Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#81 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dość ciekawa dzielnica. W sumie, taka prawdziwa włoska - neapolitańska.

Koleżanka tam mieszka, i szczerze mi się strasznie tam podobało
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#82 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dzięki. Klepnąłem to w expedii ale okazało się, że w tym terminie jest zajęty jeden dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#83 PostWysłany: 07 Sty 2018 15:44 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Orientujecie się, czy w lutym w Neapolu jest jakiś jubel/ważny mecz/inny whatever? Sprawdzałem noclegi i ceny wydają się być ~30% wyższe niż rok i dwa lata temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#84 PostWysłany: 13 Sty 2018 19:53 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy możecie polecić sprawdzony b&b przy końcowym przystanku Alibusa przy porcie Napoli Beverello? może być tani hotelik. Przylatuję późno wieczorem a rano na prom
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#85 PostWysłany: 15 Sty 2018 10:42 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 73
Witajcie,

ktoś nocował w Fragolina: Piazza Garibaldi 73? Miejscówka ok bo przy Głównym dworcu kolejowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#86 PostWysłany: 22 Sty 2018 08:50 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy możecie polecić sprawdzone hotele lub airbnb w Salerno lub Sorrento ? Będziemy podróżować przez 4 dni Neapol-Pompeje-Sorrento-Amalfi-Salerno-Neapol pociągami, autobusami a więc najlepiej niedaleko dworca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#87 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:05 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 10
Na Airbnb wybeirz te które mają powyżej 50 ocen i 4.5 lub 5 gwiazdek :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#88 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:31 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Na 24 opinie na bookingu tylko raz dałem 10 (czyli max). Za całokształt. My byliśmy autem, ale do dworca ok. 1 km więc chyba dacie radę.
Czysto, dużo miejsca, fajna lokalizacja, śniadanie w formie pełnej żarcia lodówki, na deser herbatniki z szafki obok oraz domowej roboty tiramisu od Właścicielki. Do tego oczywiście kawa i ekspres do jej zaparzania. Właściciele to nauczycielka i dyrektor szkoły.
Oczywiście bez problemu znajdziesz dużo tańszych miejsc, niektóre może nawet będą dla Ciebie lepsze, ale ja, gdybym miał okazję, to chętnie bym tam wrócił.
Nazwa obiektu: Il Giardino dei Gigli, Meta di Sorrento, 3 stacje przed Sorrento.
http://www.booking.com/Share-wFONiF
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#89 PostWysłany: 11 Lut 2018 20:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Po styczniowym pobycie w Neapolu zdecydowanie mogę polecić pensjonacik Le Mura Antiche, via Nolana 28 https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... pania.html
Blisko do Piazza Garibaldi, czyli pociągi, metro, autobusy. Sama uliczka via Nolana na początku nie sprawia wrażenia wybitnie bezpiecznej, ale generalnie jest ok (chociaż w niedzielę rano jest spory bazar i dosyć głośno). Na zakupy spożywcze polecam sklep Conad, który znajduje się tuż przy stacji kolejowej. Na śniadania mnóstwo knajpek przy Garibaldim.
Przed przyjazdem dostaliśmy wskazówki jak do nich dotrzeć i kiedy się skontaktować, żeby ktoś na pewno był na miejscu, bo pensjonacik mieści się na 3 piętrze zwykłego budynku. Oldschool’owa winda w wybranych godzinach jest płatna 5 eurocentów, ale my najwyraźniej używaliśmy jej poza godzinami szczytu, bo ani razu nie musieliśmy jej karmić ;)
Przy zameldowaniu otrzymaliśmy garść rad, gdzie pójść zjeść, jak się przemieszczać a na dodatek w pokoju czekały na nas 2 ciastka sfogliatella z karteczką od właścicieli. Niewielki gest, a jakże miły :)
Załącznik:
9E8A2174.JPG
9E8A2174.JPG [ 171.61 KiB | Obejrzany 4731 razy ]

Pokój spory – podwójne łóżko, szafa, stoliczek i 2 krzesła, przy łóżku nocne szafeczki z materiałowymi szufladkami. Łazienka może nie ogromna, ale schludna z zapewnionym kompletem ręczników i suszarką. Wifi działało bezproblemowo.
Załącznik:
2018-01-029.jpg
2018-01-029.jpg [ 188.3 KiB | Obejrzany 4731 razy ]

W korytarzyku możliwość zrobienia kawy czy herbaty a także korzystania z lodówki.
Nie było problemu z wydrukowaniem kart pokładowych – poprosiliśmy mailowo, następnego dnia po powrocie z miasta, czekały na nas w pokoju. Wymeldowanie do 10:00. Wylot z Neapolu mieliśmy 19:55 i mogliśmy zostawić bagaże w pokoju i odebraliśmy po południu (akurat do naszego nikt się nie wprowadzał).
Cenowo może nie najtaniej – 98 euro za 2 noce (+ podatek miejski) przez booking, ale robiłem rezerwację kilka dni przed wyjazdem i te tańsze, dobrze oceniane opcje już „wyszły”. Poza tym wpadnie 10% zwrotu na konto mywizz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#90 PostWysłany: 03 Mar 2018 03:18 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
wulkan napisał(a):
Czy możecie polecić sprawdzone hotele lub airbnb w Salerno lub Sorrento ? Będziemy podróżować przez 4 dni Neapol-Pompeje-Sorrento-Amalfi-Salerno-Neapol pociągami, autobusami a więc najlepiej niedaleko dworca...

