Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Paryż
#21 PostWysłany: 26 Cze 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Bylam tam tydzien temu - byly zdaje sie 2 lokale o takiej nazwie, moze Ty trafiles do tego gorszego ;) ja placilam 5 eur - jak dla mnie porcja nie do przejedzenia (a potrafie zjesc naprawde duzo :D), bardzo mi smakowalo :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Paryż
#22 PostWysłany: 16 Sie 2013 11:18 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Ktoś kto był w ostatnim czasie w Paryżu mógłby polecić jeszcze jakieś miejscówki gdzie można tanio i dobrze zjeść ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#23 PostWysłany: 16 Sie 2013 11:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tanio to ile dla ciebie? Moge cy poleczyc tak kolo 12 euro jak chcesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#24 PostWysłany: 16 Sie 2013 11:27 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
każde info się przyda. Bo wizja codziennego jedzenia kebabów jest średnio przyjemna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#25 PostWysłany: 16 Sie 2013 11:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Chez Marie, na rue Gabrielle przy Monmarte

tutaj masz moja recenzje po angielsku
http://www.tripadvisor.co.uk/ShowUserRe ... ml#REVIEWS

i tu po polsku :)
viewtopic.php?f=209&t=31596&p=259312&hilit=chez#p259312
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#26 PostWysłany: 28 Sie 2013 22:57 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Jako że w Chez Marie wszystkie stoliki na zewnątrz były zajęte, poszliśmy do lokalu obok - Taverne de Montmartre. Menu praktycznie takie samo jak w Chez Marie. 12,90euro za 3 rzeczy - przystawka, danie główne, deser.
Jedzenie niby typowo francuskie- mi osobiście średnio tam smakowało. Przystawka - wybrałem coś a'la jajka sadzone z estragonem. Danie główne - wołowina w winie i w sosie (coś w tym stylu). Porcja bardzo mała, raptem 2-3 kawałeczki mięska, w małej miseczce. Na deser wybrałem jogurt. Zwykły jogurt naturalny w pucharku. Całe szczęście nie wzielismy nic do picia - np 0,5l piwa 6euro. Do posiłku dostajemy wodę mineralną za darmo :)
Koleżanka wybrała - 1. sałatkę z tuńczykiem - sałatka całkiem niezła, o dziwo. 2. makaron z sosem bolognese - porcja mała, ale drobne i małe osoby pewnie się najedzą. 3. również jogurt - nie dała rady zjeść , taki był "pyszny"...
Ogólnie knajpy nie polecam.

PS. Może pożałuję tego co powiem, ale tanio można zjeść w ... McDonaldzie. Hamburgery po 1euro. W Maku obok którego mieszkałem była promocja HappyHours, między 14:00 a 19:00 od pon do pt - 2xBigMac + 2x duże frytki + 2x duża cola = 9,90euro.
Niby w kebabach w okolicach Notre Dame można zjeśc kebaba z frytkami (frytki są podane w kebabie, a nie podane obok niego) za ok 4-5euro, z tym że za zjedzenie na miejscu dodatkowo doliczają 0,50e (jadłem w dwóch różnych knajpach, i w obydwu doliczali taki dodatek). Więc za 2 kebaby płaciliśmy 11euro. Bez napojów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#27 PostWysłany: 21 Wrz 2013 14:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Co wy na to, ktos testowal ?

