Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2015 22:56 

Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Skorzystałem z dobrej oferty Pegasusa i lecę z Pragi do Teheranu. Wracam Wizzairem z Gruzji. Cała podróz to ok 10 dni (korpo nie odpuszcza). Jak wygląda obecnie sytuacja z wizami kupowanymi na lonisku? Dodam, że ubezpieczenie mam i tak, więc wezmę je po prostu ze sobą. Jaka jest szansa, że mnie nie wpuszczą. Zarówno ja, jak i koleżanka ze mną podrózująca, mamy masę pieczątek w paszportach. Jaki jest obecnie koszt (czytałem o 60€)?

Z góry dzięki za pomoc
a.szmajdzinska lubi ten post.

#2 PostWysłany: 27 Lip 2015 23:00 

wizę dają elegancko, szanse że Cię nie wpuszczą oceniam na zero. poczytaj wątek Iran kompendium wiedzy, tam jest wszystko dokładnie opisane.
 Relacje PM off
RadekZamulacz lubi ten post.

#3 PostWysłany: 28 Lip 2015 00:04 
Awatar użytkownika

A jakie te pieczątki macie? Z bliskiego wschodu coś?
Wizę raczej dadzą bezproblemowo. Polecam jednak zabrać na wszelki wypadek nieco więcej niż 60 EUR (czasem losowo chcą więcej, np. 65) oraz dolary: jeśli nie będziecie mieli ubezpieczenia "międzynarodowego", to wymuszą na was wykupienie go po 15 USD.
 Relacje PM off
dj3500 uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:12 

niebieski
Bardzo dziękuje za pomoc. Z pieczątek mogących robić problemy: USA, Liban. Izrael całe szczęscie na oddzielnej kartce. Z tego co widzę wiza robiona na miejscu (w Warszawie) jest czasochłonna i w praktyce droższa, więc ją sobie daruje
a.szmajdzinska lubi ten post.

#5 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:10 
Awatar użytkownika

No to nie widzę przeszkód :) Tylko nie pokazuj tej kartki z Izraela :)
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 09 Wrz 2015 14:06 

niebieski
Potwierdzam ze otrzymanie wizy na lotnisku to tylko formalnosc.

Nie potrzeba zdjec.

Potrzebne jest natomiast ubezpieczenie, o ktorym z gapiostwa zapomnialem i musialem zaplacic w okienku na przeciwko 12€ (lub 15$).

Sama wiza to koszt 60€.

Zero pytan. 30 minut roboty i naklejka jest w paszporcie

Jak bede mial dostep do komputera, wrzuce zdjecia ubezpieczenia i kwitu.
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 17 Wrz 2015 11:31 
Awatar użytkownika

Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
to rzeczywiście chyba losowe :D bo ja 2 tygodnie temu zapłaciłem €50 ($57). No i naliczyli mnie $15 za ubezpieczenie bo zapomniałem wydrukować
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 20 Lis 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Witam.
Mam pytanie dotyczące kupna wizy na lotnisku w Teheranie.
Przede wszystkim - wiza jest wystawiana na 15 czy 14 dni?
Bo różne wersje krążą w sieci.

Druga rzecz wygląda tak - lecimy do Teheranu z Kijowa 30 stycznia, w Teheranie jesteśmy ok 1 w nocy (31 stycznia).
Powrót jest 14 lutego, a więc licząc od 31 stycznia będzie akurat 15 dni.
Tylko czy w tym okienku wizowym będą liczyć od 31 stycznia czy może od 30?
Niby oczywiste, ale różnie bywa więc wolę zapytać.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 20 Lis 2015 15:48 
Awatar użytkownika

Loty: 532
Kilometry: 846 995
złoty
Wiza jest teraz wystawiana na 30 dni!
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 20 Lis 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 289 268
Z tego co mi wiadomo to wizę przedłużyli do 30 dni.

#11 PostWysłany: 26 Lis 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź!
To bardzo dobra wiadomość, oby przez najbliższe miesiące nic nie zmienili.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:11 

Czy mając stempel z Izraela sprzed 5 lat, mam spodziewać się problemów z uzyskaniem wizy w Tehereanie na lotnisku?

