Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Mar 2014 17:46 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
jacek69 napisał(a):
wg mnie nie ma tam warunkow, lepiej pomyslec o innym miejscu, ale nic mi nie przychodzi do glowy. Moze Schoenefeld, tam mozna zostawic bagaz, jest bezpiecznie i odjezdza stamtad PB tez.


Ale nie ma tych warunków przez ogromną ilość osób obecną tam, niską temperaturę, upierdliwą ochronę, natarczywych narkomanów czy przez jakieś inne powody? No chyba, że wszystkiego po trochu, to może faktycznie rozejrzę się za czymś innym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#22 PostWysłany: 03 Mar 2014 18:05 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
Kumam. No nic, w takim razie bedziemy krolikami doswiadczalnymi :) nie mniej jednak dzięki za odpowiedz. A czy jeszcze ktos z tu obecnych wie ile kosztowac moze baggage drop na ZOB?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Mar 2014 18:22 

Rejestracja: 21 Mar 2010
Posty: 91
Na ZOB to ja w ogóle nie widziałem tych skrytek. Na Allexanderplatz koszt to 6 euro za dzień, więc jeżeli na ZOB są to mniej/więcej tyle kosztują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Mar 2014 16:26 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Bilet dla 5 osob calodzienny widze ze koszt to 16.70E na strefy ABC. Na tym bilecie moge jezdzic S-Bahnem, U-Bahnem, Busami, tak? A moze jeszcze jakimis pociagami np. RE w obrebie moich stref?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Mar 2014 19:42 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 43
Na ZOB skrytki znajdują się na lewo od wejścia na dworzec (wejście od strony stanowisk autobusowych). Nie wiem od czego zależy koszt skrytki, przy niektórych świeciła się cena np 2,5 euro. Maksymalna cena to 4 euro za dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
maksymilianbylica lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 14 Mar 2014 16:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
chris0o napisał(a):
Bilet dla 5 osob calodzienny widze ze koszt to 16.70E na strefy ABC. Na tym bilecie moge jezdzic S-Bahnem, U-Bahnem, Busami, tak? A moze jeszcze jakimis pociagami np. RE w obrebie moich stref?

Wszystkimi pociągami (RE,RB,NE,MR,OE) z wyjątkiem dalekobieżnych (IC,EC,ICE), przy czym w niektórych IC,EC też jest honorowany, ale to by trzeba znaleźć na stronie VBB ich wykaz. Autobusami lokalnymi (numery większe od 399) też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Mar 2014 17:42 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
A jak jest z linią do Potsdam Hbf? Widzę, że jedzie tam linia S-Bahn. Pytałem na dworcu Berlin Hbf w Reisezentrum i babka powiedziała mi, że z tym biletem (Tageskarte, strefy ABC) nie mogę tam jechać.... Ale przecież jest na mapie linii S-Bahn w Berlinie. Tylko, że pytałem o pociąg RE do tej stacji, nie wiem czy to ma coś do rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Berlin - kilka pytań
#28 PostWysłany: 14 Mar 2014 18:15 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Wiem, że nie w temacie, ale tak mi się przypomniało i może komuś uratuję tyłek. :wink: Jeżeli jedziecie na lotnisko gdzieś z okolic np. Treptower Park, to tylko S9, w żadnym wypadku S45. Niby ma to napisane, że jedzie na SXF, a tak naprawdę cholera wie, gdzie jedzie. Tylko dzięki wielkiemu fartowi ostatnio zdążyliśmy dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Mar 2014 20:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
chris0o napisał(a):
A jak jest z linią do Potsdam Hbf? Widzę, że jedzie tam linia S-Bahn. Pytałem na dworcu Berlin Hbf w Reisezentrum i babka powiedziała mi, że z tym biletem (Tageskarte, strefy ABC) nie mogę tam jechać.... Ale przecież jest na mapie linii S-Bahn w Berlinie. Tylko, że pytałem o pociąg RE do tej stacji, nie wiem czy to ma coś do rzeczy.

To jakiś nonsens. Potsdam znajduje się w strefie C Berlina i możesz tam pojechać wszystkim (RE1, RE7, S1, o ile znów nie zmienili tras, bo ostatnio były przetasowania). Nawet jest IC, który jedzie, o ile dobrze pamiętam, ze Szczecina do Amsterdamu i też można.

