Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Lis 2014 12:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6274
Loty: 482
Kilometry: 1 020 322
Mówię o swoich doświadczeniach jako lokals berliński :)
Takie zdarzenie miało miejsce. To samo można powiedzieć o dojeździe do SXF, niby strefa C,ale mandatu nigdy nie dostałem za dojazd tam na karcie miejskej AB
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi
Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn
#62 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:23 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Dojeżdżamy do Berlina polskimbusem o północy, natomiast samolot z TXL o 7 rano (chcemy byc ok 5-5.30 nadać bagaż itd.).

Czy macie jakis pomysł co robic przez te 5h?

Hotel, powiedzmy odpada bo to wyjazd budżetowy, a poza tym dojazd do hotelu, pozniej z hotelu na lotnisko-strata czasu i pieniędzy;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Z txl jedzie autobus txl i można się do miasta szybko dostać.
Teren przy lotnisku to nuda, nic tam nie ma specjalnego :-P

Gesendet von meinem Nexus 7 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 08 Lis 2014 19:28 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
W okolicach północy lepiej kręcić sie w okolicy ZOB czy ogrodu zoologicznego?
Znacie jakies miejsca w których mozna posiedzieć, z bagażami wiec raczej pub/kawiarnia/restauaracja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 08 Lis 2014 19:55 

Okolice ZOO to dawne centrum Berlina zachodniego. Tam się coś dzieje w nocy. Można pochodzić po Kudammie itp. A okolice ZOB są nieciekawe.
Ta knajpka

http://www.cafe-king.de/index.htm

https://goo.gl/maps/FKGIc

Jest otwarta do 3 , a w weekendy do 4 rano. Personel i większość gości to imigranci z terenu byłej Jugosławii. Nie będzie problemów językowych ;) . Bagaże raczej też się gdzieś umieści. Swojska atmosfera. Niewygórowane ceny.
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 08 Lis 2014 21:20 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Dzięki bardzo za pomysł;)
Zawsze lepiej siedzieć tam niż na TXL:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Lis 2014 02:10 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Edit: Szukaliśmy, niestety nie znaleźliśmy. Może było zamkniete(?) cieżko powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Lis 2014 16:55 

Wczoraj bylem i faktycznie.Kamienica w remoncie a King zlikwidowany. :roll:
Góra
 PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Gru 2014 09:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2251
W Berlinie byłem wiele razy, na wieży telewizyjnej raz - latem, a w ten weekend będę tam z osobą, która będzie tam pierwszy raz, więc chciałbym pokazać jej trochę takich rzeczy must-see... Czy warto wjeżdżać na wieżę w taką pogodę jak obecnie? Coś stamtąd widać, czy lepiej tam się udać w słoneczny dzień? Kupę pieniędzy to kosztuje, więc tym bardziej nie wiem, czy warto tracić pieniądze na to...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Gru 2014 10:32 

Moim zdaniem nie warto. Ja byłam na wieży telewizyjnej jak było dość pochmurnie i widoki były mocno średnie. Wszystko przykryte chmurami, widoczność niewielka. Myślę, że takie atrakcje warto włączać do programu tylko w słoneczne dni.
Góra
 PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Gru 2014 10:48 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4090
złoty
krasnal napisał(a):
oskiboski napisał(a):
Z tego co pamiętam jeden z moich znajomych dostał mandat za wracanie tą samą trasą na jednorazowym bilecie. Według regulaminu jest to jednorazowy jednokierunkowy coś takiego,dlatego wybijają oprócz godziny nazwę stacji,na której się skasowało

Jest jak piszesz, ale interpretacja tego punktu jest bardzo luźna i subiektywna, ponieważ bilety zabraniają:
    Podróży powrotnej, czyli podróży tym samym odcinkiem w przeciwnym kierunku
    Podróży okrężnej, czyli
      podróży inną drogą do punktu startu lub
      podróży do punktu w pobliżu miejsca startu lub
      podróży do miejsca, które można było osiągnąć podczas jazdy w tamtą stronę.

Zgadza sie,choc mozna to obejsc, rozpoczynajac podroz autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 08 Sty 2015 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1792
srebrny
fly4me napisał(a):
I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: automaty na stacjach metra (U-bahn) przyjmują wyłącznie monety o nominale max. 2€ i płatność kartą Maestro.
Płaciłem banknotami w metrze. Zazwyczaj jest tak, że są dwa automaty - jeden przyjmuje tylko monety, a drugi akceptuje również banknoty.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 09 Sty 2015 09:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Tak, ale z tego co pamiętam to banknoty max chyba 10 euro.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Sty 2015 10:06, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 09 Sty 2015 09:31 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 440
niebieski
Tak i we wielu z nich dodatkowo jedynie "stare" 5 Euro (różniace się m.in. paskiem z hologramem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 09 Sty 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1792
srebrny
No to nam się poszczęściło, bo na naszej stacji bez zgrzytów i grymasów automat wciągał dwudziestki (byliśmy w pięcioosobowej grupie, więc bilet całodzienny był jedyną słuszną opcją).
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 09 Sty 2015 13:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22663
Banknotem 20 euro można zapłacić w automatach DBahn i kupić bilety na komunikacje Berlina, i prawie wszystkimi kartami
W automatach BVG można kupić bilety tylko banknotami 5 i 10 euro (stare wydanie), monetami i kartami EURO/Maestro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 20 Lut 2015 15:22 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Moje pytania są w zasadzie związane z niektórymi poprzednimi, więc podłączę się tutaj.

