Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ALC-KRK => MAD-KRK
#101 PostWysłany: 01 Lip 2013 11:37 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Po prostu kup nowy bilet, wyjdzie taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: ALC-KRK => MAD-KRK
#102 PostWysłany: 01 Lip 2013 11:42 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 103
Loty: 280
Kilometry: 616 668
Tak właśnie myślałem. Ale znajomy, dla którego rezerwowałem te bilety (czyt. Pan Płatnik) chce mieć potwierdzenie tego założenia.

Orientujesz się jakie są koszty takiej zmiany po stronie FR? Różnica w cenie? Jakieś dodatkowe opłaty? Co z bagażem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 01 Lip 2013 14:23 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
amatorsportu napisał(a):
Tak właśnie myślałem. Ale znajomy, dla którego rezerwowałem te bilety (czyt. Pan Płatnik) chce mieć potwierdzenie tego założenia.

Orientujesz się jakie są koszty takiej zmiany po stronie FR? Różnica w cenie? Jakieś dodatkowe opłaty? Co z bagażem?


Zmiana lotu w Ryanair na tej trasie to bedzie:
190pln/40eur opłaty za zmiane("kara", liczone za kazdy odcinek za każdego pasażera - w tym przypadku 1os,1 odcinek czyli 190pln lub 40eur)+roznica w koszcie lotu (cena nowego biletu minus cena zaplacona) bez uwzględnienia oplaconego bagazu+ew. oplata za bagaz dla nowego lotu.

Jesli zadzwonisz na infolinie brytyjska/irlandzka to jest szansa (tzw. dobra wola konsultanta) na uniknięcie ponownej zapłaty za bagaż.

Mam nadzieję, że pomogłem? :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 01 Lip 2013 14:33 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Czyli wyjdzie taniej niż nowy bilet...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 01 Lip 2013 14:36 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
AFC napisał(a):
Czyli wyjdzie taniej niż nowy bilet...

Najprawdopodobniej tak.
shiver nieco się pospieszyl z odpowiedzią;)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 01 Lip 2013 14:40 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 4
czy kupując bilet w taryfie mini po przez stronę air france i zakładając sobie kartę flyingblue, muszę płacić 15euro za bagaż?
dzwoniłem na infolinie ale każda babka mówi mi co innego, jednak powiedziała mi żebym założył kartę i będę zwolniony z opłaty, a kolejna że będę zwolniony jak osiągnę jakiś tam poziom silver
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 01 Lip 2013 20:49 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Dawno nigdzie nie leciałem, pojutrze mam wylot do UK, kumpel ma dowód ważny do 20.01.2014. Wiem ze kiedyś / gdzieś był przepis że dokument musi być ważny co najmniej pół roku od wylotu. Powrót planujemy na sierpień, więc w międzyczasie granica pół roku minie. Lot wizzairem Polska-Anglia. Jest coś takiego, że dowód musi być ważny pół roku, czy tez mi się coś w głowie poprzestawiało?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 01 Lip 2013 21:26 

mmichal90 napisał(a):
Dawno nigdzie nie leciałem, pojutrze mam wylot do UK, kumpel ma dowód ważny do 20.01.2014. Wiem ze kiedyś / gdzieś był przepis że dokument musi być ważny co najmniej pół roku od wylotu. Powrót planujemy na sierpień, więc w międzyczasie granica pół roku minie. Lot wizzairem Polska-Anglia. Jest coś takiego, że dowód musi być ważny pół roku, czy tez mi się coś w głowie poprzestawiało?


Ze strony Ambasady RP w Londynie cytuję:
"
Informacje dla Polskich Turystów
WIELKA BRYTANIA

(Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej)


Stolica: Londyn

Waluta: funt brytyjski (GBP), na terytorium Szkocji oraz Irlandii Pn. funkcjonują odpowiednio funty szkockie i północnoirlandzkie (nie są one wymienialne poza terytorium Wysp Brytyjskich)

Język urzędowy: angielski
Inne języki: walijski, szkocki (gaelicki)

PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Wielkiej Brytanii jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Czyli jedyne ograniczenia to ważność i właściwy stan dokumentu pozwalający na potwierdzenie tożsamości.
Góra
 PM off  
      
#109 PostWysłany: 01 Lip 2013 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
@mmichal90: jak pisze gorny77, wystarczy że dokument jest ważny, żeby wejść do UK. Wrócić do PL można nawet na nieważny dowód/paszport. ;-) Polaka do Polski zawsze wpuszczą. Na ostatniej stronie paszportu jest nawet info o tym.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 02 Lip 2013 23:55 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Chaykin napisał(a):
@mmichal90: jak pisze gorny77, wystarczy że dokument jest ważny, żeby wejść do UK. Wrócić do PL można nawet na nieważny dowód/paszport. ;-) Polaka do Polski zawsze wpuszczą. Na ostatniej stronie paszportu jest nawet info o tym.


Poszukałem, i znalazłem informacje, że to czy na nieważnym dowodzie pozwolą Ci wrócić zależy od przewoźnika. LOT i EasyJet pozwalają a taki RyanAir na przykład nie wpuści bo takie ma przepisy i nie poradzisz. Sam byłem też świadkiem jak nie wpuścili Polaka na pokład Wizza z Bergamo do Katowic w zeszłym roku, stąd nie byłem pewny czy dowód musi mieć ważność pół roku czy po prostu musi być ważny.

