Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#121 PostWysłany: 14 Maj 2019 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@wtak

Tu masz międzynarodowe przejścia graniczne:

Кучурганы-Первомайск (при въезде из Одессы, Украина)

Бендеры-Кишинёв (при въезде из Кишинёва, Молдова)

Дубоссары-Кишинёв (при въезде из Кишинёва, Молдова)

Рыбница-Резина (при въезде из Резины, Молдова)

Каменка (при въезде со стороны Молдовы или Украины

Czyli odpowiedź na Twoje pytanie jest pozytywna

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#122 PostWysłany: 14 Maj 2019 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@pabien
Odpowiedź na moje pytanie nie jest pozytywna w świetle tego zestawienia ;)
Załącznik:
Moldova MN.jpg
Moldova MN.jpg [ 232.04 KiB | Obejrzany 4187 razy ]

Przeglądałem trochę naddniestrzańskich stron, ale nigdzie nie ma jednoznacznego info nt "przechodzenia na drugą stronę".
Sporą trudnością jest fakt, iż obie stony ignorują stan de facto , a opierają się na własnych "roszczeniach terytorialnych".
Jedyną jaskółką (pośrednie info z rozkładu jazdy ПМР) są autobusy Ciruleni-Molovata Noua. Tylko pytanie: Czy zatrzymują się w Dubossarach? Czy nie są one tylko dla Mołdawian i Piddniestran?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#123 PostWysłany: 26 Maj 2019 13:37 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. Jestem spokojniejszy, tym bardziej że wjazd i wyjazd będzie od strony Mołdawii. Ale zadam jeszcze jedno pytanie, skoro trafiłem na kompetentnych ludzi. Czy na granicy jest sprawdzanie bagażu i samochodu. Chodzi mi o przywiezienie "nieco więcej" pamiątek w postaci miejscowego Kvintu. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#124 PostWysłany: 26 Maj 2019 15:26 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Ja jechałem autobusem rejsowym i za każdym raze nikomu nie sprawdzali bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#125 PostWysłany: 17 Cze 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Szukając informacji o Naddniestrzu, na jednej ze stron dotarłem do informacji, że jeśli do Tyraspola jedzie się z Mołdawii koleją to także tą samą drogą trzeba wrócić
Czy to prawda? Będę w lipcu dwa dni i planują do Naddniestrza wjechać porannym pociągiem a w kolejnym dniu wracać marszruktą.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#126 PostWysłany: 22 Cze 2019 21:10 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
krystoferson112 napisał(a):
Ja jechałem autobusem rejsowym i za każdym raze nikomu nie sprawdzali bagażu.
krystoferson112 napisał(a):
Ja jechałem autobusem rejsowym i za każdym raze nikomu nie sprawdzali bagażu.

Potwierdzam. Nikt bagażu nie sprawdza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#127 PostWysłany: 24 Cze 2019 12:54 

Rejestracja: 24 Cze 2019
Posty: 1
Kilka słów ode mnie z jednodniowego pobytu w Tiraspolu (21 czerwca).

Wyjechaliśmy z dworca autobusowego Avtovokzal Odessa, który znajduje się na Kolontaivs'ka 58. Tak jak już ktoś pisał, dojechać tam można tramwajem nr 5 (pętla). Bilety mieliśmy zamiar kupić przed samym wyjazdem, ale jednak zdecydowaliśmy się kupić dzień wcześniej. Z pomocą pana ochroniarza, który znał podstawowe angielskie zwroty kupiliśmy bilet w kasie. Najwcześniej z tego dworca bus w kierunku Bender (Tiraspol) wyjeżdża o 12.20, kolejne o 14:30, 15:45, 17:35, 18:00. W momencie zakupu biletów (godzina 19) było dostępnych jeszcze 10 sztuk. Następnego dnia dwie osoby nie pojechały z powodu braku miejsc, więc warto kupić bilety odpowiednio wcześnie.