Przylatujemy na SXF o 14:30, a PB mamy z SXF o 20:25. Chcemy w miarę spokojnie spędzić czas oczekiwania, ale nie uśmiecha nam się czekanie przez 6h na lotnisku. Myślimy o zjedzeniu czegoś w rozsądnej cenie i pobumelowaniu w jakimś fajnym miejscu (np. park), ewentualnie z odrobiną zwiedzania, chociaż nie interesują nas np. muzea. Wobec tego pomyślałem, że można by podjechać w okolice ZOB i ruszyć stamtąd o 19:30. W związku z tym:
1. Czy ma to sens, czy też może lepiej jechać z SXF do centrum, a potem wrócić na SXF? (będziemy w czwórkę, więc na grupowym bilecie nie spowoduje to nadmiernego zwiększenia kosztów);
2. Jeśli lepiej jechać do centrum i wracać na SXF, to w jakie miejsce najlepiej się udać, żeby spełnione zostały ww. oczekiwania?
3. Jeśli lepiej jechać na ZOB, to czy w ciągu dnia będzie coś do roboty w okolicy?
a) myślałem o parku wokół Charlottenburg - z tego co kojarzę to wejście do samego pałacu jest płatne, a jak jest z parkiem/ogrodami?
b) czy to miejsce bez wchodzenia do środka jest w ogóle warte uwagi?
c) czy w okolicy zjemy coś w rozsądnej cenie?
d) widziałem bliżej coś takiego jak Lietzenseepark - był ktoś może? pasuje do naszych oczekiwań?

Dopiszę jeszcze, że jednym z naszych priorytetów pozostaje wydanie jak najmniejszej ilości gotówki w Berlinie:) dodatkowo będziemy podróżowali z bagażami podręcznymi w wymiarze EasyJet, więc fajnie byłoby znaleźć miejsce niewymagające dłuższego przemieszczania się pieszo (chyba że naprawdę byłoby warto - wtedy można by zostawić bagaże w przechowalni).

EDIT: zapomniałem dodać, że będziemy w niedzielę (miesiąc czerwiec).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 20 Lut 2015 15:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8997
mnowakrgw napisał(a):
1. Czy ma to sens, czy też może lepiej jechać z SXF do centrum, a potem wrócić na SXF? (będziemy w czwórkę, więc na grupowym bilecie nie spowoduje to nadmiernego zwiększenia kosztów);


Nie byłem na SXF, ale z tego co kojarzę to jest to kawał drogi od miasta - lepiej już moim zdaniem ZOB
Cytuj:
3. Jeśli lepiej jechać na ZOB, to czy w ciągu dnia będzie coś do roboty w okolicy?
a) myślałem o parku wokół Charlottenburg - z tego co kojarzę to wejście do samego pałacu jest płatne, a jak jest z parkiem/ogrodami?
b) czy to miejsce bez wchodzenia do środka jest w ogóle warte uwagi?
c) czy w okolicy zjemy coś w rozsądnej cenie?
d) widziałem bliżej coś takiego jak Lietzenseepark - był ktoś może? pasuje do naszych oczekiwań?

a) ogrody bezpłatne, wchodzisz główną bramą i uderzasz w lewo obchodzisz pałac, całkiem ładnie :) nie byłem w środku, ale ogród dla mnie był wystarczający
c) Zawsze są jakieś kebaby czy inne Currywursty, na pewno coś się znajdzie
d) zdjęcia są na google chociażby, też ładny park, ale chyba osobiście wolę Charlottenburg.
Cytuj:
Dopiszę jeszcze, że jednym z naszych priorytetów pozostaje wydanie jak najmniejszej ilości gotówki w Berlinie:) dodatkowo będziemy podróżowali z bagażami podręcznymi w wymiarze EasyJet, więc fajnie byłoby znaleźć miejsce niewymagające dłuższego przemieszczania się pieszo (chyba że naprawdę byłoby warto - wtedy można by zostawić bagaże w przechowalni).

EDIT: zapomniałem dodać, że będziemy w niedzielę (miesiąc czerwiec).

przechowalnia to chyba koszt 4 euro (ale głowy nie dam), można się w razie czego przymierzyć np na ZOB czy wejdą to mniejszej szafki i zastanowić się nad tym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:53 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Do Reichstagu jest bezpłatne wejście, co prawda trzeba się wcześniej zapisać, ale miejsce warte odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 20 Lut 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Sfx jest spory kawał od miasta. Na Waszym miejscu wsiadalbym na ZOB.
Jeśli chcecie troche poczuć klimat Berlina, to udajcie się na Zoologischer Garten i zrobcie spacer w kierunku Gedächtniskirche. Przy kościele można napić się piwa przy fontannie na legalu.

Mieszkam w Berlinie od dawna, więc pisz PM w razie pytań ;-)

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group