http://en.parisinfo.com/discovering-par ... t-for-free
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#28 PostWysłany: 09 Gru 2013 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Czy ktoś spotkał się z opcją restauracji dla studentów w Paryżu? Niewadno słyszałem że są takowe i można w nich zjeść obiad za mniej niz 4 euro. Podobno wystarczy karta isic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#29 PostWysłany: 09 Gru 2013 18:19 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Ja polecam lokale wokół ronda Nation. Może nie jest najtaniej, od 10-14,5 euro za Menu, ale często lampka wina lub mała karafka na 2 osoby w cenie. Wybór lokali jest duży, a osobiście jadłem świetny stek wołowy w niedużej knajpce z Nation w nazwie (pewnie jest takich kilka).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#30 PostWysłany: 18 Lut 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Był ktoś ostatnio we Flunch? Jaka jest obecnie "minimalna" cena, aby móc przejść do części bezpłatnej?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#31 PostWysłany: 20 Lut 2014 17:48 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Może jakieś restauracje warte uwagi?
Niekoniecznie flunche?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#32 PostWysłany: 20 Lut 2014 22:35 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
sloniklbn napisał(a):
Może jakieś restauracje warte uwagi?
Niekoniecznie flunche?


- pizzeria speed rabbit - mają fajne promocje i dość smaczną pizze
- knajpki w okolicach kościoła Saint Severin - dużo francuskiej kuchni
- Marché des Enfants Rouges - rynek z kuchnią orientalną

opisałem parę w relacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#33 PostWysłany: 25 Mar 2014 15:55 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Polecam zaproponowaną powyżej restaurację Chez Marie - klimatyczne miejsce, na jednej z wąskich (ale niezatłoczonych) ulic Montmartre. Zestaw przystawka+danie główne+deser za 14 €. Jedzenie pyszne!

Dla oszczędnych zdecydowanie mogę polecić Fluncha koło centrum Pompidou - za cenę dania głównego 6,15 € można najeść się do syta dodatkami jak np. makaron z sosem i szparagi. Rewelacja!

Warto zajrzeć też w okolice metra St. Michel - jest tam spory wybór małych restuaracji z menu za 10-12 €. Może nie tak fajne knajpy jak Chez Marie, ale zajrzeć można.

Generalnie jadłem tylko w miejscach zaproponowanych tu na forum i nie żałuje. Dziękuję za porady!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#34 PostWysłany: 15 Cze 2014 21:00 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Podbijam temat.
Szukam konkretnej knajpy w której zostawię nie więcej niż 10 euro i skorzystam z bufetu bez żadnych ograniczeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#35 PostWysłany: 03 Wrz 2014 20:47 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Może ktoś polecić miejsce na tanie i dobre śniadanie w Paryżu? W promieniu 1km od Gare du Nord i w godzinach 5 - 7 rano :) Albo jakaś piekarnia dobra z bagietkami/rogalikami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#36 PostWysłany: 03 Wrz 2014 21:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Rzut beretem od Gare du Nord, na skrzyżowaniu Boulevard de Magneta i Rue de Maunegue jest fajna pattiseria z kanapkami, kiszami na zimno i na gorąco oraz kawa, herbata, soki, napoje. W tej okolicy jest kilka knajpek, gdzie można coś dobrego tanio zjeść.
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 04 Wrz 2014 16:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#37 PostWysłany: 03 Wrz 2014 23:22 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 14
Jedliśmy we flunchu na południu Francji (Avignon) w centrum handlowym Mistral. W lipcu. Minimalna cena posiłku to 6,15 euro. Do wyboru była ryba, ćwiartka kurczaka, lub stek. O 2-3 euro droższe były też w menu inne 'specjały'. Wybierasz jedną z tych rzeczy, potem do kasy. Płacisz i następnie przechodzisz do dodatków: makarony, warzywa, sosy - ile zmieścisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#38 PostWysłany: 04 Wrz 2014 16:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
PanTograf napisał(a):
Jedliśmy we flunchu na południu Francji (Avignon) w centrum handlowym Mistral.
W której to jest części Paryża?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#39 PostWysłany: 04 Wrz 2014 16:33 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 14
Wybacz, kilka wpisów wyżej było o flunchu i poszło tak z rozpędu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż
#40 PostWysłany: 07 Lis 2014 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2014
Posty: 4
Niedrogi obiad w Paryżu jest nie tylko mglistą mrzonką :)
Warto szukać takich miejsc - znaleźliśmy swego czasu taki miejsce na Rue de Rivoli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group