Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 02 Gru 2021 21:35 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Kashpir napisał(a):
novart napisał(a):
Garibaldi jest jeszcze fantastycznym miejscem jeśli planujesz wypady poza Neapol bez samochodu...Puzzuoli, Wybrzeże Amalfitańskie, Herculanum, itd..- pociągi na miejscu pod nosem :)

Pełna zgoda. Byłem na długi weekend listopadowy - 3-dniowa Artecard Campania i bliskość hubu transportowego na Garibaldim to świetna kombinacja :)

olajaw napisał(a):
Btw okolice dworca Garibaldi są naprawdę mało ciekawe na nocleg, ja bym na pewno kolejnym razem szukała innej lokalizacji choć fakt jest tam wygodnie pod kątem dojazdu z lotniska i metra.

Bliskie okolice rzeczywiście są nieciekawe - byłem wcześniej dwa razy w Neapolu, a mam wrażenie, że teraz jest najgorzej: tuż pod samym McD na Corso Novara i dalej na północ koczują i sypiają bezdomni migranci. I chyba traktują to miejsce jak uliczne sanitariaty, bo fetor jest w tym miejscu ogromny. Ale to w sumie dyskusja bardziej do wątku noclegowego.


W wątku noclegowym ostatni wpis sprzed 5 lat ;)

Pociągnę może ten offtop bo tamtego wątku pewnie nikt nie odkopie.

Mam na ta chwilę klepnięty apartament bliżej portu - w pobliżu stacji metra Duomo (przy ulicy Via Duomo). Ale małża dziś znalazła taki przy samym placu Garibaldi (przy czym nie od strony dworca, a od Corso Garibaldi), który wydaje się fajniejszy (bo ma duży taras ;) ) A tamten mogę bezpłatnie odwołać.

Z Waszych odpowiedzi wynika, że ze złapaniem takówki z lotniska w niedzielę w nocy problemu nie będzie. Pytanie tylko jak z czwartkiem o świcie.
Blisko stacji to pewnie bez problemu, ale jak wygląda ta druga lokacja pod tym względem. Sprawdziłem na mapie, że do przystanku Pisacane jest 200 metrów. Tylko czy ten Alibus tam faktycznie staje, czy tylko w teorii?

No i (offtopowe) pytanie do bywalców - czy Via Duomo i okolice molo Pisacane jest sympatyczniejsze przy wieczornym wyjsciu na pizzę niż Corso Garibaldi i okolice dworca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#102 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
A ja jednak przeniosę ;) Ale by było też na temat - sam spałem w Ibis Styles tuż przy dworcu i wieczorem nie czułem się niekomfortowo w tej okolicy, choć smród i bezdomni nie poprawiają atmosfery (ilość śmieci jednak nie odbiegająca od średniej - czyli zatrważająca ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#103 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Dlatego moim zdaniem, lepiej nocować gdzieś na starówce czy przy Via Toledo. Można spokojnie powłóczyć się wieczorem i nocą pieszo bez żadnych nieprzyjemnych przygód.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#104 PostWysłany: 03 Gru 2021 16:34 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Wg mnie najlepiej zakwaterować się gdzieś w trójkącie stacji metra Dante, Toledo i Universita. Blisko na starówkę i na Quartieri Spagnoli i w stronę katakumb św. Gennaro a dalej na Capodimonte. Do dworców trzeba kawałek dojść ale jest to przyjemny spacer.

Co do taksówek, to jak się boisz że nie ogarniesz poproś o zorganizowanie transferu swojego hosta czy kogoś z recepcji. Pamiętaj tylko zapytać o cenę z góry, żeby nie było niespodzianek. Wydaje mi się, że cena prawdziwej taksówki na lotnisko to 20, maks. 25 euro. Stawki są oficjalne, odgórnie ustalone. Transferu oczywiście nie, ale ceny taxi stanowią punkt odniesienia. Ostatecznie po prostu zamówią Ci taksę. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#105 PostWysłany: 19 Sty 2022 23:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Krótka recenzja po listopadowym pobycie w Neapolu.

