Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 25 Sie 2017 10:13 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ciekawy ten ostatni artykul. Mil za loty nie mozna naliczac, przy spoznieniach nie mozesz liczyc na odszkodowanie, nie wiadomo co bedzie z linia za pare miesiecy ale caly czas rozdaje sie czekoladowe serduszka, zeby wzmocnic zaufanie klientow??

Ja tam sie ciesze, ze zuzylem wiekszosc mil na darmowna Islandie. Zostalo jakies 16K, mialy byc wydane na jesieni ale pewnie nic z tego nie bedzie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#362 PostWysłany: 25 Sie 2017 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
no to chyba po ptakach, bo wygląda na to, że sama spółka Topbonus również ogłasza upadłość:

https://travel-dealz.de/blog/topbonus-insolvenz/

http://www.handelsblatt.com/unternehmen/handel-konsumgueter/topbonus-auch-meilenprogramm-von-air-berlin-ist-insolvent/20239146.html

W tej sytuacji nie widzę najmniejszej szansy na to, że nasze mile się utrzymają :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 25 Sie 2017 12:43 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Wiadomo szkoda mil, ciekawe co ze złotymi kartami Top Bonus
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 25 Sie 2017 13:21 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
@JIK Tez jestem ciekaw co ze statusem. Zonie 4 dni temu robilem jeszcze matcha do golda i na 2 dzien zaakceptowali. Ma byc w ciagu paru tygodni w domu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 25 Sie 2017 13:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
wrr, dużo nie miałem (na dwóch kontach z 40k), ale właśnie planowałem ich użycie..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 25 Sie 2017 13:35 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
mam topbonnusowa niemiecka karte kredytowa, takie cos wlasnie od nich dostalem:

"unser Kooperationspartner topbonus hat heute auf seiner Webseite darüber informiert, dass topbonus einen Antrag auf Insolvenz eingereicht hat. Das Sammeln und Einlösen von topbonus Meilen ist demnach weiterhin ausgesetzt. Die Teilnahme am topbonus Programm bestehe weiterhin fort, der Zugang zu Ihrem topbonus Konto und die Abfrage des Meilenstandes sowie der Zugriff auf Ihr Profil seien nach wie vor möglich.
Ihre airberlin Visa Card kann weiterhin uneingeschränkt innerhalb Ihres Verfügungsrahmens eingesetzt werden.
Angesichts der aktuellen Situation arbeiten wir mit Hochdruck an einem attraktiven Angebot für Sie und werden Sie Anfang der nächsten Woche darüber informieren.
"
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 25 Sie 2017 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja ostatnio też się obudziłam i nastukałam milion recenzji na holidaycheck zdobywając na dwóch kontach w sumie też około 30 000 i teraz zonk :). Ale jak ktoś już słusznie zauważył "raz my ich, raz oni nas" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
A mogłem ten toster jednak wziąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#369 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ja na dwóch kontach utopiłem ok. 60k, ale podchodzę do tego z pokorą, ponieważ praktycznie większość to niepobrane mile za wykorzystane loty, albo z promocji 1000 za polecenie lub z holidaycheck. Chyba lepiej mieć jasną sytuację, a nie zastanawiać się czy wpuszczą na pokład (nawet zastanawiałem się czy nie zarezerwować czegoś, ale w tym roku już brakło urlopu - więc jeżeli bym coś zarezerwował to na następny i tylko bym się dodatkowo zdenerwował)...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 26 Sie 2017 10:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wygląda na to, że to już koniec (zgodnie z przewidywaniami).
Na stronie wyświetla się informacja o wniosku o upadłość i zawieszeniu zbierania i wydawania mil.


Topbonus, the frequenter program of airberlin, filed a request for insolvency proceedings on 25 August 2017.

This regrettable development is the result of airberlin's application for insolvency.


Due to the current situation of airberlin and the resulting consequences for the frequent flyer program, topbonus had no other option.

The collection and redeeming of miles remains suspended. Your topbonus participation persists. This allows you to access your topbonus account and query your mileage as well as access your profile.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 26 Sie 2017 19:22 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej - 2 pytania

1. Czy mogę jakoś uratować mile, jakie mam w topbonus, czy raczej bye bye?
2. Co polecacie do zbierania (najczęściej latam Air Berlin - choć teraz nie wiadomo, i British Airways)

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 26 Sie 2017 19:53 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
u mnie cala rodzina zbierala

dobrze ze w tym roku upywala waznosc to sobie wybralem brelok za 3k i scyzoryk za 4k :D

dzieki temu 3 lata z topbonus nie poszly na marne :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#373 PostWysłany: 27 Sie 2017 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Info z maila od topbonus

Załączniki:
AirBerlin2.jpg
AirBerlin2.jpg [ 58.7 KiB | Obejrzany 4269 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 30 Sie 2017 13:38 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Mail o TopBonus

Cytuj:
While collecting and redeeming miles continues to be suspended because of airberlin’s insolvency application, please be informed that the topbonus programme continues to hold.