Podczas rejestracji mojego pobytu na naddniestrzańskiej granicy, pani pomyliła dane i zamiast Tomasz wpisała Tovasz oraz w dacie urodzenia pomyliła miesiące. Zwróciłem jej na samym końcu uwagę, że jest błąd ale powiedziała, żeby się tym nie przejmować i nie ma to znaczenia. Nie chciałem dać za wygraną, ale wszyscy już w busie na nas czekali i zaczęli się niecierpliwić. Trudno, pojechałem. Wcześniej pani pytała o miejsce noclegu, więc dałem jej kartkę z adresem, zapytała na ile dni tam jadę i wpisała odpowiednią datę do kiedy mogę przebywać.

Na powrotnego busa do Odessy bilety kupowałem na dworcu w Tiraspolu bezpośrednio przed odjazdem, gdyż Pan w kasie stwierdził, że dzień wcześniej nie można kupić biletu, jedynie na godzinę 7.30, a nas interesował późniejszy powrót. Przy dworcu znajduje się kantor, kilka sklepów więc można wymienić niewykorzystane ruble albo wydać na jakąś spożywkę lub alkohol.

Co ciekawe, trafiłem na bankomat, gdzie można wybierać naddniestrzańskie ruble. Gotówkę wybierałem kartą revolut, przeliczało na ruble rosyjskie. To jest Agroprombank na Strada 25 Octombrie 85/1.

Na granicy był niezbyt miły funkcjonariusz naddniestrzański, więc moje obawy jeszcze bardziej się nasiliły. Na szczęście strażnik zwrócił uwagę tylko na czas pozwolenia pobytu i sprawdził na zegarku czy nie został przekroczony, zapytał raz jeszcze gdzie mieliśmy nocleg i puścił nas wolno. Bagaże nie były sprawdzane, pani celniczka z Ukrainy przypomniała tylko ile można przewieźć alkoholu i papierosów, ale to było na tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#128 PostWysłany: 16 Lip 2019 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Ja także dorzucę kilka aktualnych informacji.

Do Naddniestrza jechaliśmy porannym pociągiem relacji Kiszyniów - Odessa. Wyjeżdżał o 7:09 i po półtora godzinie zatrzymał się w Tyraspolu. Pociąg był pełen ale w stolicy Naddniestrza wysiadły tylko dwie pary.

Na dworcu wypisano nam karty imigracyjne niestety z błędami. Niezbyt ogarnięty żołnierz tłumaczył (a raczej pokazywał), że ma klawiaturę z cyrylicą. Błędy były w nazwisku i dacie urodzenia.

Wracaliśmy do Kiszyniowa busem o 10:20. Marszrutki odjeżdżają z dworca kolejowego co półgodziny i zazwyczaj są pełne (przynajmniej te poranne). Podróż do Kiszyniowa trwa ok 2 godzin. Na granicy celnik/żołnierz tylko sprawdzał czy mamy karty imigracyjne i wcale ich nie zabrał.

Koszt biletu na pociąg - 25 Lei Mołdawskich, koszt busa to 40 rubli Naddniestrzańskich.

Bardzo zależało mi na plastikowych żetonach/monetach. Raczej nie są dostępne w obiegu, dopiero w punkcie wymiany walut przy hotelu Russia kupiłem je (tak kupiłem płacąc 24 ruble) ich nominały to 1,3,5,10. Mocno rozbawił mnie nominał banknotu 25 rublowego :-)

