Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Naddniestrze
#1 PostWysłany: 23 Paź 2015 19:19 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Prośba o kilka informacji w temacie jak powyżej:

1. Jak najlepiej się tam dostać? Z tego co wiem samochodem z wypożyczalni odpada. Dojechać autobusem czy może skorzystać z taxi?
2. Czy taxi rzeczywiście są tam tak tanie?
3. Czy jeden dzień wystarczy?
4. Czy kontola graniczna to tylko formalnośc czy zabiera sporo czasu?
5. Co w szczególności polecacie zobaczyc na miejscu?

Dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#2 PostWysłany: 23 Paź 2015 23:17 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
1. Jezdzi sporo marszrutek. Ceny byly niskie, tylko sprawdz kiedy ostatnia odjezdza by nie przekroczyc czasu pobytu bez medunku.
2. Sa tanie
3. Powinien wystarczyc. Wielu atrakcji to tam nie ma.
4. Byla szybka, jak sie mowilo po rosyjsku nawet bardzo sprawna i dosc mila. Nie wiem jak teraz.
5. Poczuc klimat radziecki ;-) i poznac miejsca zwiazane z koniakiem KVINT.

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#3 PostWysłany: 24 Paź 2015 01:51 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Ad.3. Na Tyraspol i Bendery tak.

Ad.4. Nam zdarzyło się, że koniecznie chcieli oglądać zdjęcia, które zrobiliśmy. Oni są przeczuleni na punkcie fotografowania niektórych obiektów, np. domu partii w Tyraspolu czy wszelkich instalacji wojskowych. Warto podmienić na wszelki wypadek kartę pamięci w aparacie.

Ad.5. "Ambasady" Abchazji i Osetii Płd., rejs statkiem po Dniestrze w Tyraspolu. Jeśli lubisz, znajdziesz liczne suweniry w radzieckim klimacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#4 PostWysłany: 24 Paź 2015 08:27 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Jechałem autobusem z Kiszyniowa Jeżdżą często Kontrola graniczna szybka i bezproblemowa Dostałem o ile dobrze pamiętam wjazd na 10 godzin Na paragonie wyznaczona godzina o której najpóźniej mogłem wrócić Fajne klimaty w Nadniestrzu Nie miałęm problemów z robieniem zdjęć ani nikt mnie nie kontrolował
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#5 PostWysłany: 24 Paź 2015 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Jakieś info o autobusach? To są jakieś liniowe, z rozkładem? Jak długo się jedzie?
Będę w Kiszyniowie, myślę o Nadniestrzu, żeby obejrzeć mecz Sheriffu Tyraspol. Ktoś może był?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#6 PostWysłany: 24 Paź 2015 10:44 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Są rozkładowe Nie pamiętam dokładnie ale chyba coś co godzinę Jedzie się jakieś 2 godziny Nie byłem tam na meczu ale stadion jest zaraz przy wjeździe do Tiraspolu Po lewej stronie Od dworca autobusowego jest dość daleko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#7 PostWysłany: 24 Paź 2015 11:56 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Idziesz na ten dworzec autobusowy w pobliżu Piata Centrala, w Kiszyniowie są 3 dworce autobusowe, z tego dworca praktycznie odjeżdżają busiki do Tiraspola co godzinę, usłyszysz głośne wołania kierowców, krzyczą miasto wyjazdu, bilet nabędziesz w kasie lub i kierowcy. Powrót z Tiraspola spod dworca kolejowego w tym mieście. Barwna podróż, granica teraz bezproblemowo. Faktycznie stadion jest zaraz na przedmieściach miasta daleko od centrum więc ja sobie zwiedzanie odpuściłem. W mieście i tak widać wszystko dookoła związane jest z firmą Szerif. Ja zwiedziłem tylko stadion Zimbru.
Góra
 Profil Relacje PM off
Donovaninho lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#8 PostWysłany: 24 Paź 2015 12:09 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Dodam jeszcze ze przy pobycie powyzej 10 godzin konieczne jest zarejestrowanie sie u lokalnych wladz. Procedura dosc zmudna (nie przechodzilem) i takze z tego powodu wiekszosc turystow ogranicza sie do pobytu jedniodniowego.

Z ciekawszych rzeczy polecam muzeum w srodku Tyraspola, tuz przy glownym placu. Mniej dla eksponatow, bardziej dla pracownikow, ktorzy ciekawie opowiadaja o tym, jak armia rosyjska uratowala ich przed rumunskim nacjonalizmem...
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
pawellacheta lubi ten post.
pawellacheta uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#9 PostWysłany: 24 Paź 2015 15:54 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 128
Loty: 328
Kilometry: 648 974
5. Zamek w Benderach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#10 PostWysłany: 24 Paź 2015 21:57 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
5. Kupić koniak KVINT za bezcen.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawellacheta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#11 PostWysłany: 25 Paź 2015 11:14 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No to prawda z tym koniakiem i ja mam skalp z Naddniestrza, kupisz dokładnie w tym miejscu, niedaleko dworca kolejowego.

