Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sty 2011 10:43 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 2
Hmm, myślałam o ołówkach, ale myślę,że są za śliskie, bez żadnych zakończeń...
Ale największym problemem jest stelaż, pal licho już, czy aluminiowy czy zwykły:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 02 Kwi 2011 02:17 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Przeczytałam cały temat. Mam pytanie z jakim namiotem latacie, co możecie polecić żeby się zmieściło do bagażu podręcznego?
Przeglądam namioty na allegro i nie wiem co mi podejdzie. Kompletnie się na tym nie znam, ble ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Kwi 2011 10:56 

Rejestracja: 27 Mar 2010
Posty: 14
Z namiotem do podręcznego jest niestety tak w moim przypadku przynajmniej, że albo go bierzesz i nie jest to szczyt komfortu, albo nie zabierasz go w ogóle. To moje doświadczenie. Namiot posiadam jednoosobowy, ultralekki i niewielki po spakowaniu, znalazłem go gdzieś na strychu, do najnowszych nie należy. Zabieram go jednak tylko tam gdzie opady należą do rzadkości. 5 minut deszczu a namiot pływa;) ale zawsze w nim dwie osoby, trochę ciasno a bagaże trzeba strategicznie rozłożyć, ale za to bardzo mało waży i nigdy nie miałem z nim problemów podczas odprawy (kilkanaście lotów)- zawsze przypięty na zewnątrz plecaka z boku. Są plusy i minusy;) Śledzie cienkie aluminiowe. Stelaża prawie brak- też lekki. Powodzenia!;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Kwi 2011 11:38 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Cóż to za namiot masz ?? zaciekawiłeś mnie, masz może jakieś zdjęcie tego swojego cuda.
Ja się przymierzam do wyprawy z namiotem typu 'Chinka' 30 lat ma za sobą, ale powinien spełnić swoje zadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Kwi 2011 12:01 

Rejestracja: 27 Mar 2010
Posty: 14
Dokładnie, namiot typu chinka! ;)
takie malutkie cudeńko!;) dodatkowa zaleta: 2 m długości więc spokojnie się można wyprostować podczas snu a i bagaże podłożyć obok nóg czy głowy, wada: wysokość- myślę około 60cm, co nie pozwala się wyprostować w najmniejszym nawet stopniu w pionie z kolei:)
ale wspomnienia przez to znacznie lepsze ;)

Niestety nie mam zdjęć namiotu, a i samego namiotu przy sobie teraz nie posiadam; aczkolwiek myślę, że będzie podobny do Twojego! ;)
a gdzie się wybierasz? można liczyć na wnioski powyprawowe?
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Kwi 2011 12:36 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Nigdzie na allegro ani w sklepach internetowych nie ma namiotów typu chinka, albo ja jestem ślepa :P może ktoś mi link pokaże?
Na wodoszczelności mi nie zależy, bo będę lecieć do ciepłego kraju, gdzie deszczu raczej nie będzie. Z powodu drogich tam noclegów pomyślałam, że będziemy spać na campingu, dlatego muszę kupić w ciągu miesiąca namiot, który będzie dobry na przewiezienie go w bagażu podręcznym. Żadnego starego nie posiadam.

Coś takiego będzie dobre? http://allegro.pl/namiot-hi-tec-twin-2- ... 93688.html

Bardzo proszę o rady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Kwi 2011 12:58 

Rejestracja: 27 Mar 2010
Posty: 14
Wskazany przez Ciebie namiot owszem- wystarczający i przyjemny. Jedna jego wada przy tanim podróżowaniu lotniczym- waży 2,4 kg. Jeśli nie zależy Ci na wzięciu większej ilości innych rzeczy do plecaka, to problem z głowy. Jeśli jednak nie zważasz na deszcze, których masz nie doświadczyć, to ja bym polecił kupić na początek coś przede wszystkim LEKKIEGO. Podstawowy namiot (przemakalny) będzie do tego znacznie tańszy (kilkadziesiat złotych).
Ja rozpoczynałem podróże lotnicze z tym namiotem, który mam teraz. Wybrałem się najpierw na Wyspy Kanaryjskie i do Hiszpanii kontynentalnej. Namiot wystarczył w zupełności na te warunki pogodowe, a do tego ważył ok. 0,5kg. Jego wartość rynkowa to pewnie z 15zł ;)
Załatwienie sobie najtańszego namiotu na początek ma jeszcze jedną zaletę- gdy nie przejdzie przez lotniskową odprawę, zawsze nie będzie czego żałować ;) (mnie się nie zdarzyło, ale słyszałem o takich przypadkach)
Postaram się na dniach zajrzeć na allegro i coś wynaleźć, dziś niestety nie mogę.

