Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Berlin - kilka pytań
#1 PostWysłany: 09 Paź 2013 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Jako, że w weekend jadę na 1 dzień do Berlina mam kilka pytań, za odpowiedzi na które będę wdzięczny :-)

1. Czy znacie jakiś punkt widokowy, z którego można zrobić zdjęcie całego Berlina? Wieża telewizyjna odpada, bo nie chcę bulić im kasy za wjazd na górę, poszukuję albo czegoś tańszego, albo czegoś darmowego. No i czy w tym punkcie będzie na tyle bezpiecznie, aby o 20:00, jak już będzie ciemno, pójść ze statywem i aparatem i zrobić zdjęcia również nocą?
2. Zarezerwowałem sobie darmową, 3,5-godzinną, wycieczkę po Berlinie wraz z Brewer’s Walking Tours. Zapłaty za to dla przewodnika nie ma, ale należy dać napiwek. I teraz pytanie: w jakiej wysokości jest to mile widziane? Normalna wycieczka kosztuje z tego co widziałem 15 euro, więc czy jak dam 5 euro napiwku, to nie będzie to fau pax i nie wyjdę na polaka-cebulaka? ;-)
3. Ta darmowa wycieczka - rozumiem, że obejmuje wszystkie te najważniejsze zabytki typu brama Brandemburska, itp.?
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Paź 2013 23:51 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Darmowy punkt widokowy z super widokiem to Reichstag z wejściem na taras widokowy w kopule budynku można przy okazji zwiedzić cały więcej informacji w linku poniżej jednak przed przyjazdem trzeba się zarejestrować i zabookować wejście min 24h wcześniej. Wejście darmowe widok niezły ale z wyższych to np. Sony Center tylko nie wiem jak tam z wejściem przy pomniku Holocaustu jest też Hotel z tarasem na dachu nie pamiętam ulicy ale pomnik łatwo znaleźć bo wygląda jak labirynt i jest na tyłach ambasady USA (Unter den Linden) przy bramie brandenburskiej. Sony Center zaś przy Potsdamer Platz. Myślę, że możesz spróbować też wjazd do Park Inn na Alexander Platz specjalnie nikt tego nie pilnuje bo dużo osób tam łazi na skróty pozatym jest przez hotel wejście do Burger Kinga czy innego fast fooda wieć parter hotelu jest jak galeria handlowa. Nie wiem tylko czy na górze z korytarza jest widok na miasto


http://www.bundestag.de/htdocs_e/visits/kupp.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Paź 2013 00:40 

Wjazd na wieże kosztuje obecnie 12 e ,ale przy wejściu do dworca kolejowego obok Alexanderplatz i przy tym strefowym zegarze czasu na świecie na placu stoja goście co oferowali mi bilecik za 4 e. Warto zkręcić się i sprawdzić wiarygodność ,ja nie skorzystałem.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Paź 2013 09:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Co do przewodnika ja im dałem po 5 euro za osobę (ja i dziewczyna) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Paź 2013 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :-)

Łączony post:
Zeus - powiedz mi jeszcze, co zwiedzaliście w ramach tej wycieczki?
_________________
Podróżuję i fotografuję.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 02 Lis 2013 01:09, edytowano w sumie 1 raz
łączę posty, proszę korzystać z opcji "zmień"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Paź 2013 10:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ja bylem tutaj http://www.newberlintours.com/daily-tou ... -tour.html

Pariser Platz
The Brandenburg Gate
The Reichstag
The Memorial to the Murdered Jews of Europe
The Site of Hitler’s Former Bunker
Luftwaffe HQ
The 17. June Memorial
The Berlin Wall
The Former SS Headquarters
Checkpoint Charlie
The 1920s Cabaret Mile
Gendarmenmarkt
Bebelplatz
The Old Royal Boulevard
Neue Wache
The TV Tower
Museum Island

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lis 2013 00:46 

Rejestracja: 19 Lip 2012
Posty: 4
Mam pytanie czy bilet dobowy ABC za 7,2 bvg jest ważny na kolej regionalną np RB22 z lotnisko SXF do Poczdamu ?
Czy jest lista pociągów db w których bilet obowiązuje, niby jest mapka i z której wynika że można jeździć db na tym bilecie ale tak do Końca to nie wiem? I gdzie go skasować na SXF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lis 2013 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Ja polecam Victoria Park (Kreuzberg) i wejście na szczyt góry, jak już nie ma liści na drzewach jest świetny widok, a na szczycie świetny klimat!! Wejście od Methfessel strasse.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lut 2014 17:44 

