Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2015 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
Wszystko jest!
Tylko za standard europejski trzeba płacić dużo albo normalnie... średnio 15-30E i wiecej, za taki lokalny to nie jest drogo:) Popularne są bungalowy takie małe domki mającego ściany z pustaków i słomiane dachy z normalna toaletą iiii taka definicja bungalowu:) Od 5E w górę, Oooo pamiętam że jak gadałem z jednym gościem, który mial bungalowy wlasnie! po spytaniu go ocene sam z siebie od razu powiedzial ze maja w nocy ochrone...

Pod namiot chciałem na początku ale jak 100% ośob z 17 osób powiedziało mi że tak to niebezpiecznie i mogą mi łep up.... Raczej nie polecam, może po prostu tak gadają, ale prawo dzungli caly czas tam trwa... No na upartego można, ale...

Hotele klasy europejskiej sa... - tutaj kazdy ma swoja definicje klasy europejskiej

Couchsurfing - głownie w stolicy, sporadycznie gdzieś indziej

Hosteli też nie ma prawie... tylko w stolicy zrobił się nowy - Mada Underground czy jakoś tak :)

Popularne są domki na plażach i właśnie bungalowy!
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa


Ostatnio edytowany przez Abcn 27 Lut 2016 20:26, edytowano w sumie 3 razy
M w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Ogólnie
#2 PostWysłany: 09 Lip 2015 11:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
nie zgodzę się z przedmówcą.

Standard zachodni jest i wcale nie jest bardzo drogi. Mówimy o cenie 10-30e za noc w bardzo fajnym hotelu/domku z łazienką, prądem, ciepłą wodą, czystym łóżkiem, moskitierą, dobrą restauracją na miejscu, często z basenem itd.
Nie spotkałem się również z choć najmniejszym zagrożeniem, najmniej ciekawie jest w stolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lut 2016 20:18 

Rejestracja: 31 Maj 2014
Posty: 12
A znacie może jakieś polecane noclegi w Nosy Be? Lepiej rezerwować w Polsce czy na miejscu czegoś poszukać?
Góra
 Profil Relacje PM off
ZbyszekP lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Maj 2016 23:22 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
o Nosy be jest ogólnie mało informacji.
Ja rezerwowałem przez Agodę, lecę za 4 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Maj 2016 08:27 

Rejestracja: 31 Maj 2014
Posty: 12
W taki razie bardzo proszę o wskazówki i przydatne informacje po powrocie.
Miłego i udanego wypoczynku! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Maj 2016 22:51 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
Oki, wracam 1 czerwca, przypomnij mi się na PW to napiszę co i jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Cze 2016 23:49 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
Wróciłem i było super.
Kilka wskazówek:
- wiza na lotnisku 25euro. Uwaga każdy celnik na lotnisku sępi o "gifty".
- wymiana waluty naprzeciw lotniska(bardziej to przypomina dworzec autobusowy z PRL-u) w kantorze. W Ambatoloace jest kantor i bankomat. W hotelu też mogłem zmienić walutę. Nie wymieniajcie za wiele, bo wycieczki najchętniej płatne w euro, a na inne rzeczy nie wydacie wiele.
- Ambatoloaka to chyba najlepsza miejscówka, stąd odpływają wycieczki, dużo knajp itp.
- sporo hoteli na miejscu, których w necie nie znajdziecie, ale nastawić się na standard Afryki.
- my trafiliśmy na super Hotel, ale nie wiem czy mogę podać nazwę lub linka. Proszę moderatora o odpowiedź.
Jak macie pytania to śmiało.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
przem_o uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Cze 2016 06:26 

Rejestracja: 31 Maj 2014
Posty: 12
Mogę prosić o maila? Będzie łatwiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Cze 2016 07:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Pisz na forum, wiecej osob skorzysta:)

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2016 11:27 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
Można na miejscu znaleźć nocleg, ale mi szkoda na to czasu i wolę mieć zarezerwowany.
My spaliśmy w tym:

http://www.booking.com/hotel/mg/villas- ... al;ucfs=1&

Bardzo fajny hotel. Nie sprawdzałem cen innych hoteli na miejscu.
Ceny na miejscu bardzo przystępne, wycieczki 30-40 euro z obiadem.
Obiad w knajpie 10-12 zł, na ulicy taniej, a najlepiej wychodziło nam w hotelu. piwo w sklepie 2500Ar w hotelu zimne z obsługą 3000ar. Owoce, warzywa, ryby, owoce morza, świeże bagietki, papierosy bardzo tanie, droższe mleko, mięso.
W naszym hotelu był kucharz który gotował za free, płaci się tylko za składniki, lub można samemu kupić i on gotuje i było to najlepsze jedzenie, choć w knajpach też było ok.
W cenie pokoju mielismy pranie, więc duzo ciuchów nie trzeba brać.