Powodzenia, pozdrawiam! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Kwi 2011 13:24 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Naszego oldschoolowego namiotu raczej nie kupisz. Do tej pory przetrwało ich niewiele, najlepiej popytać znajomych poszukać po strychach i piwnicach. Mam zamiar się z nim wybrać do Maroko, po wyprawie chętnie napisze jakieś wnioski. Chcę tym razem zabrać namiot, ponieważ jak spałem na kanarach pod gołym niebem to jakieś małe skorupiaki wchodziły mi do śpiwora to jakaś mrówka do ucha itp:).
Co do Hi tec twin 2 sam miałem zamiar kupić wydał się najlżejszy i najmniejszy ze wszystkich dostępnych w tej kategorii cenowej. Cena z linku jest mocno przesadzona ten namiot można dostać za 130zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Kwi 2011 01:22 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Bart_Makowsky gdybyś miał czas i by nie sprawiło Ci to problemu to prosiłabym o kilka linków jakiegoś taniego namiotu, który zmieści się do bagażu podręcznego. Wodoszczelność nie jest dla mnie ważna, bo preferuję na wycieczki tylko śródziemnomorskie kraje :)

W Lidlu ma być od poniedziałku taki namiot: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _17645.htm , wymiarów po złożeniu niestety nie ma podanych, ale nie jest to czasem namiot typu Waszej słynnej "chinki"?

Może taki by podszedl http://allegro.pl/show_item.php?item=1522158422#gallery Wymiary po zlożeniu dł. 50cm x szer. 13cm x wys. 12cm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Kwi 2011 09:19 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 3
Zbanowany
Obecnie szukam namiotu z którym nie będę miał problemu przy odprawach. Namiot nie musi być wysokiej klasy, ważne aby był wygodny
i w komplecie przechodził odprawę. Znalazłem
TAKIE
coś i bardzo mnie to zaciekawiło.
Jakość raczej kiepska, ale moje wymagania powinien spełniać. Cena zachęcająca, brak ostrych elementów, być może ochroni przed deszczem.
Poszperam jeszcze trochę na allegro i jak nie znajdę nic ciekawszego to go zakupię.

Może ktoś testował taki lub podobny namiot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Kwi 2011 17:04 

Rejestracja: 16 Sie 2010
Posty: 13
Myszkin odprawy raczej nie przejdziesz z kołem o średnicy 50cm.
Suprry dzięki za info, kupiłem lidlowski. Istne cacuszko złożony w pokrowcu 35x20x10 :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Kwi 2011 10:49 

Rejestracja: 21 Lis 2010
Posty: 3
zawsze istnieje mozliwosc kupienia jakiegos namiotu na miejscu. przelot bez problemu, spac gdzie jest a przy powrocie jak zabiora to zadna strata bo i tak taniej niz w hostelu ;)

nie wiem czy jest łatwo takowy tani namiot znalezc, ale sugeruje sie cenami w decathlon (najtanszy 22E dla 2os). myśle nad takim rozwiązaniem w przypadku wyprawy na Gran Canaria.

http://en.wikipedia.org/wiki/Decathlon_Group
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 03 Wrz 2011 13:45 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Cześć,

Jak Wasze odprawy z namiotami ? To ostatnio mój ulubiony rodzaj hotelu i jestem ciekaw kontynuacji tematu. W autobusach nie miałem po prostu problemu z przewozem ;)

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lut 2012 20:11 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 43
A może powinniśmy podać kilka modeli, które użytkownikom forum udało się przewieźć? Ja sam szukam dobrego, ale długość jest za duża, np
http://allegro.pl/namiot-turystyczny-ig ... 81153.html
nazwa firmy bear sign (??) - waga 1,3kg
No i szukam jakiegoś typu iglo, by przewożenie śledzi nie było konieczne.
Coś polecicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Mar 2012 01:46 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 14
no ale ten po spakowaniu ma 58cm
wiec chyba nie przejdziej

odswierzam temat...
moze ktos cos znalazł ostatnio? dobrego bo ja szukam i znalesc nie moge
dobrego
namiotu???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Kwi 2012 19:09 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
Podbijam i proponuję wrzucać konkretne modele, które są przez Was używane + ich wady i zalety oraz jakie elementy namiotu pozostawiacie, a które przechodzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Kwi 2012 19:27 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Powraca namiot z Lidla.
Wymiary ciekawe - po złożeniu 16x6,5x37, waga 1,5kg
W ofercie od 10 kwietnia:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-6AC118C0-D82E9526/lidl_pl/hs.xsl/index_25860.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Kwi 2012 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Rozumiem że tylko metalowe części nie mogą przejść przez bramki?
Czyli stelaż z włókna szklanego powinien przejść? do tego dokupić plastikowe śledzie i powinno być ok?
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Kwi 2012 22:35 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
Skibek napisał(a):
Rozumiem że tylko metalowe części nie mogą przejść przez bramki?
Czyli stelaż z włókna szklanego powinien przejść? do tego dokupić plastikowe śledzie i powinno być ok?


Wydaje mi się, że tworzywo nie ma to znaczenia, bardziej chodzi o długość i ostre zakończenie.

Abstrahując od śledzi polecam http://www.ulc.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=344 ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Kwi 2012 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Zakupiłem dziś namiot w Lidl'u, mały i lekki po spakowaniu. Wg mnie to jest namiot dla 1 osoby. Niestety stelaż jest kiepsko wykonany;/ Przy rozkładaniu zaczął pękac i musze wymienić na nowy namiot lub dokupić nowy lepszy stelaz....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group