Załączniki:
3569967_CAM00823.jpg
3569967_CAM00823.jpg [ 83.3 KiB | Obejrzany 13132 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#12 PostWysłany: 25 Paź 2015 11:39 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
W pobliżu czołgu jest też sklep firmowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#13 PostWysłany: 25 Paź 2015 12:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
pepe83 napisał(a):
5. Kupić koniak KVINT za bezcen.

tak z ciekawosci to ile taki koniak kosztuje ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#14 PostWysłany: 25 Paź 2015 12:49 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Podpinam się pod pytanie o cene, bo można gdzieś w Czechach kupić czy coś i wychodzi prawie 9tys zł.
Mnie interesuje brandy XO 33 letnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#15 PostWysłany: 25 Paź 2015 15:25 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 67
pbak napisał(a):
Dodam jeszcze ze przy pobycie powyzej 10 godzin konieczne jest zarejestrowanie sie u lokalnych wladz. Procedura dosc zmudna (nie przechodzilem) i takze z tego powodu wiekszosc turystow ogranicza sie do pobytu jedniodniowego.


Oooo. Tylko 10 godzin? Dzięki za info, bo byłem przekonany, że cały czas obowiązuje limit 24h.
_________________
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://pawellacheta.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#16 PostWysłany: 25 Paź 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Donovaninho napisał(a):
Jakieś info o autobusach? To są jakieś liniowe, z rozkładem? Jak długo się jedzie?
Będę w Kiszyniowie, myślę o Nadniestrzu, żeby obejrzeć mecz Sheriffu Tyraspol. Ktoś może był?

Autobusów jest mnóstwo, rozkład tutaj: http://www.autogara.md/orar/search.php
Z lewego menu wybierz Tiraspol, a potem z prawego Chisinau Gara.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#17 PostWysłany: 25 Paź 2015 19:57 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Ceny koniaków KVINT i innych alkoholi http://kvint-market.com/cognac/zao-tvkz-kvint3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#18 PostWysłany: 25 Paź 2015 21:26 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
Było pytanie o koniaki - my za 6-letni zapłaciliśmy 55 rubli naddniestrzańskich czyli koło 25 PLN. 10-letni kosztuje około 70 rubli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#19 PostWysłany: 25 Paź 2015 21:39 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
My mieliśmy samochód z wypożyczalni i byli bardzo zdziwieni, ze nie chcemy wjeżdżać autem do Naddniestrza tylko zostawiamy na granicy. Nie robili z tym problemów.

W zasadzie byłem tam już dwa razy i jest ogromna różnica w stosunku do tego co było kilka lat temu. Nie ma się czego bać ani nad czym zastanawiać.

Jak ktoś chce to polecam przeczytąć

http://www.mynameisola.com/pl/tag/transnistria/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Naddniestrze
#20 PostWysłany: 25 Paź 2015 22:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W tym wątku napisałem o cenach koniaków i wymianie walut, może się przyda:

atrakcje-moldawii,1244,65866&start=20

Cytuj:
Najtaniej można oczywiście kupić w sklepie firmowym Kvint. Wejście jest na ulicy Lenina, zaraz przy skrzyżowaniu z ulicą Liebknechta. Zatrzymuje się tam marszrutka z Kiszyniowa i nie ma sensu jechać nią dalej na dworzec, bo tam w zasadzie nic nie ma i trzeba wracać na piechotę.
Oprócz tego jest też sklep firmowy na ul. 25 Października i mignął mi jeden chyba w Benderach, ale pewien nie jestem.

A oto przykładowe ceny:

Surprise/Siurpriznyj (10-letni, przygotowany dla Chruszczowa na zjazd KPZR) - 78,70 rubla, Nistru (8-letni, podobno bardziej "kobiecy") - 67,50 rubla.

Niemal na przeciwko sklepu Kvint, po drugiej stronie ulicy jest punkt wymiany walut, w którym widziałem najlepszy kurs w Tyraspolu. Gdziekolwiek indziej dawali 11,90-11,95 rubla za 1 EUR, a tam 12,20. Ale mają krócej otwarte, po południu w sobotę już było zamknięte. Natomiast sam sklep otwarty nawet w soboty do 22:00.

Oprócz koniaków mają też sporo innych alkoholi, jakiś lokalny bimber jabłkowy itp., ale też całkiem przyzwoite czerwone wytrawne Merlot w cenie 18 rubli/litr - sprzedają w plastikowych półtoralitrowych butelkach. Wraz z ceną butelki wychodzi 29 rubli za półtora litra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group