Mam dużo innych pieczątek więc może się zgubi w tłumie :-)
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:19 

@schodek, możesz się spodziewać problemów. Wymień paszport na nowy.
 PM off  

#14 PostWysłany: 25 Mar 2016 13:11 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 431 241
niebieski
Hej,
widzę, że do otrzymania wizy irańskiej wymagana jest ważność paszportu minimum pół roku. Mam jakiekolwiek szanse na wjazd gdy paszport będę miał ważny wówczas tylko 4,5 - 5 miesięcy?

Image
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 25 Mar 2016 13:18 
Awatar użytkownika

złoty
Image
ta kula mówi ze nie, spróbuj z inna :lol:
2 ludzi lubi ten post.

#16 PostWysłany: 25 Mar 2016 13:25 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 431 241
niebieski
:lol:
Spróbuję z fusów :)

Image
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 06 Kwi 2016 18:27 

Loty: 699
Kilometry: 1 054 550
niebieski
RadekZamulacz napisał(a):
Z pieczątek mogących robić problemy: USA, Liban. Izrael całe szczęście na oddzielnej kartce.

czy komuś robili jakieś problemy z powodu pieczątek z USA? mam tego trochę, no i wizę...
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 08 Kwi 2016 13:15 

Loty: 699
Kilometry: 1 054 550
niebieski
Teoretycznie mogą być kłopoty na lotnisku transferowym czyli w Kijowie. Na infolinii UIA powiedzieli mi, że nie dają żadnej gwarancji czy zostanę wpuszczony na pokład samolotu do Teheranu skoro nie będę mógł okazać irańskiej wizy.
Na stronie UIA jest zapis: "11.7. The airline shall be obliged to verify passenger's documents presented by him/her for transportation. In the absence of the duly executed documents and entry (transit) visas required for the passenger's travel, the airline shall be obliged to refuse his/her carriage. In this case, the refusal to carry a passenger will be deemed voluntary."
"Denial of carriage shall mean an air carrier’s denial to admit a passenger or his/her baggage for a flight, regardless of his/her presence for boarding an aircraft, unless there are the following grounds for denying boarding: health and safety assurance, improper execution of documents required for transportation (passport, visa, ticket, means, permits, etc.)."
Na stronie naszego MSZ: "Ze względu na brak gwarancji uzyskania wizy w tej procedurze oraz możliwe problemy na europejskich lotniskach (pasażerowie podróżujący do Iranu bez wizy mogą zostać niewpuszczeni na pokład samolotu) Ambasada RP w Teheranie odradza stosowanie tej procedury."
Zadzwoniłem do ukraińskiego MSZ wydz. konsularnego przedstawiłem sprawę i bardzo miły urzędnik powiedział że nie będzie żadnych problemów. Zapytał jeszcze innego urzędnika który też to potwierdził. Oczywiście to wszystko tylko na gębę...
Wyrabianie wizy przez pośrednictwo wizowe trwa 7-10 dni roboczych + do 2 tyg oczekiwania na jakiś "Authorization Code (Poparcie wizowe)" a więc już nie zdążę... :cry:
Ale jestem dobrej myśli - na pewno się uda! :D
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 08 Kwi 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
niebieski
DMW napisał(a):
czy komuś robili jakieś problemy z powodu pieczątek z USA? mam tego trochę, no i wizę...

nie robili.

za to wyglada na to ze problem moze byc w odwrotnej sytuacji...
http://www.theguardian.com/us-news/2016 ... ing-europe
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 08 Kwi 2016 22:19 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 289 268
@DMW
Leciałem w lutym Berlin-Kijów-Teheran RT bez wizy do Iranu. W Kijowie przy wejściu do samolotu stał gościu i pytał się o wizę powiedziałem ,że wizę będę wyrabiał na lotnisku w Teheranie i tyle,żadnych problemów z grubsza popatrzył na paszport i do samolotu. W USA nie byłem,ale
przy wyrabianiu wizy w Teheranie a trwało to ze 2h nie zauważyłem,żeby komuś robili problemy
wszyscy otrzymali paszport z wizą ze słowami Welcome to Iran i z uśmiechem na twarzy :) .
Myślę,że nie będzie problemu takie jest moje zdanie.
DMW uważa post za pomocny.

[ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości