Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2010 18:07 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Z faktów to Cypr z Charleroi i Eindhoven.
Plany Ryana ponoć mówią o obsłudze 500.000 pasażerów na Cyprze w ciągu pięciu lat co daje trochę mniej niż 300 osób dziennie.
Plotki mówią o Egipcie (Aleksandria), Bliski Wschód a teraz nowa o tym, że Ryan jest zainteresowany wejściem do Gruzji.

Wszystkie te plotki oparta na informacjach z fejsbukowego profilu stowarzyszenia przyjaciół Ryana. Znacie jakieś inne informacje mniej lub bardziej potwierdzone?
Góra
 Profil Relacje PM off
boryzo lubi ten post.
boryzo uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 30 Sie 2010 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
osiek napisał(a):
Z faktów to Cypr z Charleroi i Eindhoven.
Plany Ryana ponoć mówią o obsłudze 500.000 pasażerów na Cyprze w ciągu pięciu lat co daje trochę mniej niż 300 osób dziennie.
Plotki mówią o Egipcie (Aleksandria), Bliski Wschód a teraz nowa o tym, że Ryan jest zainteresowany wejściem do Gruzji.

Wszystkie te plotki oparta na informacjach z fejsbukowego profilu stowarzyszenia przyjaciół Ryana. Znacie jakieś inne informacje mniej lub bardziej potwierdzone?

a były wczesniej plotki o cyprze? Bo jesli tak, to jak widac były to "dobre plotki" ;) Wiec idąc tym śladem, można domniemywać, że któraś z powyższych się sprawdzi.

O ile alexandria to wg mnie nic specjalnego (wole morze czerwone, aczkolwiek otwarcie lotów do egiptu może sprawić, że pojawi się też np hurgada czy sharm.. a wtedy by było ciekawie :) ) to gruzja, czy bliski wschód brzmią świetnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2010 18:22 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Osiek,a czy słychać coś o zwiększeniu kierunków do Grecji,np.Ateny,Cyklady,Kreta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2010 18:26 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Alexandria to dla mnie droga do raju :). Hub linii Air Arabia. Nie posądzam jednak Ryanaira o wyjście w tym kierunku poza EU i Europę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2010 18:34 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Blackall napisał(a):
Wszystkie te plotki oparta na informacjach z fejsbukowego profilu stowarzyszenia przyjaciół Ryana. Znacie jakieś inne informacje mniej lub bardziej potwierdzone?

a były wczesniej plotki o cyprze? Bo jesli tak, to jak widac były to "dobre plotki" ;) Wiec idąc tym śladem, można domniemywać, że któraś z powyższych się sprawdzi.

O ile alexandria to wg mnie nic specjalnego (wole morze czerwone, aczkolwiek otwarcie lotów do egiptu może sprawić, że pojawi się też np hurgada czy sharm.. a wtedy by było ciekawie :) ) to gruzja, czy bliski wschód brzmią świetnie.[/quote]

Szperając wstecz to jakoś w sierpniu/wrześniu były przebąkiwania o Cyprze. O Aleksandrii gdzieś mi mignęło jakiś czas temu. Po informacji o otwarciu połączenia CRL-Cypr któryś z tygodników angielskich zrobił analizę iż Cypr byłby dobry przyczółkiem dla Ryana a bliski wschód. Argumentami było to że Franca ma b. mało lotów pond 3h a easyjet lata Londyn-Hurghada czy Sharm więc bliski wschód nie jest poza zasięgiem a baza na Cyprze wpisywałaby się w politykę Ryana oferowania krótkich lotów. Taka Syria czy Liban to byłoby coś. Zresztą Ryan coś w tym kierunku musi zaoferować: easyjest ma Egipt, Izrael, Cypr, wizzair rozszerza się na Turcję Stambuł i Antalya.

link odnośnie Gruzji: http://www.civil.ge/eng/article.php?id=22630


Rysiek napisał(a):
Osiek,a czy słychać coś o zwiększeniu kierunków do Grecji,np.Ateny,Cyklady,Kreta?


nic mi się o uszy nie obiło


Kamil napisał(a):
Alexandria to dla mnie droga do raju :). Hub linii Air Arabia. Nie posądzam jednak Ryanaira o wyjście w tym kierunku poza EU i Europę.


Kamil poza Europę to już wyszli: Kanary i Maroko ;) więc wszystko jest możliwe

Tak czy inaczej przyszły rok może obfitować w ciekawe kierunki


edit:

wspomnaiana analiza http://www.glgroup.com/News/How-far-can ... 50112.html

artykuł z sierpnia o Cyprze w Ryanie http://www.travelweekly.co.uk/Articles/ ... ition.html


Ostatnio edytowany przez osiek 30 Sie 2010 18:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2010 18:41 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
Mogliby zaoferować np. Maderę, lub inne destynacje... np. Islandię chciałbym zobaczyć :) Bliski Wschód też bardzo mile widziany. Im więcej możliwych kierunków tym lepiej ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2010 18:43 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
kabza napisał(a):
Mogliby zaoferować np. Maderę, lub inne destynacje... np. Islandię chciałbym zobaczyć :) Bliski Wschód też bardzo mile widziany. Im więcej możliwych kierunków tym lepiej ;-)