Rejestracja: 21 Mar 2010
Posty: 91
Mam pytanie.. Czy bilet jednodniowy, w środkach komunikacji w Berlinie, kasujemy raz - podczas pierwszej podróży, czy za każdym razem kiedy wsiadamy do pojazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lut 2014 17:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
raz
Góra
 Profil Relacje PM off
szkoda lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Mar 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Jeśli to ogólny wątek to i ja sie przyłączę ;)
Czy w okolicy Berlin Messe są centra handlowe? :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Mar 2014 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
pawi napisał(a):
Jeśli to ogólny wątek to i ja sie przyłączę ;)
Czy w okolicy Berlin Messe są centra handlowe? :-)

Jakis Primark ? :-)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2014 16:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
marek_psk napisał(a):
Czy jest lista pociągów db w których bilet obowiązuje, niby jest mapka i z której wynika że można jeździć db na tym bilecie ale tak do Końca to nie wiem? I gdzie go skasować na SXF?

Niemcy są przodownikami w kwestii integracji, więc to u nich jakby oczywiste. Kupujesz bilet na daną strefę i jeździsz praktycznie wszystkim, co się rusza (autobusy regionalne, pociągi, tramwaje wodne*, niezależnie od przewoźnika). Nie można tylko pociągami dalekobieżnymi (IC/EC/ICE), ale też nie do końca, bo na stronie VBB można znaleźć wykaz pociągów IC/EC, w których jest ważny, w tym chyba nawet w naszym "Wawelu".
* - polecam linię F24. To zwykła łódź wiosłowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2014 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
patrykdo napisał(a):
pawi napisał(a):
Jeśli to ogólny wątek to i ja sie przyłączę ;)
Czy w okolicy Berlin Messe są centra handlowe? :-)

Jakis Primark ? :-)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


Chodziło mi o coś, gdzie można się poszwędać, ala Złote Tarasy czy coś;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2014 17:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Masz np w Alexander Platz, Potsdamer, nie daleko Zoo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2014 17:22 

Rejestracja: 21 Mar 2010
Posty: 91
Swoją drogą, jeżeli ktoś wpadłby na pomysł jazdy do Berlina tylko na zakupy w Primarku to odradzam. Ubrania tak niskiej jakości w tych cenach można i kupić w Polsce. Fakt, że może nie w 'galerii handlowej', ale i bez tłumu ciapatych i ogromnych kolejek do przymierzalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Mar 2014 17:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Myslałem ze pyta teraż ogółem :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Mar 2014 17:26 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
Jadę w piątek z grupą znajomych do stolicy Niemiec, w związku z czym też chciałbym zadać kilka pytań.

1) Czy możliwy jest nocleg na dworcu w Berlinie? Czy jest tam w miarę ciepło, czy ochrona wyrzuca wszystkich, którym zdarzy się przysnąć? Ktoś z Was może próbował się tam przekimać i wie lepiej jak to wygląda w praktyce?
2) Na samym dworcu pewnie można zostawić bagaże, ale czy ktoś się orientuje jak to wygląda cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Mar 2014 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Zeus napisał(a):
Myslałem ze pyta teraż ogółem :/


Po ITB 6.03 będę miał trochę czasu, a że autobus do Polski mam o godz 22:00 obok Messe Nord, to nie opłaca mi się do centrum jechać. Chciałem sie po prostu poszwędać i gdzieś usiąść;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2014 17:35 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
Hehe, czas pokaże :) Po prostu mamy kiepską sytuację finansową, a nie wyobrażamy sobie opcji, w której tam nie pojedziemy. Generalnie nastawiamy się na imprezowanie, nie potrzebujemy super warunków, wygodnych foteli. Możemy spać na ziemi w śpiworze. Chodzi nam głównie o trochę ciepła i możliwości zażycia 3-5 godzin snu.

Właśnie chodzi mi o to czy jest to w ogóle możliwe, co z ochroną, co z innymi koczującymi na dworcu ludźmi itd. Prosiłbym o jakiekolwiek opinie kogoś kto próbował, lub dobrze wie jak to rzeczywiście wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group