H778 napisał(a):
Wiem, że nie w temacie, ale tak mi się przypomniało i może komuś uratuję tyłek. :wink: Jeżeli jedziecie na lotnisko gdzieś z okolic np. Treptower Park, to tylko S9, w żadnym wypadku S45. Niby ma to napisane, że jedzie na SXF, a tak naprawdę cholera wie, gdzie jedzie. Tylko dzięki wielkiemu fartowi ostatnio zdążyliśmy dojechać.

Ja na lotnisko z reguły jeżdżę RE/RB, bo nie lubię S-Bahnu. A S45, o ile pamiętam, może być skracane w weekendy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Mar 2014 21:00 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Może Pani z informacji DB niedoinformowana odnośnie S-Bahnów i biletów BVG (czy jak to było :P), bo to w końcu chyba nie DB organizują... Choć na takiej stacji jak Berlin Hbf oczekiwałbym profesjonalizmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Mar 2014 13:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Nie do końca bym powiedział, że to nie DB organizują, bo w Niemczech dominują systemy netto z algorytmami rozliczeniowymi, gdzie tak naprawdę takie np. berlińskie VBB wcale nie jest organizatorem, zlecającym usługi i narzucającym taryfy (jak warszawski ZTM), lecz jedynie integratorem, zrzeszającym przewoźników i wspólnie z nimi ustalającymi rozliczenia. Dlatego S-Bahn (jedna ze spółek DB) w swojej oficjalnej linii marketingowej zachowuje się tak, jakby ta cała taryfa była ich. Piszą np. "kup bilet roczny S-Bahnu i wygraj coś tam, coś tam", a obecność innych przewoźników przemilczają. W rzeczywistości to nie jest bilet S-Bahnu tylko po prostu berliński, ważny u wszystkich jednakowo, a że kupisz u nich, to mają dodatkowo 10% ze sprzedaży poza algorytmem. Analogicznie ten sam bilet jako swój reklamuje BVG. Poza tym te wszystkie spółki DB (np. autobusowe) w wielu mniejszych miastach są jedynym organizatorem.
Z drugiej jednak strony, o ile w relacjach dalekobieżnych DB faktycznie pełni rolę organizatora krajowego (ciekawa rzecz, przewoźnicy którzy wygrywają przetargi lokalne, pokonując w nich DB Regio i inne spółki-córki koncernu, muszą potem w dalekobieżnych relacjach stosować taryfę DB), o tyle na terenie związków taryfowych (np. VBB) taryfa DB jest wyłączona. I tu mam wrażenie, że beton z DB uważając się za jedynie słusznego przewoźnika (skąd my to znamy...), wyraża swoje oburzenie, że w ich pociągach jest jakaś inna taryfa. I gdy próbujesz znaleźć na ich stronie połączenie wewnątrz związku, np. z Frankfurtu nad Odrą do Potsdamu, to wyskoczy informacja, że taryfa zagraniczna i informacja niemożliwe. Ale już w automacie na peronie, choć działa w oparciu o dokładnie tę samą wyszukiwarkę (Hafas), ekran automatycznie przeskoczy na bilety VBB i jednak sprzedać potrafi.
Takie tam problemy, nie tylko w Polsce kolejarze są niereformowalni. Co ciekawe, podobnie jest w Austrii. Gdy jedziesz w obszarze VOR (np. z Wiednia do Wiener Neustadt), to automat powinien sprzedawać wyłącznie bilety VOR, a w dalszej relacji VVNB. A ja sam miałem sytuację, gdy chciał mi sprzedać kolejowy. Koledzy z VOR mówili, że ÖBB się potem tłumaczy, że to musiała być jakaś awaria...
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Kwi 2014 16:53 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Powiedzcie mi moi drodzy, bo tak czytam te posty i czytam i do końca nie kumam ;) Jak najwygodniej podróżować po Berlinie komunikacją miejską? Wspominano tu o jakichś biletach całodniowych. Co to są za bilety, gdzie się je kupuje i jakie są ceny? Nie ukrywam, że wolałbym nie biegać szukając co chwilę jakichś automatów z biletami które nawet nie wiem czy mają menu inne niż niemieckie. Ostatni raz byłem w Berlinie jeszcze za czasów "enerdefenu" :lol: ale wtedy, nasza drużyna harcerzy :lol: podróżowała DB-bahnem i cała przygoda z transportem sprowadziła się do głównego dworca kolejowego ;) Wyjeżdżamy do Berlina w ten weekend majowy, mamy zarezerwowany nocleg w Meininger Hotel czyli blisko lotniska SXF. Wiem tylko, że do tego hotelu jest co pół godziny darmowy transport z lotniska (w drugą stronę już po 3euro) i że istnieje możliwość zakupu biletów w hotelu choć nie wiem czy na każdy transport publiczny w Berlinie.

