcze takiej karty oddać)

bardzo mi się przydała znajomość połączeń między wybranymi atrakcjami, które chciałam obejrzeć, dodatkowo posiłkowałam się na bieżąco aplikacją google map i podpowiadał mi którą trasę wybrać, ile przystanków itd

do Watforf Junction jechałam o 12.04 wracałam o 16.16 (nie wiem, czy to już godzina szczytu), ale skasowało mnie 5,10 w jedną stronę a dzieci odpowiednio połowę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#322 PostWysłany: 20 Cze 2017 20:59 

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 2
Cześć,
Planuję w połowie lipca spędzić 5,5 dnia w Londynie z 17-letnią córką. Kilka lat temu sama byłam specem od tej stolicy, ale, krótko mówiąc, wypadłam z obiegu, a u nich wszystko zmienia się szybko.
Z tego co czytałam na stronach transportu londyńskiego, Oyster card można tylko zamówić przed wyjazdem i przysyłają licząc dodatkowo za przesyłkę. Czy ktoś ma doświadczenie kupowania Oyster w kasie na miejscu? Kiedyś tak można było.
Bardzo proszę o pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 20 Cze 2017 20:59 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Dalej mozna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 21 Cze 2017 00:50 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Na kazdej stacji masz maszyne z mozliwoscia kupna badz zrefundowania oyster.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 20 Lip 2017 21:24 

Rejestracja: 20 Lip 2017
Posty: 1
Witam, wybieram się do Londynu na 3 dni, z komunikacji planuje korzystać tylko 1 i 3 dnia. Jak wtedy załatwić sprawę karty?? Czy po prostu muszę załadować na 3 dni? Czy 1 dnia wykupuję na 1 dzień a 3 dnia rano wykupuję ponownie na 1 dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 21 Lip 2017 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Masz zamiar uzywac karty Oyster, ktora dopiero kupisz czy juz masz? Jak zaladujesz Oyster, to pieniadze beda sobie siedzialy na niej i kazdego dnia, gdy jej uzyjesz albo naliczy Ci indywidualne przejazdy albo dobije do maksymalnej kwoty dla danych stref i dalsze przejazdy nie beda naliczane, tzw. daily cap. Myslales, o uzyciu karty dotykowej, nie trzeba wtedy nic ladowac.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 25 Lip 2017 17:32 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
paweł p napisał(a):
Poniżej 11 roku życia dzieci jeżdżą z dorosłym za darmo, albo z "5-10 Zip Oyster photocard" - i ją zdaje się, że trzeba zamówić. -11-15 lat połowa ceny (ze zwykła kartą Oyster też), 16-17 lat za pół ceny tylko z kartą Oyster . szczegóły tu https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/t ... -under-18s
ale za te karty "Zip photocard" pobiera się opłatę 20 funtów, więc raczej się nie kalkuluje na jeden wyjazd...

A czy dla dziecka zakładam poniżej 11 roku życia (18 sierpnia ma urodziny) potrzebna jest mi jakaś karta czy po prostu jedzie bez niczego i czy potrzebuje mieć jakiś dokument?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 25 Lip 2017 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Nie potrzeba karty, nam nawet nigdy nie kazali pokazywać dowodów - po prostu przechodziliśmy razem z dziećmi przez bramkę. Przy samym zakupie kart Oyster dla dziecka 11-15 lat też nigdy dowodów nie okazywaliśmy. Pewnie sprawdzają jak się natknąć na kontrolę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TeresaS uważa post za pomocny.
 
