Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 10 Cze 2012 20:41 

Z miarką nikt nie będzie stał, ale wszystko zależy od lotniska i zmiany.
Generalnie jest tak, że jak na oko widać, że coś jest duże albo ciężkie to sprawdzają - koszykiem rozmiar + wagę.

W Sztokholmie Skavsta ważyli wszystkich + koszyk do wybranych
W Gdańsku ważenie i koszyk na wyrywki
We Frankfurcie Hahn sprawdzali u wszystkich wszystko i oblepiali bagaże
W Zadarze tylko szczegółowo prześwietlali i kazali pokazywać wszystkie choćby trochę podejrzane rzeczy
W Bremie rutynowo ważenie, koszyk na wyrywki

Więc raczej skupiaj się na wadze niż na wymiarach - no i osoba która ma ewentualny nadbagaż podchodzi do kontroli jako pierwsza żeby w razie czego się cofnąć i przepakować coś. Byłem świadkiem jak para jechała i dziewczyna z lekkim plecaczkiem przeszła kontrolę, a chłopaka zatrzymali i były kombinacje alpejskie...

#102 PostWysłany: 19 Cze 2012 14:18 

Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Dzwoniłem dzisiaj do straży granicznej na Okęciu i pan mi powiedział, że nie ma absolutnie możliwości żeby przewieźć namiot w podręcznym, tłumaczę mu, że oczywiście śledzi nie biorę tylko jest kwestia stelażu z włókna szklanego, a pan na to żebym sobie nawet nie żartował tylko do rejestrowanego to wszystko wpakować. No to ja mu mówię, że lecimy na 2 dni, bilety za 4zł, a bagaż ponad 100 na każdym odcinku, a on na to, że to go nic nie obchodzi i namiot nie przejdzie :D

Tak więc mam poważny dylemat, bo planowałem na te wakacje 3 wyjazdy z namiotami, w tym jeden ponadtygodniowy, z tego też względu wolałbym nie ryzykować jakiegoś Lidla, bo jak mi się rozleci w połowie wyjazdu to nie wiem co zrobię. Zastanawiałem się nad Hannah Troll S, ale wobec tego czy warto ryzykować?
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 19 Cze 2012 14:27 

niebieski
Ja za tydzień z Okęcia będę leciał i biorę Hannah Troll S. Jeśli będzie problem to go zostawię znajomemu, który mnie odwozi na lotnisko. Myślę, że gość tak "mówił bo mówił".

#104 PostWysłany: 19 Cze 2012 14:45 

niebieski
daj w każdym razie znać jak poszło
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 20 Cze 2012 10:34 

Kontaktowałem się bezpośrednio z portami lotniczymi w Gdańsku i Oslo - Sandefjord. Nie ma problemu z namiotem. Będę mógł potwierdzić 28.06 jak wrócę.
Jak widać wszystko jest względne. Może okęcie jest po prostu nieprzyzwyczajone do low-costowych podróżników tak jak inni :)

PS. Jeśli masz plecak ze stelażem to możesz stelaż namiotu przełożyć do komór stelażowych plecaka - na forum ktoś pisał o takim sposobie rozwiązywania ewentualnych problemów.

#106 PostWysłany: 20 Cze 2012 12:00 

theo napisał(a):
Dzwoniłem dzisiaj do straży granicznej na Okęciu i pan mi powiedział, że nie ma absolutnie możliwości żeby przewieźć namiot w podręcznym, tłumaczę mu, że oczywiście śledzi nie biorę tylko jest kwestia stelażu z włókna szklanego, a pan na to żebym sobie nawet nie żartował tylko do rejestrowanego to wszystko wpakować. No to ja mu mówię, że lecimy na 2 dni, bilety za 4zł, a bagaż ponad 100 na każdym odcinku, a on na to, że to go nic nie obchodzi i namiot nie przejdzie :D

Tak więc mam poważny dylemat, bo planowałem na te wakacje 3 wyjazdy z namiotami, w tym jeden ponadtygodniowy, z tego też względu wolałbym nie ryzykować jakiegoś Lidla, bo jak mi się rozleci w połowie wyjazdu to nie wiem co zrobię. Zastanawiałem się nad Hannah Troll S, ale wobec tego czy warto ryzykować?

