Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 17 Sie 2016 15:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Jesteś pewny że segmenty też przechodzą? - bo widziałem wpisy że mile pozostają, ale segmenty A3 się zerują
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#322 PostWysłany: 23 Sie 2016 19:47 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
czy ktorys z forumowiczow ma pojecie dlaczego po dodaniu wniosku o brakujace mile i calkowitym jego uzupelnieju wyskakuje mi ponizszy komunikat?

16 000 mili wiec troche szkoda zeby sie zmarnowalo

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 33.74 KiB | Obejrzany 1233 razy ]
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 23 Sie 2016 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 889
Kilometry: 1 994 438
niebieski
RadekZamulacz napisał(a):
czy ktorys z forumowiczow ma pojecie dlaczego po dodaniu wniosku o brakujace mile i calkowitym jego uzupelnieju wyskakuje mi ponizszy komunikat?

16 000 mili wiec troche szkoda zeby sie zmarnowalo


Sprawdź klasę rezerwacyjną; być może była zbyt niska do uzyskania jakichkolwiek mil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 25 Sie 2016 08:52 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@RadekZamulacz
Napisz maila. Miałem kiedyś podobny komunikat i po napisaniu maila i opisianie problemu ręcznie dodali mile.

Wczoraj jeden z kolegów z forum uświadomił mnie, że 14 sierpnia nastąpiła zmiana naliczania mil za loty Air China. Klasa L spadła do 25% !
Akurat mam kupiony pod koniec roku lot do Australii w klasie L dla siebie, żony i córki.
Jak powiedział kiedyś jeden prezes: "chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 25 Sie 2016 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
A najlepiej do nich zadzwonić.
super mile Greczynki... :) SAS nie dal mil za CPH-KRK - 100% do MB, Greczynka pohukała na SASa ze to skandal ze odrzucili i ona jeszcze raz śle do rozpatrzenia.. po 24h 600 mil MB na koncie
NA koncie pojawił się drugi claim na SASa i znowu komunikat ze odrzucony ale 600 mil weszło na konto wiec nie wiem czy ręcznie na naliczyła :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 25 Sie 2016 09:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja mam 2 loty CA wlasnie w L brakujacy do golda w tym roku i na przedluzenie w nowym:/ Jeszcze 2 tygodnie temu sprawdzalem i byl klasy ok.Specjalnie 1 lot wzialem jeszcze w tym roku a tu cwaniaki przechytrzyli mnie :D
@tasma
Watpie w to ze to przejdzie.Juz mialem tak jak robilem *G w SQ.Mialem loty ET i zmienily mi sie miesiac przed lotem mile za klasy wiec zadzwonilem i nic nie dalo sie z tym zrobic wiec przeszedlem do A3 a tu ta sama sytuacja :D Jak pech to pech :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 25 Sie 2016 09:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
tasma napisał(a):
Wczoraj jeden z kolegów z forum uświadomił mnie, że 14 sierpnia nastąpiła zmiana naliczania mil za loty Air China. Klasa L spadła do 25% !
Akurat mam kupiony pod koniec roku lot do Australii w klasie L dla siebie, żony i córki.
Jak powiedział kiedyś jeden prezes: "chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo".


To i tak pikuś - rok, czy dwa temu zmienili naliczanie w United chyba z datą wsteczną, czyli np. zmiana ogłoszona w maju, a obowiązująca na loty od marca :shock:
Mnie też w zeszłym roku wyrolowali - miałem kupiony lot do HKG Swissem w ichniejszej L, która dawała 50% w A3. Zanim poleciałem, zmienili na 0 i musiałem na szybko organizować jednodniówkę do Norwegii w SAS Plus.

Nauczka dla nas wszystkich jest taka, że wszelkie MR-y musimy planować tak, abyśmy mieli czas zorganizować jakiś wariant awaryjny. Mój status jest ważny do 23 czy 24 listopada, ale już w lipcu odbyłem ostatnie loty, które przedłużyły mi go do listopada 2017.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 25 Sie 2016 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Mam trochę mil do spalenia i postanowiłem zrobić up'a do C mając bilety w najniższej taryfie. Wysłałem do nich maila w tej sprawie i dostałem odpowiedź, że up za mile jest dostępny tylko dla biletów z taryfy flex. Pytanie, trafiłem na "złego" konsultanta czy jest to temat typu "niedasię"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 25 Sie 2016 17:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nie da się

The reservation must be ticketed, under the Flex fare category to be eligible for Upgrade Award. Booking classes eligible for seat upgrade award are: Y, B, M, H, Q, V, W, L, K, S.
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się lubi ten post.
 
      
#330 PostWysłany: 25 Sie 2016 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
@blasto, widziałem tą notkę, ale sądziłem, że to martwy zapis. Wydaje mi się, że przy kuponach dla *S i *G były podobne warunki użycia. Nazbierało się 18k i nie bardzo wiem co z tym zrobić. Macie jakieś pomysły jak mogę rozsądnie pozbyć się tego balastu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 25 Sie 2016 22:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Trzymaj na krajówkę w USA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 25 Sie 2016 22:30 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
wpisz w google: aegean wykorzystanie mil - znajdziesz niezły tekst na jednym z polskich blogów
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się lubi ten post.
 
      
#333 PostWysłany: 25 Sie 2016 23:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
07_Zgłoś.Się napisał(a):
Mam trochę mil do spalenia i postanowiłem zrobić up'a do C mając bilety w najniższej taryfie. Wysłałem do nich maila w tej sprawie i dostałem odpowiedź, że up za mile jest dostępny tylko dla biletów z taryfy flex. Pytanie, trafiłem na "złego" konsultanta czy jest to temat typu "niedasię"?


Up za mile, jak napisał @blasto tylko z klas wymienionych, natomiast zasady upów za vouchery dla *G / *S są bardziej liberalne - da się je wykorzystać bez względu na klasę rezerwacyjną czyli też w najtańszych typu P, U itd.

Co do zamian w naliczaniu za linie partnerskie ze *A - polityka A3 nie jest jakaś nadzwyczajna, we wszystkich programach takie zmiany co jakiś czas następują i zwykle wchodzą w życie bez względu na datę zakupu biletu -> warto o tym pamiętać konstruując MR na styk.
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się lubi ten post.
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#334 PostWysłany: 26 Sie 2016 10:25 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Przypominam, że 24 listopada kończy się ważność voucherów dających upgrade na lotach A3 - warto je wykorzystać do tego czasu lub podzielić się nimi z userami, którym się przydadzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 26 Sie 2016 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 889
Kilometry: 1 994 438
niebieski
blasto napisał(a):
Przypominam, że 24 listopada kończy się ważność voucherów dających upgrade na lotach A3 - warto je wykorzystać do tego czasu lub podzielić się nimi z userami, którym się przydadzą.


Ok, pozostały mi 3 kupony, wszystkie do 10 DEC 2016:
1. Free parking at ATH Airport
2. Free parking at ATH Airport
3. Valet parking at ATH Airport
Gdyby ktoś reflektował, dajcie znać, odstąpię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 26 Sie 2016 10:34 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Ma ktoś do zbycia taki voucher na A3 pozwalający zrobić upgrade? A tak w ogóle leciałem ostatnio A3 na trasie KRK-ATH i chyba nie było żadnych klas w samolocie. Miałem zwykły bilet a siedziałem w na samum przodzie w rzędzie nr 1?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 26 Sie 2016 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
blasto napisał(a):
Przypominam, że 24 listopada kończy się ważność voucherów dających upgrade na lotach A3 - warto je wykorzystać do tego czasu lub podzielić się nimi z userami, którym się przydadzą.


Jeżeli dobrze pamiętam to do 24.11 trzeba dokonać upgrade, a lot może być w późniejszym terminie?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 26 Sie 2016 11:00 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 26 Sie 2016 11:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
ted07 napisał(a):
Ma ktoś do zbycia taki voucher na A3 pozwalający zrobić upgrade? A tak w ogóle leciałem ostatnio A3 na trasie KRK-ATH i chyba nie było żadnych klas w samolocie. Miałem zwykły bilet a siedziałem w na samum przodzie w rzędzie nr 1?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


A3 na niektórych trasach typowo turystycznych nie sprzedaje w ogóle klasy biznes. Wtedy nie ma też możliwości upa. ATH-KRK jest jedną z nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 26 Sie 2016 11:27 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Dzięki za odpowiedz. Słyszałem że A3 podaje wino na swoich pokładach ale w locie z KRK-ATH wina nie podawali. Były przekąski i mały poczęstunek oraz woda lub sok. Orientuje się ktoś czy wino jest tylko w klasie biznes?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group