Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Lis 2021 11:41 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Kian luksusowe auta dostarcza się pod dom klienta (właściwie nie luksusowe też jeśli ma takie życzenie), więc Twoja oszczędność jak rozumiem to koszt dostawy auta a nie 1% jego wartości. Czy nie chodziło przypadkiem o to by jak najszybciej przejechać się nowym nabytkiem? ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Chodziło raczej o to, że salon z drugiego końca Polski dał mu po prostu lepszą cenę niż ten w jego okolicy. I nie był to luksusowy* wózek bo takie mają salony tylko w Warszawie albo Katowicach a klienci aut luksusowych nie szukają 1% rabatów ;)

* luksusowe to nie marki premium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Kian w styczniu ubiegłego roku tak kupowałem małe auto :D
Cena w Warszawie wynosiła 64 kPLN, w Gdańsku znalazłem za 59 kPLN
Bilet PKP do Gdańska kosztował 49 PLN, paliwo na powrót ok. 100 PLN.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:05 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dla mnie ktos kto kupuje hotel za 10k zamiast za 8,5k nie jest bogaty-jest po prostu glupi.

"Łatwo jest drogo kupic,trudno okazyjnie"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:08 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
monroe napisał(a):
Chodziło raczej o to, że salon z drugiego końca Polski dał mu po prostu lepszą cenę niż ten w jego okolicy. I nie był to luksusowy* wózek bo takie mają salony tylko w Warszawie albo Katowicach a klienci aut luksusowych nie szukają 1% rabatów ;)

* luksusowe to nie marki premium.

I co z powyższego powoduje, że nie można dostarczyć auta pod dom? Czy gdyby je dostarczyli lub klient sam zamówił "lawetę" to ten rabat 1% by przepadł?
Oszczędził koszt transportu jak rozumiem (pewnie z 1k) a nie 1% wartości auta jadąc po nie pociągiem i tylko o tym pisałem.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
LonDynia napisał(a):
Juz widze jak Bill Gates czeka Black Friday, wchodzi na TopCashback, kupuje hotel z promocyjnym kodem (którego znalezienie zajelo mu kilka godzin), placi karta kredytowa co daje 1% znizki i liczy na to ze cashback sie naliczy po to by mógl sobie wyplacic go na swojego PayPala :lol: :lol:


1% od nieruchomości to już kasa :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@LonDynia , skoro tylko bardzo bogaci tylko mogą sobie pozwolić to kto jest już bogaty? Polska klasa średnia-niższa?

Przede wszystkim wychodzisz z założenia, że na rezerwację tego hotelu mogą sobie pozwolić osoby dla których 10k to splunięcie. W rzeczywistości natomiast jest masa ludzi, dla których to drogo, ale akceptowalnie drogo. Poza tym niektórzy mają jedne wakacje w roku albo jadą na podróż poślubną. Mnóstwo niebogatych ludzi jest w stanie wywalić po kilka tysięcy za noc na Malediwach, więc jaki problem jeśli im się uroi słynny hotel w Dubaju? Na pewno są dobrze sytuowani, ale to nie znaczy, że są bogaci.

No i nie rozumiem czemu sprowadziłeś klientelę do najbardziej znanych sportowców, prezesów wielkich firm i tych co wygrali w totka. Tym ostatnim to już na pewno brakuje czasu, tyle lat pracowali na swój majątek :) W rzeczywistości bardziej rozrzutny przeciętny piłkarz ekstraklasy pozwoli sobie na taki hotel, bo tydzień w nim to będzie jakaś miesięczna wypłata z samego kontraktu. Jest mnóstwo "małych" milionerów - właściciel supermarketów w małym mieście rocznie zarabia na czysto nawet kilka milionów. Tak samo właściciel większej firmy transportowej albo jakichś mało znanych zakładów mięsnych. Jest mnóstwo dochodowych biznesów, które są do bólu proste, nie ma ich na giełdach, nie świecą na reklamach w telewizji, a ich właściciele nie mają nawet Instagrama. I mają często większy majątek niż zwycięzca lotka czy dobry piłkarz.

No i słabe porównanie z tym Gatesem, bo to koniec końców jeden z najbogatszych ludzi na ziemi i choćby chciał to możliwe, że nie skonsumuje swojego majątku. A jak dowodzi historia mnóstwo znanych sportowców i zwycięzców lotka zużywa swoje majątki nadzwyczaj szybko.

Może lepszy będzie przykład bardzo, bardzo znanego sportowca Filipa Starzyńskiego z Zagłębia Lubin, który zarabia 135 tys. zł miesięcznie? Nie stać go?
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
@ghostwriter, roznimy sie definicja slowa "bogaty". Bo np. czy osoba co zarabia 8tys zl na reke jest osoba bogata? Dla jednych tak dla innych nie. Tak samo z hotelem, jezeli rozmawiamy o hotelu 10k za noc ( a tu caly czas wszyscy schodza cenowo na tansze za pare tysiecy przez co bardziej dostepne ) to on bedzie dostepny tylko dla bardzo nielicznych, nawet przykladowa podroz poslubna - nikt z takich ludzi zarabiajacych 8k nie wylozy 70k za tydzien w hotelu :lol:
Ja za osoby bogate uwazam 5% najbogatszych w danym kraju i z doswiadczenia widze ze tym ludziom glownie brakuje czasu, czy to na szukanie, czy tez problemy na miejscu - w takim Ritzu np. jeden telefon jest w stanie zalatwic wszystko.