A na kiedy? Od soboty 3-go marca i przez tydzien mozna by sie skontaktowac z osoba, ktòra posiada wolne mieszkanie pod Salerno, i bedzie na miejscu czyste pieknie polozone i w bezpiecznym miejscu, wlasciciele tam nie mieszkaja wiec w innym przypadku nalezy skontaktowac sie z wyprzedzeniem, ceny noclegu i warunki b.dobre, ceny jedzenia w okolicy doskonale. DWlasciciel mowi po polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#91 PostWysłany: 21 Kwi 2018 20:02 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Po pobycie nadal wyświetlają mi się oferty z Neapolu, np. ta jest niezła, szczególnie w wakacje. Obiekt poklasztorny obok Katakumb Januarego, na razie do 1:00 w nocy:
https://www.secretescapes.com/grand-hot ... d=17109991
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#92 PostWysłany: 30 Maj 2018 09:23 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Hej, mam pytanie dosyć ogólne. Szukam noclegu w Neapolu przez Booking, na stronie są podane różne godziny zameldowania i wymeldowania, ale widzę, że dużo z nich to krótkie przedziały czasowe i często niezbyt dogodne godziny. Jak to jest z Waszego doświadczenia, da się wyjść poza ramy tych godzin i jakoś dogadać? Mam przylot przed 10 rano, to akurat całkiem OK, ale wylot mam rano i musiałbym się wymeldować wcześniej niż większość B&B oferuje.
Nie wiem czy kombinować i rezerwować z nadzieją, że nie będzie problemu, bo te godziny bardzo ograniczają wybór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#93 PostWysłany: 30 Maj 2018 10:51 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Najlepiej bedzie jak napiszesz bezposrednio do obiektu z pytaniem. Najczesciej jest tak ze nie ma najmniejszych problemow z wczesnym wymeldowaniem. Albo wlasciciel/landlord przyjdzie specjalnie wczesniej zeby Cie wymeldowac albo powie Ci zebys wrzucil klucze na przyklad do skrzynki na listy wychodzac z mieszkania.
Ja ostatnio dostalem informacje ze klucze mamy zostawic w zaprzyjaznionym sklepie rybnym w sasiednim budynku.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#94 PostWysłany: 30 Maj 2018 13:25 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Tak zrobię, najlepiej się upewnić. Szkoda tylko, że booking nie oferuje kontaktu z właścicielami, szukanie wszystkiego w internecie to katorga ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#95 PostWysłany: 30 Maj 2018 13:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Oferuje. Po zrobieniu rezerwacji możesz wysłać maila lub zadzwonić do właściciela zarezerwowanego obiektu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#96 PostWysłany: 30 Maj 2018 18:12 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
No tak, czyli nie oferuje z mojego punktu widzenia, bo potrzebuję dowiedzieć się szczegółów przed rezerwacją :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#97 PostWysłany: 13 Lip 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
Znalazłem fajny i tani apartament na Via Arpino, 2 sypialnie, kuchnia .. daleko od centrum ale jest bezpośredni autobus linii 601
Zamierzamy wynająć samochód i przypuszczam że łatwiej mi będzie go zaparkować na obrzeżu a i dojazd do np. Sorento jest łatwiejszy
Niestety mało opinii na jego temat ..

https://www.booking.com/hotel/it/great-apartament-in-naples.en-gb.html

Co wy na to ? Dzielnica dobra? ) :) Jedziemy w 2 pary ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Neapolu
#98 PostWysłany: 13 Lip 2018 11:46 

Nocowałem w tamtej okolicy parę dni. Dzielnica Poggoreale nie jest wcale taka zła. Może nawet wygląda lepiej jak okolice dworca Garibaldi. :) Jest tam sporo knajpek, pizzerii z dobrymi cenami i żarełkiem. A dojazd do centrum [ koło więzienia się przejeżdża :lol: ] autobusem za 1 euro jest bardzo prosty i szybki. Jeżdżą dosłownie co chwilę. Jak apartament Wam pasuje , to brać... 8-)
Góra
 PM off
GieZed uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 02 Gru 2021 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
novart napisał(a):
Garibaldi jest jeszcze fantastycznym miejscem jeśli planujesz wypady poza Neapol bez samochodu...Puzzuoli, Wybrzeże Amalfitańskie, Herculanum, itd..- pociągi na miejscu pod nosem :)

Pełna zgoda. Byłem na długi weekend listopadowy - 3-dniowa Artecard Campania i bliskość hubu transportowego na Garibaldim to świetna kombinacja :)

olajaw napisał(a):
Btw okolice dworca Garibaldi są naprawdę mało ciekawe na nocleg, ja bym na pewno kolejnym razem szukała innej lokalizacji choć fakt jest tam wygodnie pod kątem dojazdu z lotniska i metra.

Bliskie okolice rzeczywiście są nieciekawe - byłem wcześniej dwa razy w Neapolu, a mam wrażenie, że teraz jest najgorzej: tuż pod samym McD na Corso Novara i dalej na północ koczują i sypiają bezdomni migranci. I chyba traktują to miejsce jak uliczne sanitariaty, bo fetor jest w tym miejscu ogromny. Ale to w sumie dyskusja bardziej do wątku noclegowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 02 Gru 2021 19:27 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Bezdomni to akurat mogą spać w dowolnym miejscu, np. między jezdniami naprzeciwko głównego wejścia na dworzec.
Image
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group