A teraz inne pytanie, jutro wylot więc pakowanie trwa. Kumpel w UK poprosił żebym przewiózł mu silniczek do szyberdachu (taki nieduży klamot, waży to-to z kilogram, może ciut więcej). I tu pytanie: czy takie coś mogę w podręcznym mieć? Na stronach ULC można znaleźć iż "Duże gabarytowo i wagowo części samochodów, takie jak tarcze sprzęgła, tarcze hamulcowe, etc." nie mogą być przewożone w kabinowym bagażu, a w rejestrowanym w zależności od przewoźnika. Ja bym tego za duże gabarytowo nie wziął, ale jak to interpretować to nie jestem pewny... Ktoś może jakieś podobne doświadczenia miał? Ryzykować to w podręcznym żeby mi zabrali na bramkach czy wsadzić w rejestrowany?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 03 Lip 2013 21:37 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 2
Witam.Mam takie pytanie, zarezerwowałem bilety w Wizzair z Gdańska do Trondheim,i w locie powrotnym zaznaczyłem 2 bagaże rejestrowane, a okazuje się ze nie bedą mi potrzebne i wystarczy mi mały bagaz podreczny ten bezpłatny, czy jest możliwość anulowania tych bagaży na lot powrotny jak dzis zarezerwowalem bilety ??? Proszę o szybką odpowiedz, bo obawiam się ze kasa przepadła mi już:( POMOCY !!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 03 Lip 2013 21:45 

Jedyne rozwiązania:
- zaznaczyłeś opłacenie całości przelewem i przelewu bankowego nie wykonasz
- odwołają loty lub przeniosą godziny odlotów wtedy skorzystasz z prawa do rezygnacji
Jak nic z w/w wariantów nie wystąpi pieniądze za bagaż rejestrowany przepadły
Góra
 PM off  
      
#113 PostWysłany: 03 Lip 2013 21:52 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 2
Eh właśnie obawiam się że juz nie ma odwrotu w takiej sytuacji i pieniadze przepadły :( Zapłaciłem karta kredytową całość i już mi z konta wzięło kasę,ale bilet powrotny mam na 6 sierpnia dopiero i myslałem ze cos sie da jeszcze zrobić w tej sprawie no ale trudno.Dziekuje za odpowiedz.Jak ktos jeszcze ma w tej sprawie jakies uwagi prosze niech pisze....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 04 Lip 2013 08:47 

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 13
Witam
Czy istnieje wykupienie w Ryanaiarze takiego ubezpieczenia, ktore daloby mozliwosc zmiany danych, bez ponoszenia oplat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 04 Lip 2013 09:01 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Nie istnieje.

I temat do zamknięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 04 Lip 2013 14:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Pierwszy lot PLL LOT, proszę o wyrozumiałość:

1. Nie ma konieczności odprawiać się online, wystarczy zgłosić się na godzinę przed do stanowiska na lotnisku, tak?

2. Bagaż podręczny w economy to standardowe wymiary kabinówki i 8 kg. Czy poza tym można mieć torebkę albo laptopa? Czy wymiary i waga są sprawdzane tak restrykcyjnie jak w FR lub W6? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 04 Lip 2013 14:51 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
ciacho_majonez napisał(a):
Pierwszy lot PLL LOT, proszę o wyrozumiałość:

1. Nie ma konieczności odprawiać się online, wystarczy zgłosić się na godzinę przed do stanowiska na lotnisku, tak?

2. Bagaż podręczny w economy to standardowe wymiary kabinówki i 8 kg. Czy poza tym można mieć torebkę albo laptopa? Czy wymiary i waga są sprawdzane tak restrykcyjnie jak w FR lub W6? :)


ad. 1. Nie ma konieczności odprawy online. Zgłaszasz się do stanowiska, gdzie odbierasz karty pokładowe i ew. nadajesz (bezpłatnie) bagaż rejestrowany.
ad. 2 Nikt niczego nie sprawdza w praktyce.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Lip 2013 15:13 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
maciejwroclaw napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Pierwszy lot PLL LOT, proszę o wyrozumiałość:

1. Nie ma konieczności odprawiać się online, wystarczy zgłosić się na godzinę przed do stanowiska na lotnisku, tak?

2. Bagaż podręczny w economy to standardowe wymiary kabinówki i 8 kg. Czy poza tym można mieć torebkę albo laptopa? Czy wymiary i waga są sprawdzane tak restrykcyjnie jak w FR lub W6? :)


ad. 1. Nie ma konieczności odprawy online. Zgłaszasz się do stanowiska, gdzie odbierasz karty pokładowe i ew. nadajesz (bezpłatnie) bagaż rejestrowany.
ad. 2 Nikt niczego nie sprawdza w praktyce.


Czyli dopowiadając sobie: można mieć podręczny plus dodatkowo torbę z laptopem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 06 Lip 2013 19:09 

Rejestracja: 05 Lis 2010
Posty: 64
Tak. :)
Cytuj:
Dodatkowo, w ramach ceny biletu, jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą:
torebkę damską lub torbę męską lub
laptop lub
dla podróżujących z dziećmi - pokarm i składany wózek dla dziecka lub spacerówkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 07 Lip 2013 23:17 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Krótkie pytanie, był ktoś w ostatnio w piątek na Okęciu? Mam lot w następnym tygodniu i 4,5 godzinny layover, chciałbym wybrać się do miasta na chwilkę coś zjeść ale nie wiem jakie kolejki są do security w okolicach godziny 16-17.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group