Islandię też mam w planach.. Ze Stansted można wyrwać bilet za 650pln w dwie strony z bagażem więc bardzo drogo to nie jest. Maderę można wyrwać czarter w TUI, w tym roku widziałem za ok 300pln
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2010 19:07 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Siatkę Ryanaira znam, chodziło mi o to, że jeśli nowe kierunki będą poza Europa i EU to raczej nie do Egiptu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sie 2010 19:28 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Wiem że znasz... Egipt w Ryanie.. hmmm nie wykluczałbym choć patrząc się na to co może Egipt zaoferować to dość atrakcyjny kierunek byłby i praktycznie all season. Bliski Wschód... marzenie ale chyba jeszcze zbyt niestabilnie tam jest żeby Ryan zaczął fruwać ;) A Gruzja... no cóż zbliża się do Europy więc im może bardzo zależeć na ściągnięciu Francy, a co za tym idzie mogą sporą kasę dopłacać do połączeń. Byleby tylko Europa zobaczyła jaka Gruzja jest naprawdę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2010 17:37 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Z nowszych plotek wynika jakoby Ryan zamykał bazę w Marsylii. A nawet jest info na stronie http://www.ryanair.com/en/news/ryanair- ... eille-base
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Paź 2010 11:57 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
z dzisiejszej konferencji we Frnakfurcie: Ryanair is to reduce Frankfurt Hahn Base operations by 30%, in response to the introduction of the air travel tax, with the number of weekly flights being cut from 532 to 382 which will reduce volume by 1 million passengers. The airline has 9 based Boeing 737-800s operating 54 routes.

ładnie HHN obcieli po podatkach, 150 lotów tygodniowo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lis 2010 20:09 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
HHN obcieli więc w ramach obcinania powstanie nowa trasa
HHN-Wolos
Na Wolos też będzie latać z BGY, CRL i CIA i wszystko to z nowym letnim rozkladem Ryana czyli pod koniec marca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sty 2011 00:41 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Szkoda ,że nie latają do Stambułu.
Myślicie ,że masowe meile do zarządu FR mogły by przynieść skutek w postaci lotów do tego miasta ?
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2011 00:53 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
myślę że niekoniecznie. W sumie dziwi trochę nieobecność Ryana w tamtym rejonie. W Niemczech żyje przecież spora społeczność Turków, kraj jak najbardziej turystyczny. Może charakter tej turystyki gdzie się sprzedaje głównie 3/4
* all inclusive jest powodem niechęci do uruchomienia tego kierunku. Ja liczę że Cypr stanie się bazą wypadową na Bliski Wschód. W momencie otwierania połączenia do Larnacii Ryan podał liczby pasażerów które chce przewieźć w ciągu najbliższych bodaj 3 czy 5 lat. Średnia z tego wychodziła ok 4-5 połączeń dziennie przy obciążeniu ok 70%. Może mała baza w Larnace obsługująca Liban, Syrię, Jordanię, Egipt, Turcję może Izrael... Ehh pomarzyć można ;)

Natomiast hiszpańskie media plotkują o połączeniu Francy z Madrytu do Gruzji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Sty 2011 01:16 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Z Madrytu do Tibilisi w lini prostej jest 4tyś km. Nie wiem czy ich samoloty maja taki zasięg. Co nie zmienia faktu ,że była by to świetna wiadomość:)
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2011 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
737-800 ma zasięg 5500 więc da rade
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2011 06:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
:) ja bym chcial Krakow-Marrakesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Sty 2011 09:27 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Cytuj:
:) ja bym chcial Krakow-Marrakesz :)

Ja cały czas oczekuje na coś z Polski do Porto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sty 2011 12:15 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
barrob1 napisał(a):
Ja cały czas oczekuje na coś z Polski do Porto.

Najlepiej z Poznania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sty 2011 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
fly4me napisał(a):
barrob1 napisał(a):
Ja cały czas oczekuje na coś z Polski do Porto.

Najlepiej z Poznania.

fly4me.. ale to nie jest koncert życzeń, tylko temat o plotkach, a plotki były o połączeniu KRK z OPO, wiec tego typu posty są.. no sam widzisz ze troche bez sensu :)

to z reszta tez..
JACARAIPE napisał(a):
:) ja bym chcial Krakow-Marrakesz :)



wracajac do tematu - o gruzji mówiło się juz od dawna, w zasadzie było coś przebąkiwane o połączeniach w tym sezonie letnim a tu nie widać, ani nie słychać nic. Miejmy jednak nadzieje, że w końcu się to sprawdzi - bo na tego typu połączeniach zarobiłaby i Gruzja, i FR. Na dodatek (pamietam z jakiegos artykułu sprzed ok. roku) gruzini są w stanie dać spore zniżki (dopłaty? nie wiem jak to dokładnie działa) aby FR latał do gruzji - bo wiedzą, że własnie na tym zarobią.

Dziwi mnie natomiast ew. wybór Madrytu jako łącznik europy z gruzją.. Cała europa będzie musiała dolecieć do hiszpani, by później często cofnąć się znów na wschód..
szkoda, że niemcy wnieśli podatek lotniczy, bo lot z takiego HHN nie wiem czy nie byłyby rozsądniejszym posunięciem - takto wielu osobom może się nie chcieć, albo nawet nieopłacać dolecieć do MAD, by później lecieć do gruzji..
Albo np BGY - wg mnie lepsze niz MAD..


Ostatnio edytowany przez Blackall, 05 Sty 2011 14:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bepa22 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group