leciałam z Okęcia końcem maja....nikt na namiot nie zwrócił nawet uwagi
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 20 Cze 2012 21:08 

niebieski
Zadzwoń do tego samego pana i zapytaj czy możesz wziąć spadochron ;)
Pewnie mu wąsy za długie urosły i mózg uciskają...
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 20 Cze 2012 21:42 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Przeczytałem temat od początku gdyż zamierzam zakupić namiot dwuosobowy i zrobię małe podsumowanie dla potomnych:
Najczęściej wymieniany był namiot z Lidla. Jako zaleta podawany był stosunek ceny do jakości. Jako minus należy dodać chyba sezonowość występowania. Ok kwietnia w Lidlu. (na marginesie czy ktoś widział jeszcze taki leżący w którymś Lidlu w Warszawie)?
1)Następnie za 269zł. http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... atisy.html Chwalony ale waży 3kg. Wydaje się być rozsądny.
2) Następnie Hi Tec Twin ok. 200zł najlżejszy ze wszystkich trochę powyżej 2kg wymiary bardzo dobre 2 http://wciazwdrodze.blogspot.com/2011/0 ... enzja.html

jeżeli nie znajdę noc lepszego chyba zdecyduję się osobiście na opcję nr 2

#109 PostWysłany: 21 Cze 2012 15:24 

Ja też wybrałem opcję nr 2. Na razie nie planuję lotów z tym namiotem, jednak mam obawy czy te szklane włókno nie zostanie uznane za niebezpieczne i będą nici z noclegu. Wolę poszukać i zabukować tani hostel. Ale na krótkie wypady w Polskę namiot jest idealny i idealnie mieści się w walizce o rozmiarach bagażu podręcznego.
 Relacje PM off  

#110 PostWysłany: 21 Cze 2012 17:05 
Awatar użytkownika

srebrny
Gaszpar napisał(a):
Przeczytałem temat od początku gdyż zamierzam zakupić namiot dwuosobowy i zrobię małe podsumowanie dla potomnych:
Najczęściej wymieniany był namiot z Lidla. Jako zaleta podawany był stosunek ceny do jakości. Jako minus należy dodać chyba sezonowość występowania. Ok kwietnia w Lidlu. (na marginesie czy ktoś widział jeszcze taki leżący w którymś Lidlu w Warszawie)?
1)Następnie za 269zł. http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... atisy.html Chwalony ale waży 3kg. Wydaje się być rozsądny.
2) Następnie Hi Tec Twin ok. 200zł najlżejszy ze wszystkich trochę powyżej 2kg wymiary bardzo dobre 2 http://wciazwdrodze.blogspot.com/2011/0 ... enzja.html

jeżeli nie znajdę noc lepszego chyba zdecyduję się osobiście na opcję nr 2

Jednak opcja 2 jak doszukałem się opinii w internecie ma problem ze zmieszczeniem plecaków. Czy ktoś, kto używa tego namiotu miał problemy, ze schowaniem naszych podręcznych - samolotowych plecaków. Ja z dziewczyną mamy Campusy Tuany http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... mpus-.html (kupowaliśmy w Promocji po 199zł)
Myślicie, że będzie z tym problem

#111 PostWysłany: 21 Cze 2012 17:52 

niebieski
Bez problemu powinien się zmieścić, przecież Twój plecak ma 56cm wysokości, a namiot tylko 46, do tego jak włożysz na skos to jeszcze sporo miejsca zostanie (przed chwilą dostałem Hannah Troll S (45wys.) i do mojego Forclaza 60 (właściwie identyczne wymiary jak Twój) zmieściłem jeszcze na dnie śpiwór o średnicy ok. 15cm i jeszcze trochę miejsca u góry zostało) ;)
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 21 Cze 2012 18:00 
Awatar użytkownika

srebrny
theo napisał(a):
Bez problemu powinien się zmieścić, przecież Twój plecak ma 56cm wysokości, a namiot tylko 46, do tego jak włożysz na skos to jeszcze sporo miejsca zostanie (przed chwilą dostałem Hannah Troll S (45wys.) i do mojego Forclaza 60 (właściwie identyczne wymiary jak Twój) zmieściłem jeszcze na dnie śpiwór o średnicy ok. 15cm i jeszcze trochę miejsca u góry zostało) ;)

albo się źle wyraziłem albo źle mnie zrozumiałeś. Ja pytam czy 2 osoby plus dwa plecaki w środku rozłożonego namiotu się zmieszczą i czy da się wtedy jakoś "wygodnie" jak na namiot przespać.

