Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:

Kod:
Nazwa hotelu:[b].......[/b]

Twój status w programie lojalnościowym:[b].......[/b]

Rodzaj zarezerwowanego pokoju:[b].......[/b]

Przywileje otrzymane w związku ze statusem:[b].......[/b]

Stawka za zarezerwowany pokój (np. pełna, punkty, punkty + dopłata, BRG):[b].......[/b]

Twoje doświadczenia związane z pobytem w saloniku (Executive Lounge; o ile otrzymałaś/eś):[b].......[/b]

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat pokoju oraz hotelu. Czy polecił(a)byś ten hotel innym?:[b].......[/b]

Inne uwagi:[b].......[/b]


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:13 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Czy rezerwacje przez pośredników dodane do konta IHG policzą się do fast tracka na Golda?
Pamiętam, że dostałem w ubiegłym roku za takie noce jakieś minimalne punkty ale nie pamiętam czy wliczały się wtedy do fast tracka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 464
niebieski
Na 99% nie. Bedziesz je mial na koncie jako pobyty niekwalifikowane do statusu (a tym bardziej do opcji fast-track). Ten 1% zostawiam na blad systemu / czlowieka ;)

A punkty pewnie dostales za jakies dodatkowe zakupy, np batonik z mini-bar'u.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#243 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:48 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Co do IHG i np booking.com.

Udało mi się zrobić z nich pobyt kwalifikowany - przez ich Customer Service.
Pobyt rezerwowany przez booking.com, na wstępie był opisany jako "pobyt niekwalifikowany", po dwóch mailach do IHG Awards CS przerobili mi na kwalifikowany i policzył się także do Set Your Sights.

Myślę, że podobnie da się zrobić w Twoim przypadku i pobyt także zakwalifikuje się do Fast Tracka (to pewnie będzie zależało od podejścia do customer service).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#244 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:49 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Na pewno za nic nie płaciłem w tym hotelu, a dostałem punkty. Noc nie jest kwalifikująca ale punkty są kwalifikujące. Znalazłem to w historii konta.
I już się pogubiłem czy to się zaliczało do fast tracka, czy nie. :roll:

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 31.15 KiB | Obejrzany 6519 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 26 Mar 2015 11:17 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nie
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#246 PostWysłany: 26 Mar 2015 20:29 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 381
niebieski
Misiatek napisał(a):
Na pewno za nic nie płaciłem w tym hotelu, a dostałem punkty. Noc nie jest kwalifikująca ale punkty są kwalifikujące. Znalazłem to w historii konta.
I już się pogubiłem czy to się zaliczało do fast tracka, czy nie. :roll:


Miałem to samo w jednym z hoteli InterContinental. Otrzymałem ponad tysiąc punktów za nockę na Best Price Gurantee. Noc nie liczyła się do statusu, także do Fast Track ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#247 PostWysłany: 29 Mar 2015 23:38 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
InterContinental De La Ville Roma

Twój status w IHG
Ambassador (Gold), status dziewczyny

Czy polecasz ten hotel?
NIE (przynajmniej nie ten pokój który dostaliśmy i te oficjalne stawki 250-300 EUR/noc, za ITN ok)

Jaki pokój zarezerwowałeś?
STANDARD ROOM - Przez IHG (dwie nocki za free z ITN)

Jaki pokój otrzymałeś?
DELUXE ROOM

Bonus
butelka wina
4 jabłka
1 woda
późny check-out do 16:00 (zostaliśmy do 13)
jakaś karteczka hotelowa z podpisem menadżera.


Executive Lounge
Nie wiem nie korzystaliśmy, chyba tam nawet nie ma.

Zalety
ze 100 m od Schodów Hiszpańskich (jeśli to jakaś zaleta:)


Wady
Hotel jest dość leciwy w starej kamienicy, w nocy w pokoju co chwile coś pukało stukało, a od ulicy pokoju nie polecam, zbyt duży ruch samochodowy.
Dostaliśmy pokój niby Deluxe (nie jestem tego do końca pewien) na pierwszy piętrze taki graniczny chyba z następnym budynkiem. Są tam i dużo lepsze pokoje, także za resztę się nie wypowiadam.
Brak zestawu do kawy/herbaty, brak filiżanek. Brak kapci, o wszystko trzeba było się dopominać.
Nie jestem pewien czy dla punktowiczów albo BPG i takich typu ITN nie maja specjalnych przeznaczonych pokoi:>, bo szczerze to du.. nie urywał a recepcjonista go zachwalał:)
Pełno nie doróbek rodem z 5* hoteli w Egipcie:> (typu przytkana wanna był nawet hydraulik i ją przepychał:), przybrudzone ściany, powyszczerbiane podłogi itd.

