Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Kwi 2012 13:04 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Ten namiot zakupiłem rok temu przetrwał nie jedną wyprawę w podręcznym. Nocleg w dwie osoby + plecaki też dał radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 10 Kwi 2012 13:05 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Również zakupiłem - co do jakości jak na marketowy namiot moim zdaniem nie jest źle.
Waga po wyjęciu śledzi - 1305g
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Kwi 2012 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Zastanawiam się nad zakupem nowego stelażu, możecie jakiś polecić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Kwi 2012 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Co używacie zamiast śledzi, i czy 2 osoby + 2 plecaki tam się zmieszczą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Kwi 2012 20:47 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
Trochę o LIDLowski namiocie jest tu http://ngt.pl/forum/lidl-trekking-czyli ... 03,12.html ;-) (str. 12-13)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 11 Kwi 2012 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Też mam ten namiot, rozłożyłem go w domu i jakościowo wygląda całkiem nieźle jak za tą cenę. Podłoga wydaje się dość delikatna, trzeba będzie uważać. W środku zmieszczą się dwie osoby + dwa plecaki, jednak będzie bardzo mało miejsca na cokolwiek innego. Dla jednej osoby + sporo ekwipunku w sam raz. Złożony i skompresowany jest tylko nieco większy od butelki 2litry, bez problemu mieści mi sie w boczną zewnętrzną kieszeń plecaka, poszerzając go do maksymalnych wymiarów podręcznego. Oczywiście wiele mu brakuje do "dorosłego" namiotu, jednak na krótkie podróże w stosunkowo lekkich warunkach będzie idealny, szczególnie że waży 1.5kg i jest naprawdę mały.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MaSell, 11 Kwi 2012 20:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 11 Kwi 2012 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Dzisiaj wymieniłem wadliwy na namiot i jest wszystko ok. Nie chce mi sie wierzyć, ze zmieszczą się tam 2 osoby + 2 plecaki takie 40 litrowe.
Zamiast metalowych śledzi planuję zabrać szpilki mocujące co linii kroplującej ;-)

Załączniki:
szpilkilinia.jpg
szpilkilinia.jpg [ 62.86 KiB | Obejrzany 8233 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Kwi 2012 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Jeszcze zależy jakie będą te osoby ;) . Ja już w nim siedziałem w dwie osoby, może to nie hotel 5*, ale da się przeżyć :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Kwi 2012 12:15 

Rejestracja: 16 Mar 2012
Posty: 25
Witam
czy te szpilki mocujące do linii kroplującej przejdą na lotnisku ?
Planuję podróż do Rzymu z namiotem lidlowskim , dla pewności chce wymienić szpilki , teraz mam metalowe
Czy ktoś zna sklep z plastikowymi szpilkami , kiedyś znalazłem link na forum do takiego sklepu , ale nie mogę go już znaleźć :cry:
Czy jest tutaj osoba , która miała namiot w bagażu podręcznym + plastikowe szpilki i miała jakieś problemy na lotnisku ?

pozdr
arti
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 12 Kwi 2012 13:46 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
arti37 napisał(a):
Planuję podróż do Rzymu z namiotem lidlowskim , dla pewności chce wymienić szpilki , teraz mam metalowe
Czy ktoś zna sklep z plastikowymi szpilkami , kiedyś znalazłem link na forum do takiego sklepu , ale nie mogę go już znaleźć :cry:
arti


Rzym z namiotem, bardzo ciekawe rozwiązanie:D
a w kwestii sklepu polecam google --> "plastikowe szpilki do namiotu" i wyskoczy Ci trochę pozycji, pewnie ze szpilkami easy camp :]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Kwi 2012 21:15 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 2
Mam już zakupione bilety do Forli/Bolonia 11-18 czerwca i będzie to moja pierwsza wyprawa ;D

Mam pytanie co myślicie o takich namiotach ?

Namiot 2 osobowy DOMEPACK-2
http://allegro.pl/markowy-namiot-turyst ... 48115.html

Oraz
NAMIOT SAMOROZKŁADJĄCY
http://allegro.pl/samorozkladajacy-nami ... 29775.html

Dodam że zamierzam zakupić do tego plecak Forclaz 40


Ps. Jakie rady dla nowicjuszy ? :D Bolonia - dobre miejsce na 1 trip ? :P Powiem że dużo mi do szczęścia nie potrzeba. Byle było gdzie rozbić namiot nikt mnie nie okradł było ciepło i żebym w miarę coś zobaczył :D (jadę z kolegą więc namiot 2 osobowy preferowany) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Kwi 2012 22:00 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 145
samorozkładający nie zmieści ci się do plecaka. Chyba że planujesz wykupywać bagaż. Ale nawet jeśli, to będzie niewygodny do noszenia.