Na koniec jeszcze pytanko - jest jakaś fajna aplikacja na androida, coś jak nasz polski jakdojade obsługująca transport publiczny w Berlinie? Oczywiście interesuje mnie offline'owa wersja.

-edit-
Znalazłem taką stronę berlin-vel.pl/cennik-komunikacji-miejskiej może się komuś przyda ;)


Ostatnio edytowany przez tmk, 27 Kwi 2014 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Jeżeli lądujesz na SXF, to na przylotach masz stanowisko coś w stylu IT Brandenburgii i tam kupisz dowolny typ biletu.

Też mieszkałem w Meininger Hotel - zaraz obok masz stację S-Bahn, co ważne tam są ważne bilety na strefę AB. Natomiast samo lotnisko to strefa C, czyli droższe bilety. Korzystałem z transferu z lotniska, polecam. Później bilety na strefę AB.

Najlepsze info znajdziesz na stronie BVG
http://www.bvg.de/index.php/de/3200/name/Tickets+%2B+Tarife.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:17 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Dzięki wielkie za odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:24 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
w automatach na stacjach metra/pociągów S-Bahn można kupić różnego rodzaju bilety: m.in. całodobowe na strefy AB lub ABC. W menu można wybrać jezyk polski. Sprawdzone empirycznie dwa tygodnie temu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
tmk napisał(a):
Powiedzcie mi moi drodzy, bo tak czytam te posty i czytam i do końca nie kumam ;) Jak najwygodniej podróżować po Berlinie komunikacją miejską? Wspominano tu o jakichś biletach całodniowych. Co to są za bilety, gdzie się je kupuje i jakie są ceny? Nie ukrywam, że wolałbym nie biegać szukając co chwilę jakichś automatów z biletami które nawet nie wiem czy mają menu inne niż niemieckie. Ostatni raz byłem w Berlinie jeszcze za czasów "enerdefenu" :lol: ale wtedy, nasza drużyna harcerzy :lol: podróżowała DB-bahnem i cała przygoda z transportem sprowadziła się do głównego dworca kolejowego ;) Wyjeżdżamy do Berlina w ten weekend majowy, mamy zarezerwowany nocleg w Meininger Hotel czyli blisko lotniska SXF. Wiem tylko, że do tego hotelu jest co pół godziny darmowy transport z lotniska (w drugą stronę już po 3euro) i że istnieje możliwość zakupu biletów w hotelu choć nie wiem czy na każdy transport publiczny w Berlinie.

Na koniec jeszcze pytanko - jest jakaś fajna aplikacja na androida, coś jak nasz polski jakdojade obsługująca transport publiczny w Berlinie? Oczywiście interesuje mnie offline'owa wersja.

-edit-
Znalazłem taką stronę berlin-vel.pl/cennik-komunikacji-miejskiej może się komuś przyda ;)


Witam,
tutaj masz plan S-Bahnów, U-Bahnów w Berlinie https://www.s-bahn-berlin.de/fahrplanun ... ennetz.htm
wydrukuj sobie i się nie zgubisz. Taki plan jest dostępny na każdej stacji w gablocie, oraz przyklejony w każdych S-Bahnach i U-Bahnach.
Bilet dzienny tageskarte na strefy ABC kosztuje 7,20 euro za osobę
Jeżeli podróżujecie w więcej niż 2 osoby to warto kupić bilet dzienny grupowy na strefy ABC (obowiązuje dla max 5 osób) i kosztuje 16,70 euro. Powyższe bilety można zakupić w automacie na każdej stacji S-Bahn, U-Bahn itp. jest menu po polsku.
Bilet jest ważny do 03:00 rano następnego dnia.

Z tego hotelu to widzę, że najbliżej macie do stacji U-Bahn Wutzkyalee, tam kupujecie bilety w automacie i wsiadacie w U7 i przesiadacie się według własnego życzenia.
Ważna uwaga: po zakupie biletu w automacie należy go skasować w kasownikach na stacji.