Stosunek jakość/cena
Tak jak wspomniałem za normalna stawkę w życiu nie zdecydowałbym się na taki pokój, bez fajerwerków.
Jako że dwie nocy były voucherowe/ITN także jakoś można to przełknąć.
Hotel i pokoje urządzone w stylu klasycznym, jak ktoś lubi być w "ala" muzeum to będzie zadowolony.
Spodziewałem się że dziewczyna dostanie znacznie ciekawszy pokój na tego Ambassadora (przy najmniej bez tych wad:)
Podatek oczywiście od 5* 7 EUR/noc/osoba
Góra
 Profil Relacje PM off
bobo77 lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 25 Kwi 2015 21:12 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Czy przy rezerwacji dla "kogoś" jest szansa na otrzymanie punktów i zaliczenie nocek do statusu?
W scenariuszu bookuje pokój dwuosobowy mogę dopisać "że meldować się będzie druga osoba" i jest szansa na punkty, zaliczenie do statusu itd.
Pytanie czy jak zabookuję pokój 4os i na checkinie pojawią się 4 osoby (wpiszę oczywiście, że meldować się będzie ktoś inny) a nie 3 (że niby ja dotrę później), to czy:
- będą się czepiać ewentualnie ich nie wpuszczą a kasa za nocleg zejdzie
- czy zaliczą taki pobyt mi do statusu i mam szanse na punkty (zakładam, że kolega nie weźmie faktury na siebie)

Z góry dzięki za pomoc i informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 25 Kwi 2015 22:42 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wpuszczą go na 100% jeśli będzie podany jako drugi gość, a w komentarzach napiszesz, że on będzie robił check-in. Czy dostaniesz punkty? To zależy od konkretnego hotelu. Pamiętaj, że kolega zostanie poproszony na recepcji o kartę kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 25 Kwi 2015 23:11 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Kartę kredytową w HIX? W Ic to pamiętam ode mnie żądali, ale w HIX nie kojarzę..ale może i tak było ;)
Drugi gość to może by było i łatwo jakby szedł sam), tylko przy pokoju 4 os idealnie jakby do check-inu podeszły tylko 3, a jak podejdą cała czwórka...to może być lipa ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 26 Kwi 2015 00:27 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Nie bardzo rozumiem, to niech podejdzie jedna, w czym problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 28 Kwi 2015 01:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Czy ktoś może był w Crowne Plaza w Bukareszcie z PB? Na co tam można liczyć z Goldem? Pytam bo mam możliwość upgradu do Club Room za 23 euro a nie wiem czy warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 28 Kwi 2015 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Byłem w CP Bukareszt z PB w zeszłym roku. Bardzo fajny hotel. Byłem z platyną i dostałem upgrade do Club Room. Pokój fajny, ale czy dopłaciłbym 23 Eur za upgrade? Chyba nie.
Opis CP Bukareszt tu:
ihg-rewards-club-plat-gold-upgrade-i-inne-benefity,1522,35200?start=120#p410961

Spróbuj ponegocjować mailowo upgrade za free przy Goldzie. Mogę Ci przesłać na PW maila do życzliwej osoby w recepcji CP Bukareszt ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kendi uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 30 Kwi 2015 23:03 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Intercontinental Malta

Twój status w IHG
Ambassador (Gold),

Czy polecasz ten hotel?
TAK (standardowa cena to 200 EUR/noc, jednak otrzymany z ITN free night)

Jaki pokój zarezerwowałeś?
DELUXE ROOM - (noc za free z ITN)

Jaki pokój otrzymałeś?
SUPERIOR ROOM

Bonus
szampan urodzinowy,
czekoladki
3 jabłka
1 duża woda
późny check-out do 16:00 (zostaliśmy do 17.30)
karteczka hotelowa z podpisem menadżera.
karteczka urodzinowa

Executive Lounge
W trakcie przebudowy, ten typ pokoju nie ma, można odpłatnie dokupić (po zakończeniu remontu)

Zalety
w samym centrum St. Julians, Malta
piękny basen
komfortowy pokój
znakomita obsługa


Wady
Hotel ma zużyte wew. basen i sauny

Stosunek jakość/cena
Hotel i pokoje nowoczesne.
Noc darmowa z ITN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 01 Maj 2015 18:17 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Jeśli źle wybrałem wątek to przepraszam ale nie miałem pomysłu gdzie to zamieścić.

Miałem rezerwację na lipiec - 3 noce w Holiday Inn Express Girona. Rezerwacja za punkty - 15k/noc.
Przedwczoraj dostałem maila, że rezerwacja anulowana - zero tłumaczenia, punkty zwrócone.
Napisałem maila i do IHG i do tego hotelu, 2 dni i cisza.

