Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Kwi 2014 07:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3025
srebrny
Aron napisał(a):
Też mieszkałem w Meininger Hotel - zaraz obok masz stację S-Bahn, co ważne tam są ważne bilety na strefę AB. Natomiast samo lotnisko to strefa C, czyli droższe bilety. Korzystałem z transferu z lotniska, polecam. Później bilety na strefę AB.

Różnica między cenami AB, BC, ABC jest symboliczna (6,70, 7,00, 7,20). Za to gdy się ktoś pomyli i zamiast ABC kupi BC (kiedyś się rąbnąłem przez pośpiech), to dokupienie AB jest już przykrą koniecznością, bo zamiast 7,20 wychodzi 13,70.
Swoją drogą automaty u nich potrafią być wszędobylskie (nawet pod blokami) i można w nich kupować nawet bilety roczne, ale już powoli wdziera się do nich zaraza owczego pędu do biletów na kartach elektronicznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#42 PostWysłany: 28 Kwi 2014 11:05 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
obibok napisał(a):
Aron napisał(a):
Też mieszkałem w Meininger Hotel - zaraz obok masz stację S-Bahn, co ważne tam są ważne bilety na strefę AB. Natomiast samo lotnisko to strefa C, czyli droższe bilety. Korzystałem z transferu z lotniska, polecam. Później bilety na strefę AB.

Różnica między cenami AB, BC, ABC jest symboliczna (6,70, 7,00, 7,20). Za to gdy się ktoś pomyli i zamiast ABC kupi BC (kiedyś się rąbnąłem przez pośpiech), to dokupienie AB jest już przykrą koniecznością, bo zamiast 7,20 wychodzi 13,70.
Swoją drogą automaty u nich potrafią być wszędobylskie (nawet pod blokami) i można w nich kupować nawet bilety roczne, ale już powoli wdziera się do nich zaraza owczego pędu do biletów na kartach elektronicznych.


Jest takie cos w taryfie jak Anschlussfahrausweis - rozszerzenie naszej karty. Czyli mozna sobie kupic np. Bilet tygodniowy na strefe AB, i dokupic ten jeden dodatkowy bilet na pojedynczy dojazd do SXF. Kosztuje to ok.1,4€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Kwi 2014 15:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3025
srebrny
A oczywiście, tyle że to wychodzi drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:55 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Czy jak kupię Tagesticket na VBB z Berlina do Brand (Tropical Island) to po powrocie do Berlina mogę również jeździć komunikacją miejską na tym bilecie ? U-bahnem, s-bahnem, autobusami, tramwajami czy tylko pociagami RE ?

I mały offtop: zna ktoś strony z kuponami znizkowymi a'la GroupOn lub generatory dla Niemiec ? Znalazlem groupon.de i dailydeal.de. Owszem jest sporo z ofertami na zakupy czy podróże, ale ja bym chciał sie skupić na ofertach na jedzenie lub wstępem do berlińskich/niemieckich atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:12 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
wydaje mi się ze karta welcomeberlin opłaca się przy podrózy z dziećmi bo na każdą kartę mozna wozić je za darmo a w bilecie jednodniowym mają tylko zniżkę. Poza tym warto uwzględnić godzinę przyjazdu i wyjazdu bo bilet zwykły ważny jest od godziny skasowania do 3.a.m. dnia następnego. Przy welcomecard są to np 48 h od skasowania, jak przyjazd jest po południu i wyjazd do południa to się opłaca welcomecard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3025
srebrny
Manuel napisał(a):
Czy jak kupię Tagesticket na VBB z Berlina do Brand (Tropical Island) to po powrocie do Berlina mogę również jeździć komunikacją miejską na tym bilecie ? U-bahnem, s-bahnem, autobusami, tramwajami czy tylko pociagami RE ?

Wszystkim. Natomiast o ile pamiętam, w taryfie VBB jest oficjalnie tak, że o ile bilet dzienny miejski jest nieograniczony, to bilet na wyprawę ze wskazaniem miejscowości służy teoretycznie na dojazd i powrót, choć też nazywa się dziennym. Ale oczywiście przez powrót do Berlina należy rozumieć powrót do dowolnego miejsca w Berlinie, więc w praktyce i tak można dość swobodnie jeździć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 02 Maj 2014 14:08 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: automaty na stacjach metra (U-bahn) przyjmują wyłącznie monety o nominale max. 2€ i płatność kartą Maestro. Nie przyjmują Visy ani Mastercarda. Automaty na stacjach S-bahn przyjmują monety i banknoty do 20 €. Kart podobnie nie przyjmują. To dosyć duży problem, bo automatów do rozmieniania banknotów nie ma, a sklepy niechętnie rozmieniają pieniądze. Ponadto tylko niektóre bankomaty przyjmują karty Visa i Mastercard, więc to też trzeba wziąć pod uwagę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Maj 2014 21:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3025
srebrny
A tak, to istotne. Kraje takie jak Niemcy czy Królestwo Niderlandów zbuntowały się przeciw prowizjom Visy i Mastera. Idą w tym kierunku coraz bardziej konsekwentnie. Kiedyś szokowało mnie, że w Rossmanie przestali przyjmować kredytowe (teraz tylko EC); obecnie nie dziwi mnie, że kredytową nie mogę zapłacić już nawet w restauracji. A rozmieniać pieniędzy to oni nigdy nie chcieli i odsyłali z tym do... banków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 31 Maj 2014 15:23 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
W najbliższych dniach wybieramy się do Berlina i m.in. chcemy zwiedzić Pergamonmuseum. Jedziemy z córką 14 lat.
Chciałam online kupić bilety i na stronie https://secure.smb.museum/smb/tickets/t ... tarif_id=1 nie mogę znaleźć możliwości kupna bezpłatnego biletu dla ucznia poniżej 18 roku życia. Darmowe bilety dotyczą tylko posiadaczy różnego rodzaju kart.
Ktoś to już przechodził?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Wrz 2014 09:24 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
amanka- kupiłaś bilet online? Zapewne był na konkretną godzinę- czy wiesz może czy oni jakoś bardzo restrykcyjnie tego przestrzegają? tzn jak bilet na 10, a będę na 11 to już nie wpuszcza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Wrz 2014 15:01 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Ja kupowałem bilety do Pergamonmuseum on line dla dwóch dorosłych i dwójki dzieci. Nie było opcji biletów darmowych więc wysłałem maila i odpisali żeby kupić tylko dla dorosłych. Tak też zrobiłem. W dniu wizyty spóźniłem się ok 10 minut i nie było problemu z wejściem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Wrz 2014 20:09 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
michal11- to jeszcze jedno pytanie- słyszałam, że absolutnie nie można wnosić niczego typu plecaki, torebki, a oni sami ostrzegają na swojej stronie, że jest mało szafek- jak z tym było? rzeczywiście kobiety musiały zostawiać torebki? a torby na pas, na dokumenty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Wrz 2014 12:16 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Jak byłem w muzeum to były tłumy ludzi ale szafkę jakoś znaleźliśmy. W sumie jest duża rotacja i co jakiś czas się coś zwalnia. Plecak trzeba było oczywiście zostawić i kurtki także. Wniosłem bez problemu do środka w rękach książkę (przewodnik) i aparat fotograficzny. Dokumenty i pieniądze pochowałem po kieszeniach, pasków nikt nie zabierał.