Ze swojej strony mogę polecić:
1) Zamek Charlottenburg,
2) Brama Brandenburska,
3) Dworzec Główny Hauptbahnhof,
4) Ogrody Świata http://www.gruen-berlin.de/parks-gaerte ... eberblick/ :) :) :)
5) ulica Kurfürstendamm (ale to w okresie świątecznym)
6) Tierpark Zoo Berlin http://www.zoo-berlin.de/
7) Reichstag http://www.bundestag.de/htdocs_e/visits/kupp.html
8) Potsdamer Platz (resztki muru berlińskiego)
9) Stadion olimpijski http://www.olympiastadion-berlin.de/
10) oczywiście należy odwiedzić Poczdam, Pałac i Park Sansoucci http://www.spsg.de/startseite/, Babelsberg http://www.filmpark-babelsberg.de/
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image


Ostatnio edytowany przez Robertos 27 Kwi 2014 17:54, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:42 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. BVG już przeglądnąłem choć pozostało mi jeszcze jedno pytanko o bilety całodniowe bo chyba nie do końca rozumiem ten zapis:

With a Day Pass, you can travel as often as you want on the day printed on the ticket or from validation of the ticket on starting your journey until 3.00 a.m. on the following day.

I teraz nie wiem czy np. kupując bilet i kasując go, dajmy na to o 16:00, jest on ważny do 16:00 następnego dnia czy tylko do 3:00 rano następnego dnia?

Znalazłem, może się komuś przyda ;) https://www.berlin-airport.de/pl/podroz ... /index.php z której wynika, że PB zatrzymuje się zaraz przy terminalu B gdzie mam od razu transport do hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:45 

Rejestracja: 18 Lis 2013
Posty: 31
tmk napisał(a):

With a Day Pass, you can travel as often as you want on the day printed on the ticket or from validation of the ticket on starting your journey until 3.00 a.m. on the following day.

I teraz nie wiem czy np. kupując bilet i kasując go, dajmy na to o 16:00, jest on ważny do 16:00 następnego dnia czy tylko do 3:00 rano następnego dnia?


Bilet jest ważny do 3 rano następnego dnia od dnia skasowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Kwi 2014 18:44 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
maksymilianbylica napisał(a):
Jadę w piątek z grupą znajomych do stolicy Niemiec, w związku z czym też chciałbym zadać kilka pytań.

1) Czy możliwy jest nocleg na dworcu w Berlinie? Czy jest tam w miarę ciepło, czy ochrona wyrzuca wszystkich, którym zdarzy się przysnąć? Ktoś z Was może próbował się tam przekimać i wie lepiej jak to wygląda w praktyce?
2) Na samym dworcu pewnie można zostawić bagaże, ale czy ktoś się orientuje jak to wygląda cenowo?


Pytanie stare, ale moze odpowiedz jeszcze komus sie przyda:
Czekalam w zeszlym roku w maju na Berlin Hbf miedzy 6 wieczorem a 2 w nocy i bylo tak:
Przyjechalam, oddalam bagaz do przechowalni, przeszlam sie w kierunku Unter den Linden, zjadlam cos. Niestety ok.9-10 wieczorem kawiarnie, kafeterie i inne takie miejsca w tej okolicy juz sie zamykaja. Sporo wokol hoteli, ale nie chcialam sama siedziec w barze hotelowym, poszlam na dworzec. Tam wiekszosc punktow zamyka sie kolo 23, robi sie zdecydowanie spokojnie, ale trudno mi wyobrazic sobie przespanie tam nocy przez lodowate przeciagi przewiewajace przez kazdy kat. Jest jakis fastfood otwarty w nocy, przesiedzialam z kindlem i goraca herbata do 1. Po 1 w nocy okazalo sie, ze prawie wszystko na dworcu zamykane jest na noc o 23 - przechowalnia z moja walizka tez. I wtedy na tym lodowatym dworcu zrobilo mi sie bardzo goraco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Kwi 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Robertos napisał(a):
Z tego hotelu to widzę, że najbliżej macie do stacji U-Bahn Wutzkyalee, tam kupujecie bilety w automacie i wsiadacie w U7 i przesiadacie się według własnego życzenia.
Ważna uwaga: po zakupie biletu w automacie należy go skasować w kasownikach na stacji.


Rzeczywiście ważna sprawa - kasujemy na peronie.

Ale jeżeli chodzi o najbliższą stację to SBahn Grünbergallee. Mieszkałem w tym hotelu i z tej stacji jeździłem, więc mogę postawić dolary przeciwko orzechom ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group