Na stronie IHG i u pośredników pokoje w tym hotelu nie są dostępne na kolejne miesiące. Tak jakby hotel się zawinął - może jakiś remont albo odejście z sieci IHG.

Czy można u nich dostać jakąś rekompensatę? Bo jednym słowem lekko zostawili mnie na lodzie. Niby to lipiec ale ja swoje wakacje częściowo zaplanowałem pod ten hotel - lot do Girony a potem ma Majorkę. Gdybym wiedział, że tych punktów nie wydam bo hotel niedostępny to bym odpuścił pewnie Gironę. A teraz jak bilety kupione to nic nie zmienię.
I się zastanawiam czy można tu coś jeszcze ugrać. Sam fakt odwołania rezerwacji bez słowa wyjaśnienia uważam za żenujący.

Status teraz mam Club po 2 latach w Goldzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 05 Maj 2015 13:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
danziger napisał(a):
Byłem w CP Bukareszt z PB w zeszłym roku. Bardzo fajny hotel. Byłem z platyną i dostałem upgrade do Club Room. Pokój fajny, ale czy dopłaciłbym 23 Eur za upgrade? Chyba nie.
Opis CP Bukareszt tu:
ihg-rewards-club-plat-gold-upgrade-i-inne-benefity,1522,35200?start=120#p410961

Spróbuj ponegocjować mailowo upgrade za free przy Goldzie. Mogę Ci przesłać na PW maila do życzliwej osoby w recepcji CP Bukareszt ;)


Ja spędziłem ostatni weekend w tym hotelu i raczej nie polecam. Mam Golda, więc może z Platyną to lepiej wygląda.
Na początek dostałem pokój, na którego balkon prowadziła kładka ze stojącego nieopodal rusztowania. W koszu były śmieci po poprzednich gościach. Zażądałem zmiany i szybko dostałem, ale w nowym był zestaw dla jednej osoby (a byliśmy we dwójkę) - jedna butelka wody, jeden szlafrok itd.
Gdy potem poprosiłem o późne zameldowanie, to powiedzieli, że "tym razem zrobią dla mnie wyjątek".
Obsługa generalnie niezbyt sympatyczna i nie posiadająca podstawowej wiedzy o samym mieście. Np. powiedzieli, że taxi na dworzec powinna kosztować 20-25 lei. Jechałem ze 4 razy tą trasą i ani razu nie zapłaciłem więcej niż 10.
Oprócz tego w okolicach hotelu nie ma praktycznie nic - do jakiegokolwiek sklepu czy knajpy (oprócz hotelowej) trzeba jechać. Na szczęście taksówki przyjeżdżają niemal na gwizdek i są wręcz porażająco tanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 05 Maj 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Holiday Inn Express Kona

Twój status w IHG
Gold

Czy polecasz ten hotel?
TAK

Jaki pokój zarezerwowałeś?
Standard Room

Jaki pokój otrzymałeś?
Standard Room

Bonus
butelka wody + bakalie lub 300 punktów na konto

Executive Lounge
brak

Zalety
blisko lotniska
fajny basen
świetne jacuzzi
komfortowy pokój
nowoczesna siłownia
pachnie nowością

Wady
Fatalne śniadanie (jak to w USA)

Stosunek jakość/cena
Przy cenie standardowej ok. 120 USD jest to jednak dosyć drogi obiekt. Jeżeli ktoś jednak szuka noclegu w b.dobrych warunkach to będzie zadowolony. Kilka fotek umieściłem na blogu: http://explore-world.you2.pl/big-island ... y-hawajow/ (końcówka wpisu).
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 06 Maj 2015 00:26 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 17
Intercontinental Bangkog

Paltinum Ambassador

Czy polecasz ten hotel?
Tak
Jaki pokój zarezerwowałeś?
club
Jaki pokój otrzymałeś?
club suites
Napisz coś o pokoju
duży, pobyt w 3 osoby z dostawką, widok na miasto
Executive Lounge
Tak :) chyba najlepszy IC w jakim byłem. Bardzo miła obsługa, w ciągu dnia przekąski, soft drinki, kawa i herbata, wieczorem happy hours z drinkami i kolacją, obsługa na bieżąco wymieniała puste szklanki i kieliszki a pod koniec ok 19:30 podchodzili i pytali się czy chcemy dodatkową "kolejkę" bo zamykają barek.