Po tym jak pierwszy obiekt (Le Mura Antiche) mnie wyrolował booking-com-opinie-problemy-doswiadczenia,20,1154&p=1470076&hilit=le+mura+antiche#p1469510 wybór padł na
Palazzo Ferrara, Via Ferrara 17
Via Ferrara to trzecia przecznica na północ od dworca na Garibaldim, więc do hubu transportowego bardzo blisko. Dojście niestety nieciekawe, o czym pisałem kilka wpisów wcześniej. Natomiast sam pensjonat - rewelacja. W klasycznej, neapolitańskiej kamienicy. Dostaliśmy pokój w części na I piętrze (pokoje są również na IV piętrze). Wyglądał jak nowy albo świeżutko po remoncie. Super wygodne łóżko, miejsca wystarczająco akurat na 2 osoby z niewielkim bagażem (długa półka na ścianie + wieszaki). W pokoju jest też klimatyzacja. Jedyna rzecz, której brakowało, to choćby mała lodóweczka. Jeśli chodzi o zakupy, to bliziutko na Corsa Novara jest supermarket Sole 365, a przy stacji kolejowej mój ulubiony Conad.
W pokoju jest też bardzo estetyczna, nowoczesna i czyściutka łazienka z prysznicem. Balkonik oferuje widok na "studnię". Sympatyczny gospodarz przyjechał na zameldowanie, dał nam wskazówki co i jak - potem już go nie widzieliśmy, ale w razie czego można było łapać kontakt przez WhatsApp. Za 3 noce zapłaciliśmy łącznie 121,50 EUR plus 15 EUR podatku miejskiego. Na krótki pobyt mogę polecić z czystym sumieniem. Na dłuższy, jeśli mielibyśmy więcej bagażu, to jednak mogłoby trochę brakować miejsca, bo brak klasycznej szafy. Fotki poniżej.
Załącznik:
IMG_9293.JPG
IMG_9293.JPG [ 152.12 KiB | Obejrzany 1803 razy ]
Załącznik:
IMG_9294.JPG
IMG_9294.JPG [ 134.6 KiB | Obejrzany 1803 razy ]
Załącznik:
IMG_9295.JPG
IMG_9295.JPG [ 137.6 KiB | Obejrzany 1803 razy ]
Załącznik:
IMG_9298.JPG
IMG_9298.JPG [ 166.08 KiB | Obejrzany 1803 razy ]
Załącznik:
IMG_9299.JPG
IMG_9299.JPG [ 145.58 KiB | Obejrzany 1803 razy ]
Załącznik:
IMG_9297.JPG
IMG_9297.JPG [ 177.49 KiB | Obejrzany 1803 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 17 Mar 2022 16:20 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 44
Dzięki serdeczne za porady, @mkuldane@o2.pl a możesz podpowiedzieć gdzie miałeś nocleg, bo jeszcze nic nie rezerwowałam, na razie robię rozeznanie gdzie bezpiecznie


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 17 Mar 2022 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 17 Mar 2022 20:38 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
calaviolina napisał(a):
a możesz podpowiedzieć gdzie miałeś nocleg

Nocleg miałem super, ale do tanich nie należał. Byłem z żoną i dwojgiem nastolatków, więc wziąłem taki z 3 sypialniami (w bonusie był salon i 2 łazienki). Dokładnie to był ten apartament:
2 minuty piechota od metra Municipio, 5 minut od Via Toledu (7 od stacji metra Via Toledo). W tym samym budynku na parterze supermarket wielkości naszych Biedronek. Widok z balkonu super - na Wezuwiusza i zatokę (chyba 11 piętro). Pełne wyposażenie. Mi się akurat trafiło, że w gratisie dostałem od bookingu transfer z lotniska. W drugą stroną włascicielka apartamentu (która okazała się Polką i w ogóle była mega pomocna we wszytskim) ogarnęla nam transfer za 25 EUR - co przy 4 osobach wychodzi w cenie autobusu, a o 6 rano nie miałem ochoty latac z walizami na przystanek.
Generalnie szukałbym w trójkącie między stacjami metra: Municipio, Universita i Toledo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 21 Mar 2022 13:11 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 44
@mkuldane@o2.pl
Dzięki, apartament przepiękny, ale to na większą ilość osób i faktycznie bardzo drogi, szukamy tańszego, na jedną noc, więc szukam dalej , dzięki za doprecyzowanie rejonu poszukiwać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group