Jak widze po sobie, porównujac do siebie za czasów studiów - to teraz jestem bardzo bogaty :lol: - i kiedys cene ignorowalem - mam max budzet 100zl za noc i pierwszy lepszy hotel w tej cenie byl OK. Teraz spedzam o wiele wiecej czasu zeby zaplacic jak najmniej zeby zaoszczedzic - ale wg swojej definicji bogactwa ja zaliczam siebie do klasy sredniej - i dlatego tez mam czas na szukanie znizek 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
modny ostatnio termin "ulga dla klasy średniej" wg tej terminologii 5700 przychod brutto miesiecznie i jestes "średniak" jak ta lala :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Cytuj:
nikt z takich ludzi zarabiajacych 8k nie wylozy 70k za tydzien w hotelu :lol:


Raz, że fantazja ludzi jest nieobliczalna, dwa - to nadal 8k zarobków miesięcznie, czyli nieco więcej niż najniższa minimalna w Niemczech. Dystans do tych prezesów wielkich firm zaczyna się skracać. To że różnimy się definicją słowa bogaty to od razu zauważyłem, tylko nie rozumiem czemu zaliczyłeś do grupy bardzo bogatych jakąś wąską kategorię ludzi (znani sportowcy, wielcy prezesi), choć Twoje kryteria spełnia cała masa (zwykli przedsiębiorcy).

Cytuj:
jezeli rozmawiamy o hotelu 10k za noc ( a tu caly czas wszyscy schodza cenowo na tansze za pare tysiecy przez co bardziej dostepne ) to on bedzie dostepny tylko dla bardzo nielicznych,


Myślę, że w tym przypadku zwykli ludzie chcą akurat skorzystać z tego konkretnego hotelu ze względu na jego sławę czy określone właściwości i żadna alternatywa ich nie przekona. To trochę tak jakby chcieli popływać w basenie Marina Bay Sands, ale wzięli Marriotta bo był stówkę tańszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Noc w Marina Bay Sands jest na Booking za 2, 249 zł. To nie jest wcale tak drogo.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Kian napisał(a):
Kupilem luksusowe auto w salonie. Za dodatkowy 1% rabatu jechalem po odbior pociagiem na drugi koniec Polski.

Cytuj:
Dla mnie ktos kto kupuje hotel za 10k zamiast za 8,5k nie jest bogaty-jest po prostu glupi.

Bo nie jesteś bogaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@Japonka76 , A czy mi chodzi o to, że drogo czy o to, że ktoś chce spędzić czas w określonym hotelu i nie interesują go równie dobre, ale tańsze alternatywy? Marina Bay Sands jest tak samo unikalny jak Burj Al Arab.

No i dla mnie cena Marina Bay Sands to jest dość drogo, normalnie korzystam z dobrych hoteli, ale jednak w niższej cenie. Niemniej jak będę w Singapurze to zamierzam z niego skorzystać, bo hotel jest atrakcją samą w sobie. A jestem tylko przeciętniakiem i pewnie znacznie mniej bolałby mnie wydatek gdybym jeździł na wakacje tak jak normalni ludzie, a nie kilka razy do roku. Tym bardziej nie rozumiem czemu hotel 5 razy droższy miałby być dostępny jedynie dla bogaczy, którzy nie mają już na nic czasu.

Cytuj:
Bo nie jesteś bogaty.


@boots , no i tu dochodzisz do sedna problemu. Nie jest bogaty, a mimo wszystko kupił produkt dla bogatych. Czyli go stać i jednocześnie może szukać oszczędności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja tylko zauważyłam, że cena tego hotelu jest dużo niższa niż 10K+. A widzę, że nawet w innych terminach można zejść do 1500 zł za noc. To dla kogoś, kto chce tam zamieszkać dla fanu jest to przyjęcia. I to luxus dostępny dla prawie każdego z naszego forum.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
lluukk napisał(a):
I co z powyższego powoduje, że nie można dostarczyć auta pod dom? Czy gdyby je dostarczyli lub klient sam zamówił "lawetę" to ten rabat 1% by przepadł?
Oszczędził koszt transportu jak rozumiem (pewnie z 1k) a nie 1% wartości auta jadąc po nie pociągiem i tylko o tym pisałem.

Mój komentarz w żaden sposób nie deprecjonował Twojego, luz ;) Chodziło o to, że pisał o aucie "luksusowym", które "luksusowym" de facto prawdopodobnie nie jest. A skoro jechał po nie na drugi koniec Polski to zapewne dlatego, że wynegocjował sobie lepszą cenę niż obok siebie, tyle :)

Akurat dostarczenie samochodu na drugi koniec Polski byłoby nieopłacalne w tym przypadku bo musisz policzyć sobie koszt za kilometr x2 (tam i z powrotem). Dla kupującego to nieopłacalne w gruncie rzeczy (chyba że mamy na myśli faktycznie auta luksusowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:29 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
boots- gdybym byl bogaty wg Twoich kryteriow to nie siedzialbym tu z Wami ,ale w hotelu za 10k :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Oczywiście, że tak. I dlatego cały czas piszę, że Wasze opinie o zachowaniu ludzi bogatych bazują jedynie na Waszych wyobrażeniach, a nie na wiedzy o nich. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:48 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
A ja po cichu liczę na na konkurs "Mój znajomy jest bogatszy niż Twój" ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 30 Lis 2021 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
boots napisał(a):
Oczywiście, że tak. I dlatego cały czas piszę, że Wasze opinie o zachowaniu ludzi bogatych bazują jedynie na Waszych wyobrażeniach, a nie na wiedzy o nich. ;)


Tym razem musze przyznac racje koledze boots. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 30 Lis 2021 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
lluukk napisał(a):
A ja po cichu liczę na na konkurs "Mój znajomy jest bogatszy niż Twój" ;)


A ja na wrzutki UPO z PIT-36L :D albo DSF-1 :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group