Zalety
Dobra lokalizacja, super obsługa, bogate śniadanie, super club Lounge
Wady

Stosunek jakość/cena
bardzo dobry

-- 06 Maj 2015 00:41 --

Holiday Inn Resort Koh Phi Phi

Twój status w IHG RC
Platinum Ambassador
Czy polecasz ten hotel?
Zdecydowanie tak
Bonus
drinki powitalne, bon na darmowy drink w barze
Jaki pokój zarezerwowałeś?
Garden Bungalow 3 noce za punkty
Jaki pokój otrzymałeś?
Beachfront Bungalow
Napisz coś o pokoju
duże z łóżkiem King i dostawką, bezpośrednio przy plaży, kapcie, ręczniki plażowe, szlafroki, mała lodówka, codziennie donoszona woda w butelkach
Executive Lounge
brak

Zalety
super położenie, piękna plaża i rafy koralowe, możliwość skorzystania z wynajęcia łódki na wycieczkę (cena na 3 osoby lepsza niż w biurze w porcie), bogate śniadania, możliwość wypożyczenia kajaków i sprzętu do snurkowania
Wady
brak
Stosunek jakość/cena
noce za punkty, dodatkowy koszt śniadania 15 euro za 2 osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 11 Maj 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Crowne Plaza Wilno
Pobyt 3 noce za punkty PB.

Twój status w IHG RC
GOLD

Czy polecasz ten hotel?
TAK

Jaki pokój zarezerwowałeś?
STANDARD

Jaki pokój otrzymałeś?
EXECUTIVE

Napisz coś o pokoju
Pokój czysty, przestronny. 2 wody+czekoladki gratis. Czajniczek, kawa, herbata, szlafroki z kapciami, przyzwoite kosmetyki w łazience...

Zalety
Położenie relatywnie blisko starówki w Wilnie, w spokojnej dzielnicy.
Dla członków IHG przyzwoite śniadania gratis + gratis dostęp do basenu i sauny.
Otrzymaliśmy 2 x voucher na welcome drink oraz późny check-out o 15.30
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 15 Cze 2015 21:48 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Holiday Inn Express Mongkok

Twój status w IHG
Gold

Czy polecasz ten hotel?
TAK

Jaki pokój zarezerwowałeś?
HOLIDAY INN EXPRESS ROOM

Jaki pokój otrzymałeś?
j.w. z łóżkiem typu queen

Bonus
dwie owieczki - zabawki dla dzieci,
cztery puszki coli w szmacianej torebce z logo HI,
4 buteleczki wody mineralnej (250 ml),
późniejszy check-out do 14:00.

Executive Lounge
Nie ma.

Zalety
- hotel nowy - dopiero co otwarty - wszystko błyszczy nowością,

Wady
- mimo, że to HI Express śniadanie było ograniczone do 4 gotowych zestawów, bez możliwości jakiejkolwiek zmiany. O godzinie 10 pozostały do wyboru już tylko 2 zestawy!
Jedyne co było ogólnodostępne to: sok jabłkowy (o 10 niedostępny), sok pomarańczowy, kawa i herbata.

Stosunek jakość/cena
Cena w (super) promocji to 320 zł/nocleg. Standard (poza śniadaniami) typowy dla hoteli HIE. Jak na 4 osoby (2 dorosłe + 5-latka + 7-latek) i prawie ścisłe centrum nie jest żle.

-- 15 Cze 2015 22:27 --

InterContinental Hong Kong

Twój status w IHG
Gold

Czy polecasz ten hotel?
TAK, gdyby nie ta cena

Jaki pokój zarezerwowałeś?
INTERCONTINENTAL SUPERIOR ROOM (od razu przy rezerwacji poprosiłem o pokój z widokiem na wybrzeże)

Jaki pokój otrzymałeś?
INTERCONTINENTAL HARBOUR VIEW ROOM

Bonus
- świeże owoce (jabłko, gruszka, najsłodsza pomarańcza jaką jadłem w tym dziesięcioleciu, pitahaya)
- czasopisma - nie skorzystałem
- voucher na drink powitalny (bezalkoholowy) - nie skorzystałem,
- późny check-out do 14:00,
- karteczka hotelowa z podpisem menadżera.

Executive Lounge
Nie wiem - nie korzystałem

Zalety
- położenie - jeżeli stać kogoś na hotel za 1000 zł to powinien dopłacić 150 zł za południowy widok,
- wszystkie zalety 5* hotelu

Wady
- mimo, że teoretycznie można było się meldować od 14 to o 15 wciąż pokój nie był gotowy - w ramach rekompensaty zostaliśmy zaproszeni do restauracji na 4 darmowe bezalkoholowe drinki (w tym super mrożona kawa),
- po fasadzie widać upływ czasu (w środku wszystko OK).

Stosunek jakość/cena
Jeden z lepszych hoteli w jakich byłem. Czy warty 1000 zł w wersji podstawowej? Dla kogoś przyzwyczajonego do tej klasy hoteli na pewno tak. Dla przeciętnego Kowalskiego to trochę inna bajka.
Dla mnie był to pobyt darmowy - spaliłem 50000 pkt w programie lojalnościowym IHG.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group