Kurs wymiany zależy ile utargujesz, nie ma stałych cen, na lotnisku dostałem 3475Ariar za 1 euro, na ulicy kurs proponowali gorszy, w mieście nie sprawdziłem bo rozmieniłem na lotnisku 200Euro i mi zostało, musiałem na koniec kombinować na co to wydać :) .

Transfer hotelowy 45000Ariarów, taxi 40000, więc prawie to samo.

Wycieczki wyszły nas najlepiej z naszego hotelu 30-40 euro za dzień.
Nosy komba i tanikely,
Park Lakobe,
nosy Iranja,
Łowienie i nosy Sakatia.
Wszystkie fajne, na iranji i sakatia dużo zółwi, na Tanikely fajna rafa.

Jesli macie pytania to piszcie tu, na PW muszę odpowiadać każdemu z osobna na te same pytania.

-- 02 Cze 2016 11:31 --

podaję nazwę hotelu bo link coś nie działa.
Villas Orchidées
Góra
 Profil Relacje PM off
przypalek uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Cze 2016 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Jeki napisał(a):
Wróciłem i było super.
Kilka wskazówek:
- wiza na lotnisku 25euro. Uwaga każdy celnik na lotnisku sępi o "gifty".
- wymiana waluty naprzeciw lotniska(bardziej to przypomina dworzec autobusowy z PRL-u) w kantorze. W Ambatoloace jest kantor i bankomat. W hotelu też mogłem zmienić walutę. Nie wymieniajcie za wiele, bo wycieczki najchętniej płatne w euro, a na inne rzeczy nie wydacie wiele.
- Ambatoloaka to chyba najlepsza miejscówka, stąd odpływają wycieczki, dużo knajp itp.
- sporo hoteli na miejscu, których w necie nie znajdziecie, ale nastawić się na standard Afryki.
- my trafiliśmy na super Hotel, ale nie wiem czy mogę podać nazwę lub linka. Proszę moderatora o odpowiedź.
Jak macie pytania to śmiało.


a tych giftow ile dac?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Cze 2016 12:39 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
Ile chcesz, wezmą wszystko :)
Jednemu dałem 1 euro tyle miałem drobnych, drugiemu przy kontroli bagażu paczkę orzeszków, a potem sie wkurzyłem i następnym nie dałem nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:11 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 6
Dzięki za informacje. My lecimy 3.07 z trojka dzieciaków ?. Mam pytanie czy braliście malarone? Czy było dużo komarów, bo z jednej strony piszą żeby brać, ale jak pytaliśmy w hotelach to mówią, ze teraz po pierwsze nie ma komarów i nie maja za bardzo malarii, ale nie chcemy tez brać leków niepotrzebnie. Z góry dzięki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:22 

Rejestracja: 31 Maj 2014
Posty: 12
My lecimy w tym samym terminie.
Pani Doktor powiedziała nam, żebyśmy nie brali tego leku, ale mieli go ze sobą i jak wystąpią jakieś objawy po ugryzieniu komara, to zastosować dawkę uderzeniową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Cze 2016 13:24 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
Komary pojawiały się sporadycznie tuż po zmierzchu, mugga 50% DEET załatwiała sprawę.
Teraz jest pora sucha i malarii nie ma, my malarone nie braliśmy i nie mieliśmy ze sobą. Zależy na jak długo lecisz, ale objawy po zarażeniu najczęściej wystąpią po kilku do kilkunastu dni, więc pewnie już po powrocie. Jak nie bierzesz cały czas to wożenie ze sobą nie ma za bardzo sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Paź 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jeki napisał(a):
Wróciłem i było super.
Kilka wskazówek:
- wiza na lotnisku 25euro. Uwaga każdy celnik na lotnisku sępi o "gifty".
- wymiana waluty naprzeciw lotniska(bardziej to przypomina dworzec autobusowy z PRL-u) w kantorze. W Ambatoloace jest kantor i bankomat. W hotelu też mogłem zmienić walutę. Nie wymieniajcie za wiele, bo wycieczki najchętniej płatne w euro, a na inne rzeczy nie wydacie wiele.
- Ambatoloaka to chyba najlepsza miejscówka, stąd odpływają wycieczki, dużo knajp itp.
- sporo hoteli na miejscu, których w necie nie znajdziecie, ale nastawić się na standard Afryki.
- my trafiliśmy na super Hotel, ale nie wiem czy mogę podać nazwę lub linka. Proszę moderatora o odpowiedź.


