Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Komunikacja
transport,forum,1209

Autobusy: iran-ladem,1209,99965
Pociągi: pociagi-w-iranie,1209,101495
Samoloty: iran-air-ndash-jak-kupic-bilety-na-loty-krajowe,1209,90935 i loty-krajowe,1209,90061

Wiza
wiza-do-iranu,1223,88030
wiza-na-lotnisku-w-teheranie,1223,77254

Waluta
kursy-walut,1223,58576

Transport z/do IKA
teheran-imam-khomeini-nbsp-international-nbsp-airport-nbsp-dojazd,1167,27410


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Mar 2013 00:51 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
@Mozart
Osobiście lądem przekraczałem granicę z Turcji (autobus), z enklawy Nachiczewan (pieszo), z Armenii (pieszo), z Azerbejdżanu (pieszo) i z Turkmenistanem (pieszo ale po turkmeńskiej stronie musiałem wziąć busa). To było kilka lat temu, ale wizy tańsze były w Istambule w 2 dni i w Tbilisi od 3 do 7 dni oczekiwania. Początkujący podróżnicy powinni zaczynać od Iranu, bo to cudowny, bezpieczny (no może poza Zahedanem) kraj i cudowni zapraszający do domów ludzie.
Chyba muszę znowu odwiedzić ten kraj, no może nie w tym roku, ale w następnym koniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 29 Mar 2013 01:51 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
nasz plan na wrzesien to lot do Dubaju z tamtad promem do Iranu i pozniej czym sie da przez caly Iran, Armenie, Gruzje i z Gruzji powrot do kraju
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2013 15:32 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 7
hej

@ tomalo77 , a jak wygląda połączenie lotnisko (IKA) z centrum Teheranu. Chętnie przejadę się autobusem miejskim, ponoć jeżdżą,ale jak długo, jak często i za ile. Ląduję ok 3:30, trzeba dodać troche czasu na formalności,ale tak czy inaczej będzie wcześnie rano.

dzięki i pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Mar 2013 22:34 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Z lotniska należy dostać się na stację metra Haram e-Motahari 34 km od lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2013 23:36 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
szczerze powiem ze nie rozgladalismy sie za autobusem, taksowka kosztuje 10 dolarow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Maj 2013 20:40 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
dla wybierajacych sie w czerwcu, sam mialem jechac poczatkiem czerwca ale kupjac bilet nie wiedzialem o wyborach prezydenckich w czerwcu, dzis dostalem wiadomosc od znajomego jest nauczycielem u niego na uczelni zatrzymuja studentow tak profilaktycznie na przesluchania zeby zastraszyc zeby im z glowy wybic organizowanie protestow, mowi ze jest lipa od 2 tygodni maja totalna blokade netu, tv sat jest zaklocana, obcokrajowcy dostaja odmowe wizy na lotniskach, para francuzow ktora mial goscic majaca wczesniej wize dostala odmowe wzjazdu na lotnisku

ja mam bilet z turkish airlines w promocji sproboje wytargowac zmiane daty na inna mam nadzieje ze sytuacja polityczna bedzie wystarczajacym powodem zeby zmienili
ps ktos zmienial moze keidys date w turkish airlines ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Cze 2013 09:04 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Są supermarkety. jest carffour pod lokalną nazwa jeden znajduje się np w shiraz w okolicach stacji kolejowej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Wrz 2013 10:17 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Uwaga po powrocie z Iranu na lotnisko w Amsterdamie, może was czekać osobista długa kontrola celna, mnóstwo pytań w stylu po co, dlaczego itd. i trzepanie bagażów, jak mi się to przytrafiło. Żadnych problemów przy wylocie do Iranu i w samym Iranie a tu taka niespodzianka po powrocie do UE. Niech żyje Unia.

No i zdecydowanie polecam CS, podczas 18 dni tylko raz w mieście Yazd zapłaciłem za nocleg i tak tylko 5 dolców (Silk Road Hostel).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Paź 2013 17:07 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
1. A jeździł ktoś na nartach w okolicach Teheranu?

2. Z wizz tanio można dostać się do Gruzji. Ktoś wie jak dostać się stamtąd do Iranu drogą lotniczą? W przypadku dojazdu lądem potrzebna jest irańska wiza co podnosi koszt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Paź 2013 17:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Mozart napisał(a):
2. Z wizz tanio można dostać się do Gruzji. Ktoś wie jak dostać się stamtąd do Iranu drogą lotniczą? W przypadku dojazdu lądem potrzebna jest irańska wiza co podnosi koszt.


Z Tbilisi powinny latać do Teheranu linie Fly Georgia - ale nie można znaleźć takich lotów na ich stronie.