#113 PostWysłany: 23 Cze 2012 19:10 
Awatar użytkownika

srebrny
Gaszpar napisał(a):
theo napisał(a):

albo się źle wyraziłem albo źle mnie zrozumiałeś. Ja pytam czy 2 osoby plus dwa plecaki w środku rozłożonego namiotu się zmieszczą i czy da się wtedy jakoś "wygodnie" jak na namiot przespać.

Parę osób na forum pisało, że ma te namiot. Podzielcie się opiniami :)

#114 PostWysłany: 23 Cze 2012 20:26 

Póki co przetestowałem namiot na jednodniowym wypadzie, bez dużego bagażu.
Ale jak dla mnie jest wystarczająco dużo miejsca na plecaki. Przy dwóch osobach ok. 180cm wzrostu jest naprawdę wygodnie.
 Relacje PM off  

#115 PostWysłany: 24 Cze 2012 20:28 

Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
og0r napisał(a):
Póki co przetestowałem namiot na jednodniowym wypadzie, bez dużego bagażu.

Nie było problemów przy odprawie na lotnisku ? Rozumiem, że śledzie w plecaku nie leciały.
 Relacje PM off  

#116 PostWysłany: 25 Cze 2012 12:08 

to był wypad pociągiem
wspominałem w moim poście na poprzedniej stronie, że na razie nie planuję latać z tym namiotem i też mam obawy czy to szklane tworzywo nie zostanie uznane za niebezpieczne. Śledzie na pewno lecieć nie mogą i nie ryzykował bym nawet jak komuś się uda.

Tak dla informacji:
Kolega, któremu mój namiot się bardzo spodobał, kupił wersję 3 osobową (HI-TEC Twin 3). Jest jeszcze bardziej pojemny a waga niewiele większa. Próbowaliśmy go wcisnąć w bagaż podręczny (troszkę mniejszy niż wymagania wizzair) ale się nie udało. Tzn trochę na ukos, trochę z dociskiem i namiot wszedł, ale ciężko to nazwać konstruktywnym pakowaniem
 Relacje PM off  

#117 PostWysłany: 25 Cze 2012 20:42 
Awatar użytkownika

srebrny
og0r napisał(a):
to był wypad pociągiem
wspominałem w moim poście na poprzedniej stronie, że na razie nie planuję latać z tym namiotem i też mam obawy czy to szklane tworzywo nie zostanie uznane za niebezpieczne. Śledzie na pewno lecieć nie mogą i nie ryzykował bym nawet jak komuś się uda.

Tak dla informacji:
Kolega, któremu mój namiot się bardzo spodobał, kupił wersję 3 osobową (HI-TEC Twin 3). Jest jeszcze bardziej pojemny a waga niewiele większa. Próbowaliśmy go wcisnąć w bagaż podręczny (troszkę mniejszy niż wymagania wizzair) ale się nie udało. Tzn trochę na ukos, trochę z dociskiem i namiot wszedł, ale ciężko to nazwać konstruktywnym pakowaniem

Hi tec twin 3 w opisie producenta złożony jest większy niż 2 (sporo kilka-kilkanaście centymetrów) a to już sporo.
2 wejdzie ale trójka mimo, że waży nie wiele więcej jest za duża po spakowaniu.

#118 PostWysłany: 26 Cze 2012 19:21 

Próbował ktoś odprawiać się z namiotem Tesco - dwójka za ok. 44pln ?
Niestety Lidlowego nie dostałam :/.
 Relacje PM off  

#119 PostWysłany: 26 Cze 2012 20:05 

niebieski
Ja leciałem z namiotem z Tesco z Berlina do Olbii, EasyJetem (bez szpilek, rzecz jasna). Nie było żadnego problemu w żadną stronę.

#120 PostWysłany: 30 Cze 2012 18:18 

niebieski
theo napisał(a):
daj w każdym razie znać jak poszło

Namiot Hannah Troll S przeszedł kontrolę bezpieczeństwa w Warszawie i Stavanger bezproblemowo. Oczywiście szpilki metalowe wymienione na takie do włókniny o których pisał Blackall.

[ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości