Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Namiot Iglo napina się "sam". W lildlowskim są tak jakby 3 punkty podparcia musza być śledzie, aby odpowiednio go naciągnąć ze wszystkich stron do tego dochodzą linki w razie wiatru. Bez śledzi namiot się przewróci. W miejscu gdzie nie można było wbić śledzi dawaliśmy kamienie przywiązane do naciągów. Przy mocnym wietrze nie możliwe jest jego rozbicie. Nocleg w miejscach o dużej wilgotności (np. pola) otrzymujemy darmowy poranny prysznic. To moje spostrzeżenia po roku użytkowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 21 Kwi 2012 18:28 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 43
Mam ten sam namiot lidlowski i jeśli nie przeszkadza Ci, że ściany się walą na Ciebie to namiot się nie przewraca, ze 4 szpile by się zdały minimum. Jutro mam wyjazd z rana, szpilek brak, więc we włoszech dopiero będę coś kminił.
BTW !
Kolega dzwonił na dwa lotniska w łdz i katowicach i mu powiedzieli, że nie przepuszczą mu stelażu od namiotu. Sam zadzwoniłem do Wrocławia i powiedziała Pani, że nie ma problemu. Jestem ciekaw ;> W łdz i kat argumentowali tym, że rurki od stelażu można złożyć jedna w drugą i zabić człowieka ! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 21 Kwi 2012 22:01 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 47
Dokładnie, tym kimś byłem ja adamator ;) Właśnie zadzwonilem po raz kolejny na lotnisko w Katowicach. Pewnym siebie głosem(obniżonym o pół tonu, może ton) zapytałem jak wygląda sprawa z przewożeniem namiotu w bagażu podręcznym i słysząc mlaśnięcie w słuchawce(prawdopodobnie mające oznaczać początek wypowiedzi) lekko zwiększyłem prędkość wypowiadanych słów i wspomniałem o tym, że oczywiście szpilki z uwagi na zakończenie odpadają, ale lekki stelaż z małych rurek nie powinien być problemem. Na to dostałem odpowiedź:
- z włókna szklanego?
- tak tak, z włókna szklanego
- to nie będzie problemu
Zatem. Ile ludzi, ile sposobów przedstawiania danych tyle odpowiedzi.
Jest tylko jedna rzecz, która mnie niepokoi. O ile na etykiecie namiotu z Lidla jest napisane, że pałąki są z włókna szklanego, to po wzięciu ich do ręki mam pewne obawy :> Również z uwagi na fakt, że przyciąga je magnes. No, ale może tak już powinno być. Przekonam się w czwartek. Mam nadzieję ,że pozytywnie, bo nie mam alternatywy noclegowej(o 21 będę w Forli, przy braku namiotów, żadnej odpowiedzi z CouchSurfingu, HospitalityClub jestem w przysłowiowej żopie :))
_________________
marcinerbel90@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 21 Kwi 2012 23:56 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 43
Spoko Fred :D Jak Ci się nie uda z namiotem, zawsze możesz się przekimać w kibelku na lotnisku ( sry :D )
Ale mi miła Pani powiedziała że bez problemu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Kwi 2012 19:26 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Nie rozumiem waszej debaty czy da się podróżować z namiotem w podręcznym. Było powiedziane TAK DA SIĘ. Sam wykonałem około 10 takich lotów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 17 Maj 2012 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
chciałbym podsumować cały wątek (oczywiście przeczytany przeze mnie):
- podróżowanie z namiotem w bagażu podręcznym jest możliwy pod warunkiem, ze:
1) zostawimy w domu śledzie metalowe
2) kupimy sobie plastikowe śledzie lub coś wymyślimy na miejscu
3) stelaże raczej przechodzą na każdym lotnisku

4) w bagażu rejestrowanym nie będzie problemów nawet ze śledziami metalowymi ??


wszelkie uwagi mile widziane :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 17 Maj 2012 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
suszek napisał(a):
chciałbym podsumować cały wątek (oczywiście przeczytany przeze mnie):
- podróżowanie z namiotem w bagażu podręcznym jest możliwy pod warunkiem, ze:
1) zostawimy w domu śledzie metalowe
2) kupimy sobie plastikowe śledzie lub coś wymyślimy na miejscu
3) stelaże raczej przechodzą na każdym lotnisku