-- 26 Wrz 2014 11:19 --

p.s.

żona miała malutką torebkę i też ją wniosła nikt się nie czepiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Paź 2014 18:34 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Z Berlina do SXF to jednorazowy S-Bahn ABC za 3,20 eur, dobrze pamiętam? Rozumiem, że bilet ulgowy dotyczy dzieci, a nie studentów? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Paź 2014 18:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Tak i tak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Lis 2014 02:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Ok, powyższe dwa posty odpowiedziały mi na jedno z pytań. Ale mam tez kolejne.
1. trasa z ZOB do Alexander Plz - z jakiej stacji na w okolicach przystanku PolskiegoBusa startować i jaką linią? Starczy bilet AB?
2. Czy do Poczdamu starczy bilet AB czy trzeba mieć ABC?
3. Znalazłem opcje biletu czteroprzejazdowego za 8.80e:
https://shop.bvg.de/index.php/product/234/show/0/0/0/0
a) czy za każdym razem trzeba go kasować?
b) czy po każdym skasowaniu ważny jest 2h?
c) czy mogę na nim pojechać do ZOB?
d) czy mogę na nim pojechać do lotniska SXF?
e) czy mogę na nim pojechać do Poczdamu?
Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Lis 2014 08:06 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Cytuj:
Ok, powyższe dwa posty odpowiedziały mi na jedno z pytań. Ale mam tez kolejne.
1. trasa z ZOB do Alexander Plz - z jakiej stacji na w okolicach przystanku PolskiegoBusa startować i jaką linią? Starczy bilet AB?
2. Czy do Poczdamu starczy bilet AB czy trzeba mieć ABC?
3.
a) czy za każdym razem trzeba go kasować?
b) czy po każdym skasowaniu ważny jest 2h?
c) czy mogę na nim pojechać do ZOB?
d) czy mogę na nim pojechać do lotniska SXF?
e) czy mogę na nim pojechać do Poczdamu?


1. Starczy bilet AB, przystanek Kaiserdamm, linia metra U2
2. Trzeba mieć ABC, bo Poczdam jest już poza granicami Berlina :/
3.
a) Tak
b) Tak
c) Tak
d) Nie (bo jest tylko na strefy AB)
e) Nie (j.w.)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 04 Lis 2014 09:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Szybko, konkretnie - ogromne dzięki !!
Jeszcze jedno - czy po skasowaniu biletu (ważne przez 2h) i przy zmianie środka lokomocji ponownie się go wrzuca do kasownika w celu odczytania biletu (jak np. w Barcelonie) lub żeby przejść przez bramki do metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Lis 2014 09:27 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
W Berlinie nie ma bramek + kasuje się raz, kasowniki są stare jak u nas kiedyś stempel z automatu,wsadzisz bilet 2 raz i straci ważność ;))
Należy mieć przy sobie bilet, by okazać kierowcy wsiadając przednimi drzwiami.
Z tego co pamiętam jeden z moich znajomych dostał mandat za wracanie tą samą trasą na jednorazowym bilecie. Według regulaminu jest to jednorazowy jednokierunkowy coś takiego,dlatego wybijają oprócz godziny nazwę stacji,na której się skasowało
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
oskiboski napisał(a):
Z tego co pamiętam jeden z moich znajomych dostał mandat za wracanie tą samą trasą na jednorazowym bilecie. Według regulaminu jest to jednorazowy jednokierunkowy coś takiego,dlatego wybijają oprócz godziny nazwę stacji,na której się skasowało

Jest jak piszesz, ale interpretacja tego punktu jest bardzo luźna i subiektywna, ponieważ bilety zabraniają:
    Podróży powrotnej, czyli podróży tym samym odcinkiem w przeciwnym kierunku
    Podróży okrężnej, czyli
      podróży inną drogą do punktu startu lub
      podróży do punktu w pobliżu miejsca startu lub
      podróży do miejsca, które można było osiągnąć podczas jazdy w tamtą stronę.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group