Zrobiliśmy sobie także wycieczkę trolejbusem nr 19 do Bender. Koszt biletu 3 ruble. Oba miasta dzieli ok 19 km i jest to chyba najdłuższa trasa trolejbusowa na świecie.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#129 PostWysłany: 16 Lip 2019 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@krupierkt najdłuższa linia trolejbusowa jest na Krymie, bodajże 86 km, więc znacznie więcej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#130 PostWysłany: 16 Lip 2019 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@wtak - i jeszcze przez góry na dodatek.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#131 PostWysłany: 16 Lip 2019 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Miałem "przyjemność" jeździć z Symferopola do Ałuszty jeszcze za Ukrainy.
Tzn przyjemność należy traktować jako atrakcję, a nie komfort :)
Trolejbus skoda, zdaje się model 9TR. Rupiecie nie z tej ziemi, ale jeździły. Ogromna atrakcja, jak dla mnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#132 PostWysłany: 16 Lip 2019 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
@wtak @pabienpabien Tego nie wiedziałem. Własnie dla frajdy zrobiliśmy tę wycieczkę, pomimo, że w Gdyni na co dzień mam trolejbusy. Była to atrakcja, ze względu na stan taboru. Mogę się tylko domyślać jakie wrażenia zostają po przejechaniu całej krymskiej trasy - tych 86 km. Niestety nie będę wstanie szybko tego sprawdzić. Póki co pozostaną do zwiedzania takie samozwańcze tereny jak Cypr Północny, Abchazja, Osetia południowa czy Nachiczewańska Republika Autonomiczna.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#133 PostWysłany: 16 Lip 2019 23:40 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
@krupierkt nocowałeś w Naddniestrzu? Jeśli tak, to trzeba iść na komisariat i robić meldunek?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#134 PostWysłany: 17 Lip 2019 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
@Mikolaj2206 Tak, spędziłem jedną noc. Nie trzeba nic dodatkowo zgłaszać. Podczas kontroli paszportowej na dworcu wspomniałem że zostaje na dwa dni. Kartę migracyjną otrzymałem na 4.

Pytałem o to także w e-mailu gdy rezerwowałem hotel. Otrzymałem następującą odpowiedz: "You must only make a migration card while crossing the border between Moldova and Transnistria".

Wygląda ze chyba trochę "wyluzowali" i traktują to jako formalność. Moja karta zawierała 2 błędy. Wystawiający żołnierz nie chciał poprawiać. Przy wyjeździe jej nie zabrali tylko sprawdzali czy jest.

Teraz już wiem, że wizyta z noclegiem to za dużo. Jak rano przyjeżdżasz (ja byłem po 9:00) to zwiedzanie zakończysz obiadem np w La Vida (sieć andy's pizza) i możesz wracać. Jeśli zostaniesz to sklep Sheriff (na ulicy Swierdłowa) jest otwarty do 22:00 :-)
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#135 PostWysłany: 17 Lip 2019 06:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Te plastikowe monety są normalnie w obiegu. Ja dostałem w takiej formie resztę w markecie Scheriff.
Góra
 Profil Relacje PM off
krupierkt lubi ten post.
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#136 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:22 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Co do noclegu to potwierdzam, że nie trzeba się nigdzie meldować tylko powiedzieć na granicy że zostaje się dłużej. Mi dali 10 dniowy pobyt (mówiłem, że wracam następnego dnia ale jakoś mieli to gdzieś).

Co do plastikowych monet - czasami można je spotkać w marketach Sheriifa, ale na 4 próby widziałem tylko w jednym. Ja wymieniłem w oddziale banku (co ciekawe chcieli ode mnie troszkę więcej niż te monety są warte)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#137 PostWysłany: 23 Lip 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Po plastikowe monety najlepiej udać się +/- w to miejsce https://goo.gl/maps/tNkCyFMCVqCRX3wL6 jest tam jeden sklepik,w którym można je nabyć.
Po wejściu na ogólną część spożywczą tego targu kierujemy się w lewo i wchodzimy do budynku, jeden z pierwszych po lewej ręce.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#138 PostWysłany: 23 Lip 2019 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Dokładnie jest to sklep z reklamówkami, workami na śmieci, jednorazowymi sztućcami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#139 PostWysłany: 23 Lip 2019 20:32 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
To teraz mi to mówicie... :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#140 PostWysłany: 06 Sie 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Może komuś się przyda rozkład marszrutek z Rybnicy. Do Naddniestrza można przejść z Reziny (to swoją drogą ciekawa nazwa, bo oznacza guma po rosyjsku) przez most na piechotę.

Jak dojechać do Reziny transportem publicznym, nie mam pojęcia, ale da się na pewno.

Jeszcze taka ciekawostka migracjonkowa. Ona może być wielorazowego użytku w terminie ważności. Jeśli przejeżdża się między Mołdawią a Naddniestrzem kilka razy można jej nie oddawać i zrobić to dopiero wtedy kiedy wyjeżdża się po raz ostatni.


Image

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group