Inną opcją może być Pegasus - loty z Batumi do Stambułu i stamtąd do Teheranu. Ale chyba lepiej lecieć z Hopa - jest to miejscowość przy granicy z Gruzją, a lot odbywa się de facto także z Batumi, dokąd pasażerowie są dowożeni z Turcji autobusami. Ale ponieważ jest to lot w teorii wewnątrz kraju, jest raczej taniej niż z Batumi. Sprawdziłem przykładowo na 15 listopada i z Batumi na Sabihę kosztuje 45 EUR, a z Hopa 35 EUR.
Wygląda też na to, że może się opłacać wykupić oddzielnie połączenie Hopa - Stambuł i Stambuł - Teheran, niż lot łączony Hopa - Stambuł - Teheran. Też na tą samą datę, kosztują one 35 + 77 EUR, podczas gdy łączony 125 EUR.
Ale to oczywiście może się zmienić, dlatego należy samemu zrobić sobie symulację dla interesujących dat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Paź 2013 21:17 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Dzięki Sudoku! Biorąc pod uwagę, że przy dobrej promocji Pegasusa loty startują od ok 800 zł z obrzeży Polski, jest to świetna opcja na tani dojazd do Iranu i Gruzji przy okazji. :)
Edit: Jest jeszcze możliwość uzyskania praktycznie ekspresowo wizy w tureckim Trabzonie. Nie potrzeba kodu autoryzacyjnego ani innych pośredników. Ktoś próbował się tam dostać z Gruzji?

Osobiście będę próbował lotu do Teheranu i uzyskania wizy na lotnisku. 15 dni mi wystarczy na pierwszy raz, mam nadzieję, że otrzymam ją bez problemów. Ewentualnie bezpieczniej przez wspomniany wyżej Trabzon. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lis 2013 20:46 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
Hej,
w lutym/marcu 2014 planuję wyjazd do Iranu. Myślałam o locie do Kutaisi i stamtąd do Erywania i dalej prosto do Iranu (Tabriz). Pytanie czy ktoś jechał do Iranu taką trasą? Ile by to kosztowało i jak długo by się jechało? Nie planuję postojów, chcę jak najszybciej dostać się do Iranu. Orientujecie się czy bezpośrednio z Kutaisi (najlepiej z lotniska) można dostać się bezpośrednio do Erywania? A już z Erywania do Iranu wiem że jest autobus, tylko coś nie mogę konkretnych informacji dostać... Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Lis 2013 21:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Ja jechałem, i nie kosztowało nic - autostop się poleca ;) Zarówno Gruzja jak i Armenia to miejsca idealne do stopowania - przebędziesz ten dystans w ten sposób szybciej niż transportem publicznym - tylko w Iranie trzeba porzucić stopowanie, to już zupełnie inna kultura - ale i inne ceny (chyba jedyny moment kiedy z Ciebie zedrą to mafia taksówkowa z granicy do jolfa - nic innego nie jeździ poza kilkoma naciągaczami na granicy - z jolfa już busy/taksy dzielone złapiesz)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lis 2013 21:57 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
Washington, dziękuję za odpowiedź. Problem w tym, że jadę ze straszną zrzędą, która nie chce słyszeć o stopie po tegorocznych przygodach ;)
Tak więc czekam na jakieś informacje odnośnie dojazdu do Iranu z Kutaisi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Gru 2013 22:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 20
Zbanowany
<mod> wystarczy post w jednym miejscu, zapraszam do tematu viewtopic.php?f=133&t=37676
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Sty 2014 18:01 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 9
2-3 stycznia - promocja Pegasus Airlines:
Lwów – Teheran – Lwów od 175,2 EUR
Berlin – Teheran – Berlin od 195.46 EUR
(dla członków programu Pegasus Plus)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2014 14:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Z lotniska do Isfahanu nie dojedziesz transportem publicznym, natomiast można to zrobić w drugą stronę.

Niektóre kursy firmy (o ile dobrze pamiętam nazwę) Royal Safar z Isfahanu do Teheranu miały przystanek przy lotnisku - sam tak dojechałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2014 15:01 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
A gdzie najlepiej się udać po przylocie by móc od razu przedostać się do Isfahanu lub Kashan bez zatrzymywania się na dłużej niż kilka godzin w Teheranie?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2014 21:06 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nasz autobus podjechał pod sam terminal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sty 2014 20:57 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Witam, czy da się bez problemu wysłać list priorytetowy z Iranu do Polski? Czy jest pewnoś, że list dotrze? Jeśli tak, to mniej więcej po jakim czasie od wysłania llist zostanie doręczony do adresata w Polsce?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group