Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pociągi w Iranie
#1 PostWysłany: 29 Maj 2013 20:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
My jechaliśmy do Yazd z Teheranu pociągiem - standard zdecydowanie lepszy niż PKP (chociaż to nie jest raczej wielką sztuką). Czas przejazdu prawie 8 godzin, cena ok. 25 - 30 zł/osoba (jest to odległość podobna do Trójmiasto - Kraków).
Poza tym, jak napisał lbt, jest mnóstwo autobusów w podobnych albo nawet niższych cenach. Ważne, żeby wybrać autobus VIP - to te z 24-25 miejscami. Niedogodnością podróży z dzieckiem autobusem może być to, że podczas tak długiego przejazdu (9-10 godz.), może być jeden, góra dwa postoje.
Niestety, kupienie biletu na pociąg z dnia na dzień może być bardzo trudne, o ile w ogóle możliwe. Nam kupiła agencja, przez którą załatwialiśmy wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 17 Sie 2016 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Czy ktoś z Was rezerwował z Polski bilety na pociąg w Iranie i może polecić jakiegoś wiarygodnego i rozsądnego "prowizyjnie" pośrednika?
Interesuje mnie połączenie szybkim pociągiem Teheran-Yazd następnego dnia po przylocie późnym wieczorem i obawiam się, że w dniu wyjazdu może już nie być miejsc.
Myślałem o kupieniu przez iranrail.net ale poczytałem opinie na trip advisor i przestałem o tym myśleć ;)
Z kolei agencja, przez którą załatwiałem kod do wizy (uppersia) do biletu za 15 usd dolicza łącznie 40 usd opłat...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Sie 2016 11:50 

Irańczycy polecili mi tę stronę http://info.raja.ir/Index.aspx?tempname ... ng=2&sub=0
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ale na tej stronie nie kupi się bez irańskiej karty.

Jakiś Austriak mieszkający w Iranie założył stronę, na której można było u niego rezerwować bilety kolejowe.

Ale nie mam czasu teraz jej szukać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Anonymous napisał(a):

Sprawdzałem ta stronę, to oficjalna strona kolei. Tylko, że nie jestem w stanie nawet wyszukać na niej połączenia,
nie mówiąc o zapłaceniu za bilety (podobno akceptowane są tylko irańskie karty ale nie wiem czy to prawda).

-- 17 Sie 2016 12:25 --

Sudoku napisał(a):
Jakiś Austriak mieszkający w Iranie założył stronę, na której można było u niego rezerwować bilety kolejowe.

Ale nie mam czasu teraz jej szukać.

to właśnie iranrail.net ale ma koszmarne opinie na trip advisor, wszystko jest ok do momentu zapłacenia za bilety,
potem często ani biletów ani zwrotu pieniędzy, albo np jest część biletów w ostatniej chwili i brak zwrotu za brakujące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:07 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Kupowalam wlasnie przez iranrail.net - tyle ze to bylo w 2013.

Pamietam ze kontakt z panem byl super - wyslalam maila, zanim jeszcze zostala uruchomiona sprzedaz. Potem juz nic nie musialam robic. jak tylko sprzedaz otworzyli, pan dokonal rezerwacji, ja zaplacilam i dostalam do skrzynki bilety w PDF.

Az chyba zajrze z ciekawosci na tripa, czy to my mielismy takie szczescie, czy moze pan sobie odpuscil jakosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:21 

Hm... Perska wersja strony śmiga jak należy i bez problemów wyszukuje połączenia, problem jest tylko z ENG.
Co do płatności to fakt, bez irańskiej karty ani rusz. Jeżeli nie znajdziesz innego rozwiązania, to zgłoś się na priv.
Góra
 PM off
worminfested lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Iranie
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2017 15:02 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Moge napisac ceny za pociagi jakimi jechalełem

Jazd-Teheran 380 000 RLS ( nocny kuszetka)

Teheran-Qom 40 000 RLS
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Iranie
#9 PostWysłany: 14 Lis 2018 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Bilety na pociąg kupuje się w agencjach turystycznych, których jest sporo w każdym mieście. Jechaliśmy pociągiem Teheran - Yazd. Podróź ok 6 godz. Przedział otwarty (nie sypialny). KONIECZNIE należy się zgłosić na dworcu na posterunek policji (pan coś odnotuje i tyle). Zresztą bez adnotacji policji nie zostaniecie wpuszczeni na peron. Warto mieć zapas czasowy przed odjazdem. Standard pociągu bardzo przyzwoity. W cenie przekąski, napoje. Można zamówić ciepłe danie. Cena za przejazd jakaś śmiesznie niska (chyba ok 2,2mln IRR za 4 osoby czyli wg aktualnego kursu ok 15 euro za 4 osoby...)

Załączniki:
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1bf.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1bf.jpg [ 208.09 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1be.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1be.jpg [ 264.47 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1bd.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1bd.jpg [ 257.92 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b8.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b8.jpg [ 163.51 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b2.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b2.jpg [ 139.05 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b1.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b1.jpg [ 157.67 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b0.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1b0.jpg [ 137 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Iranie
#10 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:51 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
Może się komuś przyda :-)

Źródło: https://www.lonelyplanet.com/iran/trans ... ound/train

Załączniki:
2019-01-02_2150.png
2019-01-02_2150.png [ 107.31 KiB | Obejrzany 1526 razy ]
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Iranie
#11 PostWysłany: 06 Lis 2019 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
W Shiraz dworzec jest oddalony od centrum o około 20 km. Można jechać oczywiście taksówką, snappem ale też przy samym wyjściu czeka autobus miejski.
Za przejazd do stacji metra Mirzaye Shirazi zapłaciłem 2 tomany.

Wysłane z mojego Moto Z3 Play przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Iranie
#12 PostWysłany: 16 Gru 2023 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Nie przepadam za artykułami podróżniczymi z Onetu, ale ten tutaj mnie zainteresował (o pociągu "Fadak"):
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... 8,07640b54
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Iranie
#13 PostWysłany: 09 Lut 2024 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Ogólnie nie wiem czy to jakiś problem czy ruchy polityczne ale nie można nigdzie kupić biletów online od 21.02. Szukałem na wszystkich stronach, pytałem wszystkich pośredników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Iranie
#14 PostWysłany: 26 Lut 2024 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 20
Marco Manno napisał(a):
Ogólnie nie wiem czy to jakiś problem czy ruchy polityczne ale nie można nigdzie kupić biletów online od 21.02.

@Marco Manno a jakie info miałeś na stornach online ?? Mam ten sam problem, po 15 marca, zero miejsc na pociąg czy na samolot. Informacja że fully booked. Pytałem u obsługi, mówią że wszystko zarezerwowane ale trzeba obserwować bo być może coś się pojawi. Do 15 marca, do wyboru do koloru. Czy naprawdę przez nowruz może być takie obłożenie ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group