Po przyloacie celnicy sepili nie o gifty ale o kase, podobnie jak w Burundi i pokazywaki mi nawet 5 Euro w banknocie.
Najlepszy kurs wymiany byl wlasnie w tym kantorze naprzeciwko lotniska.
Z 1$ bylo 2900, w hotelach liczyli tylko 2500, zalowalem, ze nie wymienilem wiecej w tym kantorze.
W kantorze mozna bylo wymienic nawet CHF, ale dawali tylko 2600, za to w hotelu akceptowali CHF po kursie 2500, tak jak USD. ;)
Za 1€, o ile pamietam bylo 3600.
Najlepsze lokum, jakie mialem to byly:
Au Bois Vert w Tana
Eco Lodge Les Chambres Du Voyageur w Antsirabe
i oczywiscie polecam.
W Les Chambres Du Voyageur serwowali nawet mojego ulubionego Malbeca.
A tak ogolnie, to mialem problemy z placeniem karta, tylko w 2 miejscach byla akceptowana, dlatego zalecam odpowiedni zapas gotowki.
Cash mozna rowniez wyplacic w bankomatach, o ile beda funkcjonowaly i wyplaty sa limitowane do 400 000 Ariary.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2018 18:05 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 16
Wybieram się za tydzień na Nosy Be - szukam praktycznych informacji - jakiej wielkości dawaliście napiwki np.pokojówce w hotelu,tragarzowi,kelnerowi itp. Dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2018 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ZbyszekP mysle, ze masz na mysli napiwki oprocz przewodnika i kierowcy gdyz to jest zupelnie inna skala napiwkow. ;)
Na takie wyjazdy zabieram z reguly $100 w banknotach po $1 oraz powazna baterie czekolad.
Pokojowce tradycyjnie pozostawiam $1 na lozku lub daje minimum 2000Ar czy czekolade, dla tragarza, jak nie znajde banknotu minimum 1000Ar to $1.
Czesto w portfelu sa same banknoty o wysokich nominalach, dlatego banknoty $1 zawsze i wszedzie zdawaly egzamin.
Bywa i tak, ze kasa jeszcze nie wymieniona, a tragarz oczekuje swoja dzialke.
Na pewno lepiej dac napiwek w lokalnej walucie, gdyz hotele oszukuja i wymieniaja miejscowym, ktorzy nie maja zoltego pojecia o aktualnych kursach, obcinajac nawet 1000Ar na kazdym $1.
Warto uwzglednic kase na napiwki przy wymianie i poprosic o jak najwiecej banknotow 1000Ar.
Wtedy nalezy zabrac ze soba reklamowke, gdyz w portfelu zabraknie miejsca. :D
W restauracjach czekolada dla Pani kelnerki (niekoniecznie nasladowac) + do rachunku ok.5-10%, w zaleznosci od serwisu, ale nie wiecej.
Jesli ktos nie daje w Niemczech napiwkow w wysokosci 10 centow to nie powinien robic z siebie blazna i startowac z napiwkami 500Ar czy nawet mniej. :mrgreen:
Wtedy lepiej nic nie dac, ci biedni ludzie wbrew pozorom potrafia miec swoja godnosc.
Pamietajmy prosze, w restauracjach dajemy napiwki za sympatyczny czy dobry serwis, a nie ze sie po prostu nalezy. ;)
Pozdr. i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
ZbyszekP lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Maj 2018 19:21 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 16
Dziękuje za szybką i wyczerpującą odpowiedź :), a czy lepiej na miejscu płacić w usd czy euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Maj 2018 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ZbyszekP, nie ma sprawy.
Nie zabralem Euro ze soba, placilem bezposrednio w lokalnej walucie jak i w USD i najlepiej wychodzilo placic w Ar.
BTW lokalnym przewodnikom placilem w USD, gdyz podawali mi ceny w zielonych.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group