4) w bagażu rejestrowanym nie będzie problemów nawet ze śledziami metalowymi ??


wszelkie uwagi mile widziane :)

do sledzi polecam najzwyklejsze http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... %82%C3%B3*

kosztują grosze, przeszly ze mną na 6 lotniskach, ogolnie trzymają całkiem znosnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Maj 2012 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
a powiedz mi jakiej dlugosci masz te kołki ? 100 zl - 25 zl niezłe :)
i wersja plaska czy z tymi ,,, schodkami ??

a stelaż w podręcznym przechodził do tej pory bez problemów ??

dzekuje Ci za info !
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Maj 2012 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
suszek napisał(a):
a powiedz mi jakiej dlugosci masz te kołki ? 100 zl - 25 zl niezłe :)
i wersja plaska czy z tymi ,,, schodkami ??

a stelaż w podręcznym przechodził do tej pory bez problemów ??

dzekuje Ci za info !

napisalem - najprostsze :)

balem sie ze zebki moze ktos zauwazy i stwierdzi ze to niebezpieczne. A takie najzwyklejsze (wygladaja jak gwozdzie) zapakowalem w opakowanie po pluszopodobnych tabletkach i zmiescilem bodajze 9 plastikowych szpilek.

Kosztowaly bodajze 5-7zł za 50 sztuk wiec za darmo prawie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Maj 2012 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Ja w sobotę lecę z Chopina do Stavanger z namiotem za 50 zł, ma metalowe śledzie z tym, że w żaden sposób nie są one ostro zakończone, taka literka L. Liczę, że da radę na wszelki wypadek biorę drewniane pałeczki do ryżu :D Jak wróce do zdam relację czy się udało :)
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Maj 2012 20:58 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
witam, jestem bardzo ciekawa jak Ci sie to uda, ponieważ za miesiąc mam identyczny lot i również będę próbowała z namiotem w podręcznym:) śledzie również mam tępo zakończone w literkę małe L a pręty z włókna szklanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Maj 2012 09:32 

Rejestracja: 16 Mar 2012
Posty: 25
Po przeczytaniu wielu wypowiedzi zdecydowałem sięna zakup lidlowskiego namiotu, wywaliłem metalowe szpilki i zakupiłem na easy camp plastiki , Namiot po rozłożeniu nadaje się do spania , dwie osoby się zmieszczą, nie wiem jak bagaż podręczny czy się zmieści ?
Zaletą namiotu jest niska waga i bardzo małe wymiary , także nie będzie zajmował dużo miejsca w plecaku.
Niestety już ich w Lidlu nie ma , kto się spóźnił to podejrzewam , że może kupić w następnym roku , bo oni chyba co roku robią akcję ze sprzedażą tych plecaków w miesiącu kwiecień.

Ja lece 30 maja do Rzymu na 3 dni , jak wrócę to dam znać czy były problemy na lotnisku w Poznaniu , lot Poznań - Rzym 30 maja , może ktoś leci ?

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 18 Maj 2012 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
czekamy na kazda relecje !
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Maj 2012 06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Najnowsze info z Chopina, śledzie L nie przechodzą, stelaż już tak choć z problemami.
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 19 Maj 2012 14:45 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Czyli wystarczy powiedzieć, że to z włókna szklanego i przepuszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 19 Maj 2012 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
ciekawy jestem tych problemow :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 20 Maj 2012 22:34 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
tzn??? z jakimi problemami, bo my lecimy z namiotem w sobotę też z Chopina do Stavanger
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Maj 2012 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Śledzie metalowe na bank nie przejdą, nawet nie zaostrzone a na stelaże krzywo patrzą coś pomruczą ale puszczają. W stavanger nie robią problemu
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 21 Maj 2012 14:54 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 43
Stelaż na luzie, śledzie nie, tak już jest. Nawet jak coś brzęczą o stelażu, to zawsze można zawołać kierownika czy kogoś i niech się martwią, w kazdym razie można...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 22 Maj 2012 15:59 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Możecie polecić jakiś namiot (oprócz lidlowskiego), który spełniałby wymagania na wymiary podręcznego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group