W podręczny też nie puszczą ci śledzi metalowych. Są do kupienia plastikowe bodajże firmy easy-camp, poszukaj na googlach.

Co do plecaka to sam mam Forclaz 40 Air i bardzo go sobie chwalę, wiem że ludzie latają też z Forclazami 50, był gdzieś cały wątek o plecakach na forum

Bolonia to zdecydowanie nie jest najlepsze miejsce na pierwszy wyjazd pod namiot. W centrum kawałka zieleni nie uświadczysz, poza centrum, zresztą też nie specjalnie. Jedyne miejsce jakie mi przychodzi do głowy to:
a) na lotnisku (sprawdzone, nikt sie nie czepia, są łazienki, klimatyzacja i poranna pyszna kawa, ale za to daleko do centrum)
b) na dworcu kolejowym (też sprawdzone, mniej przyjemnie bo z lokalnymi bezdomnymi, ale obyło sie bezproblemowo no i blisko do centrum
c) jedyne miejsce pod namiot jakie mi przychodzi do głowy to obok rzeki (przepływa niedaleko od lotniska) ale nigdy tam nie byłem więc nie wiem jak tam jest

Za to polecam przejechać się w drugą stronę - pociągiem do Rimini (plaża) i San Marino

A Forli samo w sobie nic szczególnego nie oferuje, takie-ot prowincjonalne miasteczko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Kwi 2012 22:05 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Pierwszy - brak wymiarów po złożeniu. Drugi - teoretycznie za duży - średnica 50 cm! Ale swego czasu przechodziłem bez problemu odprawę z namiotem Quechua podobnych gabarytów - we Włoszech nawet metalowe śledzie puścili;) Jeden minus - poza namiotem już wówczas raczej niczego nie weźmiesz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Kwi 2012 22:57 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 2
No właśnie biorąc pod uwagę to że jadę tam na tydzień , to trochę bagażu muszę zabrać ^^ , macie jakieś linki jakie namioty polecacie ? albo ewentualnie z jakimi sami jeździcie ? :P

Dokładnie o to mi chodzi :D bardziej rajcuje mnie woda słońce i plaża :D i nic więcej na kilka dni bym nie potrzebował do szczęścia :D

Z drugiej strony zastanawiam się ile też pieniędzy mam zabrać , bo jak czytam to 100euro wydaje się być mało na 7 dni :P jak będę chciał np pojechać pociągiem gdzieś w głąb , bliżej wody ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 13 Kwi 2012 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
ole-dziii napisał(a):
a) na lotnisku (sprawdzone, nikt sie nie czepia, są łazienki, klimatyzacja i poranna pyszna kawa, ale za to daleko do centrum)


W dzień może i tak, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że polecasz lotnisko w Forli do spania? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 14 Kwi 2012 15:28 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
my kupilismy ten
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _25860.htm

ma jedną wadę... jakies śledzie muszą być ( igloo samo stoi) ale jest po spakowaniu malutki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 14 Kwi 2012 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Astarte napisał(a):
my kupilismy ten
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _25860.htm

ma jedną wadę... jakies śledzie muszą być ( igloo samo stoi) ale jest po spakowaniu malutki

w jakim sensie? Zastanawiam sie nad nim. Bez sledzi nie ma szans stac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Kwi 2012 15:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Lidlowski musi mieć śledzie, obecnie używam pałeczek do jedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 14 Kwi 2012 15:54 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
rozstawialiśmy przed chwilą, nie wszystkie ale muszą być ( ze 4 szt. przynajmniej), pewnie tez zaopatrzymy się w pałeczki

poza tym wydaje się ok, nie jest taki mały w środku jak czytaliśmy przed zakupem w komentarzach

konieczność wbicia śledzi ma tez inną wadę, czasem na kamienistym podłożu jest to nierealne ;)
bywało juz że rozstawialiśmy namiot na kamieniach, bo nic w glebę nie wchodziło...w igloo nie ma tego problemu, ale nigdy nie będzie takie po złożeniu chyba...coś za coś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Astarte napisał(a):
rozstawialiśmy przed chwilą, nie wszystkie ale muszą być ( ze 4 szt. przynajmniej), pewnie tez zaopatrzymy się w pałeczki

poza tym wydaje się ok, nie jest taki mały w środku jak czytaliśmy przed zakupem w komentarzach

konieczność wbicia śledzi ma tez inną wadę, czasem na kamienistym podłożu jest to nierealne ;)
bywało juz że rozstawialiśmy namiot na kamieniach, bo nic w glebę nie wchodziło...w igloo nie ma tego problemu, ale nigdy nie będzie takie po złożeniu chyba...coś za coś

nie moge sobie do konca wyobrazic wlasnie jak ten namiot sie trzyma bez sledzi - tzn jak sie nie trzyma? Opada? Przerwaca sie? Bardzo mnie to intryguje, bo wtedy nawet plaza odpada..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group