      
#329 PostWysłany: 25 Lip 2017 20:09 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Ale to jak. Przeciskałeś się z dzieckiem przez jedną bramkę czy prosiłeś o otwarcie przejścia np. dla wózków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 25 Lip 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Tak i tak, ale na ogół przeciskaliśmy się, czasami są całkowicie otwarte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 21 Sie 2017 20:21 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Moje obserwacje po powrocie. Jechaliśmy 2 osoby dorosłe i 2 dzieci 11 i 13 lat. 2 karty Oyster dostaliśmy od znajomych. Dzieci jeśli podróżują w towarzystwie dorosłych podróżują za free. Na jedną kartę można przetransportować 4 dzieci. Co prawda podobno dotyczy to tylko rezydentów UK oraz dzieci do 11 roku życia, nie mniej jednak my naprawdę wyglądaliśmy jak turyści, a mój 13 letni syn jest wyższy ode mnie i nikt nas nie zatrzymywał ani o nic nie pytał. Nie byliśmy jednak zameldowani w hotelu ale w prywatnym domu i w razie kontroli podalibyśmy adres prywatny. Jedynie na Emirates Air Line trzeba było dokupić bilety dla dzieci. Żeby jednak nie było tak kolorowo, mąż raz zapomniał swojej oysterki i zapłacił kartą kredytową i zżarło mu 20 funtów za single trip :) Reklamacja już została złożona i teraz czekamy na odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 21 Sie 2017 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
A odbił ją wychodząc z metra ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 23 Sie 2017 17:49 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
To był przejazd autobusem, więc niezależnie od trasy powinien zapłacić 1.50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 29 Sie 2017 14:37 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Czy ktoś rejestrował kartę zbliżeniową z Polski. Nie mogę przeskoczyć pola kod pocztowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 29 Sie 2017 14:59 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Rejestracja na polski adres idzie bez problemu, sprobuj wersji z myslnikiem 00-123 albo bez myslnika 00123
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 20 Wrz 2017 12:12 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 6
Właśnie wróciłem z Lądka:)
Ojsterkę nabyłem na dworcu Liverpool str. kaucja zwrotna 5 funtów + załadowałem 30 funtów, żadnych formalności. Jeździłem 4 dni dość sporo omijając godziny szczytu w piątek i poniedziałek. W opcji pay as you go dobijasz do pewnego limitu i dalej jeździłem za darmo (w zależności od stref, ale nie przekraczałem 3 strefy) po 3 pełnych dniach + dojazd do autobusu lotniskowego dnia czwartego zostało mi na karcie 4,50 funta. Dla pojedynczej osoby na 3-5 dni jest to lepsza opcja niż travelcard.
Karta jest do odstąpienia bo nie miałem gdzie jej zwrócić a łapałem autobus gdzieś po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 01 Paź 2017 18:05 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Witam

Moje obserwacje. System transportu jest skomplikowany. Te złożone naliczenia i to ciągłe wyciąganie karty...Ja korzystałam z opcji contactless z walutową kartą debetową z Citi Handlowy do konta funtowego, z lekkim stresem że nie zadziała - bez przewalutowania i innych kosztów, co oczywiście jest b. dobre. Chciałam wyrobić kartę 7-day travelcard (papierową) na stacji kolejowej, bo tak mi wychodziło najsensowniej), ale niestety potrzeba do niej zdjęcia, jako że jest to bilet okresowy...niestety nie widziałam informacji o tym na stronie transportu londyńskiego.

Pozdrawiam
Kate
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 21 Paź 2017 08:22 

Rejestracja: 01 Sty 2017
Posty: 20
Trochę już się już połapałem ale co w przypadku kiedy mam naładowaną kartę i z strefy 2 jadę do 4 a potem wracam do 1 ? Jaki limit dzienny pobrany zostanie na karcie też 7,6 funta? Jadę na 5 dni i raczej poruszam się w strefie 1-2, może opcja z travel card będzie lepsza ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 21 Paź 2017 09:04 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
https://visitorshop.tfl.gov.uk/tfl/london-travelcard/

Tutaj masz info o travelcard, musisz policzyć, co ci się bardziej opłaca.

Wydaje mi się, że jak masz kartę naładowaną na strefy 1-2, a jedziesz do strefy 4, to naliczy się dodatkowa opłata, jak za bilet ze strefy 2 do strefy 4 i z powrotem ze strefy 4 do strefy 2. Może lepiej przetłuc się do tej strefy 4 jakimś autobusem - 1,50 bez względu na strefę, zależy oczywiście, gdzie jedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 21 Paź 2017 09:07 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 6
MARJAN71 napisał(a):
Trochę już się już połapałem ale co w przypadku kiedy mam naładowaną kartę i z strefy 2 jadę do 4 a potem wracam do 1 ? Jaki limit dzienny pobrany zostanie na karcie też 7,6 funta? Jadę na 5 dni i raczej poruszam się w strefie 1-2, może opcja z travel card będzie lepsza ?


Pobierze Ci nie więcej niż max opłatę za strefy 1-4 za ten dzień. Na stronie oyster jest tabelka z cenami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group