Your membership continues.
Access to the topbonus miles account continues to be open both online and via the telephone; you can check your miles, for instance, and access your profile.
Customer service can be reached via telephone and e-mail as usual.
airberlin and the partner airlines continue to grant benefits related to your status (e.g. access to lounges, priority services, free seat reservations etc.), and expiring Status Cards are renewed – taking into account the status miles collected.
The airberlin VISA Card remains fully valid and can still be used.
Our credit card partner, Landesbank Berlin, has already informed all VISA Card holders about a highly attractive offer of 5% cashback on card revenue in September.
Please also note:

You can still use your topbonus Card at all topbonus partners. All partners continue to report to us the miles you are collecting by using your card. As soon as the collection of miles will be reopened in the programme, for example for specific partners, they will therefore be credited to your miles account again. Ideally this means that despite the insolvency proceedings you will not lose any of your miles at all.

We will reopen the mileage credits in the programme as soon as we have found a viable way of being able to offer redemption options to you again. We will obviously inform you promptly as soon as the programme will have been reopened. As collecting and redeeming presuppose each other, we can only reopen mileage credits as soon as we can also offer you options of redeeming them.

Together with the preliminary insolvency administrator we are currently working intensively on ways of reopening miles redemption and crediting of miles. At the same time, we are working on a viable future concept for topbonus.

As long as the insolvency proceedings have not been opened, which is expected to start at the beginning of November 2017, we kindly ask you to refrain from making any claims. We will, of course, keep you informed about our further course.

Please click here for more information presented in the topbonus FAQs.
You will see that it will pay off to stay loyal to topbonus, despite the difficult times.

Thank you for your trust.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:34 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Też dostałem tego maila. Ciekawi mnie jedna rzecz. Bo jeśli zawieszają zbieranie i wydawanie mil, a utrzymują ważność statusu to co będzie z milami. Żeby skorzystać ze statusu w większości przypadków muszę wpisać numer FT do systemu przewoźnika. Z kolei wiem, że mil z tego nie dostanę bo piszą że "While collecting and redeeming miles continues to be suspended".
Czeski film.

Trochę żałuje że niemieckie władze zablokowały zakup AB przez Ryanaira. Wyobraźcie sobie FR w OW. To było by dopełnienie tej farsy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Zostali zarzuceni pytaniami, wątpliwościami, pretensjami, tudzież pogróżkami (?) :roll: i okazało się, że nie za bardzo mogą ot tak po prostu zamknąć temat topbonusa. Myślę, że potencjalny nabywca Air Berlin będzie musiał przełknąć także żabę w postaci ichniejszego programu lojalnościowego i jakkolwiek udobruchać (byłych) topbonusowiczów. Liczę, że będzie to jednak Lufa i jeszcze wyjdziemy na tym do przodu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wg prasy cytowanej na LL sprawa AB (kto i co ewentualnie przejmie) powinna się wyjaśnić już w połowie września. Myślę, że jest zatem spora szansa, że niedługo potem będzie też mniej lub bardziej jasne, co z topbonusem i naszymi milami.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 30 Sie 2017 15:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
tam chyba ma mieć miejsce przejęcie "wybranych aktywów" AB (w tym slotów). spółka jako taka pewnie zostanie zlikwidowana i nie wiadomo w jakiej części ureguluje zobowiązania wobec topbonus z tyt. przyznanych punktów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 30 Sie 2017 23:23 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Ten program dogorywa jak karp przed wigilią. Nikt myślący nie wrzuci tam teraz nawet mili, a wszyscy jak tylko będzie okazja wykorzystają swoje zebrane mile i uciekną do innego programu. Mało to warte dla ew. zainteresowanych zakupem AB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 31 Sie 2017 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Powiedzmy szczerze to jest jeden z paskudnych pryszczy, które potencjalny kupujący musi jakoś przetrawić ... chociaż oczywiście nie jest to największy problem ;) Zgadzam się jednak z przedmówcą, jak tylko pojawi się jakakolwiek możliwość na wyciśnięcia czegokolwiek z trupa Topbonusa, to ustawi się spora kolejka chętnych (z połową tutejszego forum na czele) :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group